Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 paź 2019, o 11:06

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 wrz 2009, o 09:26 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5084
Straż Miejska w Skoczowie użytkuje Multanowę wersja "lodówka".


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Przemo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2010, o 14:30 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
VIDEO

:arrow: przeważnie czychają na DK81 zjazd na Ochaby

:arrow: ul.Bielecka

:arrow: ul.Górecka


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2010, o 13:03 
Foty z miejsc gdzie ustawia się Straż ze Skoczowa z fotoradarem


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2011, o 11:52 
Cytuj:
Uwaga, kierowcy! W lipcu na Skoczowskie drogi powróci fotoradar!

Urządzenie ustawiane będzie na ulicach Cieszyńskiej, Bielskiej, Stalmacha oraz Kiczyckiej. Radar nie będzie za to polować na kierowców jadących dwupasmówką w Harbutowicach, Wiślicy oraz w Ochabach. - Po prostu strażnicy nie mogą już ustawiać fotoradaru na drogach krajowych w terenie niezabudowanym - wyjaśnia Artur Tyrna, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

naszemiasto.plKoniec rumakowanie w Skoczowie ;) Ale na szczęście na w/w przez Mateusza ulicach stac już nie będą. :D:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2011, o 21:25 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3690
Cytuj:
Uwaga, kierowcy! Od poniedziałku pod Kaplicówkę powróci fotoradar!

Kierowcy wybierający się do Skoczowa powinni zdjąć nogę z gazu. W przyszłym tygodniu na miejskich ulicach ponownie pojawi się fotoradar Straży Miejskiej.
Urządzenie będzie pracowało na ulicach Kiczyckiej, Stalmacha, Cieszyńskiej oraz Bielskiej. - Wybraliśmy miejsca, gdzie są przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe albo panuje wzmożony ruch pieszy lub rowerowy - tłumaczy Artur Tyrna, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie. O obecności fotoradaru kierowców będą jednak ostrzegać znaki D-51 "automatyczna kontrola prędkości". - Wszystkie ulice, na których pojawi się nasze urządzenie, będą oznakowane właśnie takimi znakiem. A czy znowu posypią się mandaty? Być może na początku będzie trochę więcej zdjęć, ale liczę, że z czasem kierowcy przyzwyczają się i będą jeździli wolniej - mówi komendant. Zmotoryzowani powinni też wiedzieć, że tym razem próg prędkości, od jakiego urządzenie będzie pstrykać zdjęcia, został obniżony. Dawniej mandaty sypały się, gdy w terenie zabudowanym auto mknęło co najmniej :70: km na godz. Teraz, by nie zostać uwiecznionym na fotografii, trzeba będzie jechać z prędkością o 10 km na godz. mniej. W przyszłości fotoradar Straży Miejskiej pojawi się też na dwupasmówce z Katowic do Ustronia w centrum Harbutowic. Zanim to nastąpi strażnicy muszą przeprowadzić procedurę zmiany organizacji ruchu, uzgadniając zmiany oznakowania z zarządzającym drogą, czyli Urzędem Marszałkowskim w Katowicach.

naszemiasto.pl

Obrazek

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2011, o 09:25 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4816
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Skoczów: Pod Kaplicówką znów straszy fotoradar

Po jedenastomiesięcznej przerwie na ulice Skoczowa powrócił fotoradar. Rezultat? Na ulicy Cieszyńskiej w ciągu sześciu godzin urządzenie wykonało 262 zdjęcia. Dzień wcześniej na ulicy Bielskiej pstryknęło 71 fotografii.
- Nie spodziewałem się tylu zdjęć. Sądziłem, że znaki ostrzegające kierowców o kontroli radarowej pomogą. Okazuje się jednak, że niewielu zwraca na nie uwagę. A prędkość przekraczali wszyscy, między innymi autobusy komunikacji publicznej, busy, ciężarówki o ładowności do 15 ton. Rekordzista mknął sportowym mitsubishi z prędkością 110 kilometrów na godzinę - mówi "Dziennikowi Zachodniemu" Artur Tyrna, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.
Komendant Tyrna informuje, że fotoradar straży miejskiej będzie pracował przynajmniej raz w tygodniu na jednej z czterech skoczowskich ulic: Kiczyckiej, Stalmacha, Cieszyńskiej albo Bielskiej.

- Wybraliśmy odcinki dróg, gdzie są przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe, albo panuje wzmożony ruch pieszy lub rowerowy - tłumaczy Tyrna, dodając, że o obecności fotoradaru ostrzega kierowców znak D-51 "automatyczna kontrola prędkości".

- Kierowcy powinni zwracać na te znaki uwagę, bo nie ustawialiśmy ich bez powodu - ostrzega komendant.

- Z tym fotoradarem to gruba przesada. Kierowcy będą płacić mandaty, ale sytuacji na drogach i tak to nie poprawi - uważa Jakub Kantor. Z kolei Apolonia Kołatek mówi: - Może jednak dzięki urządzeniu na drogach zrobi się spokojniej, a kierowcy zaczną jeździć wolniej, bo teraz czasami strach przechodzić na drugą stronę ulicy.

Strażnicy informują ponadto, że próg prędkości, przy którym fotoradar robi zdjęcia, został obniżony. Dawniej mandaty sypały się, gdy w terenie zabudowanym auta mknęły z szybkością co najmniej 70 kilometrów na godzinę. Teraz, by nie zostać uwiecznionym na fotografii, trzeba jechać z prędkością nie większą niż 60 kilometrów na godzinę.

W niedalekiej przyszłości fotoradar skoczowskiej Straży Miejskiej pojawi się również na dwupasmówce do Wisły w centrum Harbutowic. Zanim to nastąpi, strażnicy muszą uzyskać zgodę na zmiany oznakowania, uzgadniając je z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach.


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 13:30 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5088
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Skoczów - Straż Miejska 7 września
(..)
-Na ul. Kiczyckiej fotoradar zarejestrował 38 wykroczeń z zakresu przekroczenia dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowany (w tym jeden samochód ciężarowy). Ponadto dwóch kierujących samochodami osobowymi poruszało sie z prędkością powyżej 90 km/h wyprzedzając dzieci jadące na rowerach do szkoły.

-Ukarano mandatami karnymi 16 kierujących za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym.

źródło: ox.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2012, o 11:46 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3690
Cytuj:
Skoczowski fotoradar kasuje kierowców :!:

Blisko 1,5 tys. mandatów o wartości prawie 150 tys. zł otrzymali kierowcy, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na drogach w gminie Skoczów. To efekt działania fotoradaru Straży Miejskiej od sierpnia do grudnia ubiegłego roku. Rekordzista pędził ul. Bielską w Skoczowie 137 km/h. Dzięki nowelizacji przepisów, jaka miała miejsce w połowie ubiegłego roku, skoczowska straż miejska wznowiła kontrolę prędkości pojazdów za pomocą fotoradaru. Pod Kaplicówką wyznaczone zostały cztery miejsca, gdzie taki pomiar może być prowadzony. To ul. Cieszyńska w rejonie cmentarza, ul. Stalmach w rejonie ogródków działkowych, ul. Bielska w rejonie liceum ogólnokształcącego i przystanku autobusowego oraz ul. Kiczycka na granicy Skoczowa i Kiczyc.
Od początku sierpnia do końca grudnia skoczowscy strażnicy miejscy wykonali 39 kontroli prędkości. W tym okresie fotoradar zarejestrował 2 415 wykroczeń. Wśród drogowych piratów rekordzistą jest kierujący hondą, który pędził ul. Bielską w Skoczowie 137 km/h. Fotoradar ustawiony na ul. Cieszyńskiej zarejestrował samochód marki mitsubishi, który jechał 107 km/h. Na ul. Bielskiej natomiast odnotował porsche jadące z prędkością z 108 km/h. Żadne przekroczenie prędkości nie zostało zarejestrowane na ul. Stalmacha. Odnotowane w 2011 roku przez fotoradar wykroczenia pozwoliły Straży Miejskiej w Skoczowie wystawić 1474 mandaty o wartości 147 550 zł. Jak mówią strażnicy na zdjęciach fotoradaru często widać też kierowców, którzy używają telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia samochodu. Zgodnie jednak z obowiązującymi przepisami o strażach gminnych i miejskich nie pozwalają one strażnikom na nakładanie mandatów za tego rodzaju wykroczenia. Jak zauważa Artur Tyrna, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie, szczególnie dużo wykroczeń odnotowano na ul. Cieszyńskiej. Wśród nich m.in. przekroczenie prędkości przez kierowców busów przewożących osoby czy samochodów ciężarowych. Zaobserwowano także wyprzedzanie na tak zwanego "trzeciego".
gazetacodzienna.plNa Stalmacha stoi znak D-51 na długości 400m.

Obrazek

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2012, o 09:23 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5088
Lokalizacja: Lublin
Pomiary są prowadzone na ulicach:
:arrow: Bielska
Obrazek

:arrow: Cieszyńska
Obrazek

:arrow: Kiczycka
Obrazek

:arrow: Stalmacha
Obrazek

źródło fotek: Gmina Skoczów


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2012, o 09:16 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5088
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Rozmowa tygodnia: Kierowcy nie zwracają uwagi na znaki

Z Arturem Tyrną, komendantem Straży Miejskiej w Skoczowie rozmawia Witold Kożdoń

Po zimowej przerwie na skoczowskich drogach ponownie pojawił się fotoradar.
Pierwszą sesję zorganizowaliśmy na początku marca i chyba strasznie zdenerwowaliśmy kierowców, ponieważ ktoś ukradł znak ostrzegający o kontroli radarowej stojący koło cmentarza przy ulicy Cieszyńskiej. Ustawiliśmy więc fotoradar po drugiej stronie jezdni i mierzyliśmy prędkość samochodów wyjeżdżających z miasta. W ciągu sześciu godzin zrobiliśmy 120 zdjęć.

Czyli nic się nie zmienia?
Nie do końca. Kierowcy jeżdżą wolniej, ponieważ robimy mniej zdjęć. Do tej pory nie zdarzyło się jednak, by w ciągu jednej sesji aparat nie "pstryknął" mniej niż 20 zdjęć.

To chyba dobrze?
Oczywiście, tyle że obserwujemy też, że kierowcy nie zwracają uwagi na znaki, tylko wypatrują fotoradaru. Wystarczy ustawić go w trochę innym miejscu i liczba zdjęć rośnie nieraz o 100 procent. Niedawno na ulicy Kiczyckiej pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg sprzątali jezdnię, tymczasem samochód przekroczył tam dozwoloną prędkość o 80 kilometrów na godzinę.

NaszeMiasto Cieszyn


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sie 2012, o 09:58 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5088
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Kontrowersje wokół fotoradaru w Skoczowie

Część kierowców jeżdżących ul. Cieszyńską w Skoczowie twierdzi, że stawiany w tym miejscu fotoradar jest niewłaściwie oznakowany. A nieraz nawet specjalnie ukryty. - Działamy zgodnie z prawem - odpowiada Artur Tyrna, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

Dzięki nowelizacji przepisów, jaka miała miejsce w połowie ubiegłego roku, skoczowska straż miejska wznowiła kontrolę prędkości pojazdów za pomocą przenośnego fotoradaru. Pod Kaplicówką wyznaczone zostały cztery miejsca, gdzie taki pomiar może być prowadzony. To ul. Cieszyńska w rejonie cmentarza, ul. Stalmach w rejonie ogródków działkowych, ul. Bielska w rejonie liceum ogólnokształcącego i przystanku autobusowego oraz ul. Kiczycka na granicy Skoczowa i Kiczyc. Dodatkowo maszt z fotoradarem stoi na ul. Mickiewicza.

Szczególnie ta pierwsza lokalizacja budzi emocje. Od kilku dni w sieci po raz kolejny można śledzić dyskusję na temat działań skoczowskiej straży miejskiej dotyczących kontroli prędkości. Część kierowców jeżdżących ul. Cieszyńską twierdzi, że stawiany w tym miejscu fotoradar jest niewłaściwie oznakowany. A nieraz nawet specjalnie ukryty. - To maszynka do zarabiania pieniędzy - twierdzą inni. - Fotoradar na Cieszyńskiej to przegięcie, ustawiony jest po zjeździe z górki, każdy kierowca, który jeździ Cieszyńską dobrze wie, że żeby nie przekroczyć tam prędkości trzeba bardzo się starać - napisał na łamach naszego portalu internauta o nicku pirat drogowy. Poparli go inni czytelnicy. - Rozumiem fotoradary, bo mamy kraj pełen świrów, ale w odpowiednim miejscu, a to jest zwykła ''pułapka'' - dodał internauta o nicku strusior. Oboje komentowali nasz lutowy tekst "Skoczowski fotoradar kasuje kierowców". Teraz do tematu fotoradaru na ul. Cieszyńskiej wraca na swoim profilu na popularnym portalu społecznościowym Cieszyn i Śląsk Cieszyński. - Czy wpadliście już na nieoznakowany fotoradar w Skoczowie? Gratulujemy pomysłowości skoczowskim urzędnikom - pytają administratorzy profilu w jednym ze swoich ostatnich postów. Obok głosów krytykujących umiejscowienie fotoradaru pojawiają się jednak i takie: - Skoro poruszasz się drogą i przekraczasz dozwoloną prędkość, w Twojej głowie już powinna świtać myśl o możliwym mandacie. To tak, jakby Sanepid informował, kiedy przeprowadzi kontrolę - stwierdził w komentarzu Dominik Skurzok.

Jaka jest odpowiedź skoczowskich strażników na te głosy? - Kierowcy, którzy uważają, że fotoradar jest nieoznakowany, nie są zorientowani w przepisach. W tymi miejscu obowiązuje oznakowanie D-51 - automatyczna kontrola prędkości. Poza tym wielu kierujących myli fotoradar przenośny z fotoradarem stacjonarny, czyli fotoradarwm z masztem, który musi być dodatkowo oznakowany na żółto - mówi Artur Tyrna, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie, który dodaje, że takie oznakowanie z czasem pojawi się również na ul. Mickiewicza. Zgodnie z przepisami strażnicy mają na to trzy lata.

Tyrna odpiera też zarzuty dotyczące widoczności fotoradaru na ul. Cieszyńskiej. - Prowadzący bulwersują się, bo nie widzą fotoradaru, ale nie muszą go widzieć. Mają stosować się do znaków i ograniczeń prędkości - stwierdza.

Tylko w okresie od sierpnia do grudnia ubiegłego roku Straż Miejska pod Kaplicówką nałożyła blisko 1,5 tys. mandatów o wartości prawie 150 tys. zł dla kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na drogach w gminie Skoczów.Gazeta Codzienna


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2012, o 12:23 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Skoczów: Fotoradar w nowym miejscu

Uwaga na fotoradar w Skoczowie! Już niedługo maszyna pstrykająca najdroższe fotki w mieście będzie stała w nowym miejscu.

Do tej pory strażnicy miejscy ustawiali urządzenie w czterech punktach: na ulicy Cieszyńskiej obok cmentarza, na Bielskiej w rejonie Liceum Ogólnokształcącego, na Kiczyckiej przy granicy Skoczowa i Kiczyc oraz w sąsiedztwie ogródków działkowych przy ulicy Stalmacha. Wszędzie, w obu kierunkach jazdy, o możliwości ewentualnego pomiaru informują kierowców duże niebieskie tablice. Wkrótce takie same znaki pojawią się na drodze wojewódzkiej 941 w Harbutowicach, na wysokości jedynego - i bardzo niebezpiecznego - przejścia dla pieszych. O ustawienie fotoradaru właśnie w tym miejscu od kilku lat prosili mieszkańcy wioski.

Od początku roku fotoradar wykonał pod Kaplicówką 2 850 zdjęć. 1 888 kierowców już dostało mandaty, reszta czeka na listonosza. Do sądu zostało skierowanych 78 wniosków.

beskidzka24.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2013, o 13:21 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5088
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Nowy fotoradar na „wiślance”!

Straż Miejska w Skoczowie otrzymała zgodę na prowadzenie pomiarów fotoradarem w kolejnym miejscu. Do ulic Cieszyńskiej, Stalmacha, Bielskiej i Kiczyckiej dołączyła DW941 w Harbutowicach. Pojawiły się tam już specjalne tablice informujące o możliwym pomiarze, a w ślad za nimi - strażnicy miejscy z fotoradarem.

- Prowadziliśmy tam pomiar dwukrotnie po sześć godzin i zarejestrowaliśmy łącznie 480 pojazdów, które przekroczyły dopuszczalną prędkość 70 km/h. Urządzenie stawiamy na łuku drogi, w rejonie przejścia dla pieszych w Harbutowicach. Ustawiliśmy próg, od którego fotoradar robił zdjęcia, relatywnie wysoko, bo od 91 km/h, a mimo to rajdowców nie brakowało - informuje Artur Tyrna, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

Jak wynika z pomiarów, jazda z prędkością 105-110 km/h na godzinę jest w Harbutowicach normą, ale często zdarza się, że samochody jadą tamtędy szybciej niż drogą ekspresową, bo z 120-130 km/h na liczniku, a nawet i więcej.

- Na efekty naszej pracy trzeba będzie tak naprawdę poczekać kilka miesięcy. Tyle czasu musi minąć, by kierowcy rzeczywiście zaczęli ściągać nogę z gazu. Jak na razie bowiem widzą tablice informacyjne, ale nic sobie jak widać z nich nie robią - dodaje Artur Tyrna.

beskidzka24.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group