Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 25 mar 2019, o 19:31

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prawo Jazdy
PostNapisane: 31 sie 2010, o 12:03 
Cytuj:
Prawo jazdy. Będą zmiany przepisów

Chorzy na cukrzycę, chcący kierować pojazdami, będą musieli m.in. przedstawić opinię diabetologa. Osoby, u których w ciągu ostatnich dwóch lat stwierdzono atak padaczki, nie otrzymają prawa jazdy - zakładają nowe przepisy przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia. Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami został już skierowany do konsultacji społecznych. Nowelizacja reguluje m.in. sposób oceny stanu zdrowia osób chorych na cukrzycę oraz padaczkę, które posiadają prawo jazdy lub ubiegają się o ten dokument. Cukrzycy będą musieli przedstawiać opinię diabetologa, przeprowadzać kontrolne badania lekarskie, wykazywać świadomość ryzyka hipoglikemii i zagrożeń z nią związanych.
Konieczne będzie także regularne monitorowanie stężenia glukozy we krwi oraz udokumentowanie kontroli nad przebiegiem choroby przez lekarza prowadzącego.
Wprowadzony ma być również przepis, zgodnie z którym uprawniony lekarz, który stwierdził przypadek wystąpienia hipoglikemii bądź napadu padaczki lub jej podejrzenie, powinien o tym powiadomić organ wydający prawo jazdy w celu oceny predyspozycji chorego do kierowania pojazdami.
W projekcie określono wymagania dla przyjmujących leki przeciwpadaczkowe oraz dla tych, którzy odstawili leczenie. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do kierowania pojazdami jest wystąpienie napadu padaczkowego w ciągu ostatnich dwóch lat choroby. Ponowne ubieganie się o prawo jazdy albo przedłużenie okresu jego ważności możliwe będzie po przedstawieniu opinii neurologicznej, potwierdzającej brak napadów padaczkowych w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
Po tym okresie konieczne będą badania kontrolne co pół roku przez okres dwóch lat, następnie co rok przez kolejne trzy lata, a potem w zależności od wskazań lekarskich.
Osoby ubiegające się o uprawnienia do kierowania samochodem ciężarowym, autobusem lub tramwajem bądź o świadectwo kwalifikacji zawodowej, u których kiedykolwiek rozpoznano padaczkę nie mogą być uznane za zdolne do kierowania pojazdami.

interia.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2010, o 09:49 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2786
Lokalizacja: Szamotuły
Cytuj:
Rewolucja w prawie jazdy!

Kilkadziesiąt poprawek zaproponował w czwartek Senat do ustawy o kierujących pojazdami, której celem jest zmniejszenie liczby ciężkich wypadków drogowych. Ustawą ponownie zajmie się Sejm.

Poprawki Senatu mają głównie charakter redakcyjny, językowy i doprecyzowujący.

W głosowaniu przepadła m.in. propozycja, by osoba przystępująca do egzaminu na prawo jazdy mogła sama wybrać samochód, w którym będzie go zdawać. Nie przeszła też propozycja podniesienia wieku osób ubiegających się o niektóre kategorie prawa jazdy (np. dla kierowców tirów).

Celem ustawy jest zmniejszenie liczby ciężkich wypadków drogowych - w Polsce trzykrotnie wyższej niż średnia w krajach UE - i zminimalizowanie nieprawidłowości w szkoleniu kierowców. Dostosowuje ona też polskie prawo do dyrektyw europejskich. Na kurs reedukacyjny - a nie ponowny egzamin, jak obecnie - będą kierowane osoby, które za wykroczenia drogowe zbiorą ponad 24 punkty karne.

Dla początkujących motocyklistów zostanie wprowadzona nowa kategoria - prawo jazdy A2, uprawniające do prowadzenia motocykli z silnikami o mocy do 35 kW. Aby prowadzić motocykle, młody kierowca będzie musiał najpierw zdobyć prawo jazdy na małe motocykle - A1 (w wieku 16 lat) lub A2 (jeśli skończy 18 lat). Po następnych dwóch latach będzie się mógł ubiegać odpowiednio o prawo jazdy kat. A2 lub A. Granicę minimalnego wieku niezbędnego do uzyskania prawa jazdy kat. A podniesiono z 18 do 24 lat.

Młodzi kierowcy, którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kategorii B, będą przez dwa lata podlegać szczególnemu nadzorowi. Według statystyk ponad dwie piąte wypadków powodują kierowcy w wieku 18-24 lat. Okres próbny ma być przedłużany w razie popełnienia przez nadzorowanych kierowców wykroczeń drogowych. W razie popełnienia dwóch wykroczeń kierowca będzie kierowany na kurs reedukacyjny, a w przypadku popełnienia trzech - prawo jazdy zostanie mu odebrane.

Zgodnie z ustawą zamiast karty motorowerowej będzie wydawane prawo jazdy kategorii AM uprawniające do prowadzenia motorowerów i lekkich pojazdów czterokołowych. Będzie je można wyrobić od 14. roku życia. Prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E będą ważne przez 15 lat, pozostałe przez pięć lat.

Ustawa ma ponadto zapobiec wydawaniu praw jazdy osobom, które nie powinny prowadzić pojazdów ze względu na stan zdrowia. Sposobem na to ma być wprowadzenie ankiety zdrowotnej wypełnianej pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Inny cel ustawy to podniesienie kwalifikacji instruktorów prawa jazdy i zobowiązanie ośrodków szkolenia do przekazywania samorządowi powiatowemu informacji o kursach i ich uczestnikach. Nadzór nad samorządem ma w tej sprawie sprawować wojewoda. Instruktorzy zostaną również poddani dokładniejszym badaniom lekarskim i psychologicznym; będą też musieli co rok uczestniczyć w kursach doskonalących

PAP


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 11:00 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 24 mar 2011, o 11:32
Posty: 178
Lokalizacja: Kościan
Będzie można jeździć bez prawa jazdy prasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2013, o 17:04 
Cytuj:
Nowe prawa jazdy po 19 stycznia

Już 19 stycznia wchodzą w życie niektóre zapisy przyjętej w 2011 roku Ustawy o kierujących pojazdami. Poza zmianami dotyczącymi egzaminu dla kandydatów na kierowców nowe prawo wymusiło opracowanie nowego wzoru prawa jazdy. Wprowadzenie nowego wzoru tego dokumentu nie oznacza obowiązku natychmiastowej jego wymiany. Z czasem będzie jednak musiał zrobić to każdy. Dotychczasowe prawa jazdy, wydane bezterminowo, będą wymieniane w latach 2028-2033. Blankiety nowego dokumentu zaprezentowała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Nowe dokumenty będą posiadały kolorowe zdjęcie posiadacza i nowoczesne zabezpieczenia, m.in. naniesiony mikrodruk i hologram.

Przepisy dotyczące prawa jazdy, które wejdą w życie od 19 stycznia 2013 r., sprawią, że w ofercie ośrodków szkolących kierowców pojawią się nowe propozycje. Prawo jazdy kategorii AM uprawniające do kierowania skuterami i mikrosamochodami będzie można uzyskać już w wieku 14 lat. Pojawi się też kategoria A2 na lekkie motocykle o mocy do 35 KW dostępna dla 18-latków. Wzór prawa jazdy trzeba było więc dostosować do nowych warunków prawnych, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w unijnej dyrektywie 2011/94/UE. Prawo jazdy będzie wydawane na 15 lat. Nie oznacza to oczywiście, że po upływie tego czasu wygasają uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Ważność straci jedynie dokument, który to potwierdza.

PWPW poinformowała, że podpisała umowy na wdrożenie systemu teleinformatycznego wspierającego proces egzaminowania kandydatów na kierowców z 14 spośród 49 Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego - wszystkimi na Mazowszu oraz ośrodkami w Krakowie, Częstochowie, Rzeszowie i Zielonej Górze, Bydgoszczy, Włocławku, Opolu i Legnicy. Podmiotem współpracującym z pozostałymi WORD-ami jest Instytut Transportu Samochodowego. Zmiany w egzaminach na prawo jazdy dotyczą przede wszystkim części teoretycznej egzaminu. By uzyskać prawo jazdy kategorii B, zamiast 18 pytań wylosowanych z puli 500 - jak dotąd - egzaminowany będzie odpowiadał na 32 pytania z puli 3 tys. pytań. Przyszły kierowca, odpowiadając na pierwszych dwadzieścia pytań, będzie miał 20 sekund na przeczytanie każdego z nich i 15 sekund na odpowiedź. Do poprzednich pytań i oddanych odpowiedzi nie będzie powrotu, a więc i możliwości poprawienia ich.

Obrazek Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2013, o 18:33 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Cytuj:
Zmiany w punktach karnych odłożone na 2016 r. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami. Przesuwa ona m.in. termin wejścia w życie niektórych zmian w przepisach drogowych na styczeń 2016 r. Dotyczą one np. kursów dokształcających po uzyskaniu prawa jazdy i oznakowania pojazdu w okresie próbnym
Ustawa, którą Sejm przyjął 4 stycznia, a prezydent Bronisław Komorowski podpisał w środę, ma wejść w życie 18 stycznia 2013 r.

19 stycznia 2013 r. wejdzie w życie wcześniejsza nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, która wprowadza m.in. nowe kategorie i wzór prawa jazdy, nowy system egzaminów teoretycznych oraz elektroniczny obieg dokumentów w procesie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami.
Zgodnie z podpisaną w środę przez prezydenta nowelą przepisy, których stosowanie jest związane z danymi gromadzonymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), mają wejść w życie dopiero 4 stycznia 2016 r. Chodzi m.in. o obowiązek: odbycia pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy kursu dokształcającego, obowiązek kierowania w okresie próbnym - przez pierwszych osiem miesięcy - wyłącznie samochodem oznakowanym okrągłą nalepką z zielonym symbolem liścia klonowego, odbycia kursu reedukacyjnego dla osób, które w okresie próbnym popełniły dwa wykroczenia.

Zgodnie z nowelizacją przesunięty w czasie ma być także zapis, według którego kierowca traci prawo jazdy, jeśli w okresie próbnym popełni trzy wykroczenia lub przestępstwo.

Za trzy lata wejdą w życie też nowe przepisy dotyczące punktów karnych. Od 2016 r. po zgromadzeniu więcej niż 24 punktó kierowca nie straci prawo jazdy, tylko trafi na specjalny kurs. Potem jednak nie będzie mógł przekroczyć granicy 24 punktów w ciągu pięciu lat.

Jak uzasadniało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, przesuniecie wejścia w życie przepisów pozwoli o 30 proc. zmniejszyć koszty utrzymania rejestrów PESEL i CEPiK. W ciągu pięciu lat oszczędności mają wynieść ok. 120 mln zł.

Nowelizacja wprowadza także przepisy przejściowe dla osób, które ukończyły szkolenie na prawo jazdy kategorii A i nie zdały jeszcze egzaminu, a 19 stycznia 2013 r. nie będą miały ukończonych 24 lat. Osoby te będą mogły uzyskać prawo jazdy kategorii A2.

Zmiany, które wejdą w życie 19 stycznia, dotyczą przede wszystkim części teoretycznej egzaminu. By uzyskać prawo jazdy kategorii B, zamiast 18 pytań wylosowanych z puli 500 - jak dotąd - egzaminowany będzie odpowiadał na 32 pytania z puli 3000. Przyszły kierowca, odpowiadając na pierwszych 20 pytań, będzie miał tylko 20 sekund na przeczytanie każdego z nich i 15 sekund na odpowiedź.


regiomoto.pl

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2013, o 15:25 
Cytuj:
Twoje prawo jazdy już nie jest bezterminowe. To legalne?

Senatorowie skarżą do Trybunału Konstytucyjnego przepisy o kierujących pojazdami - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Politycy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polskiego Stronnictwa Ludowego uważają, że wymiana bezterminowych dokumentów na nowe, ważne przez 15 lat, jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Gazeta przypomina, że prawa jazdy wydane po 18 stycznia, czyli po wejściu w życie nowej ustawy o kierujących pojazdami, są ważne przez 15 lat. Wcześniej wydawane były bezterminowo. Nie dotyczyło to kategorii zawodowych C i D. Również dokumenty wydane przed tą datą stracą swój bezterminowy charakter, a ich posiadacze będą musieli wymienić je na nowe w latach 2028-2033. Dlatego też grupa senatorów postanowiła zwrócić się do Trybunału o zbadanie zgodności przepisów z konstytucją. "Ograniczyliśmy się do zarzucenia niekonstytucyjności trzem artykułom, które budzą szczególne kontrowersje. Choć nie brakuje głosów, że ustawa jest tak rażąco niezrozumiała, nieścisła i budzi tyle trudności interpretacyjnych, że powinna być zakwestionowana w całości" - powiedział gazecie Henryk Cioch, jeden z wnioskodawców skargi konstytucyjnej.

Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2013, o 22:12 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Ciekawa sytuacja, sądzę, że TK zakwestionuje te zapisy. Z drugiej strony, powinny być robione raz na jakiś czas chociażby same badania lekarskie - przecież wzrok może komuś pogorszyć się nawet na przełomie roku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2013, o 22:16 
Obowiązkowo. :oops:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2013, o 00:47 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2786
Lokalizacja: Szamotuły
Dostosowali prawo do unijnego ale polaczki jak zwykle afera.

_________________
Szamotuły :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2013, o 13:29 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5482
Lokalizacja: Luboń
Prezydent podpisał nowelizację ustawy wzajemnym uznawaniu praw jazdy. Ustawa została rozszerzona o kolejne kraje w których nasze prawo jazdy jest honorowane i na odwrót. Pozdrawiam Asia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2013, o 21:20 
Cytuj:
Zabrali ci prawko? To nie znaczy, że nie możesz jeździć!

Wielu kierowców, zwłaszcza tych, których praca związana jest z prowadzeniem samochodów, obawia się utraty prawa jazdy. Zatrzymanie "prawka" w praktyce oznacza bowiem zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Jeśli np. sąd zakaże nam prowadzenia motocykli, niekoniecznie musimy rozstawać się z uprawnieniami wynikającymi z pozostałych kategorii. Jak donosi "Rzeczpospolita" w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Olsztynie zapadł właśnie wyrok w sprawie kierującego, który otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii A. Zakaz obligował mężczyznę do zwrócenia w wydziale komunikacji dokumentu uprawniającego go do poruszania się motocyklem bądź skuterem.

Z racji tego, że posiadane przez mężczyznę prawo jazdy uprawniało go również do prowadzenia pojazdów kategorii B skazany wniósł równocześnie o wydanie dokumentu potwierdzającego posiadane przez niego uprawnienia do prowadzenia samochodów. Na to nie zgodził się jednak starosta argumentując, że ustawa o kierujących pojazdami zakazuje wydania dokumentu osobie, w stosunku do której obowiązuje sądowy zakaz.

Jak podaje "Rzeczpospolita" mężczyzna zaskarżył decyzję starosty do sądu, argumentując, że zakaz prowadzenia obejmuje jedynie pojazdy kategorii A. Sąd - biorąc pod uwagę skomplikowaną sytuację prawną wynikłą z faktu, że mężczyzna zdobył uprawnienia kategorii B zanim w życie weszła nowelizacja Kodeksu Drogowego z 19 stycznia 2013 roku - uznał rację skazanego.

Sąd orzekł, że skazany nie może ponosić negatywnych skutków tego iż dokument prawa jazdy "zbiorczo" stwierdza o posiadanych przez obywatela uprawnieniach. Podkreślono również, że do posiadania prawa jazdy kategorii B nie jest przecież wymagane posiadanie kategorii A, co oznacza, że uprawnienia są od siebie niezależne.

Ten ostatni zapis powinien jednak zmartwić zawodowych kierowców, którzy poruszają się w pracy samochodami ciężarowymi. Do posiadania kategorii C niezbędne są przecież uprawnienia kategorii B, co oznacza, że jeśli stracimy "prawko" na "osobówki", nie będzie nam też można prowadzić aut ciężarowych.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2013, o 16:01 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5482
Lokalizacja: Luboń
Trybunał Konstytucyjny uznał że wydawanie czasowych - 15 letnich praw jazdy jest zgodne z prawem. Co oznaczają zmiany dla kierowców? 300 haracz co 15 lat. 100 zł blankiet, 200 zł badania lekarskie. :/ :/ :/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2013, o 23:08 
Wytwórnia Papierów Wartościowych to dopiero ma klawe życie, jedyna firma która nigdy nie zbańczy, zaplanuje na czas zyski, premie itp. żyć ***** i nie umierać...i co gorsza pod groźbą karalności. :gapa: To dopiero wymyślili biznes :oops:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2014, o 18:04 
Cytuj:
Rewolucyjne zmiany w prawie jazdy. Koniec kursów z teorii!

W lutym, w materiale zatytułowanym "Miliony złotych w błoto? Posłowie 'zabiją' polskie firmy?" informowaliśmy o zamieszaniu związanym z kwestią zdalnego nauczania kandydatów na kierowców. W styczniu 2013 roku weszła w życie ustawa, w myśl której kandydatów na kierowców kształcić można było zdalnie, metodą tzw. e-learningu. By oferować kursantom możliwość kształcenia zdalnego ośrodki spełnić musiały dodatkowe kryteria potwierdzone otrzymaniem statusu "Super ośrodka Szkolenia Kierowców". Dla konkretnych firm oznaczało to nie tylko konieczność pozyskania nowego sprzętu, ale też specjalnie przygotowanej kadry i infrastruktury. W skali kraju wydatki liczone były w milionach złotych. W zeszłym miesiącu posłowie debatowali nad zmianami do ustawy o kierujących pojazdami, które - w praktyce - przywracałyby stan sprzed 1 stycznia 2013 roku, czyli znosiły możliwość kształcenia z teorii na odległość (za wyjątkiem osób niepełnosprawnych). Posłowie tłumaczyli swój pomysł chęcią utrzymania "wysokich standardów kształcenia" i -ogólnie rzecz ujmując - kwestiami drogowego bezpieczeństwa. Blady strach padł wówczas na właścicieli ośrodków, którym udało się spełnić wyśrubowane normy "Super OSK". By osiągnąć ten cel, wielu z nich sięgnęło po środki unijne z obszaru "innowacyjnej gospodarki". Te zakładały zrealizowanie w określonym czasie zakładanych celów (również dotyczących ilości kierowców przeszkolonych zdalnie) więc, jeśli zmiany weszłyby w życie, ośrodki musiałyby oddać unijne pieniądze...

Miliony złotych w błoto? Posłowie "zabiją" polskie firmy?

W styczniu ubiegłego roku weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących kształcenia kandydatów na kierowców. Jedną z nowości było m.in. wprowadzenie możliwości kształcenia zdalnego - tzw. e-learningu. Od wspomnianych wydarzeń minął zaledwie miesiąc, a posłowie zmienili swoje stanowisko o 180 stopni. 1 kwietnia ( i nie, nie jest to prima aprillisowy żart) na posiedzeniu "podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami" posłowie opowiedzieli się za poprawką, która - w ogóle - znosi konieczność kształcenia kandydatów na kierowców z zakresu tzw. teorii!
Jak pisze na swoim profilu w jednym z serwisów społecznościowych poseł PO - Arkadiusz Litwiński - "wprowadziliśmy między innymi rozwiązanie wzorowane na brytyjskim polegające na tym, że do egzaminu z części teoretycznej będzie można przystąpić po nauczeniu się wymaganego zakresu, samodzielnie lub z pomocą szkoleń w dowolnej formie. Do tej pory nie tylko egzamin ale i tryb nauki jest regulowany ustawowo i zmusza do udziału w szkoleniach". Oznacza to, że do "teoretycznego" egzaminu państwowego przystąpić będzie mógł każdy, niejako "z ulicy". Instytucje państwowe rezygnują więc z kontroli nad tym, w jaki sposób (i czy w ogóle) kandydat na kierowcę zapozna się z przepisami o ruchu drogowym przed przystąpieniem do egzaminu. Takie rozwiązanie w Polsce już kiedyś funkcjonowało. W latach 90-tych, gdy jeszcze można było zostać kierowcą w wieku 17 lat, możliwe było odbywanie kursu eksternistycznego. Kursant szkolił się samodzielnie w domu, a następnie podchodził do egzaminu, który weryfikował jego wiedzę.

Uwaga! Prawo jazdy tylko na 5 lat. Później kolejna teoria!

Teraz posłowie chcą, by znów egzamin państwowy dotyczący przepisów był pierwszym krokiem do uzyskania prawa jazdy. Oznacza to więc, że zanim kandydaci na kierowców rozpoczną jazdy w ośrodkach szkoleniowych, będą musieli zaliczyć teoretyczny egzamin państwowy. Do tej pory, przed dopuszczeniem kursanta do jazd z instruktorem, kandydat na kierowcę zdawał wyłącznie egzamin wewnętrzny w ośrodku szkolenia.
W praktyce z ustawy znikną przepisy dotyczące nauczania na odległość (poddanie się szkoleniu z zakresu teorii będzie wyłącznie dobrą wolą kandydata), a egzaminy wewnętrzne w ośrodkach szkolenia dotyczyć będą wyłącznie praktyki i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Teoretycznie może to oznaczać, że koszty uzyskania prawa jazdy będzie niższy niż do tej pory. Trudno jednak przewidzieć, czy pozbawienie ustawowej konieczności odbycia przez kandydatów szkolenia teoretycznego nie wpłynie na - i tak już szczątkową - wiedzę kierowców z zakresu prawa o ruchu drogowym. Warto również zauważyć, że zmiana stanowiska posłów niewiele pomoże właścicielom "Super OSK". Jak już wspominaliśmy, - by nie stracić unijnych dotacji - ci muszą przecież wykazać się osiągnięciem konkretnych celów sprzedażowych dotyczących liczby kierowców przeszkolonych w systemie e-learningu.
interia.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2014, o 11:12 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5482
Lokalizacja: Luboń
Rząd wprowadza rewolucyjne zmiany dla ubiegających się o prawo jazdy. Ma nie być kursów teoretycznych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group