Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 wrz 2019, o 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4042 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 270  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2009, o 07:33 
Offline
Nadinspektor
Nadinspektor

Dołączył(a): 2 sie 2009, o 19:23
Posty: 954
Lokalizacja: Lupanar
Cytuj:
Utworzono kolejne ogniwo policji autostradowej

W związku z otwarciem nowego odcinka autostrady A4 utworzono kolejne ogniwo policji autostradowej, wyposażonej w najlepszej klasy sprzęt.


W związku z otwarciem nowego odcinka autostrady między Jędrzychowicami a miejscowością Krzywa, utworzono trzecie - liczące 19 funkcjonariuszy - ogniwo policji autostradowej w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Wyposażeni w wideorejestratory, alkomaty oraz narkotesty policjanci obejmą całodobowym nadzorem otwarty 14 sierpnia 2009 roku odcinek autostrady.

Źródło

Już pełnią służbę.

_________________
ObrazekChcesz dodać swój film? Proszę o kontakt na PW >>klik<<


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez DiFFerentiaL, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2009, o 15:33 
To tylko czekać jak pojawi się tam kolejna pościgowa fura... :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2009, o 14:52 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 09:36
Posty: 1266
Lokalizacja: Mielec
Kod:
Co to jest Fotoradar?

Kod:
Kierowcy przemierzający na co dzień setki kilometrów coraz częściej napotykają na różnego rodzaju kontrole. Przy drogach jak grzyby po deszczu rosną nowe fotoradary, a na drogach pojawiają się samochody z wideorejestratorami

Oto czym są i jak działają sprzęty do namierzania piratów drogowych.

FOTORADAR
Jest urządzeniem przeznaczonym do pomiaru prędkości pojazdów. Urządzenie montowane zazwyczaj na statywie, może być zasilane z akumulatora (wersja mobilna) lub umieszczone w obudowie na specjalnym słupie, (zasilane z sieci miejskiej - wersja stacjonarna).

Fotoradar wykonuje zdjęcia fotograficzne pojazdom które przekroczyły określony próg prędkości. W zależności od tego jak jest zamontowany, może mierzyć prędkość pojazdu zbliżającego się lub oddalającego od niego. Wykonane zdjęcia są zapisywane na nośniku elektronicznym lub na kliszy fotograficznej.

Urządzenie rejestruje następujące elementy: samochód, numer rejestracyjny, wizerunek kierującego, datę i godzinę zdarzenia, miejsce popełnienia wykroczenia, prędkość z jaką jechał kierujący oraz prędkość dozwoloną. Wszystkie te informacje są uwidocznione na automatycznie wykonanej przez urządzenie fotografii.

Właściciel pojazdu, który przekroczył dozwoloną prędkość, jest następnie wzywany do jednostki Policji lub Straży Miejskiej w celu uiszczenia mandatu albo - jeżeli pojazdem kierowała inna osoba - w celu ustalenia jej tożsamości. Obowiązek wskazania kto w danym czasie użytkował pojazd ciąży na właścicielu z mocy art. 78 ust. 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Pościg za piratem pędzącym 230 km/h
Przekroczenie prędkości to nie jedyne wykroczenie, za które można zapłacić mandat. Na zdjęciu widać również, czy kierowca rozmawia przez telefon komórkowy, ma zapięte pasy, a pojazd którym kieruje ma włączone światła. Punkty za wykroczenia są sumowane, zaś grzywna w przypadku zbiegu kilku czynów maksymalnie może wynieść nawet 1000 zł.

Fotoradary umieszczane są w różnych miejscach na drogach całego kraju zarówno w miastach jak i na obszarach pozamiejskich. Zaletą tego urządzenia jest rejestrowanie wykroczeń bez potrzeby bezpośredniego zatrzymywania kierowców w chwili ujawnienia wykroczenia. Fotoradar jest urządzeniem, które może być eksploatowane wyłącznie z ważnym świadectwem legalizacji.

WIDEOREJESTRATOR
Wideorejestrator
Montowany jest w radiowozach policyjnych zarówno oznakowanych jak i nieoznakowanych. Mierzy prędkość i rejestruje obraz na kasecie wideo. Przy pomocy tego urządzenia dokonuje się pomiaru prędkości pojazdu z samochodu policyjnego w czasie jazdy. Podobnie jak w przypadku fotoradaru na obrazie uzyskanym z wideoradaru umieszczona jest data, godzina, obraz samochodu, numer rejestracyjny oraz prędkość z jaką pojazd się poruszał.

Uprawnienia do posługiwania się wideorejestratorem lub fotoradarem mają policjanci, którzy odbyli odpowiednie przeszkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Do pomiaru prędkości policja wykorzystuje również tzw. radary pistoletowe, które ze względu na ich niewielkie rozmiary i łatwość obsługi używane są bardzo często. Cały sprzęt kontrolno pomiarowy wykorzystywany przez policję podlega cyklicznej legalizacji potwierdzonej odpowiednim dokumentem.


link


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2009, o 21:13 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 09:02
Posty: 238
Lokalizacja: Lublin
Kod:
[b]Spanikował, bo zauważył "sreberko"? Jak doszło do wypadku w Święciu[/b]


Pędzący w stronę Hrebennego kierowca toyoty corolla z Białej Podlaskiej zderzył się z audi. Mężczyzna zginął na miejscu. Według świadków, mężczyzna spanikował i wpadł w poślizg, bo zauważył za sobą policyjne "sreberko”.


LINK


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2009, o 08:58 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2779
Lokalizacja: Poznań
:evil: Smutne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2009, o 14:49 
Nie jest to wina Policjantów, ale niemniej jednak psychozę tam ładną zrobili skoro dochodzi do tego typu zdarzeń z ich udziałem. :/ Wielki żal że zginął człowiek.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2009, o 18:35 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 09:36
Posty: 1266
Lokalizacja: Mielec
Kod:
Nie wszystkie fotoradary są straszne
Fotoradar to urządzenie, które działa na kierowców jak płachta na byka. Właśnie skończyły się wakacje i wielu zmotoryzowanych z dnia na dzień nerwowo oczekuje, czy aby w skrzynce nie pojawią się te najdroższe zdjęcia z zagranicznych wojaży.
Choć już dosyć dawno straszono zmotoryzowanych zintegrowanym systemem karania za przewinienia popełnione na terenie całej Unii, to do dziś przepis ten nie znalazł poparcia wśród europosłów. Dzięki temu kolejny raz wielu szybkim i wściekłym kierowcom upiecze się wakacyjne rajdowanie po europejskich szlakach. Generalnie nie ma się co dziwić Polakom, którzy będąc pod wrażeniem jakości dróg u naszych sąsiadów często puszczają wodze fantazji i dają upust stadu mechanicznych koni uśpionych podczas codziennych dojazdów do pracy w tempie żółwia pędzącego po piasku. Sprawa komplikuje się gdy zostaną zatrzymani na gorącym uczynku przez lokalny patrol policji. Nie pomogą wówczas tłumaczenia popularne na naszej ojczystej ziemi.

Policja w wielu krajach stosuje system kar z natychmiastową egzekucją. Czyli albo płacimy i skruszeni ruszamy w dalszą podróż lub też w przypadku braku gotówki zaczyna się licytacja na "fanty". Łupem stróżów prawa mogą paść przeróżne wartościowe rzeczy, z samochodem włącznie (oczywiście wszystko to stanowi zastaw i wraca do właściciela po uiszczeniu należności).

Trochę inaczej sprawa wygląda gdy zmotoryzowany turysta zostanie uwieczniony na zdjęciu, o czym najczęściej informuje nas nagła mocna jasna poświata skierowana w kierunku naszego samochodu. I tak, jeżeli taka sytuacja przydarzy nam się np. we Francji, w Niemczech, Włoszech czy Słowacji, to wg "Rzeczpospolitej" raczej możemy spać spokojnie gdyż obowiązujące przepisy w w/w krajach nakazują karać kierowcę, a nie właściciela samochodu. Dlatego też sprawy zazwyczaj są umarzane ze względu na brak możliwości ustalenia sprawcy.

Czy ekologiczne samochody mają sens? - przeczytaj bloga

Niestety są też kraje np. Austria, Hiszpania lub Węgry, w których prawo działa odwrotnie. To właściciel jest odpowiedzialny za przewinienie i on musi wskazać kierowcę lub też uiścić nałożoną karę. Dzięki informacjom od polskiego MSWiA (zaczerpnięte z Cepik-u) ustala się właściciela pojazdu oraz jego adres i wysyła się zdjęcie oraz mandat. W takich przypadkach eksperci radzą płacić gdyż kolejna wizyta i zatrzymanie przez policję w kraju gdzie zostało popełnione wykroczenie może skutkować dużo surowszą karą.

link

_________________
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2009, o 18:46 
Offline
Nadinspektor
Nadinspektor

Dołączył(a): 2 sie 2009, o 19:23
Posty: 954
Lokalizacja: Lupanar
Obrazek
Cytuj:
Przy dolnośląskich drogach stoją 73 skrzynki na fotoradary. Teoretycznie w każdej z nich powinno być zainstalowane urządzenie, które zrobi zdjęcie autu przekraczającemu dozwoloną prędkość. Jednak skrzynki spełniają jedynie funkcję stracha na wróble. Nawet jeśli przemkniemy obok nich z niedozwoloną prędkością, to nie zostaniemy ukarani. Dlaczego?
Bo 31 z nich zawsze są puste - w środku nie ma żadnych urządzeń. Wiecznie puste skrzynki należą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad....

Źródło
;)

_________________
ObrazekChcesz dodać swój film? Proszę o kontakt na PW >>klik<<


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2009, o 11:53 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 09:36
Posty: 1266
Lokalizacja: Mielec
Kod:
Co trzecie zdjęcie zrobione przez stojące przy stołecznych ulicach fotorejestratory wylądowało w koszu - ustaliło Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji.
Urządzenia do robienia zdjęć piratom były źle ustawione - pisze "Życie Warszawy", które jako pierwsze dotarło do wyników.

Okazało się, że prawie 32 procent zdjęć (czyli ponad 7 tysięcy) nie zostało zakwalifikowanych do dalszego postępowania. Dlaczego? "Były złej jakości technicznej, np. na fotografii znajdowało się kilka samochodów albo sfotografowany został tylko fragment tablicy rejestracyjnej" - tłumaczy Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji. "Niekiedy obraz został zakłócony refleksem światła odbitym od mokrej jezdni, mieliśmy zdjęcia twarzy kierowcy, ale bez tablicy rejestracyjnej. Takie fotografie były odrzucane" - dodaje Krzysztof Bujnowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KSP. Dlaczego aż tyle zdjęć zdyskwalifikowano? "Urządzenia były źle ustawione przez policjantów" - przyznaje jeden z mundurowych.

Z kontroli KGP wynika, że znacznie lepiej niż z urządzeniami policjanci radzili sobie z opracowywaniem zdjęć. 93 proc. fotografii opisali w ciągu miesiąca od ich wykonania, tylko 7 procent w ciągu dwóch miesięcy. A czas jest ważny, bo po upływie 30 dni od daty wykroczenia ulega ono przedawnieniu, a wtedy sprawa mandatu rozstrzyga się w sądzie grodzkim.

Więcej w publikacji "Życia Warszawy".


link

_________________
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2009, o 23:58 
Ten artykuł i ta cała sytuacja w stołecznej <R. zakrawa po śmieszność albo totalny analfabetyzm co także wystawia bardzo złą notę CSP w Legionowie. :| Nie chcę nic głośno mówić ale ktoś tutaj nadaje się do zwolnienia. przynajmniej kiero tej sekcji w <R> :!:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2009, o 07:20 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3913
Lokalizacja: Legionowo
Robercie myślę, że jednak to stołeczna <R> a nie CSP za to odpowiada, bo jakoś innych potrafili dobrze nauczyć obsługi fotoradaru. Jako, że urządzenie samo pokazuje jak się ustawia i można poprawić (tym bardziej że jest podgląd zdjęć więc chyba nawet DEBIL to ogarnie) - nagana dla tych co obsługiwali + zwolnienie dla ich przełożonego.

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 wrz 2009, o 13:36 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 09:36
Posty: 1266
Lokalizacja: Mielec
Na co idą pieniądze z fotoradarów :P

_________________
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2009, o 06:25 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5084
Na razie jest promocja zobaczymy jak długo.

Cytuj:
Wyjątek od reguły? Gmina Darłowo nie zarobiła na fotoradarach ani złotówki


Od dwóch miesięcy gmina Darłowo ma własny fotoradar. - Na mandatach mogliśmy zarobić już 25 tysięcy, ale na razie wolimy pouczać kierowców - mówi wójt Franciszek Kupracz.

Urządzenie, które kosztowało 230 tysięcy złotych montowane jest na przemian w trzech słupach ustawionych na terenie gminy Darłowo: w Słowinie, Dąbkach i Zakrzewie. Gdy zapytaliśmy się wójta o pierwsze finansowe efekty, ten z rozbrajającą szczerością przyznał, że straż gminna na razie tylko poucza kierowców.

- Kupując fotoradar zależało nam na zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców - mówi wójt Kupracz. - Myślę, że efekt osiągnęliśmy, bo wszyscy jeżdżą wolniej. A pieniądze? Jeszcze zdążymy na fotoradarze zarobić - dodaje.

Kiedy strażnicy zaczną wlepiać mandaty? - Być może już w najbliższych dniach, gdy zwiększy się ruch na naszych drogach - mówi wójt Kupracz.

Jak do tej pory gmina Darłowo jest pierwszą w powiecie sławieńskim, która zainwestowała w słupy kontrolujące prędkość. W jej ślady chce pójść między innymi miasto Sławno. Problem w tym, że w Sławnie nie ma straży miejskiej.

- A jej powołanie to duży koszt - mówi Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna. - Poza tym nie wiadomo, czy gminy wciąż będą mogły czerpać korzyści z wystawianych mandatów. Z podjęciem decyzji czekamy na ostateczną interpretację przepisów - dodaje.


Link

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 15:05 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 22:41
Posty: 471
Lokalizacja: Leżajsk
Cytuj:
Horror na Łazienkowskiej; ponad 600 mandatów
Pierwszy dzień z nowym buspasem i już ponad 600 mandatów. A to tylko dane Straży Miejskiej. Strażnicy z dwoma radarami, którzy stanęli wczoraj przy trasie, mieli ręce pełne roboty - donosi TVN Warszawa.
Więcej informacji z Warszawy na tvnwarszawa.pl

We wtorek rano Łazienkowska była całkowicie zatkana. Zamiast trzech pasów kierowcy mieli do dyspozycji dwa. Niektórym puszczały nerwy i zjeżdżali na buspas. Tam już, w dwóch miejscach, czekała straż miejska. Fotoradar był bezlitosny, niezależnie od wymyślonego naprędce alibi: za złamanie przepisów grozi 100 zł i 1 punkt karny - informuje TVN Warszawa.

Akcja trwała 4,5 godziny. W tym czasie Straż Miejska ukarała 620 kierowców. - To rekordowy wynik. Dla porównania, wynik kontroli, które również prowadzimy na Modlińskiej czy Moście Poniatowskiego, to kilkanaście, kilkadziesiąt zarejestrowanych wykroczeń, w porównywalnym czasie - informuje Monika Niżniak, pełniąca funkcję Rzecznika Prasowego Straży Miejskiej.

- Najwięcej w tych miejscach zarejestrowano 100 wykroczeń. - Dziś również prowadzimy działania na nowym buspasie - dodaje Niżniak. Ile mandatów, w porównaniu do kilku setek straży miejskiej, wystawiła policja? Tego na razie Komenda Stołeczna nie wie. Dane można będzie podliczyć, gdy funkcjonariusze oddadzą skończone bloczki z formularzami, na których wydają mandaty - donosi TVN Warszawa.

Oryginalne wytłumaczenia

Niektórym wydawało się, że buspas jest jeszcze... nieaktywny - przynajmniej tak się tłumaczyli. - Jechałem środkowym pasem, zjechałem, żeby ustąpić miejsca karetce - tłumaczył się jeden z kierowców. Nie trzeba jednak czujnego strażniczego oka, żeby zauważyć, że karetki jeżdżą właśnie buspasem. Buspas na Trasie Łazienkowskiej został wytyczony między ulicą Grójecką na Ochocie, a Kinową na Przyczółku Grochowskim. Ma prawie 7 kilometrów długości. Dzięki niemu dystans między Ochotą, a Pragą Południe autobusy mają pokonywać znacznie szybciej.

Buspasów będzie więcej

Tymczasem ZTM pracuje już nad tym, by w stolicy buspasów było jeszcze więcej. Projektowane są pasy dla autobusów w Al. Jerozolimskich, w al. Solidarności, na Belwederskiej wraz ze śluzą dla autobusów skręcających w Spacerową, na Puławskiej oraz na trasie Armii Krajowej - informuje TVN Warszawa.


link


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 16:18 
Mówiąc krótko popłynęli z Wisłą z tymi mandatami :?


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4042 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 270  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group