Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lis 2018, o 11:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sty 2010, o 01:00 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

W jaki sposób rozmawiacie z Policjantami jak już dojdzie do tego nieszczęsnego spotkania aby wywinąć się od mandatu. Mam nadzieję że dyskusja będzie owocna bo ostatnia na starym forum aż normalnie się grzała do czerwoności. Było i śmiesznie, komicznie, durnie i wszystkiego po trochu. Jestem ciekaw jak będzie i tym razem. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 09:48 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

złapałeś się to kombinuj a jak nie to płać i płacz .. Dawno nie miałem sytuacji targowania bo mnie nie zatrzymują ;) ale zawsze jakieś obiady... z napojem :)
Zawsze jestem nauczony gadać z jednym.

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 10:13 
Aspirant
Aspirant

kilka sposobów:

-biedny student
-bezrobotny
-pouczenie to też forma kary - na IFP tak policjanci piszą

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 12:49 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

zależy kto nas złapie.... no i za co :P
jak policjant jest człowiekiem i nie ma drastycznego wykroczenia to pokora oraz prośba o upomnienie działa ;)
inna gadka, że już późno i czas na kolacje.... no ale wtedy i tak koszty trzeba ponieść :roll:
pzdr!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 13:04 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Mnie akurat chwycili w dzień Policjanta. Po złożeniu życzeń z tej okazji drastycznie zeszli z ceny :)

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 13:25 
Najlepszy jest telefon do przyjaciela :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 13:28 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Ale nie każdy ma takich przyjaciół jak Ty.

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 13:37 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Niestety, spodkania "na drodze" ze stróżami prawa z drogówki nie należą do najprzyjemniejszych. Ja jeżeli dostąpie tego wątpliwego zaszczytu, przyjmuję mandat, nie dyskutuję i potem płacę. Nie staram się kombinować, mam swój honor. Zdarzyło mi się kilka razy otrzymać sygnał od policjanta, że sprawę można by było załatwić polubownie :/ , ale mam zasadę, "nie biorę i nie daję". Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 14:14 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

zorrgi, Jak to miło, że nie tylko ja tak postępuję 8-) Chociaż po tym jak zabrali mi prawko za punkty usłyszałem głosy, że nie daję to nie mam :D

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 14:21 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

mirrek napisał(a):
kilka sposobów:

-biedny student
-bezrobotny
-pouczenie to też forma kary - na IFP tak policjanci piszą

Dobre sposoby ale tylko na suszarkę to ze zdjęciem z fotoradaru tak nie można pogadać.
Ja nigdy nie miałem jeszcze do czynienia, ale brat tak i zrobił raz tak że przyznał się i potem zaczął gadać o pouczeniu i dostał pouczenie. Jeżeli przyzna się od razu to zawsze można być łagodniej potraktowanym.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 14:26 
Jak ja to mówią w tych i tamtych kręgach nie ma sprawy nie do załatwienia jest tylko pytanie czy do odpowiednich drzwi zapukałeś i wcale nie mówię tutaj o łapówkach. Te czasy już minęły że w bezpośrednim kontakcie z funkcjonariuszem dajesz pod stołem.....bezpowrotnie. A na drodze no cóż wiecie co jest najlepsze mieć obcykane prawo wtedy wiemy że nie stoimy na z góry straconej pozycji. :idea:

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2010, o 12:16 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Mam sposób na uniknięcie puktów karnych za fotki z fotoradarów (dokładnie to sposób mojego znajomego prawnika). Za każdym razem gdy zbliżam się do fotoradaru, zasłaniam ręką twarz( a dodatkowo mam spuszczoną osłonę przeciwsłoneczną). W najgorszym przypadku będzie mandat, ale konto pozostaje puste. Obecne procedury namierzania kar są dość kosztochłonne, więc przy niewielkim przekroczeniu prędkości, część fotek jest z góry odrzucana, więc i czasem uda się uniknąć mandatu. Sposób jest przetestowany, dwa razy na A4 przed bramkami w Brzęczkowicach "budka" rozbłysła przy predkości bliskiej 100km/h. Minęło już ponad osiem miesięcy i cisza. :/
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2010, o 12:25 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

zorrgi napisał(a):
Za każdym razem gdy zbliżam się do fotoradaru, zasłaniam ręką twarz( a dodatkowo mam spuszczoną osłonę przeciwsłoneczną). W najgorszym przypadku będzie mandat, ale konto pozostaje puste. Obecne procedury namierzania kar są dość kosztochłonne, więc przy niewielkim przekroczeniu prędkości, część fotek jest z góry odrzucana, więc i czasem uda się uniknąć mandatu.
ja dostałem kiedyś fotkę z czarną szybą - była widoczna tylko rejestracja i auto. nie uwieczniło kierowcy. wynik 10pkt i 400pln.
pzdr!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2010, o 12:37 
Podinspektor
Podinspektor

To czemu przyjełeś mandat z punktami skoro nie było wiadomo kto jechał ? Jak sie nie da rozpoznać kierującego (a czasami nawet jak sie da :P ) to mówisz, że nie wiesz kto jechał i dostajesz mandat bez punktów.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2010, o 13:10 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

A jak masz samochód służbowy i pracodawca wskaże Ciebie jako użytkownika? To co wtedy zrobić? Kierowcy nie widać :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1