Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 kwi 2019, o 11:11

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 263  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 kwi 2017, o 07:32 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 22:25
Posty: 797
600 powiadasz...a statyw miał :D:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 3 kwi 2017, o 13:54 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1420
Lokalizacja: Silesia
VR napisał(a):
600 powiadasz...a statyw miał :D:


Był tak oparty o przesuwane drzwi od suki, że hej :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 17:22 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Sąd odmówił policji wszczęcia postępowania przeciwko kierowcy!

Z reguły prezesi sądów nie przeprowadzają żadnej kontroli wniosków o ukaranie, kierowanych przez Policję. Co Policja podeśle – to sądy procedują. W wyniku tej bezmyślności Skarb Państwa traci milionów złotych na niepotrzebne procesy. Jako skrajne (negatywne) przykłady można wskazać Prezesów Sądów Rejonowych w Kościanie i Gryficach. Kościańska policja wytoczyła już kilkanaście postępowań przeciwko jednemu człowiekowi. Bo go nie lubi. I wszystkie przegrywa. Dziesiątki rozpraw, dziesiątki przesłuchanych świadków, biegli, eksperymenty, stosy pism. I wszystko na koszt podatnika!

Obrazek

Jest jednak pierwsza jaskółka. Sąd Rejonowy w Gostyniu odmówił Policji wszczęcia postępowania. Ot po prostu. Bo nie było sensu, ani powodu prowadzenia procesu. A było to tak.

1. Zdarzenie

W dniu 19 października 2016 r. nasz kolega Marek Walczak przejeżdżał samochodem osobowym przez miejscowość Bruczków (wielkopolskie). W tym czasie i miejscu służbę patrolową pełniła sierż. Edyta Ratajczak z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Dowódcą patrolu był sierż. sztab. Marcin Niezgódka - z tej samej Komendy. Pani sierżant dysponowała w tym dniu urządzeniem pomiarowym TruSpeed LTI 20-20. Jak wynika z dokumentacji, którą pozyskało Stowarzyszenie Prawo na Drodze, funkcjonariuszka nie przeszła żadnych szkleń w zakresie obsługi tego urządzenia, jednakże w dniu 7 grudnia 2015 r. podpisała kartę zapoznania się z instrukcją obsługi...

Sierż. Edyta, gdy zobaczyła nadjeżdżający pojazd, postanowiła użyć swojego TruuSpeeda. Wyczarowany przez Truspeeda pomiar był na tyle satysfakcjonujący, że pan Marek został zatrzymany w celu poddania go procedurze mandatowej. Procedura ta zakończyła się odmową przyjęcia mandatu karnego przez domniemanego sprawcę.

2. Czynności wyjaśniające i wniosek o ukaranie do sądu

W związku z odmową przyjęcia mandatu karnego, Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu wszczęła żmudne czynności wyjaśniające, które zakończyły się skierowaniem przeciwko Markowi Walczakowi wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gostyniu.

3. Zonk - Sąd odmawia wszczęcia postępowania

Sąd Rejonowy w Gostyniu - postanowieniem z dnia 12 stycznia 2017 r. (sygn. akt II W 398/16/2) - odmówił wszczęcia postępowania w sprawie, a to z tego powodu, że znak drogowy D-42 (obszar zabudowany) w Bruczkowie został skradziony, więc kierowcy nie byli niczym obligowani do ograniczania prędkości do 50 km/h...

Obrazek

W związku z powyższym nasuwa się kilka pytań retorycznych:

Jak to się stało, że patrol Policji z sierż. szt. Niezgódką na czele nie zauważył, że w Bruczkowie zniknął znak drogowy? Czyżby patrol jeździł "na pamięć", i co gorsza "mierzył na pamięć"?
Ilu jeleni zapłaciło patrolowi bezpodstawne mandaty?
Na czym polegały żmudne czynności wyjaśniające prowadzone przez KPP Policji w Gostyniu, skoro nie ustalono nawet tego, że w Bruczkowie nie było znaku, za naruszenie którego ukarano wielu kierowców?

Panu Markowi Walczakowi gratulujemy, że nie jest jeleniem. To już jego dziesiąte zwycięstwo z Organami Ścigania Kierowców w przeciągu ostatnich 3 lat - przez co wynik konfrontacji wynosi obecnie 10-0. Lepszy jest tylko Emil, chociaż Patryk Tomaszewski ma duże szanse powalczyć o drugie miejsce.

Pani sierżant Edycie Ratajczak życzymy natomiast wielu nieudanych łowów oraz wielu rzekomo przeczytanych instrukcji...

Artur Mezglewski

Stowarzyszenie Prawo na Drodze

Mandat za jazdę zgodnie z przepisami?

link


Cytuj:
komentarz:

Cytat z Kodeksu drogowego: "Kierujący pojazdem jest zobowiązany stosować się do znaków drogowych". Jeśli nie ma znaku "teren zabudowany", to nie ma terenu zabudowanego. Dopuszczalna prędkość w tym przypadku wynosi 90 km/h. To do wszystkich twierdzących, że kierowca powinien domyślić się że tam obowiązuje jakieś ograniczenie prędkości.

Przecież oni (policja, itd, sł. celna, str.gran., str. miejska, sąd) zostali utworzeni wyłącznie jako aparat represji i kasowania pieniędzy... Pozostałe działania tych służb to jedynie zasłona dymna. Wystarczy porównać - wykrywalność przestępstw kryminalnych - 50% (w porywach), ściągalność kar administracyjnych? - a ponad 95% lekko licząc.

Mnie poraziła informacja, że Policja przed kontrolą nie sprawdza czy znaki są dobrze ustawione. Na drodze kierowca ma obowiązek stosować się do ogólnych przepisów i znaków drogowych a nie do teoretycznych wytycznych co do ustawiania znaków. Czyli policja zamiast dbać o bezpieczeństwo (a więc o prawidłowość ustawienia znaków) jest jedynie nastawiona na wystawianie mandatów za jazdę niezgodną z teoretycznymi wytycznymi. No super dobra zmiana a może raczej - dobra, zmiana...

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 21:25 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1420
Lokalizacja: Silesia
U mnie jak ustawiają się z laserem, to sprawdzają czy są znaki... parę razy widziałem jak robią rekonesans i potem czajana :P
Samo urządzenie, LTi TrueSpeed 2 na zdjęciu to bardzo precyzyjny miernik, nie mylić z LTi 20-20 Ultralite. W odróżnieniu od poprzednika nie jest tak wiekową konstrukcją a użytkownicy bo "obu" stronach, bardzo chwalą precyzyjność pomiaru pod względem szybkości namierzenia, jak i dużych odległości ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 21:42 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 368
Lokalizacja: W-M
Strzelałeś kiedyś? Jakie wyniki na 300m?. A Policja często strzela dalej i jeszcze nie ma oporów przed próbami karania kierowcy za strzały z takich odległości. Sam miałem kiedyś taką przygodę.

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 22:08 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1420
Lokalizacja: Silesia
Mar napisał(a):
Strzelałeś kiedyś? Jakie wyniki na 300m?. A Policja często strzela dalej i jeszcze nie ma oporów przed próbami karania kierowcy za strzały z takich odległości. Sam miałem kiedyś taką przygodę.


Tak. W Czechach miałem okazję potestować, przy okazji zakupu innego sprzętu. Miałem do dyspozycji TrueSpeed 1 jak i TruSpeed 2. Nie było problemu na 1000m i więcej. Więcej nie było za dużo bo prostej brakło. Ale zmierzenie laserem z 300 i więcej metrów, zależy od pewnych warunków i wiedzy operatora. Pierwszym jest świadomość o dywergencji wiązki a drugim o możliwym kącie pod którym powraca wiązka do odbiornika/nadajnika. Ten kąt jest dosyć mały i wynosi najczęściej zaledwie 8 stopni.

p.s. żeby nie zanudzać. Nie spodobało mi się stwierdzenie w tym artykule, " Wyczarowany przez Truspeeda pomiar ".
Jak poczytamy dalej to zarzut nie jest do samego urządzenia, które wykonało dobrze robotę do której zostało stworzone a do braku oznakowania terenu zabudowanego. To po co autor biadoli o wyczarowaniu pomiaru? To że nie rozumie zasady na jakiej to urządzenie działa, nie uprawnia go do opowiadania głupot


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 10 maja 2017, o 11:33 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2653
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Hybrydowe radiowozy od dzisiaj na śląskich drogach

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie aż 34 nowych radiowozów, które zasilą flotę śląskiej policji. Nowe samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP Katowice. Oznakowane pojazdy marki Toyota Auris odebrali dzisiaj przedstawiciele komend miejskich i powiatowych.

O 10:00 przed wejściem głównym do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Auris zakupionych dla śląskiej policji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, który wspólnie z Marszałkiem Województwa Śląskiego oraz Prezesem Wojewódzkiego Funduszu OChrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał 34 nowe pojazdy komendantom miejskim i powiatowym garnizonu śląskiego. Nowe auta odebrali przedstawiciele komend z: Bielska - Białej, Bierunia, Cieszyna, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Mysłowic, Rybnika, Sosnowca, Swiętochłowic, Tychów oraz Żwyca. Samochody te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę.

Każdy z pojazdów Toyota Auris kombi wart jest ponad 92.000 złotych brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM.

Obrazek

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 9 cze 2017, o 12:56 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2653
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Kierowcy czekali na to od lat. Jest zgoda ministrów na rewolucję drogową

Ta wiadomość ucieszy wielu kierowców. Zapadła polityczna decyzja o zgodzie na montowanie wyświetlaczy odmierzających czas pozostały do zmiany świateł sygnalizacji drogowej.

Ministrowie spraw wewnętrznych i administracji oraz administracji i budownictwa – Mariusz Błaszczak oraz Andrzej Adamczyk – podpisali rozporządzenie, które zezwala zarządcom ruchu instalację wyświetlaczy odmierzających czas do zmiany świateł.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, prawo do instalacji wyświetlaczy nadano GDDKiA, marszałkom województw, starostom i prezydentom miast na prawach powiatu. Rozporządzenie określa także warunki techniczne umieszczania tych urządzeń oraz wprowadza wymagania techniczne i funkcjonalne.

Nowe przepisy wejdą w życie 30 dni po tym, jak zostaną opublikowane w Dzienniku Ustaw. Instalacja wyświetlaczy odmierzających czas do zmiany świateł to od wielu lat postulat kierowców, którzy wskazuję, że pomagają one w upłynnieniu ruchu, gdyż kierowcy są w stanie wcześniej zareagować na zmiany. Równocześnie sekundniki pomagają w zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach i zmniejszają liczbę nagłych hamować przed skrzyżowaniami.

Zdaniem autorów rozporządzenia, sekundniki poza wymienionymi pozytywami, niosą za sobą również zmniejszenie zużycia paliwa, a w efekcie zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 12 cze 2017, o 11:56 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2653
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Policja kupi 400 nowych laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu. Kierowców wyśledzi amerykański LaserCam 4

Drogówka przestawia się na nowe urządzenia do namierzania kierowców ze zbyt ciężką nogą. Jak ustalił dziennik.pl, Komenda Główna Policji zamknęła już przetarg na dostarczenie 400 sztuk laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu. Najkorzystniejszym cenowo wyborem jest amerykański LaserCam 4.

Policja zakończyła przyjmowanie ofert na dostarczenie 400 sztuk laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu. Mundurowi mają do wydania 20 mln zł. A do przetargu zgłosiły się dwie firmy - ustalił dziennik.pl. Drogówka chciała, by każde nowe urządzenie mogło zapamiętać co najmniej 2 tys. plików z wykroczeniami. Jaki sprzęt i w jakiej cenie zaoferowano KGP?


Spółka Saefty Camera Systems z Warszawy zaproponowała policji amerykańskie urządzenia o nazwie LTI 20/20 TruCam z możliwością zapamiętania 3 tys. plików (kilka sztuk już wcześniej trafiło do służby). Ofertę wyceniono na ponad 14 mln zł (przeszło 35 tys. zł za sztukę).

Jednak najtańszą i w efekcie najkorzystniejszą propozycję (cena była najważniejszym kryterium) dla polskiej drogówki przedstawiła spółka Lifor z Bytomia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że właśnie ta firma wygrała policyjny przetarg. Śląska firma chce mundurowym dostarczyć 400 nowych urządzeń o nazwie LaserCam 4 (mieści 2600 plików z wykroczeniami). Taki zestaw sprzętu ma kosztować ponad 13,7 mln zł (przeszło 34 tys. zł/sztuka).

Dostawę 400 nowych urządzeń podzielono na dwie partie. Pierwszych 200 egzemplarzy ma trafić w ręce policji do końca listopada 2017 roku. Kolejne dwie setki drogówka otrzyma do końca marca 2018 roku. To oznacza, że doposażenie funkcjonariuszy w laserowe mierniki z kamerami zbiegnie się w czasie z odbiorem nowych nieoznakowanych radiowozów BMW.

LaserCam 4 jest ręcznym LIDAREM czwartej generacji produkowanym przez amerykańską firmę Kustom Signals.

W ocenie eksperta od pomiarów prędkości, który prosił o anonimowość, urządzenie LaserCam 4 jest lepszym wyborem niż LTI 20/20 TruCam - choćby dlatego, że ten pierwszy sprzęt wyposażono w 36-krotny zoom.

LC4 ma zapewniać większy zasięg, szybszy pomiar prędkości pojazdów, jak również ostrzejszy obraz tablic rejestracyjnych z dużej odległości.

Kierowca już się nie wyprze

LaserCam 4 potrafi udokumentować na wideo każdy cykl pomiaru prędkości - śledzi pojazd od chwili namierzenia aż do jego zatrzymania. Policjant z takim urządzeniem w ręku może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony samochód czy motocykl i utrzymywać optymalne warunki zapisu wideo w trakcie całego cyklu pomiaru. W efekcie zapis ma być niepodważalnym dowodem każdego wykroczenia. Sprzęt pozwala też na udowodnienie kierowcy rozmowy przez telefon lub jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

LC4 jednocześnie obsługuje różne limity prędkości i umożliwia kontrolę oraz zapis wykroczeń pojazdów różnych klas z różnymi ograniczeniami prędkości w danym miejscu pomiarów. Pozwala też na kontrolowanie obu kierunków ruchu nawet w przypadku różnych ograniczeń prędkości na każdym z nich. Promiennik podczerwieni umożliwia rejestrację wykroczeń w nocy.


Załączniki:
10216076-lasercam-4-900-553.jpg
10216076-lasercam-4-900-553.jpg [ 21.87 KiB | Przeglądane 664 razy ]
10215986-lasercam-4.jpg
10215986-lasercam-4.jpg [ 62.95 KiB | Przeglądane 664 razy ]

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 cze 2017, o 15:23 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 22:25
Posty: 797
Bytomski Lifor nie zasypuje gruszek w popiele...fotoradary upychał do ITD i SM, a teraz lasery na Policję. Firma wie gdzie się zakręcić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 cze 2017, o 21:55 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3907
Lokalizacja: Legionowo
Najważniejsze pytanie czy faktycznie dobre to urządzenia?

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 21 cze 2017, o 10:06 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 22:25
Posty: 797
Dla tych którzy mają "ALE" jeden grzyb :DD: Wtajemniczeni wiedzą co to jest za określenie :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2017, o 21:59 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3907
Lokalizacja: Legionowo
Ciekawe czy Iskra zniknie z ulic i przejdzie na prowincje. Jak tak to będzie trzeba sobie sprawić "ALE". Martwi tylko początek przygody i przeciąganie.

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 17:10 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4778
Lokalizacja: Kraków
Chyba coś ci się pojebało jak chcesz antylaserem próbować zablokować iskre :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2017, o 21:58 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3907
Lokalizacja: Legionowo
Czytanie ze zrozumieniem jest trudne, od lat to wiadomo.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem może będziesz w końcu załapiesz.

a tutaj masz wytłumaczone jakbyś nadal miał problem z czytaniem ze zrozumieniem:
Ciekawe czy po takim dużym zakupie Iskra zniknie z ulic większych miast i przejdzie na prowincje ponieważ w tych większych zostanie zastąpiona przez laserowe mierniki prędkości. Jak tak to się stanie będzie trzeba sobie sprawić "ALE" ponieważ akurat jeżdżę po większych miastach zresztą przed Iskrą chroni mnie inny sprzęt. Martwi tylko początek przygody i przeciąganie.
Nie wiem gdzie tam wyczytałeś informacje o tym, że chciałbym nim blokować Iskrę.

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 263  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group