Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lut 2019, o 03:08

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2013, o 23:20 
W sumie teraz to na każdej możesz dostać od <R>


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2013, o 22:52 
Dostaje się i się nie dostaje, zależy za jakie wykroczenie.

Art. 1. PRD
1. Ustawa określa:
1.zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;
2.zasady i warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu;
3.[ wymagania w stosunku do osób kierujących pojazdami i innych uczestników tego ruchu; ]
4. wymagania w stosunku do innych uczestników ruchu niż kierujący pojazdami; >
zasady i warunki kontroli ruchu drogowego.
Nowe brzmienie pkt 3 w ust. 1 w art.1 wchodzi w życie zdn. 19.01.2013 r. (Dz. U. z 2011 r. Nr30, poz. 151oraz z 2012 r. poz. 113).
2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie:
1) koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.


W pogrubionych przypadkach się je otrzymuje.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 22:25 
Się rychło obudziłeś z tym odgrzewanym kotletem. :>


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 16:51 
Z nudów mnie naszło. :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2014, o 21:27 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:33
Posty: 830
Lokalizacja: Gród Kraka
Rząd ma nowy pomysł. Punkty karne miałby się kasować dopiero po opłaceniu mandatu... :evil:
Dobrze, że system, na którym miałoby to działać zostanie wprowadzony nie wcześniej niż w 2015. Znają nasz przepisy pewnie nie wcześniej niż w 2020 :rotfl5:

_________________
Wykładowca na kursie prawa jazdy:

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2014, o 00:05 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
:klotnia: PO(*&*^&&*^&^*(&%iło im się w głowach.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2014, o 11:10 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Opłacam mandat tego samego dnia i następnego nie ma śladu po punktach karnych? Możesz zamieścić projekt ustawy do poczytania?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2014, o 06:31 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Asia napisał(a):
Opłacam mandat tego samego dnia i następnego nie ma śladu po punktach karnych? Możesz zamieścić projekt ustawy do poczytania?

Nie Asiu. Jesli przez rok nie zapłacisz mandatu to punkty ktore dotąd kasowały się automatycznie zostaną nadal na twoim koncie w dodatku z tego co dobrze zrozumiałam takie "przeterminowane" punkty zostaną dożywotnio. Czyli albo zapłącisz mandat albo jesli nie zrobisz tego w ciągu roku zostaną ci za karę punkty naliczone do mandatu

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2014, o 06:35 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Jak im tak bardzo zależy na kasie to niech zniosą punkty. wpływy z mandatów znacząco wzrosną. Przy okazji wśród moich znajomy nie ma nikogo kto uchowałby się z niezapłaconym mandatem dłużej niż rok.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2014, o 16:53 
Moniś napisał(a):
Nie Asiu. Jesli przez rok nie zapłacisz mandatu to punkty ktore dotąd kasowały się automatycznie zostaną nadal na twoim koncie w dodatku z tego co dobrze zrozumiałam takie "przeterminowane" punkty zostaną dożywotnio. Czyli albo zapłącisz mandat albo jesli nie zrobisz tego w ciągu roku zostaną ci za karę punkty naliczone do mandatu

Mi to zakrawa deczko na kpinę która skończy się w trybunale sromotną przegraną sromów z wiejskiej. Oni się wręcz proszą aby przegrać z kretesem te wybory.
Przemo napisał(a):
Przy okazji wśród moich znajomy nie ma nikogo kto uchowałby się z niezapłaconym mandatem dłużej niż rok.

Dokładnie tak, US nie przepuści ci nawet 1 grosika :WTF:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 08:56 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Prawo jazdy za prędkość stracisz już od 17 maja 2015!!!!

Zmiana przepisów zaostrzająca sankcje wobec kierowców została opublikowana w Dzienniku Ustaw – poinformowało MSW. To oznacza, że surowsze kary zaczną obowiązywać od 17 maja

Znaczne przekraczanie prędkości na terenie zabudowanym od 17 maja oznaczać będzie utratę prawa jazdy na 3 miesiące. A jazda bez uprawnień będzie przestępstwem a nie – jak do tej pory.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało nowelizację ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Oznacza to, że 17 maja wejdą w życie przepisy, zgodnie z którymi m.in. kierowcy przekraczający prędkość o 50 km/h i więcej w obszarze zabudowanym – będą tracić prawo jazdy na trzy miesiące.

Utrata prawka na dłużej i alcolock

Po zmianach kierowca, który spowoduje wypadek po pijanemu albo pod wpływem narkotyków (ale też jeśli ucieknie z miejsca wypadku, w którym ktoś odniósł obrażenia ciała), zostanie ukarany przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Sąd będzie mógł orzec naprawdę długi okres pozbawienia uprawnień, bo górna granica zostaje wydłużona z 10 do 15 lat. Natomiast na zawsze prawo jazdy straci ten, kto spowoduje wypadek po pijanemu, a wcześniej był już skazany za prowadzenie pojazdu w takim stanie.

Jedyną szansą, by po takiej wpadce ponownie zasiąść za kierownicą, będzie instalacja blokady alkoholowej w stacyjce samochodu. Ale po pierwsze możliwe będzie to dopiero po 10 latach obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów, a po drugie – taki kierowca w czasie obowiązywania kary będzie musiał swoją postawą i zachowaniem udowodnić, że wpuszczenie go ponownie na drogę nie stworzy zagrożenia dla innych.

10 tys. zł nawiązki

Oprócz utraty prawa jazdy nietrzeźwy kierowca, który spowoduje wypadek, będzie musiał zapłacić na rzecz pokrzywdzonego 10 tys. zł nawiązki. Gdy kogoś zabije – pieniądze te będzie musiał wpłacić rodzinie. Jeśli nie będzie można ustalić krewnych, wpłata zostanie przekazana na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda bez prawka to teraz przestępstwo


Nowe prawo ma zapobiec temu, co teraz często dzieje się na drogach – czyli wyeliminować recydywistów jeżdżących bez uprawnień. Osoba, która będzie prowadzić pojazd mimo cofniętych uprawnień, popełniać będzie nie wykroczenie a przestępstwo. Za nie może zapłacić grzywnę, ale również trafić do wiezienia nawet na dwa lata.

Za szybko i za wielu pasażerów – utrata prawa jazdy na 3 miesiące

Nowelizacja usankcjonuje to, co do tej pory policjanci próbowali podciągać pod interpretację dawnych przepisów – czyli odbieranie uprawnień za jazdę z nadmierną prędkością. Za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h policjanci odbiorą kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.
Na taki sam czas utraci się uprawnienia, gdy policja przyłapie na przewożeniu większej liczby osób niż określone to zostało w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 08:42 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Cytuj:
Masz punkty karne? To ostatni moment, żeby je skasować!


Od 4 stycznia 2016 roku wchodzą w życie nowe przepisy, które bardzo utrudnią kierowcom pozbywanie się punktów karnych. Łatwiej za to będzie stracić prawo jazdy.

Już teraz punkty karne dają się we znaki wielu kierowcom. Od nowego roku każdy mandat odczujemy jeszcze dotkliwiej. Obecnie, po przekroczeniu 24 punktów karnych w ciągu jednego roku kierujący traci prawo jazdy. Może się jednak przed tym ratować uczestnicząc w kursie reedukacyjnym. Trwa on 6 godzin lekcyjnych i pozwala na pozbycie się 6 punktów. Można go odbyć raz na pół roku, a koszt to zwykle 300-400 zł (zależnie od ośrodka, w którym kurs odbywamy).

Według nowych przepisów, które wchodzą w życie 4 stycznia przyszłego roku, osoba, która uzbiera "komplet" punktów nie straci prawka, ale zostanie automatycznie skierowana na szkolenie, które całkowicie wyczyści jej konto. Trwać ono będzie jednak aż 28 godzin! Po 7 godzin lekcyjnych dziennie, przez 4 dni! Konieczne będzie wzięcie urlopu...

Co więcej, czasu na jego odbycie będzie bardzo mało - zaledwie miesiąc, a dodatkowe dwa tygodnie będziemy mieli na przedstawienie staroście zaświadczenia o odbytym kursie. Ponadto, również w ciągu miesiąca, będziemy musieli udać się do psychologa na badanie z psychologii transportu, a następnie dostarczyć jego wynik do wydziału komunikacji (przewidziano na to 3 miesiące). Jeśli nie dopełnimy którejś z tych czynności, automatycznie stracimy prawo jazdy.

Dodatkowo po takim kursie, mimo, że wyjdziemy z niego bez żadnego punktu, będziemy musieli bardzo uważać. Jeśli ponownie uzbieramy 24 punkty w ciągu kolejnych 5 lat, stracimy bezpowrotnie wszystkie uprawnienia do kierowania pojazdami! Oznacza to konieczność ponownego przejście kursu w szkole nauki jazdy i przystąpienie do egzaminu.

Jedynym pocieszeniem jest fakt, że, tak jak do tej pory, po roku od uzyskania punktów, automatycznie będą się one kasowały. Natomiast nie będzie już możliwości pozbywania się 6 punktów co pół roku na kursie. Jeszcze bardziej uważać będą musieli kierowcy z krótkim stażem. Jeśli w ciągu dwóch lat od otrzymania uprawnień, dopuszczą się oni dwóch wykroczeń przeciw bezpieczeństwu komunikacyjnemu, zostaną potraktowani tak, jak osoby mające 24 punkty - obowiązkowy kurs reedukacyjny i badania psychologiczne.
Interia.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 12:58 
Offline
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 15:12
Posty: 260
Lokalizacja: Poznań
Asia napisał(a):
Cytuj:
Masz punkty karne? To ostatni moment, żeby je skasować!

Ponadto, również w ciągu miesiąca, będziemy musieli udać się do psychologa na badanie z psychologii transportu, a następnie dostarczyć jego wynik do wydziału komunikacji (przewidziano na to 3 miesiące). Jeśli nie dopełnimy którejś z tych czynności, automatycznie stracimy prawo jazdy.
Interia.pl

Taki mały drobiazg, na który do tej pory nie zwrócono uwagi. Jest to kolejne miejsce, w którym obywatel został uzależniony od czyjejś uznaniowej decyzji. Wystarczy nie ukłonić się psychologowi odpowiednio nisko i już można dostać negatywną opinię...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 17:24 
Teraz też idziesz na psychotesty jak przekroczysz 24 pkt i nikt nie narzeka.


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 19:32 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Czy te represje będą dotyczyły też polityków, prokuratorów, sędziów, milicjantów i kleru :???: :? :WTF1:

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group