Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 24 wrz 2018, o 17:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2012, o 20:07 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi, zobaczysz, że to zmniejszy ruch na tych drogach, bo przy dozwolonych prędkościach max 90km/h (średnia prędkość wyjdzie max 60km/h) podróż z Warszawy do Katowic (ok 300 km) zajmie ponad 5 godzin. Doliczając korki pewnie nawet 6 godzin. Zaraz skończą remont torów na tej trasie więc pociąg będzie jechał max 3 godziny (może nawet ok 2,5) to duża część kierowców wybierze PKP. Chyba, że podniosą dozwoloną prędkość do 120km/h to będzie się dało jechać.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2012, o 09:54 
Podinspektor
Podinspektor

pawel_1916, z tym remontem torów muszę Ci przyznać rację :D . Ostatnio sporo kursuje właśnie na tej trasie, tzn. Katowice - Warszawa i mimo przyzwoitego środka lokomocji jakim są "4 kółka" zacząłem wybierać właśnie kolej ze względu na korkujące się odcinki dróg, w których traci się czas. A to już jest mocny argument :!:
I sądzę, że wiele osób przyjmie właśnie taki sposób rozumowania.

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2012, o 10:59 
Podinspektor
Podinspektor

Między ZS a PO też właśnie kończą remont torów i pomimo budowy S3 do A2 podróż pociągiem i tak będzie krótsza ;)

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2012, o 15:22 
I najważniejsze TAŃSZA. Ostatnio jechałem Poznań - Nowa Sól - Police - Poznań to koszt tej imprezy wyniósł mnie przy obecnej cenie ropy prawie 300 zł.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 01:14 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

I jadąc PKP można wypić piwo, zjeść obiad, poczytać. Do tego każdy mandat podnosi koszt jazdy samochodem.

Piter1303, co to za miasta ZS :DD: ja znam taki skrót Zagłębie Sosnowiec :DD: a PO to pewnie patria Rudego z Kaszub.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 11:19 
Dobra ale temat brzmi: Odcinkowy pomiar prędkości a zrobił się nam :offtopic:

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 12:11 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Podzieliłem temat. Tutaj można dyskutować ( a nawet jest to wskazane) na temat wyższości podróżowania koleją nad podróżowaniem samochodem, lub odwrotnie :)

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 12:26 
Podinspektor
Podinspektor

pawel_1916 napisał(a):
co to za miasta ZS ja znam taki skrót Zagłębie Sosnowiec

Jeżeli pamiętasz czasy gdy Legia , Zagłębie i Pogoń "trzymały razem" to niemuszę ci odpowiadać na pytanie :DD: ;)

Wracając do tematu ;-) Jak porządnie wyremontują infrastrukturę kolejową , to na danych odcinkach (nie wszystkich oczywiście i bez przesiadek) podróż koleją będzie szybsza , wygodniejsza , bezpieczniejsza i tańsza od podróży samochodem ;)

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 12:43 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

W zasadzie do tej list należałoby też dodać samolot. Ceny w eurolocie ostatnimi czasy są dość konkurencyjne do cen pociągów a i siatka połączeń z portów regionalnych stale się zwiększa.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 13:00 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Przemo napisał(a):
W zasadzie do tej list należałoby też dodać samolot.

W 2011r. Okęcie pobiło swój rekord w ilości pasażerów w lotach krajowych, nie pamiętam liczby.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 13:09 
Podinspektor
Podinspektor

No dokładnie , tylko to się przyda osobom mieszkającym w dużych miastach lub ich bliskiej okolicy , bo nie kalkuluje mnie się jechać na kołach czy to drogą czy szyną do Goleniowa i polecieć sobie na Ławicę :P ;)

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 13:15 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Na Ławicę nie, ale np do Krakowa czy Warszawy już tak.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 13:18 
Podinspektor
Podinspektor

Przed remontem torów do Wa-wy terespolem niecałe 7 h się jeździło , teraz może i szybciej będzie, także pociąg stanowi dużą konkurencję dla samolotu . Ciekawe jak to wygląda od strony kosztów .

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 14:05 
Za samolotem jest tak, za koleją...przy całym szacunku wolę zapłacić już te 300 zł niż jechać w tym syfie.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2012, o 14:07 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi, czyli wolisz jechać 300 km przez 5-7 godzin niż jak BIAŁY człowiek w 1,5-2,5 godziny :oops:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1