Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lut 2019, o 02:42

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2013, o 11:53 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Kto wymyślił tą zmianę policja czy szkodnik z ministerstwa finansów? Bardzo chcą wyrobić brakujące 1,5 mld z mandatów. Policjanci będą naciskani do wystawiania tylko wysokich mandatów i tak będą nas gnębić kolejnym podatkiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2013, o 17:26 
renee napisał(a):
szkodnik z ministerstwa finansów?

Zastępca szkodnika :DD:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2013, o 22:36 
Cytuj:
Będzie można sprawdzić przeszłość używanego auta!

Każdy przed zakupem pojazdu będzie mógł sprawdzić jego historię, m.in. daty rejestracji oraz informacje o tym, czy nie jest kradziony - przewiduje projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. W środę MSW skierowało nowelę do uzgodnień międzyresortowych. Obecnie dane dotyczące pojazdu mogą być udostępnianie jedynie uprawnionym do tego instytucjom oraz właścicielowi lub posiadaczowi. Wprowadzane zmiany umożliwią dostęp do informacji o pojeździe wszystkim, bez konieczności wykazywania uzasadnionego interesu - informuje MSW. W myśl projektu nowelizacji dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów będzie można uzyskać online; nie będzie trzeba składać wniosku i czekać na jego rozpatrzenie. Niezbędny do tego będzie numer nadwozia VIN, data pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny pojazdu, który zamierzamy kupić. Udostępniane będą jedynie dane o pojeździe, a nie o właścicielu lub posiadaczu auta. Usługa ma być bezpłatna. "Intencją przedstawionych zapisów jest stworzenie możliwości przyszłego rozwoju e-usług dla obywateli i przedsiębiorców świadczonych drogą elektroniczną, polegających na szerszym udostępnianiu danych zgromadzonych w ewidencji" - podkreślono w uzasadnieniu projektu. Podobne rozwiązania z funkcjonują m.in. w Wielkiej Brytanii i Szwecji. "Tego rodzaju e-usługa została przetestowana i jest dostępna w wielu krajach, w tym w krajach Unii Europejskiej i przynosi znaczne korzyści społeczne, m.in. podnosi bezpieczeństwo obrotu pojazdami używanymi" - napisano. Nikodem Bończa-Tomaszewski dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki powiedział IAR, że kwestie techniczne są już gotowe, trzeba poczekać jeszcze na zmiany w prawie. Nowe rozwiązanie pozwoli sprawdzić używany samochód przed zakupem, jakie są jego dane techniczne, czy jest kradzione i ilu miał właścicieli.

W kolejnej fazie rozwoju systemu planowane jest udostępnianie informacji o wynikach przeglądów technicznych samochodów. Marcin Malicki zastępca dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki podkreśla, że notowane w systemie byłyby też sytuacje negatywnego wyniku badania technicznego. Potencjalny kupiec samochodu mógłby podejrzewać, że pojazd ma problemy techniczne jeśli w kilku stacjach bezskutecznie próbuje przejść badanie. Nadzór stacji mógłby przyjrzeć się tym punktom, które wydają pozwolenie na dalszą jazdę takim autem. Rozważany jest też pomysł, aby stacje diagnostyczne miały obowiązek fotografowania badanych samochodów. Na razie byłoby to bardzo dużym wyzwaniem technicznym, chociaż mogłoby wyeliminować oszustwa - przyznaje Malicki. Zdarza się, że samochody przechodzą test choć wcale nie pojawiają się w stacji diagnostycznej. Fotografie byłyby też informacją dla policji o nielegalnych przeróbkach samochodu. W drugiej fazie udostępniania informacji o pojazdach planowane jest także załączenie danych ubezpieczycieli. To pomogłoby zweryfikować bez wypadkowość samochodu.

(PAP/IAR)


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2013, o 12:14 
Cytuj:
Rewolucja na drogach: Miasta i gminy nie zarobią już na fotoradarach

Gminy nie będą mogły ustawiać i używać fotoradarów. Reporter RMF FM Mariusz Piekarski dotarł do założeń projektu ustawy posłów PO. Przewiduje on odebranie strażom gminnym uprawnień do rejestrowania wykroczeń drogowych. Wszystkie gminne fotoradary mają trafić pod opiekę Inspekcji Transportu Drogowego.

Projekt za kilka tygodni ma trafić do marszałka Sejmu. Zapisano w nim, że ma szansę wejść w życie pół roku od uchwalenia ustawy. Można się spodziewać, że miasta i gminy zbuntują się przeciwko nowym rozwiązaniom, bo wpływy z fotoradarów to pokaźna część budżetów samorządów. Autorzy projektu tłumaczą, że chodzi o to, aby fotoradary nie były traktowane przez gminy jak maszynki do zarabiania pieniędzy.

Poseł PO Stanisław Żmijan dodaje, że teraz sytuacja ma być czytelna. Za wszystkie fotoradary stacjonarne ma odpowiadać wyłącznie ITD a pieniądze od kierowców zasilą Krajowy Fundusz Drogowy.

Inspekcja Transportu Drogowego straci z kolei możliwość fotografowania aut przekraczających prędkość z ukrytych, mobilnych urządzeń i nagrywania kierowców z nieoznakowanych samochodów. Będzie mogła to robić wyłącznie policja. Tylko policja również będzie mogła nakładać punkty karne. Zmienić się ma bowiem system mandatowy.

Fotoradary bez punktów

W projekcie mowa jest o tym, że za zdjęcie z fotoradaru kierowca nie dostanie punktów karnych. Zdecydowanie wyższy ma być za to mandat. Karę za przekroczenie prędkości płacić będzie właściciel samochodu, a nie kierowca. Im bardziej przekroczona prędkość, tym wyższy mandat. Jego wysokość ma być uzależniona od średniego wynagrodzenia.

W przypadku przekroczenia prędkości do 11 km/h mandat wyniesie 1,5 proc. średniego wynagrodzenia. Teraz to około 50 złotych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km zapłacimy 20 procent średniej krajowej, czyli 750 złotych. Jeśli prędkość zostanie przekroczona w terenie zabudowanym, to wszystkie kary finansowe będą podwajane.

Oprócz tego, kiedy kierowca złamie przepisy cztery razy w roku, to czwarty i każdy kolejny mandat zostanie zwiększony o połowę. Z wyliczeń reportera RMF FM wynika, że maksymalnie mandat z fotoradaru może wynieść nawet 2200 złotych. Po zmianach, nie będzie to już jednak mandat karny, a kara administracyjna.

Dzięki temu nie trzeba będzie ustalać sprawcy wykroczenia, a karę będzie można przypisać właścicielowi samochodu. Z drugiej strony, wraz ze zdjęciem i blankietem mandatowym, nie przyjdzie już informacja o punktach karnych. Nałożyć będzie mogła je na kierowcę jedynie policja.
rmf24.pl


Będzie mega burdel. Burdel jakiego jeszcze nie było w Polsce w tematyce fotoradarowej. Skąd im się biorą takie pomysły w głowach to ja bez kitu nie wiem :gapa: niech już lepiej te p(O)sły już odejdą na zieloną trawkę bo co rusz to wychodzi większy gnój. :red:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2013, o 14:45 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Niektórzy z forumowiczów bardzo się ucieszą na tę radosną informację.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2013, o 17:28 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 15 sie 2009, o 20:08
Posty: 722
Lokalizacja: Kielce
Robi napisał(a):
...Dzięki temu nie trzeba będzie ustalać sprawcy wykroczenia, a karę będzie można przypisać właścicielowi samochodu.

Teraz dopiero będzie jazda palka

_________________
Zezwalam na kopiowanie i umieszczanie w Internecie wszystkich moich zdjęć, pod warunkiem podania źródła jego pochodzenia i autora. Nie zezwalam na modyfikację zdjęć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2013, o 09:57 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Brawo Poseł podać adres wyślę mu wódę za zrobienie porządku z municypalna swołoczą i ich radarami. Kto widział żeby było 45 straży municypalnych zajmujących się wyłącznie fotoradarem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2013, o 13:52 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Skąd masz takie wyliczenia że 45 straży?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2013, o 10:07 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 2 sty 2013, o 15:54
Posty: 47
Lokalizacja: Szczecin
"Karę za przekroczenie prędkości płacić będzie właściciel samochodu, a nie kierowca."

A co na to konstytucja.
Co za autami z leasingu
Właściciele firm pójdą z torbami

Firmy mogą się zabezpieczyć umowami. Ale na pewno nie tymi sprzed wejściem w życie ustawy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2013, o 12:08 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Dobrze rozumiem Policja za wykroczenia mandat z punktami a Itd takie samo wykroczenie mandat bez punktów?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2013, o 12:40 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
To ma być kara administracyjna, która jako taka przedawnia się po 5 latach a nie po 3 jak mandat.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2013, o 14:20 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Jawne pogwałcenie praw konstytucyjnych obywatela RP.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2013, o 15:06 
Offline
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 15:12
Posty: 260
Lokalizacja: Poznań
Karanie z automatu właściciela, a nie faktycznego sprawcy wykroczenia, stworzyłoby bardzo niebezpieczny precedens.

Idąc dalej takim tokiem rozumowania, będzie można wprowadzić zasadę, że jeśli ktoś zostanie okradziony na terenie galerii handlowej (np. straci portfel), to za kradzież będzie odpowiadał właściciel galerii. Jeśli ktoś zostanie zabity nożem, to pójdzie siedzieć właściciel noża, a nie faktyczny morderca. Za gwałt będzie karany właściciel, lub zarządca terenu, na którym doszło do gwałtu. I tak dalej... Wszystko w celu poprawienia statystyk wykrywalności i odciążenia organów ścigania.

Teraz poważnie. Nie sądzę, aby taki sposób karania był zgodny z Konstytucją.
Posłom tworzącym takie prawo polecam lekturę "Krzyżaków" H. Sienkiewicza, w szczególności cytat: "Sprawiedliwość nie jest jak smok, któremu wszystko jedno czyją krew chłepce".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2013, o 15:27 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Bardzo dobrze powiedziane Reliant. Nasi politycy powinni tworzyć ustawy przyjazne obywatelom, a tworzą je dla uprzykrzania życia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2013, o 16:25 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Ja się nie dziwię że jest taki syf. Karygodnym jest wybieranie takich ludzi do sejmu tyle kadencji. 0 kompetencji, 0 pomysłu na Polskę. Jest tylko 1 pomysł, jak zrobić wałek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group