Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 24 sty 2018, o 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lis 2012, o 15:45 
Podinspektor
Podinspektor

Panowie potrzebuje porady. W piątek na autostradzie uderzyłem dużego lisa. Lis narobił zniszczeń, praktycznie cały przód auta jest w rozsypce, 4 chłodnice, zderzak, nadkole itd.

Przyjechał patrol techniczny autostrady, zrobił zdjęcia lisa, zdjęcia auta i uszkodzeń, zdjęcia opon. Przyjechała <R> z Tczewa, sporządziła notatkę i uciekli. Stwierdzili, że ktoś musi sie poczuć do winy za to zdarzenie, bo autostrada jest ogrodzona i nie ma prawa na niej być zwierząt.

Dzisiaj dzwonie do Intertoll tak jak przykazali przy zdarzeniu i zgłaszam szkodę. Kobieta od początku twierdzi, że oni sami z siebie nie płacą, że mają ubezpieczyciela, ale ona nie poda jego danych bo on i tak nie wypłaci za to niczego. Że to jest lis, że mógł być wszędzie i że to moja sprawa. Po negocjacjach podaje dane ubezpieczyciela. Dodaje, że opony miałem letnie, że było ślisko na drodze i że mam zapomnieć. Po kolejnych negocjacjach przesyła mi również zdjęcia zrobione na miejscu zdarzenia przez ich pracowników.

Telefon do ubezpieczyciela. Nikt sie nie poczuwa do winy. Po kolejnych kilkunastominutowych wymianach zdań, szkoda zostaje przyjęta do rozliczenia z klauzulą, że jeśli likwidator nie uzna tego jako szkodę, za którą ubezpieczyciel powinien płacić - to sprawa zostanie zamknięta.

Na razie czekam na decyzje jakiegoś barana. Jestem zły jak cholera, baba wydzwania pyta na ile wyceniam szkodę i nie może zrozumieć, że nie mam pojęcia co ile do auta kosztuje i ile mam żądać.

Pytanie - co robić ? Próbują mnie zbyć bo liczą, że sobie odpuszczę czy faktycznie nie mają obowiązku rozliczyć mi tej szkody ? Na razie niczego nie mam na piśmie, ale jak potoczy się wszystko tak jak teraz to na 200% sprawa ląduje w sądzie. Pytanie tylko po czyjej stronie jest racja ? Mieliście taki przypadek ?

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2012, o 16:03 
Polak. napisał(a):
Pytanie - co robić ? Próbują mnie zbyć bo liczą, że sobie odpuszczę

Dokładnie tak
Polak. napisał(a):
Na razie niczego nie mam na piśmie, ale jak potoczy się wszystko tak jak teraz to na 200% sprawa ląduje w sądzie.

Z przebiegu wydarzeń też tak sądzę.
Polak. napisał(a):
Pytanie tylko po czyjej stronie jest racja ?

Po Twojej bo najwidoczniej Zarządca nie wystarczająco zabezpieczył A1. Jest to droga płatna, ubezpieczona i są oni zobligowani do odszkodowania.

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2012, o 17:38 
Komisarz
Komisarz

Przede wszystkim nie załatwiaj nic na telefon. Wszystkie informacje na piśmie (ew. mailem).

Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2012, o 11:29 
Inspektor
Inspektor

Udaj się do centrali spółki która zarządza A1 tam otrzymasz wszystkie potrzebne dokumenty do odszkodowania. Jeżeli obsługa techniczna zrobiła dokumentację nie musisz się martwić. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2012, o 17:54 
Nadinspektor
Nadinspektor

Po prostu cwaniakują. Zarządca drogi nie chce mieć zgłoszenia szkody bo wzrośnie mu cena polisy, a ubezpieczyciel jak to ubezpieczyciel żydzi kasę. Nie podawaj żadnych kwot i wybierz opcję warsztat i rozliczenie bezgotówkowe na podstawie faktur przedstawionych przez tego co Tobie będzie robił samochód.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2012, o 23:20 
Inspektor
Inspektor

Posłuchaj mojej rady mam w tym doświadczenie. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2013, o 16:09 
Podinspektor
Podinspektor

Posłuchałem Twojej rady i Twojego doświadczenia. Zostałem oszczany wszystkimi pismami. Sprawa trafia do sądu.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2013, o 19:02 
Aspirant
Aspirant

MIałem podobną syuację na A2 z pieskami. Auto naprawiłęm ze swojego OC bo straciłem już nerwy, a wigilia zbliżała się nieubłaganie.

Miałem zdjęcia i świadków zdarzenia, zdjęcia dziur w płocie i otwartych furtek. Nic to nie dało, bo ubezpieczyciel firmy utrzymującej ten odcinek stwierdził, że "autostrada nie jest drogą całkowicie ogrodzoną i pies mógł wejść przez bramki i wjazd na autostradę".

Musisz całkowicie udowodnić ich winę jeśli chcesz odszkodowania z ich OC.
Żeby odwrócić sprawę można skorzystać z (art. 435 k.c.) i wtedy oni muszą audowadniać, że to nie oni sa winni...

Powodzenia w walce.

Strefa czasowa: UTC + 1