Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lut 2019, o 15:36

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 613 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 wrz 2016, o 11:35 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1406
Lokalizacja: Silesia
:arrow: A1 Pyrzowice - Częstochowa

Załącznik:
20160904_081403.jpg
20160904_081403.jpg [ 1.72 MiB | Przeglądane 839 razy ]


Byłem dziś na kole zobaczyć czy tam coś w ogóle robią dalej za lotniskiem i przyznam szczerze, że w Niedziele można tam zginąć pod kołami wywrotki lub nabrać się na łyżkę od koparki ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2016, o 20:35 
Online
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3872
Lokalizacja: Legionowo
Ale to tylko jak się jeździ na podwójnym gazie ;-)

Pomyśl, że w niedzielę to ryzyko bo drogowcy mogli być bardzo zmęczeni sobotą :DD:

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2016, o 22:14 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Ruszą prace przy budowie brakujących odcinków A1!


Liczący 81 km fragment autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa został skierowany do realizacji - poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. GDDKiA ma ogłaszać przetargi na budowę pięciu tamtejszych odcinków do końca roku.

Po otwarciu 1 lipca br. odcinka Tuszyn-Stryków oraz po ukończeniu powstającego fragmentu Częstochowa-Pyrzowice (planowo w 2019 r.) będzie to ostatni brakujący fragment autostrady A1, przebiegający w tzw. śladzie istniejącej drogi krajowej nr 1.
Jak mówił Adamczyk podczas czwartkowego briefingu w pobliżu powstającego pod Częstochową węzła autostrady A1 Rząsawa, odcinki między Tuszynem i Częstochową mają ważne zgody na realizację inwestycji drogowych. Oznacza to, że po skierowaniu ich do realizacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może ogłaszać już przetargi.
"Podjęliśmy taką decyzję, mimo że wcześniej zapowiadano realizację (tego fragmentu A1 - PAP) w systemie drogowych spółek specjalnego przeznaczenia. (...) Autostrada A1 to jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych. Przygotowanie drogowych spółek specjalnego przeznaczenia zajęłoby nam ok. dwóch lat. Zdecydowaliśmy, że nie możemy czekać" - tłumaczył Adamczyk.
Pytany o terminy, minister infrastruktury oszacował, że przetargi - w pozytywnym scenariuszu - potrwają do września 2017 r., a terminy realizacji będą podobne jak przy obecnie powstających odcinkach A1 od Częstochowy do Pyrzowic - czyli ok. trzyletnie. "Liczymy, że (...) będzie to więc ok. 2020 rok" - powiedział Adamczyk. Przypomniał, że ostatni z odcinków między Pyrzowicami i Częstochową ma powstać do czerwca 2019 r. "Chcielibyśmy, aby kierowcy długo nie czekali" - zadeklarował.
Odpowiadając na pytania o koszt realizacji minister wskazał, że według szacunków po cenach z 2015 r. to kwota 3,28 mld zł. Zastrzegł, że ostateczny koszt pokażą przetargi. Ogłaszanych ma być pięć postępowań dla czterech odcinków realizacyjnych w woj. łódzkim (łącznie 64 km) i jednego (17 km) w woj. śląskim - z różnymi terminami składania ofert.
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz wyjaśnił, że autostrada będzie budowana według istniejących projektów, zostaną one jedynie przejrzane w ramach "wewnętrznej optymalizacji" m.in. pod kątem ewentualnych możliwości unifikacji niektórych rozwiązań - w ramach ważnych pozwoleń na budowę.
Pytany o protesty mieszkańców północnej części woj. śląskiego przeciw przebudowie obecnej "jedynki" na słabiej dostępną dla ruchu lokalnego autostradę Adamczyk przyznał, że w większości wypadków lokalizowanie inwestycji budzi emocje oraz sprzeciw. Podczas protestów padały m.in. postulaty budowy A1 w nowym śladzie, równolegle do obecnej DK1.
"Mamy nadzieję, że dojdziemy do koncyliacji, do porozumienia z mieszkańcami. Uwzględnimy w każdym możliwym zakresie ich oczekiwania. Nie jest dzisiaj możliwa zmiana przebiegu tej drogi, bo to by przecież zapewne wzbudziło kolejne protesty. Dzisiaj ta droga w tym śladzie musi powstać tak, jak jest projektowana. Są decyzje realizacji inwestycji drogowych i tego się trzymamy" - podkreślił minister infrastruktury i budownictwa.
Wiceminister tego resortu Jerzy Szmit akcentował w czwartek, że wobec pozostawienia przez poprzedni rząd Programu Budowy Dróg Krajowych, wartego blisko 200 mld zł przy limicie finansowym 107 mld zł, decyzje o kierowaniu do realizacji poszczególnych przedsięwzięć wymagają "bardzo głębokiego namysłu, co w pierwszej kolejności jest potrzebne krajowemu systemowi komunikacyjnemu".
"Po drugie, chcieliśmy czas i ten czas dobrze wykorzystaliśmy, aby te przetargi, które będą ogłaszane - również tutaj na A1 - mogły być ogłaszane i realizowane w innych warunkach - aby mogły być tańsze, aby mogły być lepiej i skuteczniej wykonywane. Takie rozwiązania zostaną zaproponowane już w czasie przetargów, które tutaj, na A1, będą ogłaszane" - zapowiedział Szmit.
Fragment A1 Tuszyn-Częstochowa zostanie zrealizowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, w ramach limitu wydatków w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, z perspektywą do 2025 roku.
Wiceminister wymieniał podjęte w ubiegłym i tym tygodniu decyzje o kierowaniu do realizacji odcinków tras: S3 między Szczecinem i Świnoujściem, S19 w woj. lubelskim, S3 między Bolkowem i Lubawką, modernizacji S7 między Napierkami i Płońskiem oraz czwartkową - w sprawie A1.
Szmit zasygnalizował, że w poniedziałek ogłoszona zostanie też decyzja dotycząca trasy S61 między Ostrowią Mazowiecką i Szczuczynem. Bojarowicz wyraził natomiast nadzieję, że aplikacja do instrumentu "Łącząc Europę" i dofinansowanie do 8,5-kilometrowego tzw. obejścia Węgierskiej Górki "udrożni kolejny ciąg - S1 na Słowację".
Adamczyk podkreślił w czwartek, że skierowanie do realizacji fragmentu A1 od Tuszyna do Częstochowy - elementu sieci korytarzy transportowych TEN-T - wpisuje się w deklaracje złożone dzień wcześniej przez przedstawicieli resortu (podczas konferencji TEN-T organizowanej przez ministerstwo infrastruktury w ramach Grupy Wyszehradzkiej) w odpowiedzi na pytania unijnych koordynatorów tych korytarzy.
Adamczyk zaakcentował rolę w podjęciu decyzji dot. fragmentu A1 Tuszyn-Częstochowa b. ministra transportu Jerzego Polaczka. "To minister nie tylko wymarzył, ale robił wszystko, by autostrada A1 ze Śląska była realizowana w kierunku północnym" - zaznaczył.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 17:47 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Do 2023 roku powstanie 165 odcinków nowych dróg

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że do 2023 r. powstanie 165 odcinków dróg za 87,6 mld zł - poinformował w czwartek w Sejmie dyrektor Departamentu Dróg Publicznych MIiB Jarosław Waszkiewicz.

Obrazek
Rząd przedstawił plan budowy dróg na najbliższe lata/Wojciech Stróżyk /Reporter

Według przygotowanej przez MIiB wraz z GDDKiA informacji na temat realizacji i stanu finansowania Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad 2014-2023 (z perspektywą do 2025), do wykorzystania ustalonego w nim limitu finansowego 107 mld zł pozostało jedynie 19,4 mld zł.

"Zapełnienie luki między łączną wartością zadań przewidzianych przez Program, która wynosi ponad 200 mld zł, a limitem dla nowych zadań inwestycyjnych, to najważniejszy problem stojący przed ministerstwem" - podkreślił Waszkiewicz na posiedzeniu podkomisji stałej ds. wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej.

W ramach wydatków Krajowego Funduszu Drogowego przeznaczonych na wykonanie 165 odcinków dróg o łącznej długości 2 tys. 212 km zakończono na razie jedno zadanie - budowę 1,5-kilometrowej obwodnicy Brodnicy. Koszt tej inwestycji wyniósł 54,7 mln zł.

W realizacji znajdują się zadania o łącznej wartości 51,6 mld zł. Razem to 1136,7 km dróg. Trwają przetargi na wykonanie 751,4 km dróg o wartości 29,3 mld zł. W najbliższym czasie zostaną rozpisane przetargi na budowę odcinka drogi ekspresowej S61 z Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, co pozwoli na finalizację polskiej części trasy Via Baltica oraz ostatniego niewykonanego odcinka drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Lubawki. Ich łączna wartość to 6,7 mld zł, a długość - 122,4 km.

W informacji podano, że podstawowym źródłem finansowania Programu jest Krajowy Fundusz Drogowy. W budżecie KFD na 2016 r. zapisane jest 13,367 mld zł na zadania drogowe, z czego do końca października wydano 8,655 mld zł. "Do końca roku planowane jest zasilenie KFD z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na sumę ponad 8 mld zł - powiedziała podczas posiedzenia podkomisji zastępca Generalnego Dyrektora GDDKiA Monika Milwicz. W 2017 r. KFD zasili 9 mld zł z tego samego źródła" - dodała.

Alokacja środków UE na budowę dróg przez GDDKiA wynosi 10,3 mld euro, z czego 9,942 mld euro pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zaś 414 mln euro - z konkursu CEF - Instrumentu "Łącząc Europę".

W sprawie rozliczania wydatków Waszkiewicz poinformował, że w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 GDDKiA złożyła 125 wniosków o płatność na kwotę 9,648 mld zł wydatków kwalifikowanych, z czego certyfikowano 109 wniosków na kwotę 7,7 mld zł. W związku z wątpliwościami co do systemu oceny zamówień publicznych w Polsce dotychczas Komisja Europejska zrefundowała jedynie 1,65 mld zł z tej sumy. Po decyzji o odblokowaniu środków, która zapadła 15 listopada, Polska złożyła wnioski o rozliczenie dalszych ponad 4 mld zł. Całkowity plan certyfikacji na rok 2016 wynosi 5,8 mld zł.

Waszkiewicz dodał, że więcej informacji o podziale zrealizowanych inwestycji na województwa zostanie upublicznionych po 1 stycznia 2017 r. Zapewnił też, że przy ewentualnych korektach omawianego programu, priorytetowe znaczenie dla MIiB będzie mieć zasada uzupełniania ciągów ekspresowych. Będą także brane pod uwagę wyniki ubiegłorocznego Generalnego Pomiaru Ruchu.

link

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2016, o 16:13 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Otwarcie zachodniej obwodnicy Lublina w piątek o godzinie 13


Jest już oficjalny termin dotyczący otwarcia zachodniej obwodnicy Lublina. Pierwsi kierowcy pojadą nią już jutro o godzinie 13:00.
Jako pierwsi na zachodni odcinek obwodnicy Lublina wjadą kierowcy poruszający się od strony Kraśnika. Równo o godzinie 13:00 usunięte zostaną bariery, które obecnie uniemożliwiają wjazd na nową trasę. Dzisiaj jeszcze trwają ostatnie pracę dotyczące wprowadzenia nowej organizacji ruchu.

Podczas oficjalnego otwarcia obwodnicy, oprocz przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obecny ma być podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit.

Prace związane z budową tego odcinka trwały od wiosny 2015 roku. Głównym wykonawcą robót był Budimex, który w przetargu zaoferował najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę blisko 423,9 mln zł. Zachodnia część obwodnicy Lublina ma blisko 10 km.

Powstały na niej dwa węzły: Lublin Szerokie – na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 830 oraz Lublin Węglin – na skrzyżowaniu z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej 747. Wybudowane zostały także wiadukty, przejścia dla zwierząt oraz kładka dla pieszych i rowerzystów. Na wykonane prace Budimex daje 10 lat gwarancji.

Nowa trasa ma znacznie odciążyć wiecznie zakorkowaną al. Kraśnicką a tym samym wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy. Kierowcy jadący od strony Kraśnika w ciągu kilku minut dojadą do węzła Lublin Sławinek.

Tam na skrzyżowaniu tras S12, S17 i S19 będą mogli wybrać dalszy kierunek jazdy. Jak wyliczyli drogowcy, jadąc od strony Kraśnika w kierunku Lubartowa, korzystając z obwodnicy kierowcy w 10 minut ominą Lublin. Obecnie przejazd przez miasto zajmuje nawet godzinę.

Obrazek

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 20 gru 2016, o 22:39 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Cytuj:
Wielkie otwarcie północnej obwodnicy Bełchatowa odbędzie się w najbliższy piątek, 23 grudnia. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, uroczyste przecięcie wstęgi zaplanowano na wschodnim wylocie obwodnicy w okolicach Dobrzelowa. Inwestycja zostanie oddana do użytku przed terminem....


Kierowcy bełchatowską obwodnicą pojadą ponad cztery miesiące wcześniej niż przewidywał kontrakt z głównym wykonawcą. Pierwotnie termin jej oddania wyznaczono na koniec kwietnia 2017 roku. Firma Budimex prace na obwodnicy zakończyła już na początku listopada, jednak ostatnie tygodnie były oczekiwaniem na zakończenie żmudnych odbiorów technicznych.

- Prace przebiegały sprawnie i zgodnie z planem - mówi Szymon Ziołkiewicz, dyrektor budowy obwodnicy z firmy Budimex. - Trzeba przyznać, że robót nie komplikowała nam pogoda, bo mieliśmy łagodną zimę - dodaje.

Budowa bełchatowskiej obwodnicy kosztowała w sumie 145,6 mln zł. Droga, którą pojadą ciężarówki i samochody poruszające się DK nr 74, będzie miała 11 km i trzy pasy ruchu. Jej trasa będzie wiodła przez miejscowości: Helenów, Zawady, Ławy, Domiechowice, kończąc swój bieg w Nowym Świecie, gdzie kierowcy wjadą na stary ślad drogi krajowej. Dzięki obwodnicy poza miasto zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z krajowej "74".Obrazek

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2017, o 12:46 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Drożej za przejazd A2 w Wielkopolsce. Od 1 marca podnoszą ceny!

Już 1 marca za przejazd odcinkiem A2 zarządzanym przez Autostradę Wielkopolską będziemy płacić więcej.

Podwyżka obejmie odcinek trasy pomiędzy Nowym Tomyślem i Koninem. Za każdy z trzech 50-kilometrowych odcinków na trasie będziemy płacić o złotówkę więcej niż dotychczas - 19 złotych. Taka opłata dotyczy kierowców pojazdów kategorii 1 (samochody osobowe i motocykle). Więcej zapłacą też kierowcy pojazdów ponadnormatywnych (kategoria 5) - 190 złotych za każdy 50-kilometrowy odcinek.Zmiana stawek opłat zostanie wprowadzona dokładnie za tydzień, 1 marca o godzinie 6.00 rano. Czym jest spowodowana? - A2 między Nowym Tomyślem a Koninem jest jedynym odcinkiem autostrady A2, który w pełni finansuje i utrzymuje się z pobieranych od kierowców opłat. W przeciwieństwie do autostrad publicznych, na których opłaty wnoszone przez kierowców pokrywają mniej niż 40% samych kosztów utrzymania, odcinek A2 Nowy Tomyśl – Konin nie jest dotowany z budżetu, ani zwolniony z podatku VAT. Konieczność spłaty zobowiązań, a także realizacji inwestycji związanych z utrzymaniem i rozbudową autostrady wymusza wprowadzanie podwyżek, aby pokryć realne koszty funkcjonowania autostrady – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej.

Pieniądze pochodzące z opłat za przejazd trasą AWSA przeznacza na bieżące utrzymanie trasy, prace remontowe oraz spłatę kredytów bankowych zaciągniętych na budowę drogi. Fundusze te pozwalają także na prowadzenie nowych inwestycji - jak chociażby planowana rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu.


Najdroża droga ekspresowa świata.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2017, o 11:58 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Rusza budowa kolejnego odcinka obwodnicy Warszawy

Rusza budowa ostatniego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy (S2), od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska", o długości ok. 18,6 km. Pierwszy etap prac - w ramach projektu - obejmie m.in. budowę tunelu pod warszawskim Ursynowem. Wartość całej inwestycji to ok. 4,6 mld zł.

Obrazek
Obwodnica Warszawy będzie dłuższa

Projekt i budowa drogi ekspresowej S2, czyli Południowej Obwodnicy Warszawy (POW), na odcinku od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska" podzielony jest na trzy etapy. Każdy z etapów będzie realizowany przez innego wykonawcę. Pierwszy z nich - który wykona firma Astaldi - obejmuje prace na odcinku o długości ok. 4,6 km, od węzła "Puławska" do węzła "Przyczółkowa". Za drugi odpowiada firma Gulermak i obejmuje on odcinek o długości ok. 6,5 km, od węzła "Przyczółkowa" do węzła "Wał Miedzeszyński". Ostatnim etapem jest budowa od węzła "Wał Międzeszyński" do węzła "Lubelska" - odcinek ten ma długość ok. 7,5 km, a wybuduje go Warbud.

Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska podkreśliła w poniedziałkowej rozmowie z dziennikarzami, że wartość całej inwestycji sięgnie ok. 4,6 mld zł. "Jest to bardzo trudna inwestycja (...). Myślę, że w drugiej połowie roku zaczną się już roboty na całym odcinku" - stwierdziła.

Rzecznik prasowy Astaldi Mateusz Witczyński powiedział, że jego firma rozpoczyna pracę prawie siedem miesięcy przed planowanym i umownym terminem. Wyjaśnił, że zaczną się one od przygotowania organizacji ruchu, która będzie obowiązywać na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Komisji Edukacji Narodowej przez większość czasu budowy.

Jak mówił Witczyński, przez pierwszy miesiąc planowane są prace, które pozwolą na likwidację ronda (docelowo powstanie skrzyżowanie bez skrętu w lewo) oraz na przełożenie ruchu na jezdnię, która zostanie wybudowana wzdłuż znajdującego się przy skrzyżowaniu targowiska. Rzecznik Astaldi tłumaczył, że ma to umożliwić "uwolnienie" terenu pod prace przygotowujące tunel metra, tak aby można było wykonać część obwodnicy bez zawieszania kursowania podziemnej kolejki (pod metrem będzie przebiegać S2). Dodał, że zaplanowano również objazdy.

Witczyński wyjaśnił, że wdrażane przez miesiąc zmiany będą obowiązywać przez 1,5 roku prowadzonych prac.

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa przyznał, że sam również będzie "ofiarą" utrudnień, które powstaną z powodu budowy. Jednak, jak dodał, "żeby zrobić omlet, trzeba stłuc jajko". "Zdajemy sobie sprawę, że te utrudnienia będą (...). Miejmy nadzieję, że jako mieszkańcy Ursynowa przeżyjemy i będziemy się cieszyć z finalnego efektu prac" - zaznaczył.

W ramach realizacji POW przewidziana jest m.in. budowa: drogi ekspresowej o długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, tunelu pod Ursynowem, mostu przez Wisłę, estakady nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym oraz węzłów, m.in. "Ursynów Zachodni", "Ursynów Wschodni" czy "Przyczółkowa". Powstaną także urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na swojej stronie GDDKiA wskazuje na korzyści wynikające z funkcjonowania drogi ekspresowej S2. Jak zaznaczono, nastąpi m.in. przejęcie części ruchu z istniejących dróg krajowych i wojewódzkich, usprawnione zostanie funkcjonowanie transportu dla miasta Warszawy i okolic oraz ograniczony zostanie ruch tranzytowy w mieście. GDDKiA ocenia, że zmiany wpłyną na: skrócenie czasu podroży, oszczędności na paliwie, zapewnienie komfortu jazdy, czy zmniejszenie ryzyka wypadków, a także ograniczenie emisji spalin i hałasu w stosunku do obecnie eksploatowanych dróg.

Celem inwestycji - jak przekonuje GDDKiA - jest m.in. stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podroży oraz rozwój infrastruktury drogowej obszaru metropolitarnego.

Projekt realizowany jest w systemie "projektuj i buduj". Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to III kwartał 2020 roku.

klik


Cytuj:
kolejny rewelacyjny wynik. 18,6 km w 3,54 roku czyli 440 metrów miesięcznie czyli 14,5 metra dziennie. To jest świetny rezultat.

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2017, o 20:36 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 22:25
Posty: 763
Na A4 też od północy podwyżki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 10:52 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Rusza drugi etap budowy drogi S19

Drugi etap przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego do Niska właśnie się rozpoczął. Do wykonawców, którzy w pierwszym etapie złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu GDDKiA wysłała zaproszenie do składania ofert.

Obrazek

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, firmy będą miały czas na składanie ofert do 2 maja 2017 r.

Rzeczniczka podkreśliła, że przetarg został podzielony na trzy odcinki. Zadanie "A" Lasy Janowskie-Zdziary (o długości ok. 9,3 km); zadanie "B"Zdziary-Rudnik nad Sanem (ok. 9 km); zadanie "C" Rudnik nad Sanem-Nisko Południe (6 km).

"W pierwszym etapie przetargu o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oferty złożyło ponad 20 podmiotów. Mogły one składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na całość lub dowolnie wybraną ilość odcinków" - dodała.

Po weryfikacji tych ofert GDDKiA zdecydowała się zaprosić do składania ofert 19 wykonawców na odcinki: Lasy Janowskie-Zdziary i Zdziary-Rudnik nad Sanem oraz 20 wykonawców na odcinek Rudnik nad Sanem-Nisko Południe.

Rarus zaznaczyła, że oferty cenowe będą wybierane na podstawie trzech kryteriów: ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji.

"Wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie nie krótszym niż 34 miesiące od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie) i nie dłuższym niż 36 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie)" - wyjaśniła.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wykonawców będzie zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Rzeczniczka dodała, że okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. "Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w I połowie 2019 r., a zakończenie w 2021 r. Rzeczywisty koszt budowy będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu" - powiedziała Rarus.

Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała ok. 169 km długości. Do tej pory gotowe są dwa jej odcinki Stobierna-węzeł Rzeszów Wschód i węzeł Rzeszów Zachód-Świlcza. Kolejne dwa (Sokołów Małopolski-Stobierna i Świlcza-węzeł Rzeszów Południe) zostaną oddane do ruchu w II połowie br.

Na pozostałych odcinkach prowadzone są prace przygotowawcze lub trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawców. Natomiast na odcinek Babica-Barwinek (granica państwa) trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie koncepcji programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym.

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ-południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku.

Ma być też częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia, która przebiegać będzie z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji.

link


Cytuj:
Może ktoś logicznie wyjaśnić dlaczego gdaka zakłada, że 9 kilometrów drogi NIE WOLNO wybudować w czasie krótszym niż 34 miesiące (praktycznie 3 lata?)

Pisuary celowo opóźniają przetargi. Decyzja o budowie tych odcinków została podjęta jeszcze przez poprzedni rząd i przetargi powinny się odbyć rok temu. W tym momencie te odcinki powinny być już w budowie. Swoją drogą w kampanii wyborczej pisuary zarzekali się, że wybudują całą S19 od granicy ze Słowacją do granicy z Litwą. Znając życie pewnie będzie tak jak z obniżką vat, z podniesieniem kwoty wolnej od podatku. Mogę się założyć, że pisuary wybudują tylko te odcinki, które które zostały zaplanowane wcześniej (od Lublina do Rzeszowa).

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 18 mar 2017, o 22:16 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Unia daje nam kolejne miliardy, będzie "140 km nowych dróg"

Umowy w sprawie unijnego dofinansowania podpisano wczoraj w Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Jest ich sześć, o łącznej wartości 4,92 mld zł, a unijne dofinansowanie to 2,5 mld zł. Pieniądze - ponad 86 mln zł - na zakup nowych radiowozów, mierników prędkości i terminali mobilnych, dostanie też policja.

"W sumie inwestycje te obejmują wybudowanie około 140 km nowych dróg w całości prawie dróg ekspresowych. Są to dwa odcinki drogi szybkiego ruchu S5, jeden odcinek drogi S8 oraz obwodnice dwóch miast: Wałcza i Kościerzyny. Projekt szósty dotyczy wsparcia policji w zakresie zakupu nowoczesnego sprzętu" - powiedział PAP wiceminister infrastruktury Witold Słowik.


Jakie drogi powstaną

W ramach dofinansowania powstanie 79 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław na odcinku Poznań – Kaczkowo. Wartość tego projektu to ponad 2,36 mld zł, z czego dofinansowanie UE to ponad 1,24 mld zł. Odcinkiem pojedziemy w 2019 r. Druga inwestycja to modernizacji ponad 21 km drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła Radziejowice do węzła Paszków. Jej wartość to 1,1 mld zł, a dofinansowanie z UE wyniesie 478 mln zł. Termin realizacji - 2020 r.

Kolejne projekty to, budowa dwóch obwodnic, Wałcza i Kościerzyny. Pierwsza z nich, w ramach drogi ekspresowej S10, ma mieć długość blisko 18 km, a termin realizacji to 2020 r. Państwo wyda na ten cel 538 mln zł, z czego 265 mln zł ma pochodzić ze środków unijnych. Z kolei obwodnica Kościerzyny ma mieć 8 km i będzie gotowa już we wrześniu tego roku. Koszt inwestycji to 237 mln zł, 148,3 mln zł da UE.

Całościowo, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w tym roku kierowcy będą mogli korzystać z 338,3 km nowych dróg ekspresowych i 57,7 km nowych obwodnic klasy głównej przyspieszonej. Tak szacuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, choć zastrzega jednocześnie, że terminy zakończenia prac mogą się zmieniać, w związku z różnymi aspektami realizacji inwestycji, niezależnymi zarówno od wykonawcy, jak i zamawiającego.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2017, o 22:35 
Online
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3872
Lokalizacja: Legionowo
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi ile jest teraz kilometrów dwu pasmówek na DK 7 między Zakroczymiem a Gdańskiem?
Licząc ten kawałek co jutro otwierają.

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 17:04 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 19:17 
Offline
Podkomisarz
Podkomisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 349
Lokalizacja: W-M
Te mapy to do doopy są. W budowie jest obwodnica Ostródy, czyli skrzyżowanie S7 i DK15/16. Bardzo duża i skomplikowana inwestycja. Węzeł w mieście między bagnami i jeziorami z bardzo długim mostem.
Tak samo na wschód od Olsztyna w ciągu DK16 są dwa odcinki, które z niewiadomych przyczyn nie są traktowane jako S-ki.
Za to droga Elbląg - granica to niby ma być S-ka, jednojezdniowa?

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 13 lip 2017, o 08:01 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Cytuj:
Budowa autostrady A1 między Tuszynem i Radomskiem rozpocznie się nie wcześniej niż wiosną 2018 roku. Odcinek ma mieć dokładnie 63,8 km. Na "jedynkę" będzie można wjechać tylko z bezkolizyjnego węzła na wysokości Piotrkowa, Kamieńska lub Radomska
Dokładnie tydzień temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę brakujących odcinków autostrady A1 od węzła „Tuszyn” do granicy z województwem śląskim. Termin przyjmowania ofert mija 30 sierpnia, na razie jeszcze żadna nie wpłynęła.

GDDKiA liczy, że w optymistycznej wersji przetarg uda się rozstrzygnąć nie wcześniej niż za pół roku. Inwestycja obejmie budowę czterech odcinków autostrady A1 - od węzła „Tuszyn” do węzła „Piotrków Trybunalski Południe” (odcinek A o dł. 15,84 km), od węzła „Piotrków Trybunalski Południe” do węzła „Kamieńsk” (odcinek B o dł. 24,21 km), od węzła „Kamieńsk” do węzła „Radomsko” (odcinek C o dł. 16,72 km) oraz od węzła „Radomsko” do granicy województwa śląskiego (odcinek D o dł. 7,02 km).

Czego mają dotyczyć zmiany? Na ostatnich trzech odcinkach w miejsce dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, pojawią się po trzy pasy dla każdej jezdni o szerokości 3,75 każdy, 3-metrowy pas awaryjny oraz pas dzielący o szerokosci 5 metrów. Jak mówi Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA, znikną ponadto wszystkie jednopoziomowe skrzyżowania (jest ich co najmniej kilkadziesiąt), a w miejscach połączenia autostrady A1 z najważniejszymi szlakami regionu pojawią się węzły bezkolizyjne. W naszym regionie na autostradę A1 będzie można wjechać tylko w czterech miejscach: z węzła zachodniego i południowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz węzłów, które powstaną w Kamieńsku (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 484) i Radomsku (skrzyżowanie z drogą krajową nr 42).


_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 613 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group