Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 wrz 2018, o 09:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 09:35 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

W takim razie Wałęsa też musiałby być sprawcą :!: w 99 % przypadków wymuszający pierwszeństwo będzie sprawcą, chyba że jego papuga tak namiesza i powoła takich biegłych, że sąd to klepnie....to jest właśnie ten 1%....więc nie pogrążaj się...

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 12:10 
Wałęsa by był sprawcą gdyby nie nazywał się Wałęsa. :rotfl5:
Zapomniałem że wszystko wiesz lepiej :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 12:57 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Fox24 napisał(a):
Widzę że wszystko wiesz najlepiej czym ta Policja się zajmuje. To że medialna jest prędkość i tv to chętnie pokazuje to nie znaczy że <R> nie reaguje na takie wykroczenia jak piszesz. Z drugiej strony jak ktoś jedzie 150 na 50 to trudno mówić o zajechaniu drogi.

Nie nie wiem czym się zajmuje policja ale widzę za co zatrzymują kierowców. Z ciekawości ile mandatów miesięcznie wystawiasz i ile z nich jest za:
1. prędkość.
2. wymuszenie pierwszeństwa
3. zajechanie drogi
4. nagminną jazdę lewym pasem
5. niewłaściwe sygnalizowanie manewrów (brak kierunkowskazów)

Dobrze wiesz, że za prędkość najłatwiej zatrzymać, bo wystarczy postawić debila z suszarką przy drodze i dać mu jeden cel - zatrzymuj jak najwięcej samochodów. Do pozostałych wykroczeń trzeba już jednak myślącego policjanta, który na dodatek zna przepisy i będzie wiedział, że dany kierowca jakieś teraz złamał.
Ilu masz ludzi jadących 150 na 50? Nie popadajmy w skrajność. Tu chodzi o sytuację, że kierowca A jedzie sobie np. 80 a kierowca B zajeżdża mu drogę, bo on właśnie teraz chce kogoś wyprzedzić, albo włączyć się do ruchu.

Co do wypadku, w którym ucierpiał Wałęsa. Typ stał schowany za ciężarówką, dodatkowo wykonując manewr zawracania (od prawej krawędzi, a nie od osi jezdni) zajechał drogę motocykliście, który jechał prawidłowo (ok przekroczył prędkość) i motocyklista jest winny? Chyba ludzi poje**ło! Nie ma znaczenia, że jechał za szybko, bo był poszkodowanym. Tamten zanim zaczął zawracać miał obowiązek:
1. upewnić się, że może wykonać taki manewr.
2. zasygnalizować chęć włączenia się do ruchu włączając kierunkowskaz
3. przepuścić wszystkich uczestników ruchu
4. mając pewność, że może bezpiecznie wykonać swój manewr wykonać go!

Swoją drogą teraz w radio leci reklama bezpiecznej jazdy, kierowca jedzie z rodziną 10 km za szybko i uderza w wyjeżdżającą ciężarówkę - faktycznie jego wina, bo jechał 10 km za dużo, ale nic nie mówią tam o tym, że to ciężarówka mu wyjechała!

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 13:09 
Osobiście jestem skłonny uwierzyć liskowi że w stołecznej na brak atrakcji nie mogą narzekać. Pomijam już że za prędkość wystawia się najwięcej mandatów. Paweł jako ciekawostkę ci powiem że byle debil z suszarką stać nie może tylko osoba po odpowiednim przeszkoleniu, brak tego przeszkolenia jest równoznaczny z brakiem możliwości wystawienia mkk :police2: Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji zgodnej z literką prawa jakie obowiązuje w tym pięknym dzikim kraju :P

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 13:21 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Fox24 napisał(a):
Wałęsa by był sprawcą gdyby nie nazywał się Wałęsa. :rotfl5:

Nie byłby, w żadnym wypadku, nazwisko nie ma tu nic do rzeczy :!: Paweł wytłumaczył dlaczego i woła o pomstę do Nieba twoja katastrofalna niewiedza po raz kolejny :!:

Robi napisał(a):
Paweł jako ciekawostkę ci powiem że byle debil z suszarką stać nie może tylko osoba po odpowiednim przeszkoleniu, brak tego przeszkolenia jest równoznaczny z brakiem możliwości wystawienia mkk :police2:

Tylko dlaczego ten debil po przeszkoleniu wyskakuje na lewy pas na DTś-ce na
śląsku stwarzając 100 razy większe zagrożenie od przekraczającego prędkość :?: :!:

pawel_1916 napisał(a):
Swoją drogą teraz w radio leci reklama bezpiecznej jazdy, kierowca jedzie z rodziną 10 km za szybko i uderza w wyjeżdżającą ciężarówkę - faktycznie jego wina, bo jechał 10 km za dużo, ale nic nie mówią tam o tym, że to ciężarówka mu wyjechała!

Nic nie mówią też o tym, że jakby jechał 20 km/h więcej to by zdążył przejechać przed wyjeżdżającą ciężarówką :rotfl5: 20 więcej ratuje życie ! :rotfl1:

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Egon, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 16:43 
Jakby Wałęsa jechał 90 a nie 160 to trzy razy by się zatrzymał.
Pawle takich 150 na 50 w Warszawie nie brakuje.

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 19:49 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Fox24 napisał(a):
Jakby Wałęsa jechał 90 a nie 160 to trzy razy by się zatrzymał

Niekoniecznie, bo ten debil wyjeżdżający z za ciężarówki chcąc zawrócić mógłby wyjechać mu w momencie kiedy byłby 50 metrów od niego i nie miałby już szans na to (gdybać sobie można). Zacznijmy od tego, że samo włączenie się do ruchu powinno być poprzedzone upewnieniem się czy można to zrobić bezpiecznie, jak nie masz takiej możliwości to zapewnij sobie pomoc. Potem kolejna kwestia, że zawracanie nie powinno się odbywać od prawej krawędzi na dodatek w sytuacji kiedy jest się zasłoniętym przez inny pojazd, bo nadjeżdżający motocyklista albo kierowca nie widzi takiego samochodu i jego kierunkowskazów. W takiej sytuacji powinien powoli wychylać się z za przeszkody! A kończąc już to Wałęsa jechał a on WYMUSIŁ na nim pierwszeństwo przejazdu czy jak to sobie nazwiemy.

Egon napisał(a):
Nic nie mówią też o tym, że jakby jechał 20 km/h więcej to by zdążył przejechać przed wyjeżdżającą ciężarówką 20 więcej ratuje życie !

To byłoby niepoprawne politycznie :DD:

Co do tych 150 na 50 to nie tylko w Warszawie takich nie brakuje, ale to nasz taryfikator jest ułomny. Bo traktuje tak samo kogoś jadącego 190 po autostradzie jak i takiego co jedzie 100 pod szkołą na 50.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 21:10 
pawel_1916 napisał(a):
Co do tych 150 na 50 to nie tylko w Warszawie takich nie brakuje, ale to nasz taryfikator jest ułomny. Bo traktuje tak samo kogoś jadącego 190 po autostradzie jak i takiego co jedzie 100 pod szkołą na 50.

Niestety.

Wałęsa miałby mniej to i skutki mniejsze. Pewne obowiązki ma też jadący który ma pierwszeństwo.

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 22:35 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Fox24 napisał(a):
Niestety.

i tu się zgadzamy, szkoda tylko, że osoby na wyższych stanowiskach nie widzą różnicy.

Fox co innego jakby ten samochód nie był schowany za ciężarówką i nie zawracałby tylko włączał się do ruchu. Jednak taki samochód, który zawraca przez jakąś chwilę zajmuje większość szerokości drogi. Nawet nie wiesz jak go ominąć (sam miałem podobną sytuacje na KEN przy Ciszewskiego jak mi debil wyjechał z za samochodów, które skręcały w lewo, wtedy koleś mówił, że jechałem za szybko ale policjant odpowiedział mu, że to ja miałem pierwszeństwo a to on zajechał mi drogę i dostał mandat).

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2014, o 19:56 
Podinspektor
Podinspektor

pawel_1916 napisał(a):
...
Typ stał schowany za ciężarówką, dodatkowo wykonując manewr zawracania (od prawej krawędzi, a nie od osi jezdni) zajechał drogę motocykliście, który jechał prawidłowo (ok przekroczył prędkość) i motocyklista jest winny? Chyba ludzi poje**ło! Nie ma znaczenia, że jechał za szybko, bo był poszkodowanym
....

Niedawno obsługiwałem zdarzenie z motocyklistą który jechał "prawidłowo" i uderzył w auto które "wymusiło pierwszeństwo" skręcające w lewo. My na miejscu, biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego, 10 świadków (postronnych) oceniło to zdarzenie zupełnie inaczej niż mogłoby Ci się wydawać. Zgadnij jak się zdarzenie zakończyło :?: :cwaniak:

Cytuj:

Że jak, czyja wina :?: :shock:

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2014, o 20:57 
Inspektor
Inspektor

STOŁECZNA DROGÓWKA S01E28

Dałem na trochę słabszy serwer obsługujący pliki ale pewniejszy, bo tamten szybszy ale pliki już wszystkie są nieaktywne. Oczywiście wszystkie w miarę czasu i możliwości uzupełnię na aktywne.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2014, o 21:30 
Inspektor
Inspektor

STOŁECZNA DROGÓWKA S01E29

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2014, o 21:31 
Inspektor
Inspektor

piter napisał(a):
Że jak, czyja wina :?: :shock:

Hmm. . . zacząłem coś pisać na ten temat, ale pękłem (edit i wszystko wykasowałem) . . . objaśnienie tematu cofającej ciężarówki z posesji na drogę, to temat wkraczający na grunt obudzenia wyobraźni a to niestety temat rzeka . . . a w Polsce horror podczas próby wyjaśnienia . . .motocykle, ciężarówki i dupowozy - czyli osobówki - wszytko dla ludzi . . . tylko u Nas za dużo jest "mojsze jest najmojsze" :DD:

Panowie lepiej piwko i pogadać w 4_o_o, reszta to pewnie to samo co można usłyszeć na CB . . . szkoda wypalania paliwa, nawet tych oszczędnych co jeżdżą na gazie ;)

A Stołecznej sto lat . . . :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2014, o 23:12 
Inspektor
Inspektor

STOŁECZNA DROGÓWKA S01E30

1 Seria programu Stołeczna Drogówka jest w całości (30 odcinków)

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2014, o 03:44 
Te 30 odcinków to są trzy serie, pierwsza miała 7 odcinków.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1