Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 wrz 2018, o 03:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2012, o 21:37 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robercie tylko ona pisze, że złamała przepisy ale nie złamała bo jechała trochę szybciej niż można. Asia jak "boli" Ciebie, że za tak małe wykroczenia dostałaś mandat to musisz stosować się do zaleceń Egona i jeździć szybciej, wtedy nie będziesz się czuła pokrzywdzona (w sumie nie rozumiem Twojego toku rozumowania - Moniś dobrze Tobie tłumaczy).

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2012, o 22:40 
Jak na razie to pie*dolicie Hipolicie od rzeczy. Laska chce robić poradniki niech robi...zobaczmy co z tego wyjdzie, a nie że 3 kartkę młócone jest od rzeczy.

Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2012, o 13:27 
Inspektor
Inspektor

Jestem w trakcie opracowywania ale liczyłam na pomoc, a nie krytykę.

Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2012, o 17:14 
Nikt cię nie krytykuje, rób co masz robić nie dyskutuj, dyskutować będziemy jak to utworzysz.

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2013, o 15:51 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Temat odświeżę bo nie mogę zgodzić się się z niektórymi wypowiedziami wyżej.
Asia chce pomóc tym którzy nie znają prawa, a wpadają w ręce tych co to prawo znają i wykorzystują maksymalnie wyciskając z nas kasę jak cytrynkę, bez mrugnięcia okiem. Wmawiając nam jeszcze, ze to dla naszego dobra. Dlaczego my nie moglibyśmy się bronic tak samo wykorzystując to kiepskie prawo.
Umiejętność korzystania z prawa nie jest przestępstwem.
-Kiedy dostaniemy kwitek z fotką i fotka jest czytelna, to szanse uniknięcia zapłacenia grzywny jest na pograniczu cudu.
-Kiedy dostaniemy trzy propozycje z nieczytelnym zdjęciem to możemy się wybronić. Jeśli oczywiście jechaliśmy w tym czasie np z małżonką (lub innym znajomym) i wymienialiśmy się na trasie. Podając wówczas małżonkę i siebie jako osobę, której użyczyliśmy auto. Spełniamy wówczas Art 78.4 i mogą nas ukarać z art. 96 § 3 kw. Gdyby pomimo to chcieli to nie przyjmujemy mandatu i każdy sąd powinien odrzucić wniosek. Należy przy tym pamiętać, że każdorazowo podając komu udostępniliśmy pojazd narażamy się na wezwanie tej osoby przed oczęta organu. Dlatego jak będziemy zmyślać to narażamy się na paragraf ale już z KK

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2013, o 17:17 
Nadinspektor
Nadinspektor

Jancio54 napisał(a):
Należy przy tym pamiętać, że każdorazowo podając komu udostępniliśmy pojazd narażamy się na wezwanie tej osoby przed oczęta organu. Dlatego jak będziemy zmyślać to narażamy się na paragraf ale już z KK

To podawać znajomych co mieszkają zagranicą. Ciekawe czy będą ich wzywać ?

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2013, o 17:26 
I to najlepiej z poza granic UE. :P

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2013, o 17:33 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

DiFFerentiaL, któraś SM już wysyłała pisma do kierowcy zagranicznego i ten oświadczył, że właściciel pojazdu skłąmał wskazując jego jako kierowcę.

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2013, o 17:39 
Trzeba znajomego uczulić aby ciulowni nie odpisywał na takie pocztówki. :P

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2013, o 18:43 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

DiFFerentiaL napisał(a):
Jancio54 napisał(a):
Należy przy tym pamiętać, że każdorazowo podając komu udostępniliśmy pojazd narażamy się na wezwanie tej osoby przed oczęta organu. Dlatego jak będziemy zmyślać to narażamy się na paragraf ale już z KK

To podawać znajomych co mieszkają zagranicą. Ciekawe czy będą ich wzywać ?

kiedy opisywałem mój przypadek (dwa razy miałem taką przyjemność: raz SM raz Policja). Nie zdarzyło się żeby wysłali za granicę (zaznaczam, że dane były prawdziwe), sprawa się przedawniła.

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2013, o 19:34 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Jasne jak mamy dobrych znajomych za granicą i mamy z nimi kontakt by wiedzieli co maja odpowiedzieć to i owszem, ale jak trafimy na bardzo ciekawskiego co się chce dowiedzieć o co chodzi i zaangażował ambasadę Polski do wyjasnienia to możemy mieć niezły pasztet. Ponoć w tych najbardziej chciwych gminach szeryfowie wysyłają takie zapytania nawet do RPA.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2013, o 12:20 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Odświeżam temat bo ostatnio SG zorientowały się że niemnogą zarobić tyle co zamierzali i chcąc sobie odbić i wysyłają wezwania w charakterze świadka. Brak stawiennictwa oznacza ukaranie za 250zł, a poraz drugi za500.
Nie opłaca się w takich sytuacjach nie stawić, ale warto wiedzieć, że w takiej sytuacji przysługuje nam zwrot kosztów transportu i dochodu utraconego z powodu stawiennictwa na wezwanie.

Cytuj:
Może to jest metoda
10 wrzesnia 2013 cykneli mnie 60/50 w Uniechowie. Keirującego=uzytkownika widać na zdjęciu więc pole manewru żadne.

Przysłali 3 opcje z propozycje 100 zł+2 pkt. Odpowiadałem im po 30 dniach (nie potrafili podac podstawy prawnej terminu 7 dni)
17 grudnia 2013 nie wytrzymali nerwowo i przysłali wewanie w charakteże swiadka na 8 stycznia 2013 do siedziby SM w Debrznie.
Pojechałem z Trójmiasta (152 km w jedną stronę). Przesłuchali. Poznałem sam siebie na zdjeciu. Zaproponowali mandat 50 zł+2pkt. Ochoczo przyjałem i podpisałem zgode prawomocnie kończąc ich mozliwosci.
Zaproponowali zapłate kartą na miejscu. Tacy nowoceśni są - nie skorzystałem.

Wtedy wręczyłem im za pokwitowaniem wcześniej przygotowane wezwanie do zwrotu
poniesionych kosztów. Tu sie mocno zdziwili.!

Poprosili o udokumentowanie poniesionych kosztów
wysłałem im
- fakturę którą wystawił mi właścicel samochodu którym jechałem,
- dowód zapłaty tej faktury
- fakture za tankowanie tego auta dla udokumentowania ceny ON

Wczoraj przelew z Debrzna wpłynąl na moje konto w żądanej wysokości

-----------Gdyby ktoś chciał skorzytać to ponizej wezwanie jk je napisałem-------------
Straż Miejska w Debrznie
ul. Wojska Polskigo 2
77-310 Debrzno

Stosownie do treści Art. 1 Ustawy z dnia 31 sierpnia 2012 roku o zmianie ustewy - Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw proszę o zwrot

A. kosztów podróży z miejsca mojego zamieszkania w wysokości rzeczywiście poniesionych racjonalnych i celowych kosztów przejazdu samochodem
Trasa: z ul. XXXXXX 46, YY-YYY Gdańsk do ul. Wojska Polskigo 2, 77-310 Debrzno i z powrotem
Odległość: 156 km tam + 156 km z powrotem = 312 km tam i z powrotem.
Stawka (dla pojazdu ponad 900 cm3) - 0,8358 zł/km
Koszt przejazdu 0,8358 x 312 = 260,77 (dwieście sześćdziesiąt 77/100) złotych

B, dochodu utraconego z powodu stawiennictwa na wezwanie (...) lub organu prowadzącego postępowanie przygotowawcze.
Aktualnie na podstawie umowy świadczę usługi XXXXXXXXX dla mojego kontrahenta. W zawartej przeze mnie umowie przewidziane jest wynagrodzenie w równowartości kwoty XXXXXXXXX netto miesięcznie, które po uwzględnieniu opodatkowania podatkiem dochodowym dla osób fizycznych w przeliczeniu na dni robocze daje stawkę około XXXXX zł dziennie. W takiej sytuacji ma zastosowanie art. 618b§3 ustalający górną granicę tej należności na 4,6% kwoty bazowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Ta kwota bazowa wynosi 1766,46 zł a jej 4,6 % to 81,26 (osiemdziesiat jeden 26/100) złotych

Obie powyższe należności łącznie
260,77 zł kosztów podróży
81,26 zł dochód
====================
342,03 (trzysta czterdzieści dwa i 3/100) złotych razem

Oczekuję od Was przelania mi kwoty 342,03 zł na mój rachunek bankowy prowadzony przez Bank YYYYYYY IBAN XXXXXXXXXXXXXXX
------------------

Źródło

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2013, o 12:38 
Inspektor
Inspektor

Jeśli mamy być tacy skrupulatni jak autor tego listu to jak mógł mieć zrobioną foteczkę we wrześniu 2013 jak mamy luty 2013. W czaso przestrzeni może było to zdarzenie. Cała reszta napisana pod potrzeby zaistnienia w internecie.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2013, o 12:41 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Jancio54 napisał(a):
Nie opłaca się w takich sytuacjach nie stawić, ale warto wiedzieć, że w takiej sytuacji przysługuje nam zwrot kosztów transportu i dochodu utraconego z powodu stawiennictwa na wezwanie.

To jest prawda i jak ktoś się zna, to chętnie z tego korzysta :) Bodajże w zeszłym roku przez parę dni to nieprzysługiwało z powodu zmian w przepisach.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2013, o 12:47 
Inspektor
Inspektor

Straże preferują korespondencję listowną bez potrzeby osobistego stawiennictwa. Do 50 km tylko wzywają.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1