Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 19 lis 2018, o 00:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lis 2018, o 21:39 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam.
Czy ktoś spotkał się z nieprawidłowym świadectwem legalizacji pionowej, którą GITD traktuje jako "oczywistą omyłkę pisarską"?

Dostałem mandat z GITD za przekroczenie prędkości: na 50 km/h jechałem 74 km/h. Był to odcinkowy pomiar prędkości. Na dokumentach, które otrzymałem była informacja o 2 punktach pomiarowych radaru, a mianowicie: pierwszy pomiar w lokalizacji 496.450 km, drugi pomiar w lokalizacji 497.946 km, natomiast zgodnie ze Świadectwem Legalizacji Pionowej tego fotoradaru (wydanym przez Dyrektora Okręgowego Urzędu Miar w Warszawie) przyrząd pomiarowy został dopuszczony do użytkowania w miejscu zainstalowania na kilometrażu od 496+450 do 497+795. A więc drugi punkt faktycznego pomiaru w lokalizacji 946 metr 497 kilometra, znajduje się 181 metrów za wskazanym w Świadectwie 795 metrem 497 kilometra i jednocześnie poza obszarem pomiarowym wskazanym w Świadectwie Legalizacji Pionowej. Odpisałem do GITD wskazując, że fotoradar dokonuje pomiaru poza dopuszczonym w świadectwie legalizacji obszarem. Właśnie otrzymałem odpowiedź z GITD, że jest to OCZYWISTA OMYŁKA PISARSKA w kilometrażu na świadectwie legalizacji pionowej i GITD wystąpił do GUM z wnioskiem o wydanie postanowienia o jego sprostowaniu. I oczywiście GITD poinformowało mnie, że postępowanie zmierzające do sprostowania oczywistej pomyłki na świadectwie legalizacji nie wstrzymuje biegu 180 dni na zakończenie postępowania mandatowego od chwili ujawnienia wykroczenia.

Już pomijam fakt, że świadectwo legalizacji pionowej do tego fotoradaru zostało wydane 19.10.2017 r., a 23.10.2018 r. GITD mi odpisuje, że właśnie nastąpiło ujawnienie oczywistej omyłki pisarskiej - po ponad roku :)

Jestem ciekawy co sądzicie o całej tej sytuacji i o OCZYWISTEJ OMYŁCE PISARSKIEJ w świadectwie legalizacji pionowej?

PS. A co najdziwniejsze w 3 poprzednich "rocznych" świadectwach legalizacji pionowej tego fotoradaru nie było w ogóle oznaczenia kilometrażowego gdzie fotoradar z odcinkowym pomiarem może się znajdować, tylko sama miejscowość "Zakręt". W świadectwie z 2017 roku już kilometraż dodali, natomiast w nowym świadectwie obowiązującym od 24.10.2018 r. GITD ponownie zrezygnował z wpisywania kilometrażu w świadectwie legalizacji pionowej.

PostNapisane: 9 lis 2018, o 09:10 
Podinspektor
Podinspektor

Osobiście nie słyszałem o takim problemie. Napisz do prawników z anuluj.mandat.pl, którzy się takimi sprawami. Myślę, że się tym zainteresują ;)

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"

PostNapisane: 9 lis 2018, o 13:09 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Pociągnij temat złych odległości bo ewidentnie ktoś próbuje zrobić z Ciebie głupka. Dziwię się że nie zainteresowałeś się inna drogą "obrony" bo Główny Inspektorat Transportu Drogowego zgodnie z sentencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 lipca 2015 (sygnatura K 2/13) i jego bezwzględnym obowiązywaniu zgodnie z art. 190 ust. 1 Konstytucji RP,  GITD w 2016 roku utraciła prawo do pozyskiwania, przetwarzania i wykorzystywania danych osobowych z fotoradarów.

PostNapisane: 9 lis 2018, o 20:16 
Posterunkowy
Posterunkowy

Napisałem na kontakt@anuluj-mandat.pl . Zobaczę czy w ogóle odezwą się. Szukałem w internecie ale niestety nic na temat niezgodności miejsca ustawienia fotoradaru (kilometrażówki) ze świadectwem legalizacji nie znalazłem. Jak dla mnie jest to jedna wielka ściema - ktoś w GITD nie dopatrzył się, odebrał świadectwo, a teraz będą walić głupa z "oczywistą omyłką pisarską". Dla mnie nie-prawnika jest oczywiste, że jeżeli jest dokument, który uprawnia do czegoś to należy się do niego stosować, czyli jak w tym przypadku ustawić fotoradar w obszarze wskazanym w świadectwie legalizacji pionowej. To trochę tak jakbym np. zamówił mercedesa, podpisał umowę na mercedesa, dostał forda i "wykonawca" tłumaczyłby się, że w umowie nastąpiła oczywista omyłka pisarska, bo przecież wiadomo, że zamawiałem forda, tę omyłkę poprawią aneksem a ja i tak fakturę muszę zapłacić za mercedesa ;)

Paaweł --> nie wiedziałem o tym wyroku, bo wcześniej - na szczęście - nie miałem do czynienia z GITD i nie musiałem się tym zajmować. Oczywiście wielkie dzięki, przyjże się temu wyrokowi, ale nie jestem prawnikiem - mam nadzieję, że coś zrozumiem ;)

Ewentualnie jeżeli ktoś się spotkał z czymś takim jak ustawienie fotoradaru niezgodnie ze świadectwem legalizacji to proszę o napisanie swoich doświadczeń z tym zagadnieniem.

PostNapisane: 9 lis 2018, o 23:15 
Podinspektor
Podinspektor

Na kontakt to możesz czekać sporo czasu. Oddziałuj 20 PLN i załóż zgłoszenie o poradę prawną ;)

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"

PostNapisane: 10 lis 2018, o 18:59 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Slorzystaj z opcji którą Tobie napisałem. Dorzuć RODO :DD:

PostNapisane: 11 lis 2018, o 18:58 
Inspektor
Inspektor

Podobno najskuteczniejszą metodą jest nie odbieranie od nich korespondencji

Strefa czasowa: UTC + 1