Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 22 mar 2019, o 19:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sty 2019, o 12:32 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Asia napisał(a):
Twierdzisz że Iskra-1 może być połączona z videorejestratorem?
To jest fakt wynikający z podanego ZZT i dotyczy konfiguracji z Videorapid 2A produkowanego przez ZURAD.

PostNapisane: 8 sty 2019, o 12:37 
Inspektor
Inspektor

Skoro tak dlaczego policja wycofała się z takiej konfiguracji? Medialne szaleństwo?

PostNapisane: 8 sty 2019, o 13:01 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Trudne dla mnie pytanie i zbyt złożona odpowiedź. W przeciwieństwie do wielu tu osób komentujących, ukrytych pod nickiem, nie bardzo mogę sobie pozwolić na swobodę wypowiedzi.
Ale nieco informacji:
1. Została zakończona produkcja ISKRY
2. Było to ciekawe i zarazem kompromisowe* rozwiązanie, wymagało nieco więcej obsługi niż tylko sam videorejestrator.
3. W ofercie mieliśmy przyrząd INTEGRA B (następca ISKRY 1, z rejestracją obrazu) który potrafił mierzyć prędkość podczas jazdy, tylko nie wpisywał się w archaiczne rozporządzenie Komendanta Głównego Policji o sposobie używania videorejestratorów.

* były i są lepsze rozwiązania, ale nikt nie jest nimi zainteresowany

PostNapisane: 8 sty 2019, o 19:17 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Mar napisał(a):
100/100
Ale jednak na pierwszym miejscu postawiłbym smartfony :evil:

Celowo nie umieściłem ich na 1 miejscu ponieważ:
1. Zanim ludzie zaczęli ich używać to wcześniejsze punkty już były problemem,
2. Jak ktoś potrafi jechać bo został nauczony to często nawet nie widać, że używa telefonu bo po prostu radzi sobie z jazdą,
3. Wskazywanie winy telefonów jest trochę jak z tą nieszczęsną prędkością zakłamuje trochę rzeczywistość ponieważ nie pokazuje większego problemu czyli wyszkolenia oraz przestrzegania przepisów. Nie tylko ograniczeń prędkości bo poza nimi mamy całą książkę z przepisami gdzie 90% kierowców łamiąc inne pyta się jak to mogę jechać jak wariat bo przekraczam prędkość albo wyprzedzam kogoś prawym pasem. No a co poboczem mam to zrobić skoro ciągle jedzie lewym pasem i nie planuje z niego zjechać? Wiadomo, że wyprzedzam prawym, bo skoro jestem w stanie to zrobić znaczy się, że ktoś jadący przede mną nie stosuje się do przepisów!

VIDEORADAR napisał(a):
Trudne dla mnie pytanie i zbyt złożona odpowiedź. W przeciwieństwie do wielu tu osób komentujących, ukrytych pod nickiem, nie bardzo mogę sobie pozwolić na swobodę wypowiedzi.
Ale nieco informacji:
2. Było to ciekawe i zarazem kompromisowe* rozwiązanie, wymagało nieco więcej obsługi niż tylko sam videorejestrator.
3. W ofercie mieliśmy przyrząd INTEGRA B (następca ISKRY 1, z rejestracją obrazu) który potrafił mierzyć prędkość podczas jazdy, tylko nie wpisywał się w archaiczne rozporządzenie Komendanta Głównego Policji o sposobie używania videorejestratorów.

Kolego to załóż sobie drugie konto i z niego zacznij komentować ;) Tylko żebyś nie pisał takich bredni podręcznikowych jak wcześniej, gdzie każdy z jakimkolwiek doświadczeniem za kierownicą zaraz może to wytykać. A niestety dla Ciebie jest tutaj kilku kierowców zawodowych to dla nich Twoje posty czasem są żenujące (?) śmieszne (?) zabawne (?) w sumie sam nie wiem.

Iskra nie jest dobrym urządzeniem, ponieważ żeby była obsługa musi znać jej działanie i myśleć obserwując trasę za pojazdem namierzanym. Niestety jest obarczona ryzykiem, że kierowca zostanie skrzywdzony przez "operatora". Chyba, że w połączeniu z videorejestratorem jej wada została schowana i nie można było krzywdzić, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

PostNapisane: 16 sty 2019, o 07:50 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

VIDEORADAR napisał(a):
. W przeciwieństwie do wielu tu osób komentujących, ukrytych pod nickiem, nie bardzo mogę sobie pozwolić na swobodę wypowiedzi.

To tłumaczy te propagandowe dyrdymały jakie pociskasz :rechot:

PostNapisane: 16 sty 2019, o 23:55 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Egon, przestań jarać. Szkodzi Ci.

Załączniki:
egon.jpg
egon.jpg [ 28.49 KiB | Przeglądane 62 razy ]
PostNapisane: 17 sty 2019, o 13:43 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

VIDEORADAR napisał(a):
Ale nieco informacji:

A temat z Kalisza znasz i przegrane sprawy sądowe z rejestracją obrazu?

PostNapisane: 17 sty 2019, o 15:01 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Z Kalisza nie znam, być może nie pamiętam. Jeśli masz, to poproszę jakiś link info, link.

PostNapisane: 18 sty 2019, o 09:34 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Raczej nie na forum ale Ty im opychałeś sprzęt.

PostNapisane: 18 sty 2019, o 15:23 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Policja nie ma procedur/zwyczajów powiadamiania nas o postępowaniach przed sądami. Zdarza się iż jesteśmy powoływani na świadka, ale to się zdarza sporadycznie. Sądy... są opisane przypadki w necie iż uniewinniano kierujących z powodu:
1. Lini wysokiego napięcia odległej o 400m od miejsca pomiaru.
2. Lini średniego napięcia biegnącej równolegle (oddalonej ok 50m) do drogi na której dokonano pomiaru.
3. Używania telefonu komórkowego przez policjanta stojącego obok osoby dokonującej pomiaru.
4. Stacji BTS usytuowanej ok 200m od miejsca wykonywania pomiaru.
5. Używania radiostacji w radiowozie w chwili wykonywania pomiaru.

Wszystkie w/w przypadki uzasadnione opinią przebiegłego biegłego.
Tak więc dlaczego miałbym okazywać zdziwienie jakąś kolejną sprawą przegraną przez Policję w Kaliszu?

PostNapisane: 18 sty 2019, o 16:57 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Kolego tu chodzi o pomiary wykonane ręcznym miernikiem prędkości Iskra?

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

PostNapisane: 18 sty 2019, o 17:35 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Głównie, ale nie tylko.

PostNapisane: 19 sty 2019, o 10:24 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

To zadam Tobie pytanie: jakie warunki na drodze muszą panować żeby jej pomiar był właściwy albo inaczej co spowoduje, że jej pomiar będzie niewłaściwy?

Ciekawi mnie czy napiszesz tutaj prawdę, bo skoro ja bawiąc się nią 1 raz to wiem, to Ty na pewno wiesz to bardzo dobrze. W ramach podpowiedzi: ma jedną przydatną funkcję, która może się przydać ale częściej przeszkodzi powodując zakłamanie pomiaru i niesłuszne ukaranie kierowcy.

PostNapisane: 19 sty 2019, o 22:09 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Pomiar niewłaściwy/zakłamany będzie wówczas gdy będzie wykonany (dotyczy wszystkich radarów) w tunelu oświetlonym lampami fluorescencyjnymi. Ale to zapewne wiesz...

PostNapisane: 20 sty 2019, o 12:58 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

I tylko wtedy?

Podpowiedź: sytuacja, w której kierowca zostanie ukarany nie za swoją prędkość tylko innego samochodu - kiedy może nastąpić? I jak policjant (przeszkolony bo inny nie będzie o tym wiedział) powinien temu zapobiegać albo unikać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1