Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 lip 2018, o 20:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 17:04 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Oj tak, siatkarka mi rośnie :D:

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 21:11 
Statystycznie to najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie jest miejsce za kierowcą. Dziecko na przednim fotelu przodem do kierunku jazdy to można wozić wg przepisów. Moim zdaniem jest to bezpieczne przy prawidłowym zapięciu w pasy bezpieczeństwa, ponieważ to on w początkowej fazie zderzenia mają dać czas poduszce aby się otworzyła i szkód osobie nie narobiła.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 21:48 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Ja wożę 95% czasu na przednim siedzeniu.... a co to kurde za różnica przód tył jeżeli poducha wyłączona, a 3 miesięczne dziecko to co z tyłu nie lata na boki????? różnica taka że jak kręcisz 360 to na tyle może być mniejszy promień od środka pojazdu , ale ja nie widzę różnicy, a udało mi się skończyć studia o rekonstrukcji wypadku, a ja uważam że najbezpieczniejsze miejsce to za pasażerem z tyłu a nie za kierowcą :)

z przodu widzę dziecko kiedy by się zakrztusiło, itd a z tyłu muszę mieć lusterko przestawione i stwarza to dodatkowe zagrożenie, a przepis powinien być "dziecko w foteliku na przednim siedzeniu ma być przodem do kierunku jazdy, czy poducha włączona czy nie, ja mam wyłączoną dla pasażera,

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 21:51 
Dziecku główka do przodu leci stąd niemowlaki wozi się tyłem do kierunku jazdy :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 21:55 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

ale co za różnica przedni fotel czy tylni??? jak nie ma poduchy

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 21:57 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Cytuj:
Dziecku główka do przodu leci stąd niemowlaki wozi się tyłem do kierunku jazdy

Robi każdemu przy uderzeniu główka bezwładnie leci, czy to niemowle czy pijak z 3 promilami we krwi.
Mnie osobiście było wygodniej mieć niemowlę pod ręką, a w razie wypadku chyba odruchem bezwarunkowym byłaby ochrona dziecka

Wracając jeszcze do poduchy, nie wiem o czym mowa że może zabić :roll: Miałam "przyjemność" rok temu na podusi się zatrzymac i nie ma przyjemniejszego uczucia, nic bardziej delikatnego mnie nie dotykało (no może mąż na początku znajomości :P ) Nie widze szans żeby uszkodziła chociażby dziecko, chyba że wy mówicie o jakiś poduchach sprzed 20 lat :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 21:59 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Moniś napisał(a):
nic bardziej delikatnego mnie nie dotykało (no może mąż na początku znajomości )

No ładnie... chyba lepiej żeby teraz tego nie czytał ;)

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 22:00 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

poducha jak masz fotelik tyłem do kierunku jazdy wali prosto w fotelik , więc dziecko dostaje przyspieszenia jakiego nie powinno , a co gorsze poducha może rozwalić fotelik bo to duza siła.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 22:01 
Pawel PL, moja kuzynka też miała takie dywagacje kiedyś...zginęła w wypadku dziecko na tylnym siedzeniu przeżyło...tyłem do kierunku jazdy. Gdyby było odwrotnie to już tylko cud mógłby je uratować. Wiem wiem dywagacje ale jednak po przekątnej kierowcy wydaje mi się najodpowiedniejszym miejscem w samochodzie.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 22:02 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Pawel PL napisał(a):
poducha jak masz fotelik tyłem do kierunku jazdy wali prosto w fotelik , więc dziecko dostaje przyspieszenia jakiego nie powinno , a co gorsze poducha może rozwalić fotelik bo to duza siła.

To to ja wiem, ja to pisalam odnośnie posta Robiego:

Cytuj:
Definicja dziecko, bo dziecko dziecku jest nierówne i powiedzmy takiemu dziecku jak to na zdjęciu poduszka nie zrobi krzywdy, tak powiedzmy 3 miesięcznemu także dziecku po prostu zabije

Dlatego woziłam z przodu, przodem do kierunku jazdy ;)

osclbn napisał(a):
No ładnie... chyba lepiej żeby teraz tego nie czytał

Oj to już jego problem :P

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 22:08 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Robi szkoda kuzynki, ale jakby stała w korku i ktoś wjechałby w tył, to to samo co przodem w kogoś, trzeba jeżdzić bezpiecznie i tyle,

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 22:31 
Wiesz prawdopodobieństwo uderzenia z przodu jest przynajmniej 50% większe aniżeli z tyłu, no ale każdy ma swoją teorię na to. Pamiętajcie jednak o jednym że w każdej chwili funkcjonariusz może wysłać nas na salę sądową, bo o stworzeniu zagrożenia życia pasażerów wcale nie jest trudno. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 22:35 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi napisał(a):
Pamiętajcie jednak o jednym że w każdej chwili funkcjonariusz może wysłać nas na salę sądową, bo o stworzeniu zagrożenia życia pasażerów wcale nie jest trudno. :oops:

No ale przepisu zabraniającego chyba nie ma o ile dobrze przeczytalam?

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 23:28 
Inspektor
Inspektor

Jako młoda Mama nigdy nie wożę dziecka z przodu. Moja główna uwaga jest skupiona na prowadzeniu samochodu a nie na dziecku które jest bezpieczne w foteliku z tyłu. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2012, o 09:23 
Aspirant
Aspirant

Robi napisał(a):
...Pamiętajcie jednak o jednym że w każdej chwili funkcjonariusz może wysłać nas na salę sądową, bo o stworzeniu zagrożenia życia pasażerów wcale nie jest trudno.

To niech wysyła ale, obawiam się że przegra... przecież nie ma takowego przepisu który by tego zabraniał a dwa, że przecież nie umieścisz dziecka z fotelikiem na siedzeniu które to jest maksymalnie przesunięte do przodu, wiadomo ze względu na poduchę niezależnie czy jest włączona czy też nie siedzisko przesuwasz max. do tyłu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1