Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 13 lis 2018, o 01:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2013, o 16:45 
Posterunkowy
Posterunkowy

Daj to zdjęcie albo szkic zrób

Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2013, o 17:28 
Pawel PL napisał(a):
ale mi chodzi o to ze jak pojazd ma właczony kierunek i chce skrecic to tez go wyprzedzamy?? Czy tam omijamy?? o Jaki kierunek chodzi w przepisach. Jego pas przewiduje tylko skret w lewo.

wymijanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku;
omijanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok nieporuszającego się pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody;
wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;

Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2013, o 18:30 
Fox24 napisał(a):
Art. 26 PRD

3. Kierującemu pojazdem zabrania się:

1 wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2 omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
3 jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Pkt. 2 czyli 500 zł 10 pkt

Jedyna wartościowa odpowiedź w tym temacie. Właściwie to wyczerpująca całą dyskusję.

mysza199 napisał(a):
Asia napisał(a):
Niebawem się zmienią przepisy odnośnie bezwzględnego pierszeństwa dla pieszego.

Ogołnie jestem przeciw zmianą bo to rozpastwi niektórych pieszych kompetnie
Po drugie po zmierzchu to już bedzie tragedia pewnie bo przejścia nie sa oświetlone

I oby nie w takiej postaci jak pewna posłana proponuje, że zbliżający ma mieć pierwszeństwo.

Trzeba będzie uważać na "święte krowy" teraz są jaja a później będzie rzeźnia i polowanie na czarownice. Heh, naczelnika KMP WRD Poznań się ucieszy, on takie akcje na akcje bez sensu lubi :kac:

PostNapisane: 13 maja 2013, o 16:54 
Pawel PL napisał(a):
- Pytanie za co wypisali mu mandat?
- co to znaczy??
- jak pojazd ma właczony kierunek i chce skrecic to tez go wyprzedzamy?? Czy tam omijamy?? o Jaki kierunek chodzi w przepisach

Oj, bez obrazy, ale kolega coś z przepisami na bakier.. I się śmiga po drogach publicznych bez podstawowej wiedzy ??? tragedia...

ad 1. - opisano..
ad 2. - opisano..
ad 3. - PoRD art. 24 ust.9 i 10

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2013, o 17:33 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Silvox mi chodzi o takie coś

"2 omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;" za to niby dostac miał

" Pojazd jechał w tym samym kierunku,,,,,, a dla mnie nie jechał w tym samym bo skręcał w lewo. " i o to mi chodziło w moim całym wywodzie :P a w momencie jazdy policji bus już mógł być przed radiowozem. Wiec wyprzedzał pojazd który liniowo jechał tak samo ale z założenie skręcał w lewo czyli nie jechał w tym samym kierunku. '

Dla mnie z tego co FOX napisał powinien dostać za to pierwsze tylko żę "wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku; i znów on jechał w lewo :P dlatego tak głupio się zapytałem.

a ogólnie chodziło mi o ten ruch jest kierowany . Myślałem że strzałki na ulicy to też kierowanie, ale koledzy wytłumaczyli że nie.

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2013, o 06:42 
Pawel PL napisał(a):
" Pojazd jechał w tym samym kierunku,,,,,, a dla mnie nie jechał w tym samym bo skręcał w lewo. "

Eeee tam, skręci dopiero za przejściem - po skręcie będzie dopiero jechał w innym kierunku.. Na razie jedzie w tym samym..
Pawel PL napisał(a):
wyprzedzał pojazd

Bus "OMIJAŁ" pojazd, który zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszego - 10 pkt+500 pln..
Za wyprzedzanie przed lub na przejściu - 10 pkt+200 pln ..

Wrzuć zrzut z Google maps tego miejsca..

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2013, o 07:27 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Pawel PL, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2013, o 07:39 
Jest dokładnie tak jak sądziłem.. Standardowe skrzyżowanie.. Miśki miały rację.. :police2:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1