Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 gru 2018, o 09:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 08:14 
Offline
Podkomisarz
Podkomisarz

Dołączył(a): 9 paź 2009, o 17:32
Posty: 683
Lokalizacja: CNA
Odnośnie poduchy powietrznej a jak ma się przycisk do wyłączenia jej to też nie można malucha przewozić z przodu ??


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Misial, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 08:30 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5085
Lokalizacja: Lublin
Misial, własnie polskie przepisy nie mówią o tym... Jest taka luka, ale producenci fotelików nakazują wyłączanie poduchy jeśli montujemy fotelik na przednim siedzeniu. Jestem ciekaw jak jest w sytuacji gdy mamy np. 2 osobowy wóz, np. panda Van z poduszkami i wyłączoną tą przy siedzeniu pasażera.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 10:17 
Misial napisał(a):
Odnośnie jeszcze poduchy powietrznej a jak ma się przycisk do wyłączenia jej to też nie można malucha przewozić z przodu ??

Jak masz wyłączanie to możesz ale tyłem do kierunku jazdy. :ideas:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 11:58 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5089
Czyli przodem do kierunku jazdy można przewozić zawsze?

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 12:30 
Tyłem do kierunku jazdy nigdy przodem. Przodem to na tylnym siedzeniu. :!:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 12:56 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5089
Ale jest na to jakiś przepis?

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 13:12 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3668
Cytuj:
Sposób przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym uregulowane zostało w Ustawie z dnia 20.06.1997r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005r., poz. 908 - tekst jednolity z późniejszymi zmianami):

Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.
Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;
przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.


Tak mówi ustawa.

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 14:00 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 23:08
Posty: 212
Lokalizacja: Podkarpackie
Przemo napisał(a):
Czyli przodem do kierunku jazdy można przewozić zawsze?


Można, przepisy tego nie zabraniają.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 14:09 
Powodzenia w takim razie przy Policyjnej kontroli. ;) A na marginesie...chciałbyś dziecku główkę urwać przy każdym hamowaniu czy co :?:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 15:28 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 23:08
Posty: 212
Lokalizacja: Podkarpackie
Robi napisał(a):
Powodzenia w takim razie przy Policyjnej kontroli.


Więc, mówimy tutaj o obowiązujących przepisach, które wyraźnie wskazują że można przewozić dziecko w specjalnym do tego foteliku na przednim siedzeniu przodem do kierunku jazdy, podczas kontroli Policjant nie ma podstaw do wlepienia grzywny bo niby na jakiej podstawie?

Robi napisał(a):
A na marginesie...chciałbyś dziecku główkę urwać przy każdym hamowaniu czy co


Nie rozumiem za bardzo - czy podczas hamowania na przednim siedzeniu działają wieksze siły niż na tylnym :?:

I po trzecie, stawiam wręcz na to, że żaden rodzic, który ma troszke oleju w glowie nie umieści swojej pociechy na przednim siedzeniu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 15:50 
Po wyłączeniu poduszek.
Cytuj:
Nie rozumiem za bardzo - czy podczas hamowania na przednim siedzeniu działają wieksze siły niż na tylnym :?:

Zapakuj 3 miesięczne dziecko na przedni fotel przodem to zobaczysz co się będzie działo. :oops:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 16:48 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Robi napisał(a):
Powodzenia w takim razie przy Policyjnej kontroli

To trochę się nie zgadza bo sam policjant mi sugerował że jeśli mam poduchy to moge dziecko w foteliku wozić z przodu tylko przodem do kierunku jazdy :roll:


Maryanek napisał(a):
w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku

Czy przypadkiem kiedyś nie było od 140 cm? Tak mi jakoś utkwiło w pamięci i moja starsza bez podkładki już jeździ :oops:
Ale pasy przechodzą idealnie więc chyba nie powinni się czepiać ;)




A jest przepis kiedy dziecko może siedzieć na podkładce a nie w foteliku? Czy tak zapięte dziecko jest bezpieczne?

Obrazek

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Moniś, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 16:51 
Moniś napisał(a):
To trochę się nie zgadza bo sam policjant mi sugerował że jeśli mam poduchy to moge dziecko w foteliku wozić z przodu tylko przodem do kierunku jazdy :roll:

Definicja dziecko, bo dziecko dziecku jest nierówne i powiedzmy takiemu dziecku jak to na zdjęciu poduszka nie zrobi krzywdy, tak powiedzmy 3 miesięcznemu także dziecku po prostu zabije. Zalecanym miejscem podobno jest środek pojazdu na tylnej kanapie :smoke:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 16:59 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Robi napisał(a):
tak powiedzmy 3 miesięcznemu także dziecku po prostu zabije

Ale dziecko jest w przypiętym foteliku to go nawet poducha nie sięgnie (chyba :roll: )


Robi napisał(a):
Zalecanym miejscem podobno jest środek pojazdu na tylnej kanapie

Ja np nie mam możliwości zapięcia fotelika na środku kanapy tak żeby było bezpieczne i chyba mało które auto ma :/





A ta moja ok bo myślalam że się po koleżeńsku wypowiesz ;)

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2012, o 17:03 
No właśnie miałem pisać że od ostatniego spotkania coś urosła. :oops:


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group