Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 paź 2018, o 12:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 10:32 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Zbliża się jesień a ja mam nieogrzewany sklep i musze dokonać zakupu czegoś co by mi ogrzało go ;)

Jako że nie jestem rekinem biznesu to wiadomo finanse mam ograniczone ;) Potrzebuję czegoś taniego w zakupie i eksploatacji (przy czym piecyk z butlą gazową odpada ze względu na zapach i doświadczenie że słabo grzeje)

Sklep ma 25 m2
Robilam rekonesans, są jakieś piecyki, klimatyzatory, nawiewy nad wejście i pewnie jeszcze wiele innych propozycji, ale całkowicie się na tym nie znam :/

Może ktoś ma do czynienia z tematem i coś doradzi? :)

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 10:35 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Klimatyzator będzie niekorzystny cenowo, może piecyk olejowy z jakimś nadmuchem.

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 10:57 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Cytuj:
Klimatyzator będzie niekorzystny cenowo, może piecyk olejowy z jakimś nadmuchem.

Może... Tylko to mi niewiele mówi potrzebuję konkretnej porady typu: sprzęt, jak on działa, ile mniej więcej mnie bedzie kosztował, zalety wady itp
bo to jednak jakaś inwestycja a ja jestem kompletnie ciemna :oops: mąż tez w tym temacie nie ma orientacji...

Poza tym mając w sklepie ubrania musze tez dbać o wilgotność (raczej jej brak) i zapach. To tez trochę ogranicza propozycje :/

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 12:22 
To pozostaje ci tylko klima, ale trzeba liczyć się z wysokimi opłatami za prąd. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 12:37 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

No np, ale klimatyzatory tez sa bardzo różne, jakies stojące, wiszące itd. Byliśmy w castoramie to gość nam tak doradzał jakby za karę :/ mniej wiemy niż wiedzieliśmy :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 13:53 
Tylko wiszące i to najlepiej żeby cała instalacja (to hałasujące) było po za budynkiem a wewnątrz urządzonko rozprowadzające.

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 15:39 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Wydaje mi się, że najlepszy byłby nawiew przy drzwiach wejściowych, ale one są najczęściej na prąd i trochę go ciągnął.

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 15:49 
Wujas ma sklep z ciuchami zrobię ci zdjęcia tego klimatyzatora to sobie zobaczysz co i jak. Daj mi na to tydzień.

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 16:20 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

osclbn napisał(a):
ale one są najczęściej na prąd i trochę go ciągnął.

Wiesz wszystko będzie kosztowało. Mamy na czas grzewczy zniżkę w czynszu to jakoś damy radę ;) póki co prąd ciągnie tylko komp i ledowe oświetlenie więc to kwestia 15 zł miesięcznie więc jak rachunek wzrośnie to jakoś przezyję ;) Byle byłoby ciepło :)

Cytuj:
Wujas ma sklep z ciuchami zrobię ci zdjęcia tego klimatyzatora to sobie zobaczysz co i jak. Daj mi na to tydzień.

Ok będę wdzięczna. Podpytaj o koszta też i na ile te moje 25 metrów da radę ogrzać :) Z gory dzięki :)

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 19:27 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

sa elektryczne maty grzewcze pod podłogowe

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 19:48 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

chrobot napisał(a):
sa elektryczne maty grzewcze pod podłogowe

Fajna sprawa kiedyś w domu sobie takie zrobię ;) Ale w sklepie odpada, bo sa kafelki a sklep wynajmowany więc nie bede komuś robiła tego ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 12:34 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Co prawda dom to nie sklep ale mam właśnie klimatyzację z funkcją grzania w największym pokoju, powierzchnia około 25m2, nie pamiętam dokładnie ale to bez znaczenia. Służy od 3 lat, trochę wtedy interesowałem się tematem. Powiem Ci tak: zapomnij o stojących, przenośnych urządzonkach z Castoramy, to po pierwsze ledwo co chłodzi i ledwo grzeje. Podłączałem pod to termometr samochodowy - taka czujka serwisowa i gorzej niż w aucie. Do tego w przypadku chłodzenia potrzeba wystawić rurę wydmuchującą ciepło na zewnątrz co skutkuje i tak trochę uchylonym oknem. Innymi słowy kiepskie i bezsensowne rozwiązanie.

W domu pojawił się taki zestaw (prawie taki, bo troszkę panel i ekran się zmienił za 3 lata ale to kosmetyka):

http://ac-klima.pl/produkt,12,7hoop_hp_ ... iczne.html to jest w środku sterowne pilotem

http://ac-klima.pl/kategoria,20chlodzon ... zem,5.html na zewnątrz wisi taki agregat jak na zdjęciu u góry, z jednym "śmigłem", jak wejdziesz w "funkcjonowanie i instalacja" ten na rysunku technicznym to mój agregat. Sugerowałbym wziąć taki na powierzchnię 26-35m2, jeśli to ma sprawnie działać i nie być zbytnio wysilone. Sam też wziąłem rozmiar większy, żeby było to w miarę wydajne i naprawdę jest.

Jak to działa? Zarówno jeśli chodzi o chłodzenie jak i grzanie system jest względnie cichy, ma funkcję "auto" jak np. w samochodzie, ustawiasz temperaturę i koniec, można też sterować ręcznie. Jest też funkcja "sleep" i myślę że wiosną/jesienią kiedy nie potrzebujesz pełnej wydajności również może się przydać, taka praca na min. obrotach, w tle. Nieco głośniejszy ale bez przesady jest sam agregat, który wisi na zewnątrz, natomiast jak go zamontujesz sąsiadowi tuż pod oknem nie wiem czy się ucieszy. Niby kilkadziesiąt decybeli ale komuś może przeszkadzać. Jeszcze dwie uwagi co do montażu: po pierwsze bez dziury na wylot w ścianie się nie obejdzie i dobrze by było żeby panel i agregat były na tej samej wysokości i jak najbliżej siebie, po drugie dobrze jest się podpiąć do rynny albo sprowadzić aż do poziomu gruntu rurkę spustową od agregatu. Nie zwróciłem uwagi jak przy grzaniu ale przy chłodzeniu woda leje się ciurkiem. Koszt takiej zabawy to około 4 tysiące, raz do roku dobrze jest to odgrzybić, wyjąć kręcące się elementy z panelu wewnętrznego i je umyć. Taki zabieg to około 100zł.

Tyle mi przyszło do głowy, ja masz jeszcze jakieś pytania to śmiało :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 15:45 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

jakub, dzięki przejrzę dokładnie z mężem wszystko :)

jakub napisał(a):
Nieco głośniejszy ale bez przesady jest sam agregat, który wisi na zewnątrz, natomiast jak go zamontujesz sąsiadowi tuż pod oknem nie wiem czy się ucieszy. Niby kilkadziesiąt decybeli ale komuś może przeszkadzać. Jeszcze dwie uwagi co do montażu: po pierwsze bez dziury na wylot w ścianie się nie obejdzie i dobrze by było żeby panel i agregat były na tej samej wysokości i jak najbliżej siebie, po drugie dobrze jest się podpiąć do rynny albo sprowadzić aż do poziomu gruntu rurkę spustową od agregatu. Nie zwróciłem uwagi jak przy grzaniu ale przy chłodzeniu woda leje się ciurkiem

To wszystko jest akurat do przeskoczenia bo sklep jest wolnostojący :)

jakub napisał(a):
Koszt takiej zabawy to około 4 tysiące

Sporo bo to jednak nie mieszkanie i nie własność nasza... Jaką to ma żywotność? mogę rozglądać się za używanymi na przykład? Czy ewentualny demontaz i przeniesienie w inne miejsce da radę zrobić?

Chyba na razie więcej pytań nie mam ;) Dzięki :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 15:56 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Żywotność? Nie wiem dokładnie ale myślę z 10 lat powinno wytrzymać, teraz na każdy nowy sprzęt na rynku UE masz 2 lata gwarancji i ten zestaw też, to co jest w linkach produkują Włosi, nie żadne chińskie badziewie :) Jak weźmiesz silniejszy jak sugerowałem to teoretycznie powinno się przełożyć na czas pracy. Nie widzę przeszkód żeby to zdjąć i przenieść gdzie indziej tylko trzeba by było zamurować otwór w ścianie po pozostałej dziurze oraz po wkrętach trzymających agregat. Używane? Nie... możesz trafić na jakieś reanimowane zwłoki :P Może tanie to nie jest ale wydajne i powinno spełnić swoją funkcję...

Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 15:58 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Ok to będe się rozgladała, no i musimy pogadać z właścicielem jak się zapatruje na te dziury ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1