Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lip 2018, o 23:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2012, o 16:33 
Nie mówcie tego głośno bo w ITD wpadną na ten pomysł i same pętle porobią.

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2012, o 21:24 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

kilka słów wyjaśnienia poproszę , to jest normalny fotoradar ?? Tak ?? Tylko całodobowy ?? Czy jakiś odcinkowy ??

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2012, o 21:27 
wojtisek1 napisał(a):
to jest normalny fotoradar ?? Tak

TAK ale nie wysyła fal na które działają antyradary. Dla nich jest niewidoczny. :police2:
wojtisek1 napisał(a):
całodobowy

TAK

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2012, o 22:10 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

znaki 60km/h zniknęły więc jest 70 + 21 więc nie ma tragedii :)

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2012, o 22:48 
Inspektor
Inspektor

Tych +21 km/h nie była bym taka pewna na Twoim miejscu bo większość radarów są ustawione na +11km/h. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2012, o 23:02 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

straze wiejskie 11 ale GITD najprawdopodobniej 21 :) Pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2012, o 23:08 
Inspektor
Inspektor

Cały czas powtarzacie że Itd ma zapis ustawowy +11 km/h a nie Straże.

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2012, o 06:23 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Asia napisał(a):
Cały czas powtarzacie że Itd ma zapis ustawowy +11 km/h a nie Straże.

Jest zapisane, że stacjonarne "automatyczne urządzenia rejestrujące" mają mieć tolerancję +11km/h, ale niektórzy mimo tego ustawiają większy. Np. SM w Lublinie najprawdopobniej stosuje +21km/h.

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2012, o 02:17 
To robię coming out i się ujawnię - na forum trafiłem bo mi błysło w Pamiątce, a AR milczał :WTF:

Teraz wiem dlaczego i czekam na fotkę za 108kmh... Jest osobny wątek z wykazem tych "niewykrywalnych" ? Może warto założyć i przypiąć ?

Tak przy okazji, bo dawno nie miałem wpadek - ile to kosztuje (+38kmh) $ i punktów ?

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2012, o 10:06 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

przekroczenie o 30 km - 6 punktów 200 - 300zł
przekroczenie o 40 km - 8 punktów 300 - 400zł
przekroczenie o 50 km - 10 punktów 400 - 500zł

Jakoś tak to wychodzi.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2012, o 11:36 
A co myślicie nt osobnego wątku z "niewidzialnymi" ? Dużo ich jest poza Pamiątką ???
Sporo planowanych w miastach, w wawie ponoć póki co jeden, tyle wiem, a na trasach ?

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2012, o 14:33 
dato, polecam przeczytać regulamin...wnikliwie to po pierwsze po drugie dobrze zapoznać się opcją "szukaj" nie gryzie, nie kopie i nie boli. :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2012, o 15:05 
Robi. Zacząłem od przeczytania regulaminu i w tej chwili zrobiłem to ponownie. Mam nadzieję, że tego posta nie podciągniesz pod pkt 7, który jest baaardzo pojemny. Jeśli uznasz za stosowne to skasuj posty i kontynujmy pw, lub wydziel temat, whatever.

Jak rozumiem może Ci chodzić o pkt 5 i wyszukiwarkę. Użyłem jej teraz i wrzuciłem z osobna "indukcyjne, niewidzialne, niewykrywalne". Wynik mnie nie zaskoczył.

Nie muszę jej używać, żeby wiedzieć, że (edit)tematu indukcyjnych / niewykrywalnych zbiorczo, a tym bardziej przypiętego po prostu nie ma (?). Są pojedyncze informacje, porozrzucane po różnych tematach. Zapytałem o utworzenie i przypięcie tematu z fotoradarami niewidzialnymi dla AR bo uważam, że ma to sens - i chyba byłoby przydatne... Tzn w mojej opinii byłoby przydatne, a o Waszą pytałem. Mógłbyś odpowiedzieć tak / nie / do rzyci pomysł lub cokolwiek innego, zamiast lać na głowę kubeł zimnej wody w postaci regulaminu...

Tu przynajmniej Ci się w miarę dowcipne zakończenie przemyciło, Twój drugi post do mnie jest jeszcze smutniejszy... Myślę, że mógłbyś mi to przy odrobinie dobrej woli wyjaśnić i to im szybciej tym mniej niedomówień narośnie, bo póki co jestem w kropce i nie wiem jak Twoje wypowiedzi zinterpretować...

Ostatnio edytowano 9 sie 2012, o 15:40 przez dato, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2012, o 15:22 
Jeśli czujesz założenie sobie nowego tematu do pętli indukcyjnych to sobie załóż, pod warunkiem że takowy już nie istnieje. Powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2012, o 07:25 
Posterunkowy
Posterunkowy

Na samym wstępie - witam wszystkich, jako "new user"

Moje pytanie w topiku dotyczy następującej kwestii.
Wyżej wymieniony fotoR zrobił mi fotkę (jakieś dwa mieś wcześniej) Przed kilkoma dniami otrzymałem drogą pocztowa - nomen omen - "pamiątkę" z Pamiątki.

Sprawa byłaby banalna i nie warta "mojego atramentu" i waszego czasu, gdyby nie fakt, iż na fotografii tej - są jadące obok siebie "łeb w łeb", w jednym kierunku dwa pojazdy. Jak się domyślacie, mój jedzie lewym pasem - jako wyprzedzający (jak wiemy przy radarze tym są 4 pasy, po 2 dla każdego z kierunków)
Już (z uśmiechem godnym Bazyliszka) zacząłem kombinować iż w takim przypadku sądy rozstrzygają na korzyść kierowców (brak możliwości określenie - którego z pojazdów dotyczy pomiar) kiedy uwagę moją zwrócił fakt, iż nad zdjęciem "dzielni strażnicy miejscy z Tarczyna" napisali "pojazd na pasie 2"...

Moja analiza przesłanych mi kopii atestów homologacyjnych fotoradarów (było ich 2), wykazała że są to dwa różne urządzenia REDcośtam-cośtam, różniące się od siebie jedną cyferką.

Moje pytanie brzmi
1. Czy tam w jednej skrzynce schowane są dwa radary osobno dla każdego z pasów?
2. Jeżeli odp na pow. pytanie jest twierdząca, to czy ktoś może powiedzieć, czy jest to legalna praktyka. Tzn mam na myśli, czy pomiary nie są zakłócane, nie powstają jakieś interferencje?

Zanim "pójdę na wojnę" z SM w Tarczynie, chciałbym wiedzieć jakie są moje szanse.

Pozdr

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1