Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 maja 2018, o 00:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2012, o 21:14 
A niech tam najwyżej dostanę kolejne ostrzeżenie, dam wam pod rozwagę dwa artykuł z Kodeksu Ruchu Drogowego i czekam na wasze opinie:
Art.78
2.Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1.nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2.zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
Art.132
1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
7.uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 09:39 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Fox24 napisał(a):
2.Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1.nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2.zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Owszem ale tak jak pisałam w innym temacie nie ma żadnych konsekwencji niezrobienia tego. Idę do wydziału komunikacji po x miesiącach i normalnie rejestruję auto

Fox24 napisał(a):
1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
7.uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Policja w momencie zatrzymania dostaje informację czy auto lub kierujący sa poszukiwani, jeśli nie, to żaden policjant nie wnika w te dane.
Przykład: jeżdże nieprzerejestrowanym autem, w trakcie kontroli nikt mnie nie pyta czyje to auto, mam miec aktualne OC, przegląd i prawo jazdy. Na radio podaje mój pesel i numery auta, otrzymuje info że wszystko ok, jade dalej. Nawet jakby był nad wyraz dociekliwy nie jest w stanie sprawdzić kiedy auto kupiłam a umowy nie mam obowiązku przy sobie wozić ;)

I to do czego zmierzałam w tamtym temacie - owszem sa przepisy ale nie ma żadnych sankcji w praktyce. Wydział komunikacji na to leje, a policja nie ma dostępu do takich szczegółowych danych podczas kontroli czy wykroczenia.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 10:24 
Ku czemu ma ta dyskusja służyć ze tak nieskromnie zapytam, :?:

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 13:18 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Informacyjnie ;)

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 13:44 
Skoro informacyjnie to może kolega od razu powie o co chodzi a nie za bardzo znów wiemy o co mu chodzi.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 14:28 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

To była jego odpowiedź na moje stwierdzenie że możemy bezkarnie nie przerejestrować auta w ciągu 30 dni. Teoretycznie takie nakazy i przepisy ostnieją w praktyce jednak nie mają zastosowania i taka osoba konsekwencji nie ponosi. Kolejna luka w prawie, przepis jest, kary nie ma

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 15:34 
Teoretycznie...bo niech np. będzie wypadek z osobami poszkodowanymi w szpitalu powyżej 7 dni, albo niech ci zwiną furę i mamy problem Houston :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 17:21 
Moniś napisał(a):
Nawet jakby był nad wyraz dociekliwy nie jest w stanie sprawdzić kiedy auto kupiłam a umowy nie mam obowiązku przy sobie wozić

Chyba ze Ci się poprzednie Oc skończyło a nowe wykupiłaś na siebie i dowód można zatrzymać-bo dane będą nie zgodne.
Co do sankcji to zdania są bardzo podzielone zarówno na forum prawników i policjantów.

>>KLIK<< >>KLIK<<

Dlatego napisałem że bym polemizował. Co do mandatu tak owego bym nie przyjął a dowód bym oddał.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :rotfl5:

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 17:50 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Fox24 napisał(a):
Chyba ze Ci się poprzednie Oc skończyło a nowe wykupiłaś na siebie

Dokładnie tak mam i w trakcie kontroli nie było ani słowa na temat rejestrowania ;)

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 18:04 
Moim zdaniem do tego musiałby trafić się upierdliwy Policjant żeby tego dociekać, bo żadne to przestępstwo. Jak osoba od której kupiłaś pojazd zgłosiła sprzedaż do Wydział Komunikacji to ma pupę chronioną i tyle. Ja osobiście znam Policjantów którzy za to dowód gościowi zatrzymali, ponoć był nie miły. Jak było nie wnikam, oni najlepiej wiedzą.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 18:07 
Fox24 napisał(a):
Moim zdaniem do tego musiałby trafić się upierdliwy Policjant żeby tego dociekać

A mało takich jest :?:
Fox24 napisał(a):
Ja osobiście znam Policjantów którzy za to dowód gościowi zatrzymali, ponoć był nie miły. Jak było nie wnikam, oni najlepiej wiedzą.

Na dobrą sprawę dowód mogą Ci zabrać za byle gó*no

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 18:09 
No ja znam jeden przypadek takiego zatrzymania dowodu. A jak tu ktoś powiedział połowa to nie ludzie to pewnie 50% upierdliwców a reszta to ludzie :rotfl5:

Strefa czasowa: UTC + 1