Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 19 mar 2019, o 11:00

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polscy kierowcy
PostNapisane: 18 lut 2010, o 21:39 
Swego czasu mieliśmy na forum taki temat jak Polscy kierowcy opowiadający o naszych mistrzach, a może czasami też o na samych jak chociaż ten jegomość na zdjęciu...brawurowo spieszący się na cmentarz

Obrazek

albo występ tej Pani z naklejką legalizacyjną

Obrazek :DD:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2011, o 18:17 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Cytuj:
Trzy tysiące złotych traci rocznie przeciętny mieszkaniec dużego miasta, stojąc w korkach

Trzy tysiące złotych traci rocznie przeciętny mieszkaniec dużego miasta, stojąc w korkach. Do tak wysokich strat rękę przykładają też sami kierowcy, bo to właśnie przez ich zachowanie na drodze korki często są dłuższe. Pokazujemy, jak tego uniknąć

Korki nie tylko uszczuplają nasz wolny czas, lecz także portfele. Jak obliczyła firma Deloitte, mieszkańcy siedmiu największych miast Polski w ciągu roku tracą w korkach łącznie 4,2 mld złotych, a budżet państwa kolejne 3,7 mld złotych. To jednak i tak niewiele w porównaniu ze spustoszeniem, jakie drogowe zatory sieją w gospodarce USA. Według naukowców z Instytutu Transportu Uniwersytetu Teksańskiego roczne straty spowodowane korkami wynoszą 115 mld dolarów rocznie. To koszt zmarnowanego paliwa, nieobecności w pracy i opóźnionych transportów towarów.

W Warszawie przeciętne opóźnienie na odcinku 10 kilometrów wynosi 25 minut, jednak są rejony miasta, gdzie w godzinach szczytu średnia ta zbliża się do 60 minut. Za ten stan rzeczy kierowcy obwiniają władze i drogowców. Pierwszym zarzucają, że nie budują wystarczająco dużo dróg, drugim – że gdy już je budują, to jednocześnie zamykają pół miasta i paraliżują ruch. Tymczasem wiele korków i zatorów powstaje z winy samych kierowców. Radzimy, co robić, by tego uniknąć.

Stereotyp I: Wpuszczanie kierowców z innego pasa wydłuża korki
Często zdarza się, że przy zwężeniu drogi pojazdy poruszające się czynnym pasem ruchu nie chcą wpuszczać tych jadących pasem, który się kończy. A bardziej porywczy kierowcy celowo blokują zwężający się pas ruchu i nie dopuszczają, by poruszały się nim inne auta. Uważają, że takie wpychanie się wydłuża korki. Jest dokładnie odwrotnie.

Brytyjski instytut drogownictwa zbadał, że jazda na tzw. zakładkę (bądź suwak) poprawia płynność ruchu o 20 – 30 proc. W Niemczech przy każdym zwężeniu ustawia się specjalne znaki zachęcające do jazdy na suwak. Zasada jest prosta – do zwężenia samochody powinny się poruszać wszystkimi możliwymi pasami, lecz ze sporymi odstępami od siebie. Dopiero na końcu powinny na przemian się przepuszczać, podobnie jak ząbki w zamku błyskawicznym.

Stereotyp II: Nie można jeździć pasem dla busów
Wielu kierowców sugeruje się wyłącznie znakami poziomymi, czyli napisami „bus” na asfalcie. Tymczasem w hierarchii znaków drogowych ważniejsze są te pionowe, pod którymi często umieszczone są tabliczki informujące, kiedy pas jest czynny tylko dla busów. I tak np. w Warszawie większością pasów dla busów nie można jeździć tylko w dni powszednie w wyznaczonych godzinach (najczęściej 6 – 9 rano i 15 – 18 po południu). W innych terminach wszyscy kierowcy mogą się poruszać po pasach legalnie.

Stereotyp III: Jest zielone, muszę wjechać na skrzyżowanie
Na skrzyżowaniu jest zielone światło, więc wszyscy jadą, nie zwracając uwagi na to, że korek za skrzyżowaniem uniemożliwia zjechanie z niego. Światło zmienia się na czerwone, na skrzyżowanie starają się wjechać samochody z ulic prostopadłych i dochodzi do paraliżu. To częsty widok na naszych drogach.

W wielu krajach Europy oraz w USA za wjeżdżanie na skrzyżowanie, gdy nie można z niego zjechać, grożą wysokie mandaty, wyższe nawet niż za przekroczenie prędkości. Kierowców każe się na podstawie nagrań z miejskiego monitoringu.

W Kalifornii np. jest to 500 dolarów. W Polsce teoretycznie grozi za to od 200 złotych mandatu, w praktyce policja rzadko karze za takie wykroczenie.

Stereotyp IV: Jazda skrajnym prawym pasem ronda jest najbezpieczniejsza
Nawet co piąty kierowca korzysta z ronda, poruszając się wyłącznie skrajnym prawym pasem. Tymczasem przepisy mówią jasno – w przypadku rond z trzema pasami skrajnym prawym mogą poruszać się tylko pojazdy skręcające w prawo i jadące prosto. Środkowym – wyłącznie jadące prosto, zaś wewnętrznym lewym – jadący prosto, skręcający w lewo i zawracający. Tymczasem zdarzają się kierowcy, którzy nawet na oznakowanych rondach z sygnalizacją świetlną próbują skręcić w lewo, jadąc skrajnym zewnętrznym pasem. W ten sposób blokują wjazd innym pojazdom, a ponadto mogą spowodować kolizję.

Częstym przewinieniem jest też nieużywanie kierunkowskazów na rondzie. Skręcając w lewo, mamy obowiązek przed wjazdem na rondo włączyć lewy, a zjeżdżając z ronda – prawy kierunkowskaz. Zjeżdżając z ronda, nie możemy wybrać sobie dowolnego pasa ruchu. Musimy zająć ten, którym jechaliśmy po rondzie.

Stereotyp V: Prawym pasem nie można wyprzedzać
Lewy pas ruchu uchodzi za najszybszy. Nie dotyczy to dróg polskich: zarówno tych w miastach, jak i ekspresowych czy autostrad. Niewiele osób wie, że nieuzasadniona jazda skrajnym lewym pasem jest karalna – mandat to 200 zł.

Zgodnie z przepisami pojazdy jadące lewym pasem możemy wyprzedzać z prawej strony, pod warunkiem że jezdnia ma dwa (w mieście) lub trzy (poza miastem) pasy ruchu w jedną stronę. Zabronione jest wyprzedzanie z prawej strony przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi oraz na skrzyżowaniu (z wyjątkiem ronda i skrzyżowania, na którym ruch jest kierowany

Gazeta Prawna


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2011, o 18:39 
Mateusz, używaj opcji szukaj, nie gryzie :idea: Przegląd Prasy internetu jest to samo :!:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2011, o 09:27 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Nie bucz ;) Niewkleil calego pozatym ten temat wydaje mi sie bardziej odpowiedni-------


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2011, o 23:23 
Offline
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 23:04
Posty: 2319
Lokalizacja: Radom
Częstym przewinieniem jest też nieużywanie kierunkowskazów na rondzie. Skręcając w lewo, mamy obowiązek przed wjazdem na rondo włączyć lewy, a zjeżdżając z ronda – prawy kierunkowskaz. Zjeżdżając z ronda, nie możemy wybrać sobie dowolnego pasa ruchu. Musimy zająć ten, którym jechaliśmy po rondzie


o tym pierwszy raz słyszę

_________________
Życie tak krótko TRWA , więc uważaj ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2011, o 09:41 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 21:02
Posty: 139
Lokalizacja: Poznań
Ja też nigdy o czymś takim nie słyszałem i nigdy wjeżdżając na rondo kierunkowskazów nie używam, dopiero zjeżdżając włączam prawy.

_________________
był blue jest black :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2011, o 19:55 
Offline
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 20:41
Posty: 5
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski / Amersfoort
Ja zdając egzamin na kat. B nie słyszałem nic na temat lewego kierunkowskazu na rondzie, natomiast 5 lat później ucząc się na kat. C dostałem dość duże kazanie na temat tegoż właśnie kierunkowskazu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2011, o 11:10 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 09:36
Posty: 1228
Lokalizacja: Mielec
Też pierwsze słysze. Aż się zapytam znajomego instruktora jak to jest.

_________________
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2011, o 20:43 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Wyjasnienie:Bo pisze brednie ktora jest w Polsce.powszechna :D:
Czekalem kto wpadnie na to :P

Takie.sobie.z DK4

http://img151.imageshack.us/g/p1210080.jpg/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2011, o 14:29 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 22:41
Posty: 471
Lokalizacja: Leżajsk
Na krajowej czwórce, zwłaszcza pomiędzy Dębicą a Krakowem to codzienność :P Zamiast zrobić po dwa pasy ruchu to zrobili po jednym i szerokie pobocza :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2011, o 13:37 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
STOP

Chamstwo i bezmyślność

Chamstwo i bezmyślność 2

Chamstwo i bezmyślność 3


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2011, o 16:24 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 23:08
Posty: 212
Lokalizacja: Podkarpackie
Część 1 i 2 dzieje się w Przemyślu, i DK4 Przemyśl - Radymno, część 3 w całości chyba w Jarosławiu i tak samo DK4 w okolicach Radymna. Swego czasu jak tamtędy częściej jeździłem to była wręcz norma, ale widzę że się niewiele zmieniło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2011, o 20:22 
Cytuj:
Najgłupszy pijany kierowca? Bardzo się postarał, aby zwrócić na siebie uwagę policji

Pewien pijany 24-latek z Iławy w bardzo oryginalny sposób postarał się o zwrócenie na siebie uwagi na drodze. Mężczyzna jechał z zamontowanym na dachu auta włączonym "kogutem". Passata z włączonym "kogutem" zauważył policjant w cywilu. Natychmiast poinformował on kolegów o nietypowym kierowcy. Funkcjonariusze szybko zatrzymali kierowcę. Jak się okazało, 24-letni Rafał D. wpadł na pomysł jazdy z "kogutem" na dachu akurat, kiedy siedział za kierownicą po pijaku. Mężczyzna miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zarekwirowali lampę. 24-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy na nawet 10 lat. Mężczyzna musi się też liczyć z konsekwencjami używania urządzenia wysyłającego sygnały świetlne, bez wymaganych uprawnień. Grozi za to kara aresztu lub grzywny.
policyjni.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2011, o 20:50 
:rotfl5: :rotfl5: :rotfl5: hahaha to dobry gość nie słyszałem jeszcze o tym, muszę się coś więcej dowiedzieć na ten temat ale przyznaje, że wyobraźnia jest :D :ten10:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2011, o 20:54 
Ja bym go za samą odwagę nie karał :DD:


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group