Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 cze 2019, o 22:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2011, o 18:50 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Panowie i panie takie pytanie mam. Dziś będąc z dziewczyną na spacerze przechodziłem koło miejsca wypadku i chciałem zrobić zdj. 2 zrobiłem po czym podszedł do mnie strażak i kazał skasować oba. Zdj robione telefonem bez lamp itp. To skasowałem zdj. (straszył że mnie do dowódcy weźmie). Ale z czystej ciekawości stał policjant nie daleko i zabezpieczał miejsce wypadku podszedłem zapytałem czy: Jest jakiś przepis zabraniający mi robienie zdjęć. On stwierdził ze nie ma takiego przepisu ani zakazu chyba że to by było zdjęcie ofiary wypadku. Po czym stwierdził że on by dalej robił. Moje pytanie jest jak to jest z robieniem zdjęć z miejsca wypadku i nieoznakowanym? Bo nie ma na to przepisu, a policjant czy strażak są osobami reprezentującymi organ państwowy i nie są obcięci jakąś cenzurą.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2011, o 19:02 
Odpowiedź dostałeś jasną i czytelną. Zdjęcia możesz robić jednakże lepiej jest zawsze zapytać i warunek że są to funkcjonariusze umundurowani w przeciwnym razie możesz mieć kłopoty. Nie możesz publikować zdjęć ofiary wypadku chyba że za jej zgodą, pełnomocnika czy też rodziny poszkodowanego.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2011, o 19:05 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Strażacy byli umundurowanie policjanci także tylko viktoria była nieoznakowana. Osoby biorące udział w wypadku nie są mi do niczego potrzebne, rozchodziło mi się tylko o rozbite auta. A jak to jest z nieoznakowanym radiowozem ? Można rodzić zdjęcia czy nie ?

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2011, o 19:12 
Można, chodzi Ci pewnie o <R> :?: Chociaż nie wszystkie służby pewnie ochoczo by wyraziły na to zgodę. Mogą za to zasadzić ci porządnego kopa w dupsztala w postaci mandatu za utrudnianie czynności służbowych, albo więcej wysłać wniosek do sądu o utrudnienie akcji ratowniczej. Cuda wianki są różne po prostu trzeba wyczuć co można a co nie w danym momencie.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2011, o 19:15 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Tak o <R>. Czekali na samochód dochodzeniówki. Więc na pewno bym nie przeszkadzał. Wielkie dzięki ROBI za rozjaśnienie tematu.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2011, o 19:24 
Wiesz <R> na miejscach wypadku dość mocno się asekuruje i dziennikarze i wszelkiej maści fotografowie nie są mile widziani, bo to później z tego wychodzą cuda wianki. Nie masz na czole napisane do czego potrzebujesz te zdjęcia i kim jesteś...a po dupie jak coś gdzieś się stanie dostaną oni. Dziwna instytucja, dziwne obyczaje, czym jesteś niżej dostajesz bardziej w dupala. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2011, o 19:41 
Sierżant
Sierżant

kiedyś widziałem mini akcje z wypadku drogowego strażacy otwierali klapę od samochodu bo się z silnika dym wydobywał gdy ją tak szarpali jeden z gapiów wyciągną aparat i błysną fleszem a że było już szarawo to strażacy się przestraszyli i odskoczyli , koleś robiący fotki został :red: ukarany mandatem 100zł i wielkim opiepszem od strażaków

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2011, o 23:27 
Prawidłowo, ja bym mu jeszcze je**ął z jakiegoś klucza francuskiego w głowę :lol: :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2011, o 08:34 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

zybi2008, możesz robić zdjęcia, ale jednocześnie nie możesz utrudniać pracy służbom ratunkowym i policji.

Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2011, o 11:35 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Następnym razem się zastanowi jak zrobi zdjęcia.
Robi napisał(a):
Prawidłowo, ja bym mu jeszcze je**ął z jakiegoś klucza francuskiego w głowę :lol: :oops:

To by bardziej zapamiętał jak mandat :D

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez wielkinieznajom, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2011, o 18:42 
Sierżant
Sierżant

wielkinieznajom napisał(a):
Następnym razem się zastanowi jak zrobi zdjęcia.

sam fotkę zrobił i sam za nią :ban: dostał :D prawie jak z fotoradaru haha

Strefa czasowa: UTC + 1