Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 11 gru 2018, o 03:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lis 2010, o 17:17 
Witam,

Jestem zainteresowany trochę innym obszarem działania foto radarów a mianowicie całą procedurą (sekwencją czynności) jaką funkcjonariusz musi wykonać aby odczytać zapis z foto radaru, sporządzić dokumentację i wysłać mandat.

W szczególności interesuje mnie:

- sposób odczytu zapisu z foto radaru
- sposób ewentualnej obróbki zdjęcia i identyfikacji samochodu/sprawcy
- stosowane programy komputerowe
- stosowane bazy danych z których pobierane są informacje na temat sprawcy wykroczenia
- sposób przygotowania dokumentacji i jej rodzaj
- używane formularze
- sposób wysyłania mandatu

Interesuje mnie również, czy w oparciu o obowiązujące przepisy i ustawy wszystkie czynności sprowadzające się do sporządenia mandatu muszą być wykonywane tylko przez funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej, czy może je również wykonywać osoba cywilna.

Jeżeli ktoś z Was posiada takie szczegółowe informację z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
MiguelC

Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2010, o 23:01 
Fachowe pytania zadajesz, aż za fachowe bym powiedział takie na wskroś z "firmy" :lol: W miarę możliwości i swojej wiedzy postaram się na nie wszystkie odpowiedzieć.
miguelc napisał(a):
- sposób odczytu zapisu z foto radaru

Co nazywasz sposobem odczytu :?: Zgranie zdjęć z fotoradaru na hdd czy co :?:
miguelc napisał(a):
- sposób ewentualnej obróbki zdjęcia i identyfikacji samochodu/sprawcy

Zależy wszystko od posiadanego przez daną służbę fotoradaru. Obróbka zdjęcia odbywa zazwyczaj się na komputerze w przygotowanym do tego programie. Identyfikacja sprawcy odbywa się poprzez CEPIK.
miguelc napisał(a):
- stosowane programy komputerowe

Zgodnie z zaleceniami producenta danego fotoradaru.
Cytuj:
- stosowane bazy danych z których pobierane są informacje na temat sprawcy wykroczenia

CEPIK
Cytuj:
- sposób przygotowania dokumentacji i jej rodzaj

W zależności od rodzaju wykroczenia i czy trzeba przygotowywać np. wniosek do sądu
miguelc napisał(a):
- używane formularze

To już jest tajemnica służbowa każdej ze służb
miguelc napisał(a):
- sposób wysyłania mandatu

Poczta Polska bądź też kurierzy w zależności z kim jest podpisana umowa na dostarczanie przesyłek listowych w danej instytucji.
miguelc napisał(a):
Interesuje mnie również, czy w oparciu o obowiązujące przepisy i ustawy wszystkie czynności sprowadzające się do sporządenia mandatu muszą być wykonywane tylko przez funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej, czy może je również wykonywać osoba cywilna.

Czynności w CEPIK-u z ustaleniem sprawcy wykroczenia ma tylko i wyłącznie osoba do tego przeszkolona i z certyfikatem zazwyczaj jest to funkcjonariusz publiczny o odpowiednim "kluczu bezpieczeństwa"..jeśli ktoś kiedyś miał do czynienia z służbami mundurowymi wie o czym piszę.
Cytuj:
Jeżeli ktoś z Was posiada takie szczegółowe informację z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę cała przyjemność po mojej stronie jeśli Ci pomogłem.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2010, o 16:38 
Robi - dzięki za odpowiedź.

Jestem na początku opracowywania analizy na ten temat. Zastanawiam się co tak naprawdę spowalnia funcjonariuszy w wystawianiu tych wszystkich mandatów przy użyciu fotoradarów. Dużo się słyszy o przypadkach, że mandaty przychodzą do ludzi po pół roku albo nawet po roku czasu, ale tak naprawdę nie wiadomo skąd wynikają te opóźnienia?

Z tego co napisałeś wynika, że najbardziej czasochłonnym zajęciem jest najprawdopodobniej wyciągnięcie danych z CEPIKu i ewentualnie obróbka zdjęcia. Czy mam rację?

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2010, o 16:59 
miguelc napisał(a):
Robi - dzięki za odpowiedź.

Nie ma sprawy po to tu jesteśmy aby sobie pomagać.
miguelc napisał(a):
Jestem na początku opracowywania analizy na ten temat

mam nadzieję że podzielisz się swoją analizą....
miguelc napisał(a):
Zastanawiam się co tak naprawdę spowalnia funcjonariuszy w wystawianiu tych wszystkich mandatów przy użyciu fotoradarów

Największy problem jest kiedy auto jest np. w leasingu bo firmy leasingowe czy kredytowe nie dość że pobierają za to opłaty to jeszcze mają taaaaaaaaaki czas że głowa boli. Samo wejście i ustalenie kto jest właścicielem pojazdu jest to robota na 30 sekund.
miguelc napisał(a):
Dużo się słyszy o przypadkach, że mandaty przychodzą do ludzi po pół roku albo nawet po roku czasu

Takie numery to tylko w Strażach Wiejskich bo oni cudują z opcją najazd/odjazd jednocześnie plus inne cuda wianki i niestety nasz szanowny ustawodawca nie potrafi z tym porządku zrobić.
miguelc napisał(a):
ale tak naprawdę nie wiadomo skąd wynikają te opóźnienia?

Często gęsto z niedouczenia funkcjonariuszy bądź też korespondencji z potencjalnym ukaranym.
miguelc napisał(a):
Z tego co napisałeś wynika, że najbardziej czasochłonnym zajęciem jest najprawdopodobniej wyciągnięcie danych z CEPIKu i ewentualnie obróbka zdjęcia. Czy mam rację?

Najbardziej czasochłonnym zajęciem jest użeranie się z petentami którzy zamiast przyjąć na klatę mandat jak przekroczyło się prędkość to cudują jak koń pod górkę np. jest zdjęcie wyraźne jak na obrazie Matejki a gostek wkleja ściemę nie...przecież tam siedzi moja żona za kierownicą. No dobra to dawaj żonę na warsztat...kolejne dni...kolejne papierki do wypełnienia...nie przyznanie się...itd. itd. Tzw. Robota głupiego. Ale jakże opłacalne. Nie od dziś się mówi że jadąc latem nad morze możesz wrócić bez prawa jazdy bo w każdej zapiziałej wiosce ustawiony jest fotoradar. :/

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2010, o 18:43 
Robi - dziękuję za szybką odpowiedź.

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie statystyk, na przykład:

- jaka jest średnia liczba zdjęć jakie w czasie 24h wykonuje standardowy radar na drodze krajowej o średnim natężeniu ruchu?
- jaki % zdjęć nadaje się do identyfikacji?

i w jakich instytucjach (Komendach Powiatowych, Wiejskich, Miejskich itp.) kwestia przerabiania mandatów jest największym problemem?

I jeszcze jedno: co to jest opcja "najazd/odjazd" i inne "cuda wianki" o których piszesz i jaki to ma wpływ na opóźnienia w wystawianiu mandatów?

Pozdrawiam!

Ps. Niezły macie ten trailer na youtubie :shock:

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2010, o 15:59 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Koluniu już wyszedł :D
Szybki petent :D :D :D :D

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2010, o 22:30 
Co począć spieszyło mu się :lol1:

Tytuł: