Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 wrz 2019, o 12:21

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 618 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lip 2017, o 10:11 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1330
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Tak się w Polsce buduje drogi - kompletna mapa

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk i jego zastępca Jerzy Szmit niebawem staną się etatowymi otwieraczami. Kilka kilometrów obwodnicy, nowy most czy rozjazd - w świetle fleszy kolejne drogowe inwestycje stają się faktem. W takich okolicznościach dobrze jest się pokazać. Jak wygląda Polska w budowie? Dotarliśmy do całej drogowej mapy.

Obrazek
Polska w budowie...

Wynika z niej nie tylko jakie odcinki są realizowane, ale także, kiedy planowane jest oddanie ich do użytku. Poza tym na mapie można sprawdzić, jak wygląda sytuacja z drogami, co do których dopiero toczą się prace przygotowawcze.

Na mapę naniesiono dane z już podpisanych kontraktów i przetargów. Stąd wynikają daty oddania tych fragmentów do użytku. Swoje odzwierciedlenia mają tutaj także inwestycje wpisane do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 z perspektywą do 2025.

Na czerwono widać odcinki, które niebawem zostaną oddane do użytku. To m.in.:

- trasa S5 Poznań - Grudziądz przez Bydgoszcz,

- S5 z Poznania do Wrocławia,

- S3 Bolków - Sulechów przez Zieloną Górę,

- S6 Szczecin - Koszalin,

- fragmenty S7 w okolicach Olsztyna i Nidzicy,

- fragmenty drogi S8 do Białegostoku

- największa inwestycja ostatnich miesięcy S17 Warszawa - Lublin,

- fragmenty S7 w okolicach Radomia i Kielc

- autostrady A1 od Łodzi na południe.

MAPA SISKOM


Kolorem zielonym zaznaczono na mapie odcinki, które już są w postępowaniu przetargowym. To m.in.:

- cała S19 Lublin - Rzeszów,

- S61 Łomża - Suwałki,

- brakujący odcinek S7 Płońsk - Nidzica

- S6 Gdańsk - Koszalin.

Niebieski kolor na mapie zwiastuje odległą perspektywę. To drogi i odcinki, które są dopiero w przygotowaniu. W założeniu Planu Budowy Dróg Krajowych ma powstać droga S11 z Koszalina przez Poznań do Katowic, S10 ze Szczecina do Warszawy przez Bydgoszcz i Toruń oraz droga z Białegostoku do Zamościa i dalej do granicy Polski.

Samorządy po swojemu

Mapa z pewnością zmieni się, jeśli zostanie powołany Fundusz Dróg Samorządowych. Ustawa powołująca fundusz głosowana jest w trybie nadzwyczajnym, jednaki samorządowcy nie zostali poproszeni o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Zdaniem posłów fundusz zasili 2,5 mld zł rocznie, co pozwoli na remont 6 tys. km dróg lokalnych. Pozostałe 2,5 mld zł trafi do Krajowego Funduszu Drogowego.

klik

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2017, o 18:26 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5504
Lokalizacja: Luboń
Nowe odcinki S11 i S19 oddane do użytku


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 17:52 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 22:25
Posty: 872
Jarocin to czekał na obwodnicę jak na zmiłowanie anielskie. Dramatem było pojawienie się tam w godzinach 7-17. Z góry godzinka i lepiej stania w korku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2017, o 22:32 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2711
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Obrazek

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 29 gru 2017, o 13:56 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5504
Lokalizacja: Luboń
Kolejna podwyżka za przejazd A2

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 29 maja 2018, o 11:02 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 11 paź 2009, o 20:00
Posty: 93
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
KŁODZKO ZYSKAŁO OBWODNICĘ

Dziewięciokilometrową obwodnicę Kłodzka oddano w poniedziałek do użytku. Trasa łączącatrzy drogi krajowe pozwoliła na wyprowadzenie tranzytu z tego miasta. Inwestycja kosztowała 250 mln zł. Drogę wybudowano w trzy lata. Obwodnica o długości 9,2 kilometra omija całkowicie centrum miasta, łącząc trzy drogi krajowe: nr 8, 33 i 46 oraz trasę międzynarodową E67. Powstało dziewięć obiektów inżynieryjnych, w tym dwie estakady o długości jednego kilometra oraz pół kilometra, którymi przebiega obwodnica. Wybudowano 6,6 km nowej jezdni w ciągu DK 33 i wyremontowano 2,4 km tej trasy oraz powstał nowy 2,5-km odcinek drogi krajowej 46. 

Dzięki temu, zupełnie wyprowadzono ruchtranzytowy z centrum Kłodzka, przebiegający z kierunków: Wrocław, Nysa, Międzylesie. W ocenie drogowców korzystanie z obwodnicy pozwala kierowcomzaoszczędzić na czasie od 30 do 50 minut.

Inwestycja kosztowała 250 mln zł, z czego 186,5 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z programu "Infrastruktura i środowisko". Budowatrwała trzy lata, rozpoczęła się za rządów PO.


Załączniki:
kłodzko.jpg
kłodzko.jpg [ 119.6 KiB | Przeglądane 272 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 12 cze 2018, o 18:10 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1330
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Droga S8 już wkrótce będzie dłuższa

Pod koniec lipca kierowcy będą mogli jeździć 9,5 km odcinkiem drogi S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy z województwem podlaskim - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Obrazek
Droga ma być gotowa do końca lipca / fot: GDKKiA /

Drogowcy podali, że gotowa jest nawierzchnia asfaltowa na tym odcinku, budowane są jeszcze obiekty inżynierskie, drogi serwisowe i ekrany akustyczne, a prace są zaawansowane w 80 proc.

Prace trwają także na dwóch pozostałych brakujących odcinkach S8 z Warszawy do Białegostoku w granicach województwa mazowieckiego, za których realizację odpowiada GDDKiA w Białymstoku. Chodzi o odcinki: Wyszków-Poręba (13 km) i Poręba - obwodnica Ostrowi Mazowieckiej (16 km). Drogowcy poinformowali, że w trzecim kwartale 2018 r. oba te odcinki mają być udostępnione kierowcom.

Łączna długość trzech realizowanych inwestycji to ok. 38 km, a ich łączna wartość to ok. 1 mld zł - poinformowała białostocka GDDKiA.

Prace na odcinkach Wyszków-Poręba i Poręba-Ostrów Mazowiecka są zaawansowane od 68 do 80 proc. Według zapowiedzi drogowców, odcinkiem od węzła Poręba do już istniejącej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej kierowcy będą mogli jeździć w drugiej połowie sierpnia, a odcinek od Wyszkowa do węzła Poręba ma być udostępniony w drugiej połowie września.

Rzecznik białostockiej GDDKiA Rafał Malinowski powiedział PAP w poniedziałek, że cały odcinek S8 Warszawa-Białystok, według obecnych planów, ma być gotowy z początkiem października. Już wcześniej zbudowano podlaskie fragmenty tej trasy, która jest jedną z najważniejszych dróg w Podlaskiem.

Link


Komentarz:

Cytuj:
Kto jechał od Wyszkowa do Ostrowi ten wie że nie ma szansy na oddanie tego odcinka w tym roku. dlatego jest napisane że udostępnią drogę. I tak będzie jazda po staremu po jednej nitce 2-pasmówki. W wielu miejscach zaawansowanie budowy drugiej nitki jest prawie zerowe. Widać że jedna firma daje radę a druga jest sporo opóźniona.

Ja mam tylko jedno pytanie. Dlaczego My Polacy mamy bramki na autostradach ? Płacimy jak za zboże. Nie dość, że autostrady wybudowane zostały za państwowe pieniądze to sprzedano je prywatnemu Kulczykowi ? Taki szwindel !!! Jeśli już serio musimy płacić to dlaczego nie zrobią jak w Czechach ? Winiety ? Mamy najdroższe autostrady w Europie !!!

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2018, o 19:31 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1330
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Ogłoszono nowy przetarg na budowę A1 pod Łodzią

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi ogłosiła we wtorek nowy przetarg na budowę 24-km odcinka autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem w Łódzkiem. GDDKiA przewiduje, że otwarcie ofert nastąpi pod koniec lutego przyszłego roku.

Obrazek
Droga będzie gotowa nie wcześniej niż w 2023 roku /Polska Press /East News

Poprzedni przetarg na budowę tego fragmentu trasy został unieważniony, ponieważ z podpisania umowy zrezygnowali wyłonieni wcześniej wykonawcy.

Chodzi o odcinek B nierealizowanej dotąd części autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową. Obejmuje on budowę 24,2 km trasy pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem.

Jak wskazuje GDDKiA to najdłuższy fragment ze wszystkich czterech odcinków na terenie woj. łódzkiego. "Po przebudowie droga będzie miała trzy pasy ruchu w miejsce obecnych dwóch, a nawierzchnia będzie betonowa, a nie bitumiczna, jak dotychczas, co zdecydowanie wydłuży jej żywotność. Znikną wszystkie jednopoziomowe skrzyżowania, co poprawi bezpieczeństwo" - zapewniono w komunikacie.

Dodano, że realizacja tego odcinka - obok trzech pozostałych na terenie województwa łódzkiego - pozwoli ukończyć budowę autostrady A1.

Termin składania ofert upływa 22 stycznia 2019 r. GDDKiA przewiduje, że otwarcie ofert powinno nastąpić pod koniec lutego przyszłego roku.

Wcześniej GDDKiA wyłoniła wykonawców oraz podpisała z nimi umowy na budowę trzech pozostałych odcinków w Łódzkiem. Fragment A (od Tuszyna do węzła Piotrków Trybunalski - 15,9 km) za 478,9 mln zł brutto zrealizuje konsorcjum firm Budimex - Strabag. Te same firmy za 573,1 mln zł brutto wybudują odcinek C (od węzła Kamieńsk do węzła Radomsko - 16,7 km), a odcinek D (od Radomska do granicy z woj. śląskim - 7 km) za 338,25 mln zł brutto wykona firma PUT Intercor. Te fragmenty trasy, zgodnie z zawartymi kontraktami, mają być gotowe do 2022 r.

A1 jest jedyną polską autostradą o przebiegu południkowym, przecinającą całe terytorium kraju. Jednocześnie stanowi ona część Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) oraz priorytetowego projektu "Autostrada Gdańsk-Brno/ Bratysława-Wiedeń". Po zakończeniu budowy trasa utworzy główny szlak komunikacyjny łączący Trójmiasto z Czechami w Gorzyczkach, prowadząc przez okolice Torunia, Łodzi i Katowic. Ma też ułatwić dostęp do polskich portów transportom z Czech, Słowacji czy Węgier, a w efekcie rozwój rodzimej gospodarki.

Link

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2018, o 11:30 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 22:25
Posty: 872
Ostatnie brakujące ogniowo Autostrady łączącej Północ z Południem Polski. Dokończą A2 i będzie jako tako, szkoda tylko że tak drogo szczególnie Świecko_konin i Katowice Kraków.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 4 sty 2019, o 14:39 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2711
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Obrazek

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 4 sty 2019, o 23:22 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 376
Lokalizacja: W-M
Te mapy od Sisero są najlepsze. Z tych prezentowanych na GDDKiA nie wynika nic. Na dodatek pomijają istotne drogi nie będące w kategorii A i S.
Na 2019 zapowiada się wysyp ważnych dróg. Ciekawe ile zdążą, bo wiadomo, że wszyscy mają opóźnienia :?

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 5 sty 2019, o 13:58 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 8 lip 2015, o 09:15
Posty: 304
Lokalizacja: Gliwice
Polska mapa drogowa zaczyna wyglądać całkiem dobrze. Mnie osobiście najbardziej interesowałby bezkolizyjne połączenie nad morze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 00:34 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:33
Posty: 868
Lokalizacja: Gród Kraka
Mar napisał(a):
Te mapy od Sisero są najlepsze. Z tych prezentowanych na GDDKiA nie wynika nic. Na dodatek pomijają istotne drogi nie będące w kategorii A i S.
Na 2019 zapowiada się wysyp ważnych dróg. Ciekawe ile zdążą, bo wiadomo, że wszyscy mają opóźnienia :?


Jak jest konkurencja to trzeba się starać. Może jest ktoś tutaj z GDDKiA :rotfl5:

_________________
Wykładowca na kursie prawa jazdy:

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 kwi 2019, o 16:16 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4813
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
FATALNIE. STAJE BUDOWA S3 I A1 KOŁO CZĘSTOCHOWY!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z winy wykonawcy z firmą Salini, która miała zbudować odcinek trasy S3 w okolicach Polkowic i obwodnicę Częstochowy w ciągu autostrady A1 - poinformował Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"Odstąpiliśmy od umowy, gdyż pomimo wielokrotnych wezwań Salini nie realizowało prac na S3 w okolicach Polkowic i na obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1" - powiedział PAP Krynicki.

Podkreślił, że wszyscy podwykonawcy mają zapewnioną ochronę. "Po to uruchamiamy gwarancje bankowe firmy Salini" - powiedział.

Wykonawca drogi ekspresowej S3 do tej pory udostępnił częściowo do ruchu trzy węzły (Kaźmierzów, Polkowice, Lubin Północ), a opóźnienie budowy jest oceniane na ponad 9 miesięcy. Z szacunków wynika, że budowa ta jest zaawansowana w 75 proc.

Z kolei stan realizacji opóźnionej obwodnicy Częstochowy - budowanej przez Salini - wynosił na koniec 2018 r. niespełna 50 proc.

Salini realizuje w Polsce kontrakty na łącznej długości 80 km - o łącznej wartości ponad 3,5 mld zł.

Firma Salini miała powrócić na place budów w połowie marca tego roku, czyli wraz z zakończeniem zimowej przerwy, jednak tego nie zrobiła. Zwróciła się do GDDKiA z żądaniem zwiększenia kwot za realizację zadań. GDDKiA poinformowała w lutym tego roku, że roszczenia waloryzacyjne firmy Salini wynoszą 449 mln zł.

Odcinek trasy S3 koło Polkowic miał zostać oddany do użytku w połowie ubiegłego roku, potem termin przesunięto na wakacje tego roku. Z kolei fragmentem obwodnicy Częstochowy, budowanym przez Salini, samochody miały zacząć jeździć w połowie 2018 roku, ale termin przełożono na połowę roku przyszłego.

Jak powiedział Krynicki, teraz GDDKiA będzie musiała wybrać nowe firmy, które dokończą te odcinki tras.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że GDDKiA chce, aby nowi wykonawcy weszli na budowę jeszcze w tym roku.
PAP


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 29 maja 2019, o 19:30 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1330
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Autostrada A1. Do 11 czerwca GDDKiA chce wybrać nowego wykonawcę obwodnicy Częstochowy

Obrazek
Częstochowa, 7 maja 2019 r. Plac budowy autostrady A1. Węzeł na przecięciu obwodnicy Częstochowy z DK43 w stronę Kłobucka

- Po zakończeniu wstępnych negocjacji dotyczących zakresu i formy zabezpieczenia wykonanych dotąd prac na obwodnicy Częstochowy zaprosiliśmy osiem firm do składania ofert. To kolejny etap przyspieszonej formuły wyłonienia wykonawcy przez negocjacje bez ogłoszenia - informuje GDDKiA. I przekonuje, że obwodnicę uda się skończyć do grudnia.

Zgodnie z harmonogramem postępowania przewidzianego na wypadek potrzeby pilnego zabezpieczenia wykonanych już prac GDDKiA zakończyła pierwszy etap negocjacji bez ogłoszenia. Miały one ustalić zakres robót zabezpieczających i doprecyzować warunki przyszłej umowy. Do ubiegłotygodniowych negocjacji zaproszono sześć firm będących generalnymi wykonawcami innych odcinków autostrady A1, tj.: Budimex, Berger Bau, Strabag, Pol-Aqua, Mirbud i Intercor, oraz dwóch głównych podwykonawców odcinka F autostrady A1 (obwodnicy Częstochowy), czyli Bud-Pol i Lemar. Obecnie zaproszono wszystkie osiem podmiotów do składania finalnych ofert.

Równolegle do tych negocjacji od 13 do 24 maja inwentaryzowano plac budowy oraz przygotowywano dokumentację. Kolejnym krokiem będzie otrzymanie ofert i wyłonienie najkorzystniejszej z nich - do 11 czerwca - oraz podpisanie w sierpniu (jeśli nie będzie odwołań) umowy z nowym wykonawcą.

link

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 618 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group