Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 sty 2018, o 05:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sty 2011, o 10:17 
Podkomisarz
Podkomisarz

Chcę przyciemnić szyby w swoim samochodzie. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Chodzi o zwykłą folię, ale starannie przyklejoną... Cena - im taniej, tym lepiej :)
Zastanawiam się nad firmą SIMFOL - korzystał ktoś?

Z góry dzięki za odpowiedzi...

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2011, o 14:50 
Podinspektor
Podinspektor

Nie wiem czy znajdziesz, ale Global i Armorlite są dobre. A z wersji budżetowych kolego robił folią 3M i całkiem znośnie mu to wyszło i wygląda ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 10:11 
Podkomisarz
Podkomisarz

Polak. napisał(a):
Nie wiem czy znajdziesz, ale Global i Armorlite są dobre.

Przyciemniłem szyby folią Global 35%. Niestety, ale źle mnie zrozumiano i mam ciemniejsze niż chciałem. Miało wyglądać jak w fabrycznie przyciemnianych lekko, a wyszło tak, że nic nie widać przez szyby z zewnątrz... Folia Global faktycznie dobra, prawie dwa lata użytkowania auta (z przewożeniem dzieci włącznie :DD: ) i zadnych zarysowań.

Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 12:53 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Jeśli można, to podłączę się pod temat folii na szybach samochodowych.
Chciałbym na przedniej szybie zrobić pasek przeciwsłoneczny z ciemnej folii o szerokości ok. 10 cm, bo niestety fabryka nie pomyślała o takim rozwiązaniu.

Czy ktoś z Was orientuje się, czy można za coś takiego stracić dowód rejestracyjny podczas kontroli drogowej ?

Wygląd i przejrzystość przedniej szyby w górnej części byłby identyczna jak w szybach z fabrycznym paskiem przeciwsłonecznym. Różnica polegałaby jedynie na tym, że to zostałoby zrobione na własną rękę.
Zgodnie z przepisami przednia szyba i boczne szyby wokół kierowcy muszą przepuszczać 75% światła. Tylko, że szyba z fabrycznym paskiem przeciwsłonecznym, w górnej części i tak nie spełnia tego warunku.
Pytanie tylko, jak do takich sytuacji podchodzą Policjanci.

Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 13:58 
Podkomisarz
Podkomisarz

Reliant napisał(a):

Wszystko zależy od człowieka - jeden przyczepi się dla zasady, bo ma podstawę. Inny nie będzie robił z siebie wariata za 10 cm pasek, który de facto możesz przy nim odkleić, gdybyś tylko zechciał...

Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 21:03 
Nadinspektor
Nadinspektor

Przednia szyba ma być przejrzysta w zakresie obserwacji czyli de facto w zakresie jakim funkcjonują wycieraczki. Czyli powinno być OK. Dla ciekawości dodam, że w obszarze tym nie wolno umieszczać żadnych przedmiotów które ograniczałyby pole widzenia w tym min nawigacji.

Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 21:04 
Reliant napisał(a):

Policjanci pół biedy co na to stacja diagnostyczna...

Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 22:00 
Zinterpretuj sobie ten przepis:

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:
Cytuj:
§8

5. Szyby pojazdu:

1) nie powinny dawać ostrych odprysków w razie rozbicia; przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu, a w razie rozbicia – zapewniać jeszcze dostateczną widoczność drogi;

2) powinny być umocowane w taki sposób lub sporządzone z takiego tworzywa, aby w razie konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z każdej strony pojazdu;

3) powinny być ocechowane w miejscu widocznym z zewnątrz pojazdu; przepis stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1968 r.;

4) przednie i przednie boczne powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%;

5) nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

Załącznik nr 1:
Mam nadzieje że aktualne, jeśli nie Robi popraw mnie :ok:
Cytuj:
3. WIDOCZNOŚĆ
3.1. Pole widzenia Kontrola organoleptyczna z siedzenia kierowcy.
a) Przeszkody w polu widzenia kierowcy znacząco ograniczające widoczność do przodu lub na boki. X X
b) Wartość współczynnika przepuszczania światła dla szyb przednich i przednich bocznych mniejsza niż 70%. X
3.2. Stan szyb Kontrola organoleptyczna oraz w uzasadnionych przypadkach pomiar współczynnika przepuszczania światła za pomocą przyrządu do pomiaru przepuszczalności światła.
a) Pęknięcia lub przebarwienia szyby szklanej lub przezroczystej lub z tworzywa (o ile jest dozwolona). X X
b) Szyba szklana lub z tworzywa (włącznie z folią odblaskową lub barwioną) niezgodne ze specyfikacjami określonymi w warunkach technicznych. X X
c) Niedopuszczalny stan techniczny szyby szklanej lub z tworzywa. X X
d) Brak ocechowania szyb.

Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 23:05 
A co Cię będę poprawiał jak cykasz paragrafami. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2013, o 13:37 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Gdyby rygorystycznie trzymać się tych paragrafów, to przednie szyby z fabrycznym przyciemnieniem przeciwsłonecznym w górnej części, również nie spełniałyby warunku 70 % przepuszczalności światła. A jednak takie samochody nie mają problemów z homologacją i przeglądami.
Poza tym wiele samochodów w okolicy lusterka umieszczonego na przedniej szybie, ma czarne pole, które również nie spełnia warunków nieograniczania widoczności i 70 % przepuszczalności światła. I tez otrzymują homologację a zatem są zgodne z naszymi przepisami, które - jeśli trzymać się ściśle ich zapisów - nie dopuszczają takiego rozwiązania.

Wiem, że trochę dzielę włos na czworo, ale jak dla mnie, przyciemnienie na górze szyby o szerokości 10 cm, w taki sam sposób wpływa na przejrzystość szyby w wykonaniu fabrycznym jak i po naklejeniu paseczka ciemnej folii.

Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2013, o 17:58 
Słusznie zauważyłeś, tylko fabryczne szyby maja na to homologacje a jak sam nakleisz pasek to jest nie masz homologowanej szyby tylko oddzielnie szybę i pasek. Takie moje wolne przemyślenia.

Tytuł:
PostNapisane: 4 sty 2013, o 14:27 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

W wolnej chwili podjadę na jakąś stację diagnostyczną i zapytam jaka jest ich interpretacja. Jak powiedzą, że taki samochód nie przejdzie przeglądu, to dam sobie spokój z paskiem przeciwsłonecznym.

Zawsze można opuścić fabryczną zasłonkę, która jest całkiem nieprzezroczysta, za to na pewno zgodna z przepisami :)

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2013, o 00:50 
Podinspektor
Podinspektor

Generalnie zasada jest taka, że na szyby które juz wyjechaly z fabryki nie mamy prawa nakleić niczego. Plusem jest to, że policjanci interpretują to rozmaicie. Od kiedy pamiętam, jeżdżę z foliami na szybach i to zazwyczaj najgrubszego kalibru czyli najczarniejsza z czarnych i może raz zdarzyło mi się stracić dowód. Wkurzyłem wtedy chyba gliniarzy bo akurat robiłem fotki bo zatrzymali mnie videowozem. W Toruniu np. wielu chłopaków z <R> samemu lata z foliami na szybach więc solidarnie nie zabierają dowodów co by hipokryzji nie uprawiać.

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2013, o 09:37 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Najciemniejsza to jest 5% prześwitu , ciemniejszych folii niema ;)

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2013, o 11:34 
Podinspektor
Podinspektor

Dokładnie z takimi latam, choćbyś babci okulary założył to mnie nie zobaczysz za kierownicą :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1