Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 wrz 2018, o 09:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 gru 2012, o 22:34 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Opinie :)
kto udziela a kto nie i czemu
Robi przenieś rozmowę z wypadków jak możesz

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2012, o 22:40 
Udzielam pomocy na tyle ile potrafię, przeszedłem kurs podstawowy, dlatego teraz wożę też w aucie rękawiczki jednorazowego użytku, apteczka też jest bardziej rozbudowana niż standardowa. Do tego kursu byłem kompletnie zielony w tych sprawach...dosłownie jak trawa :WTF: mimo że nigdy nie byłem obojętny na ludzkie tragedie i zawsze jak widziałem jakiś wypadek zatrzymywałem się i nie ogarniała mnie znieczulica.

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2012, o 22:41 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

mnie zawsze nawet w szkole średniej uczyli że lepiej coś zrobić jak czegoś nie zrobić (chodzi o nieprzytomnych)

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2012, o 22:46 
Nie co też być na siłę he-manem jak się nic nie potrafi w tym temacie bo tak jak powiedziała Monia, można wyrządzić więcej szkód niż to jest warte. Ale drobna pomoc tym którzy potrafią jak najbardziej wskazana. Ja to mówię zawsze tak... że nic w przyrodzie nie ginie i tyle ile wypuszczamy z siebie dobra bądź też zła, tyle do nas wraca. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2012, o 00:30 
Podkomisarz
Podkomisarz

Oprócz pierwszej pomocy przedmedycznej jest mnóstwo innych rzeczy do zrobienia, tak że starczy na kilka osób. Zawsze ktoś o zdecydowanym charakterze powinien przejąć rolę tymczasowo kierującego akcją i rozpocząć wyznaczać innym zadania w sposób kategoryczny, przywołując konkretne osoby i nakazując im co mają robić. Inaczej jest wielki chaos. Przede wszystkim zabezpieczyć miejsce wypadku w odpowiedniej odległości od niego. Skutecznie wezwać służby - każdemu wydaje się, że zadzwoni "ten obok", więc "ja już nie muszę". Szybko zebrać i przekazać służbom rzetelne i konkretne informacje o rozmiarach zdarzenia, ilości poszkodowanych, miejscu i sugerowanym dojeździe. To wszystko są zajęcia dla tych, którzy nie potrafią lub boją się udzielać bezpośredniej pomocy, ale w ten sposób wydatnie pomogą ratownikom.

M.

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2012, o 08:11 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

leopard, dokładnie tak jest. Jak ja brałem udział w wypadku, to jako jedyny byłem na tyle świadomy że zacząłem innym rozkazywać (np. zobaczcie co się dzieje ze sprawcą, bo nie wychodzi z samochodu itd), zadzwoniłem na 112, postawiłem trójkąt itp. Naszczęście policja i karetka były w 4min od telefonu. Jakby było trzeba robić sztuczne oddychanie, pewnie zwątpiłbym, ale prawo nakazuje nam pomoc osobom biorącym udział w wypadku, a mi dodatkowo sumienie.

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2012, o 09:21 
Inspektor
Inspektor

Wszyscy są mądrzy w buzi a jak przychodzi sytuacja kryzysowa robią korki gapiąc się na wypadek i odjeżdżając. Osobiście nie potrafię udzielać 1 pomocy.

Strefa czasowa: UTC + 1