Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 kwi 2019, o 11:08

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 263  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2017, o 10:46 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2653
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Nowe przepisy o miernikach prędkości. Kierowcy będą bezbronni?

Ministerstwo Rozwoju i Finansów opublikowało projekt rozporządzenia dotyczącego wymagań stawianych urządzeniom wykorzystywanym do pomiaru prędkości pojazdów. Jeśli wejdzie on w życie, policja zyska poważny argument na zażalenia kierowców.


Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia ministra resortu rozwoju i finansów, który ma zmienić kształt obowiązującego dziś Rozporządzenia ministra gospodarki z 6 marca 2014 roku w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym. Co ciekawe, jak dowiedzieliśmy się w resorcie rozwoju, projekt został stworzony przez Główny Urząd Miar, a ministerstwo tylko przeprowadza go przez ścieżkę legislacyjną. W dokumencie na nowo określono wymagania, które mają spełniać między innymi policyjne "suszarki”.

W czwartym punkcie projektu czytamy: „§ 5 ust. 1 otrzymuje brzmienie: Konstrukcja i wykonanie przyrządu powinny umożliwiać użytkownikowi przyrządu wskazanie pojazdu, którego prędkość została zmierzona". Dziś przepis ten brzmi zaś: „Konstrukcja i wykonanie przyrządu powinny zapewniać wskazanie pojazdu, którego prędkość została zmierzona”.

Na ten zapis często powołują się kierowcy, którzy są przekonani, że nie przekroczyli prędkości o taką wartość, jaką wskazują policjanci. Jeśli pomiar wykonywany jest z użyciem popularnej Iskry lub laserowego miernika, ale z daleka, w czynność mundurowych może wkraść się błąd. W takim przypadku część kierowców nie przyjmuje mandatów, a sprawa trafia do sądu. Tam zmotoryzowani argumentują, że przyrząd, którym posługiwali się policjanci, nie identyfikuje poddawanego kontroli samochodu. Po zmianie prawa taka linia obrony nie będzie już równie skuteczna jak obecnie. Wystarczy, że policjant będzie przeświadczony o tym, którego pojazdu prędkość została zmierzona.
Niedoskonałość urządzeń

Czy nowe rozporządzenie oznacza kłopoty dla kierowców, którzy nie łamią prawa? To bardzo prawdopodobne. Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Głównej Policji, według stanu na 31.12.2016 roku mundurowi posiadają: 1193 sztuki radarowych mierników prędkości, 617 laserowych mierników prędkości, 5 radarowych mierników prędkości z rejestracją obrazu oraz 21 sztuk laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu.


Najpopularniejszym urządzeniem, jakim posługuje się polska policja, jest więc nadal radarowy miernik prędkości, taki jak Iskra-1. Nie posiada on ekranu, który pokazywałby kontrolowany pojazd. W wielu sytuacjach nie pozwala więc jednoznacznie zidentyfikować samochodu, którego prędkość mierzy. Urządzenie to do pomiaru wykorzystuje falę radiową o częstotliwości nieco ponad 24 GHz. Oznacza to, że emitowany przez nie sygnał nie jest zwartą wiązką, którą można ukierunkować na konkretny samochód, a stożkiem rozchodzącym się od urządzenia.

Wskutek tego wiązka fal w odległości 100-200 metrów ma już średnicę kilkudziesięciu metrów. Jeśli więc drogą porusza się kilka pojazdów na dwóch pasach, powstaje pytanie: którego auta prędkość jest mierzona? Najbliższego czy najszybszego? A może tego największego? W końcu tiry odbijają rozproszoną wiązkę fal radiowych skuteczniej niż samochody osobowe.

Wątpliwości budzi też wyszkolenie policjantów przeprowadzających pomiary. Czy zawsze robią to prawidłowo? Mundurowy ma do dyspozycji jedynie trzy zakresy działania urządzenia: do 300 m, do 500 m oraz do 800 m, a dodatkowo może przełączyć urządzenie w tryb mierzenia prędkości pojazdów zbliżających się do niego, oddalających się lub wszystkich. Czy policjanci zawsze używają tego sprzętu właściwie? Nie wiadomo.

Dodatkowo, jak podaje instrukcja, Iskra nie powinna być wykorzystywana w pobliżu przekaźników sygnału GSM, radiowych i telewizyjnych, podczas intensywnych opadów deszczu i śniegu, a także na łukach drogi sprawiających, że kąt pomiędzy policjantem a torem jazdy samochodu przekracza 10 stopni. Iskra zachowuje swoje parametry pracy przy temperaturze od -20 do +50 stopni Celsjusza i wilgotności do 90 proc. Ostatni z tych parametrów jesienią i zimą na polskich drogach często jest przekroczony.

Sprawy związane z użyciem Iskry-1 wielokrotnie trafiały na wokandy i w części z nich sędziowie orzekali na korzyść kierowców. Nie jest to jednak regułą. W niedawnej sprawie, w której 21 kwietnia 2017 roku odbywał się proces przed Sądem Rejonowym w Rypinie, kierowca powołał się właśnie na fakt, że pomiar dokonany został za pomocą Iskry. Sędzina nie przyznała mu jednak racji, przyjmując wyjaśnienia policjantów, że samochód znajdował się na drodze w dużej odległości od innych pojazdów i nie mogło dojść do błędu.

Gdyby urządzenie pomiarowe rejestrowało moment zmierzenia prędkości, jej wartość i obraz pojazdu, który był sprawdzony, nie byłoby wątpliwości.
Laser też nie jest bezbłędny

Może więc można liczyć na sprawiedliwość przynajmniej w przypadku mierników laserowych? Niestety nie do końca. Sprzęt ten emituje skupioną wiązkę służącego do pomiaru sygnału, której średnica nie zwiększa się wraz ze wzrostem odległości od miernika. Dzięki temu funkcjonariusz jest w stanie zmierzyć prędkość dokładnie tego samochodu, którego chce. Co więcej, wiązka emitowana jest na odległość ponad kilometra. Słabymi ogniwami okazują się tu jednak obsługujący go człowiek i system celowania.

Wśród urządzeń laserowych, których używa nasza policja, najczęściej spotykanym jest Ultralyte LTI 20-20 100 LR. Nie posiada optycznego celownika o takim powiększeniu, które pozwoliłoby na dokładne zidentyfikowanie pojazdu znajdującego się w odległości większej niż 500 metrów. Ponadto, jeśli korzystający z miernika policjant nie pokusił się o użycie statywu, rzetelny pomiar na taką odległość nie jest możliwy. Do takich wniosków 2 grudnia 2014 roku doszedł sąd rejonowy w Kaliszu, rozpatrując sprawę kierowcy zatrzymanego na podstawie dokonanego ze znacznej odległości pomiaru. Mężczyzna został uniewinniony.

Ważny głos w sprawie mierników laserowych zabrał również sąd w Zamościu. W uzasadnieniu uniewinniającego kierowcę wyroku z 13 stycznia 2014 roku czytamy, że Ultralyte LTI 20-20 100 LR należy wierzyć tylko warunkowo. Wiązka lasera jest bowiem emitowana przez układ optyczny znajdujący się poniżej celownika. Oznacza to, że punkt celowniczy nie jest przesunięty względem wiązki lasera tylko w poziomie. W pionie zachodzą jednak rozbieżności.

Jak czytamy w uzasadnieniu, „(...) wszystkie cele, które będą bliższe niż odległość punktu zbieżności, w rzeczywistości będą przesunięte niżej niż punkt pokazywany przez celownik, zaś cele dalsze będą przesunięte wyżej, a wielkość tego przesunięcia będzie zależała od odległości celu od punktu zbieżności”. Oznacza to, że nawet jeśli policjant wykonuje swoją pracę w dobrej wierze, do pewnego stopnia może się mylić co do tego, którego samochodu dotyczy pomiar.

Jak czytamy dalej, ”W sytuacji zatem przyjęcia ustaleń wskazujących na to, że przed pojazdem obwinionego poruszał się inny pojazd, zaś pomiar był dokonywany na płaskim i prostym odcinku drogi z odległości 500 - 700 m, to pomiar prędkości pojazdu obwinianego był w praktyce niemożliwy, chyba, że odległość od pojazdu poprzedzającego wynosiłaby co najmniej około 100 metrów”.

Lub czasopisma

Sprawa nowego rozporządzenia przypomina nieco tak zwaną aferę Rywina, kiedy usunięcie wyrażenia „(...) lub czasopisma”z przyjętego w 2002 roku projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zupełnie zmieniło jej sens. W przypadku rozporządzenia o wymogach dotyczących sprzętu pomiarowego dodaniem jednego wyrazu - "użytkownikowi" - wprowadza do przepisów istotną furtkę. Pozwoli ona na karanie kierowców na podstawie niepewnego pomiaru i pewności policjantów, którzy go przeprowadzili. Jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, trudno będzie uniknąć mandatu nawet wtedy, gdy za kierowcą przemawiać będą prawa fizyki.

Obrazek

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2017, o 16:34 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:33
Posty: 848
Lokalizacja: Gród Kraka
Jednym słowem - sku*********o.
Nie chce się używać dobrego i pewnego sprzętu to zrobi się lukę w prawie na korzyć policjantów i nawety iskrą będzie moża wskazać dokładnie, który pojazd...

_________________
Wykładowca na kursie prawa jazdy:

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2017, o 19:34 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:33
Posty: 848
Lokalizacja: Gród Kraka
Mam nadzieję, że to nikt z Was pisał :rotfl5: :rotfl1:

https://moto.wp.pl/jak-rozpoznac-nowe-policyjne-bmw-6148366132512897a

Cytuj:
Jak rozpoznać nowe policyjne BMW?

Policja ma w parku maszyn nową broń do walki z piratami drogowymi. Ostatni przetarg wygrało BMW i ma dostarczyć 140 błyszczących sedanów serii 3 z mocnym silnikiem i napędem na cztery koła. Będą to nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Jak rozpoznać takie auta?

Jak rozpoznać nowe policyjne BMW?

Przypominamy, że parametry przetargu były dość precyzyjne. Za 27 milionów złotych policja ma dostać 140 nowych samochodów wyposażonych w silnik o pojemności większej niż 1950 cm3 i mocy minimum 245 KM.

Wyłoniony w przetargu zwycięzca to BMW 330i XDrive. Auto ma silnik o mocy 252 KM i napęd na cztery koła, dzięki czemu przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,8 sekundy. Prędkość maksymalna radiowozu to 250 km/h.

Niewiele samochodów poruszających się po naszych drogach może się wykazać lepszymi osiągami, więc ucieczka przed policyjnym BMW będzie raczej bezsensowna. Dlatego lepiej zawczasu wiedzieć, jak rozpoznać taki radiowóz, żeby nie narazić się na spotkanie z mundurowymi zakończone koniecznością złożenia podpisu na blankiecie mandatowym.

Światła do jazdy dziennej LED

Ze wstępnych informacji dotyczących przetargu wynikało, że wszystkie auta będą jednakowe i ze względu na konieczność obniżenia ceny, nie zostaną wyposażone w światła LED do jazdy dziennej. Wtedy rozpoznanie radiowozu nawet we wstecznym lusterku byłoby całkiem łatwe, bo niewielu prywatnych właścicieli czy też zarządców flot decyduje się na zakup BMW bez LED-ów.

Jednak ze względu na to, że policja dostanie pojazy po faceliftingu, to wszystkie radiowozy będą w te światła wyposażone.

Kolory lakierów

Do BMW 330i XDrive dostępna jest cała paleta lakierów, ale w dokumentach przetargowych zostały zawarte zapisy, że auta będą miały lakier z palety metalizowanych. W konfiguratorze BMW występuje tylko kilka takich. Jeden z nich prawdopodobnie będzie występował na większości pojazdów. Jest to odcień nazwany „szafirowoczarny metalik”.

Jednak ze względu na to, że zamówienie będzie tak duże, auta mogą występować także w innych kolorach. Jeśli mielibyśmy obstawiać, to radiowozy będą także szare, srebrne, brązowe i oczywiście granatowe.

Oprócz tego wszystkie nowe radiowozy policyjne marki BMW będą miały z tyłu podwójne końcówki wydechów (jak każda wersja 330i XDrive). Być może ten detal nie będzie jako pierwszy rzucał się w oczy, ale jeśli przed nami będzie jechało nowe BMW w ciemnym kolorze i będzie miało dwie końcówki wydechów, to lepiej zachować ostrożność przy wyprzedzaniu.

Identyczne koła

Wszystkie radiowozy BMW będą miały takie same koła. W standardzie dla wersji 330i XDrive są 17-calowe felgi opisane w konfiguratorze jako V Spoke 395. Koła te nie wymagają dopłaty, dlatego też są jednymi z najpopularniejszych wzorów w tym rozmiarze występujących w BMW serii 3.

Jak widać, nowe policyjne radiowozy będą doskonale zakamuflowane, więc ich rozpoznanie na drodze nie będzie należało do łatwych. Sugerujemy zawsze stosować się do przepisów drogowych, a wtedy nie grozi nam mandat.

Jeśli natomiast uważacie, że używanie nieoznakowanych radiowozów nie jest do końca w porządku, to przypominamy, że radiowozy mają dodatkowe nadajniki i odbiorniki, dlatego często posiadają jedną lub dwie anteny na dachu albo na klapie bagażnika. To cecha charakterystyczna wszystkich pojazdów wykorzystywanych przez policję.
Pierwsze dostawy radiowozów mają nastąpić jesienią tego roku.

_________________
Wykładowca na kursie prawa jazdy:

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2017, o 22:42 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 368
Lokalizacja: W-M
Zawalidrogi.
Nie wierzę, że takie są statystyki. Spójrzcie na komentarze i statystyki + -
Strach się bać na drodze, ale myślę, że ci niekoniecznie z lekka po****ni są po prostu nadaktywni w Internecie.
https://moto.wp.pl/jezdzisz-zbyt-wolno-przy-fotoradarze-grozi-ci-mandat-6147659933574785a

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2017, o 19:31 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1420
Lokalizacja: Silesia
Mar napisał(a):
Zawalidrogi.
Nie wierzę, że takie są statystyki. Spójrzcie na komentarze i statystyki + -
Strach się bać na drodze, ale myślę, że ci niekoniecznie z lekka po****ni są po prostu nadaktywni w Internecie.
https://moto.wp.pl/jezdzisz-zbyt-wolno-przy-fotoradarze-grozi-ci-mandat-6147659933574785a


prawda, gówno prawda i statystyka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2017, o 16:55 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5486
Lokalizacja: Luboń
xso napisał(a):
Mam nadzieję, że to nikt z Was pisał :rotfl5: :rotfl1:

https://moto.wp.pl/jak-rozpoznac-nowe-policyjne-bmw-6148366132512897a

Cytuj:
Jak rozpoznać nowe policyjne BMW?

Policja ma w parku maszyn nową broń do walki z piratami drogowymi. Ostatni przetarg wygrało BMW i ma dostarczyć 140 błyszczących sedanów serii 3 z mocnym silnikiem i napędem na cztery koła. Będą to nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Jak rozpoznać takie auta?

Jak rozpoznać nowe policyjne BMW?

Przypominamy, że parametry przetargu były dość precyzyjne. Za 27 milionów złotych policja ma dostać 140 nowych samochodów wyposażonych w silnik o pojemności większej niż 1950 cm3 i mocy minimum 245 KM.

Wyłoniony w przetargu zwycięzca to BMW 330i XDrive. Auto ma silnik o mocy 252 KM i napęd na cztery koła, dzięki czemu przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,8 sekundy. Prędkość maksymalna radiowozu to 250 km/h.

Niewiele samochodów poruszających się po naszych drogach może się wykazać lepszymi osiągami, więc ucieczka przed policyjnym BMW będzie raczej bezsensowna. Dlatego lepiej zawczasu wiedzieć, jak rozpoznać taki radiowóz, żeby nie narazić się na spotkanie z mundurowymi zakończone koniecznością złożenia podpisu na blankiecie mandatowym.

Światła do jazdy dziennej LED

Ze wstępnych informacji dotyczących przetargu wynikało, że wszystkie auta będą jednakowe i ze względu na konieczność obniżenia ceny, nie zostaną wyposażone w światła LED do jazdy dziennej. Wtedy rozpoznanie radiowozu nawet we wstecznym lusterku byłoby całkiem łatwe, bo niewielu prywatnych właścicieli czy też zarządców flot decyduje się na zakup BMW bez LED-ów.

Jednak ze względu na to, że policja dostanie pojazy po faceliftingu, to wszystkie radiowozy będą w te światła wyposażone.

Kolory lakierów

Do BMW 330i XDrive dostępna jest cała paleta lakierów, ale w dokumentach przetargowych zostały zawarte zapisy, że auta będą miały lakier z palety metalizowanych. W konfiguratorze BMW występuje tylko kilka takich. Jeden z nich prawdopodobnie będzie występował na większości pojazdów. Jest to odcień nazwany „szafirowoczarny metalik”.

Jednak ze względu na to, że zamówienie będzie tak duże, auta mogą występować także w innych kolorach. Jeśli mielibyśmy obstawiać, to radiowozy będą także szare, srebrne, brązowe i oczywiście granatowe.

Oprócz tego wszystkie nowe radiowozy policyjne marki BMW będą miały z tyłu podwójne końcówki wydechów (jak każda wersja 330i XDrive). Być może ten detal nie będzie jako pierwszy rzucał się w oczy, ale jeśli przed nami będzie jechało nowe BMW w ciemnym kolorze i będzie miało dwie końcówki wydechów, to lepiej zachować ostrożność przy wyprzedzaniu.

Identyczne koła

Wszystkie radiowozy BMW będą miały takie same koła. W standardzie dla wersji 330i XDrive są 17-calowe felgi opisane w konfiguratorze jako V Spoke 395. Koła te nie wymagają dopłaty, dlatego też są jednymi z najpopularniejszych wzorów w tym rozmiarze występujących w BMW serii 3.

Jak widać, nowe policyjne radiowozy będą doskonale zakamuflowane, więc ich rozpoznanie na drodze nie będzie należało do łatwych. Sugerujemy zawsze stosować się do przepisów drogowych, a wtedy nie grozi nam mandat.

Jeśli natomiast uważacie, że używanie nieoznakowanych radiowozów nie jest do końca w porządku, to przypominamy, że radiowozy mają dodatkowe nadajniki i odbiorniki, dlatego często posiadają jedną lub dwie anteny na dachu albo na klapie bagażnika. To cecha charakterystyczna wszystkich pojazdów wykorzystywanych przez policję.
Pierwsze dostawy radiowozów mają nastąpić jesienią tego roku.


Xso, jak cała wp.pl artykuł na poziomie gimnazjalisty z miernym na świadectwie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 22:46 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1420
Lokalizacja: Silesia
Cytuj:
Jednak ze względu na to, że policja dostanie pojazy po faceliftingu, to wszystkie radiowozy będą w te światła wyposażone.


A po zdjęciu z innego wątku, widać że "gówno prawda". Pismaki to jak zwykle wiedzą tyle ile zjedzą . . .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2017, o 19:39 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 368
Lokalizacja: W-M
Ciekawe, gdyby czytali to forum doszliby do takich wniosków parę lat temu. Komentarze rzeczowe.
https://moto.wp.pl/w-2017-roku-bezpieczniej-na-drogach-6165995523643009a

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2017, o 21:02 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 368
Lokalizacja: W-M
Chyba redaktorzy zaczynają widzieć to co normalni kierowcy wiedzą "od zawsze".
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-polacy-przejezdzaja-na-czerwonym-to-wina-glupkowatej-konfigu,nId,2439810
W moim mieście władze chwalą się międzynarodowymi nagrodami za "inteligentny" system kierowania ruchem w mieście. Od tych, którzy nigdy nie widzieli jak on naprawdę działa.

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2017, o 19:57 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2653
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Niech założą sekundniki a nie więcej fotoradarów.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2017, o 10:10 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 368
Lokalizacja: W-M
Niby to "oczywista oczywistość", ale fajnie popatrzeć na cyferki.
https://moto.wp.pl/policjanci-boja-sie-pouczac-bo-czekaja-ich-za-to-kary-dlatego-wystawiaja-tyle-mandatow-6183429187913345a

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2017, o 18:14 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 09:36
Posty: 1232
Lokalizacja: Mielec
Cytuj:
200-konne Ople dla policji! Szybkie Astry Sports Tourer nowymi radiowozami

Opel Astra będący jednym z najchętniej kupowanych aut w Polsce, wkrótce będzie widywany na naszych drogach w roli radiowozu. Piąta generacja tego kompaktowego modelu zasili policyjną flotę. Nie będą to jednak zwyczajne Astry, ale wersje Sports Tourer z silnikami 1.6 Turbo generującymi 200 koni mechanicznych.

Najnowsze wcielenie popularnego Opla ma wiele do zaoferowania. Aktualnie topowym wariantem Astry są modele z 200-konnmi silnikami. Benzynowa jednostka o pojemności 1.6 litra z turbodoładowaniem gwarantuje kompaktowemu kombi dobre przyspieszenie. Sprint do "setki" trwa 7,7 sekundy, a prędkość maksymalna dochodzi do 235 km/h.

Opel Astra Sports Tourer w oficjalnym oznakowanym wydaniu trafi do policyjnego taboru w aż 300 egzemplarzach. Auta do końca listopada 2017 r. dostarczy policji lubelski Energozam wraz z firmą Wawrosz. Samochody marki Opel wygrały w przetargu z ofertą na samochody marki Kia.

Obrazek

_________________
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2017, o 20:22 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3907
Lokalizacja: Legionowo
no to grubo, moja Corsa z silnikiem 1,3 w dieslu jedzie 206 a ma tylko 95 KM, oni aż 200 KM. Pomijam, że z 1,6 mając 200 KM to ładnie wyżyłowany silnik. Będą padały im turbiny :) Chociaż na plus to, że mocniejsze samochody kupują a nie Opel Corsa.

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 12 lis 2017, o 11:57 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 22:25
Posty: 797
Nic tylko dawać vr do środka :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 15:13 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Przegląd, rejestracja samochodu? Są z tym olbrzymie problemy!

Nie wszędzie dziś można zarejestrować samochód i zrobić badania techniczne auta. Powodem są problemy z systemem CEPiK 2.0, który oficjalnie miał zacząć działać od dziś. Jak się okazuje, niektóre stacje diagnostyczne mają problemy z połączeniem z systemem.

Obrazek
Kontrola techniczna pojazdu

Na stacjach diagnostycznych nie wszędzie udało się rano połączyć z systemem CEPiK, by online ściągać dane samochodów i wprowadzać do systemu dane o negatywnych wynikach badań. W wielu miejscach problemem są różnice oprogramowania. Jest nawet 10 dostawców dla stacji i jeszcze w nocy system był aktualizowany.
Reklama

- Dzisiaj będą pewne zgrzyty, bo mam meldunki różnych stacji, które pracują na różnych oprogramowaniach, że to im nie odpaliło i jest w trakcie prostowania - przyznał w rozmowie z reporterem RMF FM Leszek Turek ze Związku Stacji Kontroli Pojazdów.

Są też problemy z zarejestrowaniem auta. Nie we wszystkich wydziałach komunikacji widoczne są wszystkie funkcje nowego systemu. Np. w Warszawie nie można wystąpić o dowód rejestracyjny.

Jest też problem z wprowadzeniem do systemu samochodów z hakiem holowniczym lub z innymi modyfikacjami. A na przykład w Szczecinie i Koszalinie system nie działa w ogóle.

W Szczecinie biuro obsługi odsyła na inny termin kierowców, którzy chcą zarejestrować auto. - Powiedzieli, że jest awaria systemu. Dziś nic nie załatwimy - mówili reporterce RMF FM kierowcy odesłani z kwitkiem.

Dariusz Sadowski ze szczecińskiego urzędu miasta przyznał, że pracownicy obsługujący system mogą do niego wejść, ale nie są w stanie prowadzić żadnych danych. - Pola, w które wpisuje się poszczególne informacje typu pesel, czy numer rejestracyjny - to wszystko jest wygaszone. Pojawia się komunikat "Awaria". Jesteśmy bezradni - powiedział nam.

W Szczecinie można dziś odebrać prawo jazdy, ta część CEPiK-u działa bez zarzutów.

- Jest to chyba największy projekt administracji w Polsce, a być może w całej Europie - tak nową edycję systemu CEPiK zapowiadała w zeszłym tygodniu minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Do CEPiK na bieżąco mają być przekazywane dane o negatywnych badaniach technicznych, w szczególności gdy badania zostają przerwane w trakcie wykonania i kierowca unika konsekwencji, nie pozwalając dokończyć badania i nie ponosząc kosztów ich wykonania. W ten sposób ma zostać ograniczone zjawisko "turystyki badań technicznych", w których kierowcy, nie uzyskując pozytywnego wyniku badania technicznego, przenoszą się do innej stacji badań technicznych.

W nowych rozwiązaniach doprecyzowano i zwiększono zakres danych wprowadzanych do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Zdecydowano, że do CEPiK będą trafiać informacje o zabezpieczeniach na pojeździe, w tym jego zajęciu przez organ egzekucyjny czy o zabezpieczeniu majątkowym. Takie informacje są szczególnie istotne dla potencjalnych nabywców pojazdów używanych.

Nowelizowane przepisy zakładają też, że obok zakładów ubezpieczeń także Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) będzie zobowiązany do przekazywania do CEPiK informacji o szkodach istotnych, do jakich doszło w aucie podczas wypadku - w przypadku pojazdów nieubezpieczonych.

link


Cytuj:
Komentarz:

dlaczego mnie to nie dziwi :?: :!:

mamy najlepszych informatyków na świecie, ale chyba wszyscy wyjechali do Doliny Krzemowej :)

Znowu esencja polskości, nie chodzi o to żeby sprawdzić czy samochód jest sprawny, tylko o naciąganie zbędnych napraw u mechaników. Ta kontrola sprawności to nie jest jakaś procedura, która daje większe poczucie bezpieczeństwa dla kierowcy i innych użytkowników dróg, to zwyczaj jak za komuny złapaliśmy cie i płać za to. Będzie trzeba wyrzucić te 100 zł żeby pojechać niesprawdzonym samochodem na kontrole, ze świadkiem, wydrukować ewentualne usterki, wrócić do mechanika ze świadkiem do naprawy tylko tych usterek i ponownie ze świadkiem wrócić na przegląd płacąc o 100zł więcej. Mogli podnieść do 200 i było by to samo a mniej wysiłku.

To nie miało prawa ruszyć! Klepanie g...a młotkiem, to nie jest TO zajęcie! BRAWO PiS! :)))

Przegląd, rejestracja samochodu? Są z tym olbrzymie problemy! - PIENIĄŻKI POBIERA SIĘ PRZED PRZEGLĄDEM Z TYM PROBLEMU NIE MA.

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 263  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group