Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 lip 2018, o 20:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2012, o 20:56 
:rotfl5: :rotfl5: :rotfl5: Błagam Cię chłopie to nie jest słup reklamowy.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2012, o 21:05 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Oj tam oj tam :P Ja sobie zapiszę numer kolegi bo mi ostatnio lepiej idzie zbieranie karnych niż Vitay :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2012, o 19:41 
Ja chętnie kupie jakieś punkty,moje PW.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez pulcia, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2012, o 22:16 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

pulcia napisał(a):
Ja chętnie kupie jakieś punkty,moje PW.

Jak będę miał dostać jakieś punkty to chętnie odstąpię. I nie musisz kupować ich ode mnie :D

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2012, o 17:32 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2013, o 18:54 
Cytuj:
Nielegalny sposób na mandat z fotoradaru - sprzedaż punktów karnych kwitnie

"Przyjmę na siebie mandat, plus punkty karne z fotoradaru. Cena za 1-5 punktów to 100. Mężczyzna 30-45 lat, ponad 175 cm wzrostu". Takie i wiele innych ogłoszeń można znaleźć w internecie. Wydawałoby się, że to dobry interes, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Kierowca, któremu grozi utrata prawa jazdy, może w ten sposób uniknąć straty. Jest to jednak ryzykowne, za poświadczenie nieprawdy grozi bowiem do 3 lat pozbawienia wolności. W momencie, kiedy na koncie kierowcy znajdą się 24 punkty za popełnione wykroczenia na drodze, traci on prawo jazdy. Dla osób, które posiadają prawo jazdy krócej niż rok, limit ten wynosi 20 punktów. Zgromadzone punkty anulowane są dopiero po roku, co dla kierowcy, który ma problem z przestrzeganiem przepisów drogowych, może stanowić zagrożenie utraty prawa jazdy. Punkty można anulować, biorąc udział w szkoleniu, o którym pisaliśmy w artykule z dnia 4 września. Kurs taki, jest organizowany w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, kosztuje 300 złotych a uczestnictwo w nim, kasuje 6 punktów. W szkoleniu można brać udział maksymalnie raz na pół roku. Jest ono przeznaczone tylko dla tych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy dłużej niż rok. Kierowcy, którzy zbliżają się do limitu 24 punktów i Ci, którzy nie posiadają na swoim koncie żadnych przewinień drogowych zaczęli ogłaszać się w internecie.

Jak to działa?

Kierowcy, którzy nie mają na swoim koncie punktów karnych, reklamują się w internecie zgłaszając chęć przejęcia czyichś przewinień. Często podają swój rysopis, by pasował on do faktycznego sprawcy. Cena pozbycia się punków karnych jest różna, waha się od 100 do 200 zł za jeden punkt, plus cena mandatu. Weronika w internetowym ogłoszeniu napisała, że jest młodą szatynką. Oprócz tego, podała dane kontaktowe, skąd pochodzi, ile punktów może przyjąć i za jaką cenę. Telefon odebrała bardzo szybko. - Musisz mi powiedzieć, gdzie i o której jechałaś, jakim autem i gdzie złapał Cię fotoradar. Cenę za jeden punkt masz podaną, ale możemy się jakoś dogadać. Spotkamy się gdzieś w mieście, dodatkowo, dasz mi pieniądze na mandat. Stawię się na policji, zapłacę i będzie po problemie – tłumaczy dziewczyna. Fotoradary w kraju znajdują się pod władaniem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie. To do niego automatycznie trafiają wszystkie zdjęcia z fotoradarów. Na podstawie numeru rejestracyjnego w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców szuka się właściciela sfotografowanego samochodu, do którego wysyła się odpowiednie pismo. Właściciel auta ma kilka opcji. Może się przyznać i przyjąć mandat wraz z punktami karnymi. Może także wskazać osobę, która w czasie złamania przepisów prowadziła auto. Ostatnia możliwość, to niewskazanie kierowcy wcale. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń grozi za to 500 zł grzywny. Jeśli kierowca odmówi przyjęcia tego mandatu, sprawa trafia do sądu. Ogłoszeniodawcy, którzy oferują kupienie bądź sprzedaż punktów karnych korzystają z drugiej opcji. Ta osoba, która otrzyma list z Warszawy, wyszukuje chętnego do przejęcia jego punktów. Jeśli takowy się znajdzie, to jego dane są wysyłane do GITD. Następnie list z GITD dostaje osoba, która zdecydowała się na sprzedaż punktów karnych. W odpowiedzi przyznaje, że to ona prowadziła auto w chwili wykroczenia a punkty karne zasilają jej konto.

Co grozi za handel punktami?

Jak mówi Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zarówno osoba, która bierze na siebie winę, jak i ta, która punkty sprzedaje, dopuszcza się poświadczenia nieprawdy. - W myśl art. 272 kodeksu karnego: "Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3" – mówi Jakub Sawicki. Bezkarni nie są też ci, którzy ogłoszenie zamieścili, ale do transakcji nie doszło. Jest to bowiem publiczne nawoływanie do popełnienia czynu zabronionego, określone zarówno w kodeksie wykroczeń oraz w kodeksie karnym. Takie osoby, mogą dostać grzywnę, karę ograniczenia wolności lub spędzić nawet dwa lata w więzieniu. Jak zapewnia Jakub Sawicki w naszym mieście policjanci nie spotkali się z takim przewinieniem. Nie zmienia to jednak faktu, że takie praktyki mają miejsce, bo wyszukanie ogłoszenia z Elbląga i okolic nie zajmuje dużo czasu. - Osobiście nie spotkałem się z czymś takim, ale może to dlatego, że się tym nie interesuję – mówi Krystian, pracownik firmy spedycyjnej. - Domyślam się, że na przykład dla zawodowego kierowcy utrata prawa jazdy może oznaczać odcięcie źródła utrzymania, więc takie rozwiązanie jest jakimś ratunkiem – dodaje. Ewa, mieszkanka Elbląga wprawdzie ma prawo jazdy, ale bardzo rzadko z niego korzysta. - Przysłano mandat na firmę i w takiej sytuacji musi ktoś się przyznać do kierowania tym autem. Samochód należał do męża, więc mu przysłano formularz do wypełnienia. Ja go wypełniłam i się podpisałam a punkty "zasiliły" moje konto – tłumaczy nasza rozmówczyni. - Takie punkty są potrzebne ludziom, którzy dużo jeżdżą, dla których samochód jest narzędziem pracy – dodaje. Najlepszym sposobem na uniknięcie mandatu i punktów karnych, jest oczywiście jazda zgodna z przepisami. Niestety, osoby, które nie do końca przestrzegają przepisów ruchu drogowego czasem sięgają nawet do nielegalnych sposobów, by uchronić się przed utratą prawa jazdy.
info.elblag.pl

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 19:38 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

w sytuacji kiedy nie trzeba wskazywać kierowcy i płaci się tylko 500zł sprzedaż punktów + opłacenie mandatu jest chorym pomysłem. Debili nie brakuje w naszym pięknym kraju.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 19:52 
Każdy jeszcze próbuje zaoszczędzić na tym interesie. 100 zł w obecnych czasach po drodze nie chodzi. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 21:50 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Tak biorąc pod uwagę, że 1 punkt to 100zł plus koszt mandatu to chyba sprzedają takie z 1-2 punktami i 100-200zł max, bo wyższe już przekraczają wspomniane przeze mnie 500zł. Więc faktycznie oszczędność :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 08:17 
Nie znasz potrzeb sprzedających :P jak sam powiedziałeś debili w tym naszym pięknym kraju nie brakuje.

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 08:42 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Gorzej jak masz np 20pkt, a masz jeszcze parę miesięcy jeżdzenia do ściągnięcia :)
To właśnie zazwyczaj te 1-2pkt są odsprzedawane...

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 14:38 
Myśli się o tym wcześniej a nie jak masz już 20 punktów, no chyba że trafiłeś na VR i na tzw. szczęśliwą kumulację. Wtedy tak można uznać to za jakieś sensowne działanie :police2:

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 18:51 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

CzarnY napisał(a):
Gorzej jak masz np 20pkt, a masz jeszcze parę miesięcy jeżdzenia do ściągnięcia :)
To właśnie zazwyczaj te 1-2pkt są odsprzedawane...

To zbieram do 25 i idę na sprawdzenie kwalifikacji :DD:

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 19:07 
Zawsze jeszcze można za 300 zł w WORDzie zbić 6 pkt raz na pół roku.

Tytuł:
PostNapisane: 20 wrz 2013, o 08:20 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Fox - a jak ktoś już wykorzystał swoją okazję na wysłuchanie jakim to jest piratem?

Paweł - niektórzy zarabiają na życie jeżdżeniem, i nie ma bata by funkcjonowali bez prawka, a raz zajmuje to trochę czasu, dwa - egzaminatorzy nie patrzą przychylnym okiem na recydywę :)

Robi - dobrze wiesz, że mimo cb, często i gęsto można się natknąć na przyczajonych swiniopasów gdzieś między drzewem a śmietnikiem, a jadąc np nad morze nie jest to takie rzadkie :) 2-3 zdjęcia z przekroczeniem o 20km/h i masz już 8-12pkt, do tego parkowanie gdzieś na zakazie i prędkość na autostradzie jadąc 180 i masz już komplet.

Ostatnio miałem sytuację, jak to ktoś :oops: zaparkował moim autem w miejscu niedozwolonym i świniopasy przyjechały założyć blokadę. I mandat chcieli mi dać. A ja na to, że nie przyjechałem autem tylko dziewczyna, a ja auto odbieram tylko. Zgadnij na kogo poszedł mandat, bez żadnych dokumentów z jej danymi??? :rotfl5:

Bo sztuka się panie liczy a nie jakość :D:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1