Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 13 lis 2018, o 02:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2013, o 12:59 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Polak. napisał(a):
Generalnie zasada jest taka, że na szyby które juz wyjechaly z fabryki nie mamy prawa nakleić niczego.

Zapytam przewrotnie: A naklejka na przednią szybę z numerem rejestracyjnym ? Znajduje się w polu widzenia i redukuje w tym miejscu przepuszczalność światła przez szybę do zera.

Gdyby stosować się do interpretacji takiej, że naklejenie czegokolwiek na homologowaną szybę powoduje utratę homologacji, to również naklejenie takiej naklejki byłoby niezgodne z wymogami dotyczącymi szyby.

Minister Sprawiedliwości powiedział niedawno, ze istotny jest duch prawa a nie jego litera. Myślę, że duch prawa w tym wypadku jest taki, że przednia szyba i boczne dookoła kierowcy mają zapewniać dobrą widoczność. Naklejenie na górna krawędź szyby paska przeciwsłonecznego o szerokości 5 cm z pewnością nie powoduje pogorszenia widoczności o jakiej jest mowa w przepisach.
Ale jeśli się trafi na kogoś upierdliwego...

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2013, o 13:08 
Podinspektor
Podinspektor

No to jest ciekawy przykład i podejście do tematu, ale tej naklejki wymaga od nas ustawodawca. Chociaż oboje wiemy, że naklejka ta za cholere nam nie przeszkadza, to gdybym miał taki pasek na górnej krawędzi i policjant by mi to wyknął to ja wytknąłbym mu wtedy naklejkę :D mogłoby zrobić się ciekawie!

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2013, o 20:17 
Polak., za te czarne szyby to jeszcze nie raz dowód stracisz. :P Polecisz do Tyfusowa na CT, ekologia cię szpeknie to dowodzik jedzie do WK. Nie zabierają ci dowodu bo pewnie nie mają czym zmierzyć. :helm:

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2013, o 23:47 
Podinspektor
Podinspektor

Tam nie mają takich szybkich radiowozów żeby mnie dojść :P Poza tym ja z tych cwańszych, na CT nie jeżdże :P

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2013, o 00:58 
Aha ty jeździsz na gangsterskich PO :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2013, o 01:03 
On się nie bawi w jakies (tutaj nie będę używać słowa podobnego do 'kartoflanych') blachy. On odrazu na WPR albo na WPI. :DD: :kac:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2013, o 10:00 
Podinspektor
Podinspektor

Polak. napisał(a):
Poza tym ja z tych CWAńszych, na CT nie jeżdże

No przecież napisał wyraźnie na jakich jeździ :DD: :P

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2013, o 12:56 
Podinspektor
Podinspektor

Niestety nikt nie trafił, podpowiem tylko, że nie są to blaty krajowe ;) Offtopic Panowie !

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1