Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 wrz 2018, o 07:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2011, o 10:30 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Cytuj:
Tylko jeden fotoradar na cały Olsztyn. Na dodatek stary

Przez lukę w prawie strażnicy miejscy nie mogą używać fotoradarów. Tym samym w Olsztynie liczba tych urządzeń spadła o połowę, co oznacza, że został tylko... jeden.

W Olsztynie teoretycznie działają dwa fotoradary. Jeden należy do policji, drugi do straży miejskiej. Urządzenie należące do strażników od początku roku nie zrobiło... żadnego zdjęcia. Powód? Brak przepisów wykonawczych, który Ministerstwo Infrastruktury miało stworzyć do znowelizowanego na początku roku kodeksu ruchu drogowego.

— Bez nowych wytycznych nie można prawidłowo wykonywać kontroli — rozkłada ręce Jarosław Lipiński, zastępca komendanta straży miejskiej. — Nie wiadomo, w jakich miejscach można stosować fotoradary, na jakie wartości powinny być nastawiane. A także jakie znaki powinny stać przed fotoradarami i w jakiej odległości.

Dzięki fotoradarowi w 2010 roku do budżetu Olsztyna wpłynęło 41 tysięcy złotych. W tym roku będzie zapewne mniej i to nie tylko z powodu spóźnionego rozporządzenia. Olsztyński fotoradar to — łagodnie rzecz ujmując — zabytek.

— To jeden z trzech prototypów, które firma Zurad wyprodukowała w 2002 roku — wyjaśnia Mirosław Chodubski ze straży miejskiej w Olsztynie. — Nasz jako jedyny jest jeszcze w służbie. Fotoradar psuje się kilka razy w razy w roku i trzeba go oddawać do serwisu. Każda naprawa trwa około miesiąca.
Na razie oczekiwane rozporządzenia istnieją tylko w formie projektu. Ministerstwo ma czas na ich wprowadzenie nawet do końca czerwca.

źródło: olsztyn.wm.pl

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2012, o 16:14 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

No to SM odkurza aparat. Dzisiaj rozstawiony był na Bałtyckiej (skrzyżowanie z ul. Szpakową). Robił zdjęcia jadącym do centrum.

Nie zauważyłem znaku ostrzegawczego D-51 . Radar obsługiwało Mitsubishi L200 olsztyńskich strażników.

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2012, o 20:38 
Żółw, jakaś sesja fotograficzna, bo coś się tam ostatnio chłopki opuszczacie :roll: ;)

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2012, o 22:09 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Miałem tylko telefon, brak miejsca do zatrzymania i 30 min w plecy. Może następnym razem.

Robi czy z formalnego punktu widzenia taka łapanka przez SM jest OK?

Ostatnio obiło mi się o uszy, że np. SG z Olsztynka przegrała temat w sądzie i okazało się że ich pstrykadło miało homologację ale jako suszarka ręczna.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Żółw, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2012, o 22:10 
Telefonem od biedy poglądowo też może być :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2012, o 13:16 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Od 2-3 dni pojawiła się na ul Wyszyńskiego (kierunek Michelin) na wysokości CH Gracja tablica D-51 z dopiskiem że możliwy pomiar na odcinku 1 km. Przy BP w prawdzie stoi "karmi" ale jest to atrapa. Zatem należy się spodziewać w najbliższym czasie zmasowanej akcji "prewencyjnej" celem amortyzacji nowo postawionego znaku.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2012, o 19:08 
Tablice też można cyknąć z okolicą... :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2012, o 20:05 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dzisiaj taką samą tablicę ustawili na Krasickiego jadąc w stronę os. Pieczewa. Na krzyżówce z Wańkowicza zniknęła atrapa "karmika". Pewnie lada moment zniknie ten ze okolicy BP na Wyszyńskiego. Albo postawią działającą albo zostaną tylko pająki.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2012, o 21:52 
Żółw, obleć w takim razie miasto i porób sesje. Z góry dzięki. :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2012, o 11:10 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dopiero dzisiaj dodaję zdjęcia ze znakami w miejscach gdzie pousuwano atrapy karmików.

Obrazek
DK16, DK 51 - ul. Wyszyńskiego (obok CH Gracja), możliwy pomiar na odcinku 1km w kierunku na Bartoszyce, Augustów

Obrazek
ul. Krasickiego (za skrzyżowaniem z ul. Synów Pułku) - możliwy pomiar na odcinku 1 km na pasie w kierunku Pieczewa

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Żółw, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2012, o 10:33 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dzisiejsza "akcja informacyjna" na ul. Wyszyńskiego (DK16 i 51 - kierunek Bartoszyce, Augustów). SM wystawiła swojego zwierza. Pewnie w najbliższym czasie podobnie będzie na ul. Krasickiego.

Załączniki:
MP1120558.JPG
MP1120558.JPG [ 319.77 KiB | Przeglądane 405 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2012, o 15:21 
Żółw, każda ilość mile widziana. :D: Oni dalej tym Vivaro urzędują :?:

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2012, o 15:48 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Śmietnik obsługiwało L200

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2012, o 16:49 
To tak informacyjnie raz ich kiedyś walnij co by było wiadomo co i jak...tablice, marka i te sprawy. :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2012, o 10:34 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Cytuj:
W zamian za atrapy, straż poprosiła o oznakowanie ul. Krasickiego i Wyszyńskiego nowymi znakami. — Ustawiliśmy już znak "automatyczna kontrola prędkości" na ul. Krasickiego w okolicy skrzyżowania z Synów Pułku i na ul. Wyszyńskiego przy skrzyżowaniu z Żołnierską — mówi Paweł Pliszka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. — To oznakowanie pozwoli służbom mundurowym na prowadzenie kontroli przy użyciu przenośnych fotoradarów.

olsztyn.wm.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1