Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 lip 2018, o 20:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poznań
PostNapisane: 28 sie 2017, o 21:52 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Przed skrzyżowaniem nie, ale na skrzyżowaniu i za nim już tak.

PostNapisane: 30 sie 2017, o 10:23 
Inspektor
Inspektor

VIDEORADAR napisał(a):
Przed skrzyżowaniem nie, ale na skrzyżowaniu i za nim już tak.

Ok, ja nietutejszy....myślałem że to foto stoi przed...

PostNapisane: 30 sie 2017, o 10:35 
Inspektor
Inspektor

Po co są w ogóle ustawione takie niby fotoradary?

PostNapisane: 30 sie 2017, o 11:17 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

To już pytanie do milościwie nam panujących.
PS.
W Poznaniu jest też kilkadziesiąt niewykorzystanych skrzyżowań z kontrolą przejazdu na czerwonym... Każde skrzyżowanie to kilkaset tysięcy zł.
A kto bogatemu zabroni?

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 18:30 
Inspektor
Inspektor

Ustawa pozbawiająca straż miejską ukruciła intratny interes który dla miasta się szykował.

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 21:27 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Asia napisał(a):
Ustawa pozbawiająca straż miejską ukruciła intratny interes który dla miasta się szykował.
a tak na prawdę to co za różnica dla sprawcy wykroczenia gdzie idzie kasa? Jak do GITD, a w rezultacie do jakiegoś bliżej nie określonego wora to cacy, a jak do kasy miasta/gminy to be...
PS.
Zna ktoś przypadek aby ktokolwiek dostał z GITD pouczenie za zdjęcie z fotoradaru? Bo ja znam przypadki pouczenia z SM. I kto jest cacy a kto be?
Straże miejskie zawsze przysłały zdjęcie, a GITD przez 3 lata odmawiał sprawcy wykroczenia okazania zdjęcia. Chyba że w sądzie. I kto był be?
PS.
W ostatnim roku wg danych z UE, w Polsce wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadków o 2%. W UE spadła o 2%.
Czyli kto zyskał/miał interes w odebraniu tych uprawnień SM? Na pewno nie bliscy tych 2%.

PostNapisane: 2 wrz 2017, o 10:14 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Straże miejskie nie zostały powołane do kontroli ruchu drogowego to raz. Dwa, przy pomocy statystyki można udowodnić wszystko (Powołam się tutaj na słowa Winstona Churchilla: "Mam zaufanie tylko do tych statystyk, które sam sfałszowałem").
Od dbania o bezpieczeństwo ruchu drogowego jest (a w każdym razie powinna być ) Policja Drogowa. Im więcej służb z nakładającymi się kompetencjami, tym większy bałagan i przerzucanie się odpowiedzialnością.
Gdyby pieniądze wyrzucane na straże miejskie, ITD i inne tego typu służby (w ostatnich latach rosną również ambicję SOK) przeznaczyć na Policję, to i Policjanci mieliby lepsze warunki pracy i wzrosłoby bezpieczeństwo.

PostNapisane: 2 wrz 2017, o 22:39 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Zacznijmy od tego, że najpierw policjanci powinni przestać nabijać statystyki. Poprawa bezpieczeństwa na drogach jest łatwa ale wymaga znajomości przepisów, przestrzegania ich przez samych policjantów i na końcu egzekwowania ich. A niestety policja "zna" tylko kilka:
1. ograniczenia prędkości
2. zakaz wyprzedzania
3. STOP - nakaz zatrzymania (czasem)
4. przejeżdżanie na czerwonym świetle

bardzo często nie wiedzą, że mamy takie przepisy:
1. wymuszenie pierwszeństwa
2. zajechanie drogi i zmuszenie do hamowania
3. przejście na czerwonym świetle
4. brak wykorzystania pasów wyjazdowych i zjazdowych
5. nagminna jazda lewym/ środkowym pasem zamiast prawym

Dopóki policja nie będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo a tylko za wystawianie mandatów to nic się nie zmieni. Przez ponad 3 lata systematycznie bo 3-4 razy na 2 tygodnie jeździłem przez Tychy (w obie strony to 6-8) i nie widziałem na obwodnicy suszarek, a przeważnie jeździłem 120 km/h. Na początku lipca zobaczyłem :D tylko stojących i sprawdzających prędkość przed miejscowością w lesie bo przecież prosta droga dwu jezdniowa dwu pasmowa to bardzo niebezpieczne miejsce. Dobrze, że nigdzie się nie spieszyłem bo inaczej zapłaciłbym 500 i zebrał 10 punktów, a tak to jechałem chyba 20 km/h szybciej.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 10:16 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

VIDEORADAR napisał(a):
Asia napisał(a):
a tak na prawdę to co za różnica dla sprawcy wykroczenia gdzie idzie kasa? Jak do GITD, a w rezultacie do jakiegoś bliżej nie określonego wora to cacy, a jak do kasy miasta/gminy to be...
PS.
Zna ktoś przypadek aby ktokolwiek dostał z GITD pouczenie za zdjęcie z fotoradaru? Bo ja znam przypadki pouczenia z SM. I kto jest cacy a kto be?
Straże miejskie zawsze przysłały zdjęcie, a GITD przez 3 lata odmawiał sprawcy wykroczenia okazania zdjęcia. Chyba że w sądzie. I kto był be?
PS.
W ostatnim roku wg danych z UE, w Polsce wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadków o 2%. W UE spadła o 2%.
Czyli kto zyskał/miał interes w odebraniu tych uprawnień SM? Na pewno nie bliscy tych 2%.

Bzdury straszne piszesz. Straże w mojej okolicy jak im zabrali fotoradary poszły do likwidacji! O czym świadczą takie fakty?
Mnie złapali 3 razy i nie było gadania o pouczeniu, pouczali tylko swoich.

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 13:10 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

SM miało pilnować porządku czyli m.in. śmiecenia na ulicy, sprzątania kup psich, handlu ulicznego, ale to dużo zachodu mimo, że pieniądze mogłyby być podobne. Niestety zaczęli inwestować w fotoradary, które same zarabiały pieniądze robiąc zdjęcia i wystarczyłem je potem obrobić i wysłać. Przecież to powszechnie znana praktyka, że część gmin podwajała sobie budżet tymi zabawkami, a w momencie zabrania im uprawnień od razu SM była likwidowana. Nie wiem jaki sens jest wmawiać innym, że gówno nie jest śmierdzące?

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 08:53 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Reliant napisał(a):
Straże miejskie nie zostały powołane do kontroli ruchu drogowego to raz.

Nie wiem czy wiesz, ale GITD też było powołane w innym celu.., poza tym są jeszcze inne służby które w swoim zakresie mają prawo do kontroli prędkości. Takie jak Straż Graniczna i Urzędy Morskie.
Są też inne służby które na przestrzeni lat zostały włączone w rożne działania nie będące początkowo w zakresie ich powołania. Najlepszym tego przykładem są Straże Pożarne. Więc argumentacja że ktoś czegoś nie powinien bo nie do tego był powołany nie jest trafna. Tym bardziej iż ustawowy obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa maja władze samorządowe. Jak wiadomo SM była przez samorządy powołana... Okoliczność że pojawiły się patologie (a gdzie ich nie ma?) spowodowała że wylano dziecko z kąpielą. W wielu krajach za egzekwowanie przepisów ruchu drogowego odpowiada Policja Municypalna/Miejska, czyli odpowiednik naszej Straży Miejskiej.

Ostatnio edytowano 11 wrz 2017, o 09:08 przez VIDEORADAR, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 08:56 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Reliant napisał(a):
Od dbania o bezpieczeństwo ruchu drogowego jest (a w każdym razie powinna być ) Policja Drogowa. Im więcej służb z nakładającymi się kompetencjami, tym większy bałagan i przerzucanie się odpowiedzialnością.
Gdyby pieniądze wyrzucane na straże miejskie, ITD i inne tego typu służby (w ostatnich latach rosną również ambicję SOK) przeznaczyć na Policję, to i Policjanci mieliby lepsze warunki pracy i wzrosłoby bezpieczeństwo.

Gdyby nie politycy to pewnie by tak było.

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 18:50 
Inspektor
Inspektor

Był już taki moment w historii naszego kraju kiedy wszyscy byli przekonani że straż leśna otrzyma fotoradary :lol:

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 19:34 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Komu by to przeszkadzało?

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 20:43 
Posterunkowy
Posterunkowy

Szyszce :gapa:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1