Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 14 paź 2019, o 22:04

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 619 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 cze 2010, o 10:00 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2779
Lokalizacja: Poznań
Może byśmy wypisywali gdzie są najważniejsze
remonty i budowa nowych dróg lato się zbliża drogowcy oszaleli
wszystko rozryte rozkopane w ********** :D


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez dinho, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2010, o 20:43 
Cytuj:
Koniec fuszerek w budowie dróg

Drogowcy będą patrzeć wykonawcom tras na ręce. Na lepszą kontrolę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyda ponad 100 milionów złotych. Będzie też egzekwować duże kary za buble - czytamy w "Pulsie Biznesu". Zastępca szefa GDDKiA Tomasz Rudnicki zaznaczył w rozmowie z gazetą, że wielokrotnie po zbudowaniu drogi wychodziły fuszerki. By to zmienić już w trakcie budowy dyrekcja będzie kontrolować proces realizacji, by uniknąć niespodzianek po oddaniu trasy do użytku.
Drogowcy ostatnio wskazali nieprawidłowości przy budowie obwodnicy Wyszkowa, trasy Białobrzegi - Jedlińsk, czy autostrady Kraków - Szarów. W przypadku kontraktów, w których usterki wykryte zostały już po oddaniu do użytku GDDKiA żąda od wykonawców wydłużenia gwarancji nawet do 60 miesięcy i naprawy usterek na własny koszt. Dodatkowo drogowcy będą się teraz domagać zadośćuczynienia. Pierwszym takim pozwem jest roszczenie do Alpine Bau, którą dyrekcja wyrzuciła z kontraktu na odcinek A1 Świerklany - Gorzyczki, zarzucając opóźnienia budowy i wady w realizacji.
Dyrekcja będzie też stosować inne możliwości, by poprawić jakość budowanych dróg. Co miesiąc ma zamiar kontrolować wykonawców przy pomocy systemu zarządzania jakością, wdrożonego w 16 laboratoriach Dyrekcji.


Źródło: Puls Biznesu


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2010, o 20:44 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Polecam te forum. Dużo info i relacji z budowy dróg w Polsce.

Forum Drogowe


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2010, o 20:45 
Na fora się tam nie będziemy rozdrabniac bez przesady...ludzie za dużo tego jest :|


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2010, o 14:54 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2779
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Budowa autostrad: ustawione przetargi za miliard

Prokuratura i ABW zarzucają byłemu szefowi warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ustawianie przetargów za łapówkę. Razem z nim zatrzymano sześciu przedstawicieli firm budujących drogi. Zatrzymania trwały od początku tygodnia. Nikt nie został aresztowany. Po przedstawieniu zarzutów wszyscy podejrzani dostali zakaz opuszczania kraju i musieli wpłacić kaucje. Nie mogą też brać udziału w przetargach.

Oficjalnie prokuratura informuje tylko, że zatrzymani mają odpowiadać za "korupcję czynną i bierną" (dawanie i branie łapówek) oraz za "zmowę przetargową w związku z prowadzonymi na terenie kraju inwestycjami drogowymi". Nie chce podać, jakie inwestycje miały być przedmiotem "zmowy" ani jak wysokie łapówki miał przyjąć urzędnik. Nie chce nawet powiedzieć, w którym oddziale GDDKiA pracował.

"Gazecie" dowiedziała się, że chodzi o przetargi o wartości sięgającej 1 mld zł. Od dwóch drogowców, którzy chcieli zachować anonimowość, usłyszeliśmy, że zatrzymano także osobę z zarządu polskiej spółki austriackiego koncernu budowlanego, który jest jednym z czołowych graczy w polskim drogownictwie. Biuro prasowe tej spółki nie odpowiedziało jednak na pytania "Gazety".

Źródło: Gazeta Wyborcza

Równi i równiejsi


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2010, o 00:01 
Michał a ty się wczoraj urodziłeś że puszczasz takie wypowiedzi....ja to bym powiedział że skoro jest coś takiego co opisałeś trzeba stwierdzic że po prostu zbyt mało się dzielili. i ktoś na przyszłośc pogroził im paluchem :!:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2010, o 08:06 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2779
Lokalizacja: Poznań
Wkleiłem tylko artykuł wiem ze tak robia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 cze 2010, o 10:54 
Cytuj:
Nowy węzeł na płatnej A4

W ciągu kilkunastu dni - o ile nie wpłyną protesty do zakończonego właśnie przetargu - samorząd Jaworzna (Śląskie) zamierza podpisać umowę na budowę nowej drogi łączącej miasto z węzłem Jeleń na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem.
Węzły na A4, zwłaszcza węzeł Jeleń, to główne punkty kilkuletniego sporu miasta z koncesjonariuszem autostrady, firmą Stalexport S.A. Umowa koncesyjna nie doprecyzowała bowiem, że ten istniejący wcześniej węzeł ma być nadal w pełni funkcjonalnym połączeniem z A4 powiatów jaworznickiego i oświęcimskiego.

Zdaniem władz Jaworzna, poskutkowało to zamknięciem łącznic pozwalających wjechać na autostradę z tego miasta do Krakowa i zjechać z autostrady w odwrotnym kierunku. Z kolei jednym z argumentów zarządcy autostrady planującego całkowite zamknięcie węzła jest niski standard prowadzących do niego dróg lokalnych.

Jak poinformował Marcin Marzyński z jaworznickiego magistratu, w przetargu na budowę 3,5-kilometrowego odcinka drogi pomiędzy planowanym skrzyżowaniem z drogą krajową nr 79 w rejonie ul. Chłopickiego, a węzłem Jeleń najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Eurovia S.A.

"To połączenie (...) po pierwsze służy do aktywizacji już w dużej mierze zagospodarowanych terenów inwestycyjnych, a po drugie jest częścią naszego poważnego wkładu w to, aby urealnić otwarcie węzła autostradowego Jeleń" - powiedział prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Wyjaśnił, że chodzi o wyjście naprzeciw argumentom koncesjonariusza, że pełne otwarcie węzła jest nieopłacalne. Dlatego miasto utworzyło w jego okolicy gminną strefę aktywności gospodarczej i park przemysłowy po drugiej stronie autostrady. W lipcu otwarte zostanie m.in. centrum handlu hurtowego prowadzone przez chińskiego inwestora.

W 2004 r. powstało też studium wykonalności dla tzw. Drogi Współpracy Regionalnej, która zgodnie z planami ma połączyć leżące w woj. śląskim Jaworzno z małopolskimi Chełmkiem i Oświęcimiem. Przygotowywana 3,5-kilometrowa inwestycja między Jaworznem a węzłem Jeleń ma być pierwszym odcinkiem DWR.

"Nie chcemy naciągać Stalexportu na otwarcie węzła, chcemy, by było to partnerskie działanie i w nim, żeby gmina miała swój wkład. Naszym wkładem jest uzasadnienie ekonomiczne - pokazanie, że ta droga będzie pracowała, a Stalexport będzie mógł mieć z tego korzyści. Dzisiaj to staje się faktem" - ocenił Silbert.

Zaznaczył, że miasto jest skłonne do partycypowania w kosztach przebudowy węzła związanej m.in. z ustawieniem tam bramek poboru opłat, opowiadając się jednocześnie za wyłączeniem węzła Jeleń z umowy koncesyjnej (podobnie jak zarządzanego przez GDDKiA węzła Murckowska w Katowicach). Samorząd prowadzi w tej sprawie rozmowy z GDDKiA.

"W tej chwili pracujemy nad tym, żeby ewentualnie porozumieć się z Generalną Dyrekcją, a później oczywiście ze Stalexportem; musimy przeliczyć, ile kosztowałoby wykonanie prac adaptacyjnych związanych m.in. z przystosowaniem węzła do poboru opłat" - wyjaśnił prezydent Jaworzna.

Na realizację połączenia Jaworzna z węzłem Jeleń miasto pozyskało ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego 34 mln zł. Według urzędników zaproponowana w przetargu najniższa cena praktycznie jest zgodna z wcześniejszymi szacunkami. Zbudowana w ramach umowy jednopasmowa droga ma mieć nośność autostradową.

Oferująca w przetargu najniższą cenę firma Eurovia S.A. od stycznia tego roku buduje już za ok. 36 mln zł 3-kilometrowy dwupasmowy odcinek DK-79, który na początku 2011 r. pozwoli ominąć zakorkowany wjazd do Jaworzna od strony Katowic i Sosnowca. To przedostatni etap budowy nowego przebiegu drogi nr 79 w ramach projektu "Jaworzno twarzą do autostrady".

źródło informacji: PAP


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2010, o 11:08 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4816
Lokalizacja: Kraków
Drogi śmierci


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2010, o 12:29 
Cytuj:
Budowa A2 bezprawna

Jedną z wielu obiecanek, jaką w czasie kampanii wyborczej hurtowo zasypywali nas kandydaci na prezydenta była ta dotycząca budowy dróg. Bronisław Komorowski obiecał np., że jeśli to on zostanie prezydentem, w 500 dni od daty jego wyboru rozpocznie się budowa tysiąca kilometrów nowych dróg.

Co ciekawe, wygląda na to, że nowy prezydent nie żartował. Drogowcy ostro wzięli się do pracy, dziś w Pruszkowie uroczyście ruszyła budowa autostrady A2. Ponieważ nad tymi ostatnimi ciąży w Polsce fatum, również i w tym przypadku nie obyło się bez absurdu. Robotnicy, którzy rozpoczęli pierwsze prace przygotowujące teren pod inwestycję czynią to bezprawnie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie otrzymała bowiem pozwoleń na budowę poszczególnych odcinków trasy!

Jak to zwykle w Polsce bywa dokumenty utknęły w urzędniczym korku. Obecnie do wojewodów łódzkiego i mazowieckiego wypłynęły wnioski o wydanie pozwolenia na budowę pięciu odcinków nowej trasy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pozwolenie na budowę przebiegającego w okolicach Brwinowa odcinka D uda się uzyskać do końca miesiąca.

Trzeba jednak dodać, że GDDKiA również nie jest bez winy. Wnioski w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę odcinków D1 i D2 złożono dopiero piątego maja tego roku. Pierwszy wymagał jednak uzupełnienia, co poskutkowało tym, że postępowanie w sprawie wydania decyzji wszczęto dopiero 13 maja. W tym samym dniu Wojewoda Mazowiecki wydał postanowienie o zawieszeniu postępowania do zakończenia oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Szóstego czerwca wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla Obwodu Utrzymania Autostrady w Pruszkowie, cztery dni później uruchomiono taką samą procedurę dotyczącą MOPów, czyli miejsc obsługi podróżnych.
Rozpoczęcie inwestycji bez pozwolenia jest jawnym pogwałceniem przepisów. Wg prawa budowlanego inwestor może wejść na plac budowy dopiero po wydaniu pozwolenia i po złożeniu zawiadomienia o rozpoczęciu inwestycji (dopiero wówczas pozwolenie na budowę nabiera mocy prawnej). W najlepszym wypadku można więc rozpocząć budowę w 14 dni od daty odebrania pozwolenia. Nie jest to jednak pewne, bowiem bezpośredni sąsiedzi inwestycji mają prawo składania protestów. Każdy taki protest, nawet jeśli jest zupełnie nieuzasadniony, wstrzymuje budowę. Urząd, do którego wpłynie zobowiązany jest zbadać jego zasadność.

Przykład Pruszkowa pokazuje, że obietnice Bronisława Komorowskiego dotyczące "rozpoczęcia" budowy 1000 km nowych dróg w najbliższych 500 dniach nie były jedynie pustymi słowami. Nikt nie obiecywał przecież, że owe "rozpoczęcie" odbywać się będzie zgodnie z prawem...


Źródło: Interia.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2010, o 19:28 
Szukają oj szukają na Bronka dziennikarze haczyków....na razie bo pewnie nie jeden "hak" albo prędzej kotwica wypłyną w późniejszym czasie prezydentury mizernego Bronka. :roll:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 08:44 
Cytuj:
A2 Wybudują szybciej, ale podróż będzie droga

Jest szansa, że trasa A2 może być gotowa wcześniej niż w listopadzie 2011 r. - Wyprzedzamy harmonogram robót o 30 procent - oznajmili drogowcy. Dziennie układają nawet 1 km nawierzchni.

Kontrolowana przez najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka, spółka Autostrada Wielkopolska, rozpoczęła budowę 106 km A2 z Nowego Tomyśla do Świecka rok temu. To kluczowy odcinek tej trasy, który włączy ją w sieć autostrad europejskich. I da szansę szybszego rozwoju województwa lubuskiego.

Wczoraj postęp prac obserwował minister infrastruktury, Cezary Grabarczyk. - To jest wyjątkowa autostrada, bo jedną czwartą pieniędzy pochłonie ochrona środowiska. To pierwszy taki projekt realizowany w Polsce - zachwalał oglądając jedno z największych przejść dla zwierząt, jakie budowane są nad A2. Przeprawa nad dwoma jezdniami będzie miała szerokość aż 65 metrów. Zostanie pokryta ziemią i obsadzona zielenią tak, by dla zwierzęcia wyglądała jak część jego naturalnego środowiska. - Nasza inwestycja została wysoko oceniona pod względem ochrony środowiska przez przedstawiciela Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który udzielił kredytu na budowę - podkreślał Andrzej Patalas, prezes AW S.A.

Drogowcy mieli jednak wczoraj dobre wieści przede wszystkim dla kierowców. Mimo ciężkiej zimy i gorącego lata (to też problem, bo w temperaturze powyżej 25 stopni nie można układać betonu!) budowa idzie szybko i to już na całej długości trasy. Wykopy, roboty ziemne, budowa mostów i wiaduktów - wszystko to drogowcy wykonują szybciej niż zakładali. - Wyprzedzamy harmonogram prac o 30 proc - oznajmił Patalas.

Kiedy zatem na autostradę wjadą pierwsze samochody? Zarówno minister Grabarczyk, jak i przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej mówią o listopadzie 2011 r., ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że i ten termin być może uda się wyprzedzić. - Zależy kiedy będą w przyszłym roku wybory parlamentarne - można było wczoraj usłyszeć wśród zaproszonych gości.

Jedno jest pewne - Autostrada Wielkopolska dysponuje sprzętem i technologią, która pozwala budować betonową trasę bardzo szybko. W ciągu jednej doby, przy sprzyjającej temperaturze drogowcy są w stanie układać 1 km betonowej nawierzchni jezdni. Na razie ułożyli 10 km, a do końca roku chcą wykonać 100 km. To de facto jedna nitka przyszłej autostrady. Gdyby w takim samym tempie budowano A2 także w przyszłym roku, to na początku jesieni 2011 r. może nas czekać miła niespodzianka...

Autostrada do Świecka, podobnie jak istniejący odcinek A2 z Konina do Nowego Tomyśla, będzie oczywiście płatna. - W tej chwili kalkulujemy, że przejazd samochodu osobowego będzie kosztował 20 groszy za kilometr - zapowiada Grabarczyk. Przejazd nowym odcinkiem będzie więc kosztował 21 zł. Podobne stawki zaczną też obowiązywać na jeszcze bezpłatnym odcinku A2 z Konina do Łodzi i budowanej trasie z Łodzi do Warszawy. - W sumie więc podróż A2 z Warszawy do granicy z Niemcami i z powrotem może kosztować blisko 200 zł. To dużo jak na polskie warunki. Zobaczymy, czy kierowcy nie zaczną uciekać na drogi alternatywne - ocenia Adrian Furgalski, ekspert z Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor".

Na pocieszenie kierowcom pozostaje to, że przez pierwszych kilka miesięcy za przejazd nowym odcinkiem autostrady do Świecka nie trzeba będzie płacić ani grosza. Opłaty zaczną obowiązywać w czerwcu 2012 r.

gazeta.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 19:53 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3690
Za 200zł to wolę sobie prawie pełen bak zatankować ropy i przejechać od granicy zachodniej do wschodniej i z powrotem inną drogą...to się nazywa biznes. Kulczyk ładnie sobie to wymyślił. :!:

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 20:53 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 21:20
Posty: 128
Lokalizacja: Starogard Gdański
Oj, drogo... Plus jescze koszty paliwa, to wyjdzie z tego kosmos. Będzie musiało się komuś mocno spieszyć, aby tą autostradą jechać.

_________________
"Ten, który mówi najmniej, słyszy najwięcej."


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 21:29 
igus, żeby to jeszcze była Autostrada...traf teraz na taki odcinek jak jest Kraków - Katowice....i możesz śmiało nazwać że jedziesz drogą powiatową, bo co poniektóre mają lepszą nawierzchnię. :/


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 619 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group