Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 cze 2019, o 06:59

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2010, o 10:22 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5092
Przyszło zgłoszenie do mapy, że SM w Rabce Zdroju dorobiła się fotoradaru ;)

A tak na poważnie to pod koniec 2009 roku był przetarg na dostawę fotoradaru na potrzeby Straży Miejskiej w Rabce Zdroju. Po specyfikacji widać, że celowali w Multanowę ale dokładniejszych informacji co do wybranego sprzętu na tą chwilę nie ma. Tubylców proszę o rozpoznanie sprawy.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Przemo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 12:15 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5092
Jednak będzie Fotorapid

Cytuj:
OGŁOSZENIE o wynikach postępowania

Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój w związku z uwzględnieniem złożonego przez jednego z uczestników postępowania oraz ponownym rozpatrzeniu złożonym ofert w postępowaniu prowadzonym na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), w trybie przetarg nieograniczony na zadanie, pn.: „Dostawa urządzeń do pomiaru prędkości i rejestrowania pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość z wyposażeniem.”, informuje, iż:

Po ponownym rozpatrzeniu złożonych ofert została wybrana oferta nr 2:

ZUR „ZURAD” Sp. z o.o., ul. Stacyjna 14, 07-300 Ostrów Mazowiecka


za cenę 139 080,00 zł,
liczba zdobytych pkt. 89,50

Uzasadnienie wyboru:
- wykonawca po uzupełnieniu oświadczeń oraz po złożeniu wyjaśnień do oferty, spełnił wszystkie warunki postawione przez Zamawiającego w SIWZ,
- cena ofertowa jest najkorzystniejsza i nie ma charakteru ceny rażąco niskiej,
- wysokość zaoferowanej ceny jest niższa od kwoty środków finansowych jakie Zamawiający przeznacza na sfinansowanie zadania.

W postępowaniu zostały złożone 3 oferty:

1. Oferta nr 1:

LIFOR Sp. z o.o., ul. Pułaskiego 49, 41-902 Bytom

na cenę 178 600,00 zł,

liczba zdobytych pkt. 75,72

2. Oferta nr 3:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RAMEB E. Błachowicz, R. Lamczyk, 41-200 Sosnowiec, ul. Mierosławskiego 3

Oferta została odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zmian.) ponieważ złożona nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Uzasadnienie odrzucenia:

Zamawiający w zapisach Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w pkt. 11 w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu żądał od wykonawców aby do oferty załączyli m.in. przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy oferowanego i spełniającego warunki SIWZ przyrządu w różnych warunkach atmosferycznych i różnych okresach w ciągu doby zgodnie z wymaganiami określonymi w SIWZ. Do oferty należało dołączyć zdjęcia wykonanie w różnych okresach w ciągu doby w ilości po 10 szt. dla każdego okresu czasu. W pkt. 19 SIWZ określił warunki jakie muszą spełnić zdjęcia: „zdjęcia muszą posiadać w tle możliwość identyfikacji numeru i nazwy urządzenia którym zostały wykonane, daty i czasu pomiaru z dokładnością do 1 sekundy, prędkości dozwolonej i stwierdzonej oraz numeru zdjęcia”.

Zamieszczone przez Wykonawcę w złożonej w dniu 30/10/2009 r. ofercie zdjęcia nie spełniają wymagań określonych w pkt. 19 SIWZ ponieważ nie ma możliwości identyfikacji nazwy urządzenia na wszystkich zdjęciach.

Jednocześnie zawiadamiamy, iż wobec czynności podjętych przez Zamawiającego w toku postępowania mają Państwo prawo wnieść protest na zasadach określonych w Rozdziale 2 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zmian.).

Zamawiający
mgr inż. Ewa Przybyło

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 17:30 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2786
Lokalizacja: Szamotuły
Cytuj:
Rabka Zdrój: strażnicy z Rabki mają nowy fotoradar

Kierowcy z Rabki będą musieli bardziej uważać na wskazania prędkościomierzy w swoich autach. Straż miejska wzbogaciła się o fotoradar. Warte 140 tys zł urządzenie zacznie działać prawdopodobnie w maju. Komendant straży zapowiada jednak, że nie będzie "polowania" na kierowców.
Przenośny fotoradar został dla rabczańskich strażników zakupiony przez magistrat. Trafił już do komendy, czeka jednak na utworzenie "centrum dowodzenia".
- Uruchomimy go dopiero po przenosinach do nowego pomieszczenia - mówi komendant straży miejskiej z Rabki, Kazimierz Zapała. Potem przyjdzie czas na instalację sprzętu potrzebnego do obsługi fotoradaru.

- To skomplikowany sprzęt i wymaga więcej pracy niż w czasie zwykłych kontroli drogowych - wyjaśnia Zapała. - Funkcjonariusze muszą zostać przeszkoleni w jego obsłudze. Komendant straży planuje przeszkolenie pięciu pracowników tak, by mogli pracować na zmiany. Dlatego też w najbliższym czasie kierowcy nie spotkają na swojej drodze aparatu mierzącego prędkość.

- Zapewniam, że nie będziemy się kryć za krzakami. Miejsce postawienia fotoradaru będzie można poznać na stronach internetowych urzędu miasta - zapewnia ponadto komendant Kazimierz Zapała. - Naszym celem jest prewencja, a nie łapanie i karanie kierowców.


Źródło: gazeta krakowska

_________________
Szamotuły :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2010, o 16:02 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Posiadaja wersje Fotorapidoguard czyli Fotorapid CM w kontenerze.

:DD:
Cytuj:
Krzaki nie dla strażnika

Fotoradar już strzeże rabczańskich dróg – kierowco o ciężkiej nodze, lepiej miej się na baczności.

– Nie ma mowy o zaprowadzaniu jakiegoś terroru na drogach. Na pewno nie będziemy – tak jak nasi koledzy w innych miejscowościach – chować się z radarem po krzakach czy za śmietnikami. Nie będziemy organizować łapanek. Wychodzimy z założenia, że fotoradar ma spełniać przede wszystkim funkcję prewencyjną. Dlatego straż miejska będzie pracować tak, jak dotychczas. Będziemy wykonywać wszystkie swoje zadania, a nie poświęcać się bez reszty obsłudze nowej zabawki.

Wcale nie będziemy robić tajemnicy z tego, gdzie kierowca może się „nadziać” na fotoradar. Szczegóły można znaleźć na miejskiej stronie internetowej – tłumaczy Kazimierz Zapała, szef rabczańskiej straży miejskiej. – Podsumowując: jeśli już ktoś się wpakuje w kłopoty, to tylko na własne życzenie…

Komendant zaznacza jednocześnie, że grupa skrajnie roztargnionych kierowców jest zaskakująco duża. – Pamiętam, gdy jeszcze testowaliśmy wypożyczony aparat, rozłożyliśmy go na chodniku, na prostym odcinku drogi. Każdy mógł nas zobaczyć z kilometra. Choć urządzenie było wyskalowane znacznie powyżej prędkości dopuszczalnej, w ciągu jednej godziny utrwaliło kilkadziesiąt przypadków przekroczenia prędkości.

Nowy nabytek municypalnej policji wygląda jak niezbyt zgrabna blaszana szafka na kółeczkach. Ma niewiele ponad metr wysokości i wcale nie sprawia wrażenia sprzętu wartego 140 tys. zł. Urządzenie może zmierzyć i utrwalić swym obiektywem zarówno samochody zbliżające się, jak i odjeżdżające, nawet jeśli pędzą z prędkością 250 kilometrów na godzinę. Aparat rozróżnia wozy osobowe i ciężarówki. Może działać w nocy. Potrafi badać natężenie ruchu.

Gdzie można się spodziewać strażników i ich kłopotliwej nowej „zabawki”? Zgodnie z procedurą, wszystkie miejsca, gdzie będzie ustawiany radar, zatwierdziła komenda powiatowa policji. – Braliśmy pod uwagę sugestie mieszkańców. Na pewno codziennie rano będzie się nas można spodziewać w okolicach szkół. Monitorowana będzie też droga wojewódzka w Zarytem, gdzie nie tak dawno doszło do śmiertelnego potrącenia dziecka, oraz ulica Zakopiańska – wylot w kierunku Chabówki. Wyremontowana nawierzchnia zachęca kierowców do wciskania gazu – wylicza Kazimierz Zapała. Pod lupą fotoradaru znajdzie się także rabczański odcinek zakopianki i drewniany most na Rabie w ciągu ulicy Sądeckiej. Nośność przeprawy została ograniczona do dziesięciu ton. Tymczasem bardzo często pokonują go wyładowane po brzegi tiry. – W tym wypadku nie będzie chodziło o prędkość. Fotoradar będzie robił zdjęcia samochodów ciężarowych. Jeśli zobaczymy tira, którego masa własna przekracza 10 ton, na dodatek skrzynia będzie wyładowana drewnem – wystawimy słony mandat – przestrzega komendant.

Radar wesprze strażników w walce z coraz częściej rozgrywanymi na rabczańskich ulicach nielegalnymi wyścigami samochodowymi. – Nic tak dobrze, jak fotoradar, nie utemperuje wiosennych wyskoków naszej młodzieży – nie ma wątpliwości Kazimierz Zapała.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2010, o 12:09 
Miejsca dyslokacji fotoradaru to:

Rabka-Zdrój, ul. Zaryte - droga krajowa nr 28 km;
Rabka-Zdrój, sołectwo Chabówka, rejon Szkoły Podstawowej;
Rabka-Zdrój, ul. Jana Pawła II - parking przy dworcu BUS;
Rabka-Zdrój, ul. Kilińskiego - zakopianka;
Rabka-Zdrój, ul. Zakopiańska - rejon Firmy „Transmarino”;
Rabka-Zdrój, ul. Podhalańska - rejon Firmy „Blach-Stal”,
Rabka-Zdrój, most na rzece „Raba” ul. Sądecka.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2010, o 02:43 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 30 sie 2010, o 09:25
Posty: 6
Lokalizacja: Jaworzno
Witam.

Czy to ta sama zabawka, która staje nieraz na drodze numer 958 (o ile mnie pamięć nie myli) z Zakopanego przez Chabówkę?
Jeżeli tak, to czy tamtejsza Straż Gminna wysyła potem każdemu fotkę? Pytam, bo coś mignęło, gdy jechałem tamtędy ostatnio ale nie mam pewności, czy pstryknęło fotkę mnie, czy kierowcy przede mną...

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2010, o 10:10 
Zapewne ta sama, a jak się nie jest pewnym trzeba się cofnąć i zapytać Panów od fotoradarów czy jest się uwiecznionym na zdjęciu. Dziękuje. :idea:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2010, o 02:27 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 30 sie 2010, o 09:25
Posty: 6
Lokalizacja: Jaworzno
No... Już nieco za późno. Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę 29.08.2010r.
Pozostaje czekać.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2010, o 16:32 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Miejscówki pokazane na mapce.

Obrazek


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2012, o 17:00 
Mateusz, czy to są ulice już po oznakowaniu znakami D-51 :?:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2012, o 21:47 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Czekaj wycigąne szklaną kule ze szafy :rotfl5: Wieczna sznupajka znalazła to :P czyli wychodzi ze tak :D:

Cytuj:
2011-11-09 :

Nowe tablice informacyjne dla kierowców

Na terenie Rabki-Zdroju pojawiły się tablice informujące o ulicznych punktach pomiaru prędkości samochodów. Zaniepokojonych kierowców uspokajamy, że to nie zapowiedź permanentnej kontroli, a jedynie lepsze oznakowanie tych miejsc, w których do tej pory był prowadzony pomiar prędkości z użyciem fotoradaru. Nic się nie zmieniło. Nowe tablice, to nic innego, jak gest w kierunku kierowców, którzy do tej pory o tym, gdzie będzie prowadzony pomiar prędkości dowiadywali się ze strony internetowej Urzędu Miejskiego, a teraz informacja ta została przeniesiona na przydrożne tablice. „Wierzymy w to, że dzięki tablicom, kierowcy będą z bezpieczną prędkością poruszać się po Rabce. Jesteśmy przekonani, że działania prewencyjne są o wiele lepsze i skuteczniejsze niż sankcje i kary” - mówi Kazimierz Zapała, komendant Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju.

Fotoradar typu Fotorapid CM obsługiwany jest przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Rabce –Zdroju.

Miejsca lokalizacji:

1.Rabka-Zdrój ul. Jana Pawła II

2.Rabka-Zdrój ul. Zakopiańska

3.Rabka-Zdrój ul. Sądecka


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group