Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lut 2019, o 15:23

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 674 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 wrz 2015, o 18:05 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Fotoradary straży miejskich i gminnych znikną z ulic 1 stycznia 2016 r.

Rozporządzenie dotyczące wycofania fotoradarów jest efektem raportu opublikowanego przez NIK ©Archiwum
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która nakazuje usunięcie z ulic wszystkich fotoradarów stacjonarnych i niestacjonarnych używanych przez straże miejskie i gminne. Podpisanie ustawy przez prezydenta oznacza usunięcie z ulic radarów, których używają straże miejskie oraz gminne. Poza urządzeniami stacjonarnymi maja zniknąć również urządzenia przenośne. Sama ustawa nie wyjaśnia jednak tego, co stanie się z urządzeniami należącymi do strażników. Ustala jednak, że sprzęt obsługiwać będzie jedynie Inspekcja Transportu Drogowego. W ustawie nie ma również mowy o tym, że fotoradary mają zostać przekazane Inspekcji Transportu Drogowego. Wynika z niego jasno, że fotoradary stały się maszynkami do zarabiania pieniędzy, które zasilały budżety miast oraz gmin. Fotoradaru od dawna już nie używała gmina Otyń. - Dbanie o bezpieczeństwo na drogach oraz karanie kierowców mandatami to zadanie policji oraz ITD, a nie gminy. Nie było mowy o tym, żeby gmina kupiła fotoradar i zaczęła zasilać budżet na siłę z mandatów od kierowców przekraczających prędkość - mówi Barbara Wróblewska, wójt Otynia. O tym, że kierowcy nie chcą fotoradarów używanych przez strażników miejskich i gminnych dobitnie pokazały wydarzenia z Krosna Odrzańskiego. Do zdarzenia doszło 7 lipca 2014 r. przy trasie z Krosna Odrzańskiego do Radomicka. Małe urządzenie przenośne za bardzo duże pieniądze stało z dala radiowozu. W pewnej chwili urządzenie zniknęło, a Straż Miejska powiadomiła policję o jego kradzieży.

- Tempo podpisania ustawy przez prezydenta było piorunujące. Nie ma jednak do niej żadnych przepisów przejściowych ani wykonawczych, dlatego trudno się wypowiadać w tej sprawie. Dochodzą mnie również słuchy, że ustawa ma zostać oddana do Trybunału Konstytucyjnego - mówi Agnieszka Pawłow, komendant straży miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

Strażom miejskim oraz gminnym, szczególnie w małych miejscowościach, nie podoba się podpisana przez prezydenta ustawa. - Tak szczerze mówiąc, to nic innego nie robimy tylko stoimy z fotoradarem. Jak to się urwie, to nie będziemy potrzebni. Nikt nie będzie nam kazał ganiać za wylewaniem gnojówki na polach czy szukaniem lewych szamb - mówi anonimowo jeden z strażników z północy województw lubuskiego.

Zielona Góra od lat nie używa fotoradaru. Kiedyś działał, ale krótko. Zielonogórska straż miejska ma urządzenie, ale nadaje się ono już tylko do muzeum. Magistrat w nowy sprzęt nie zainwestował. Nieoficjalnie mówiło się, że zadecydował o tym prezydent Janusz Kubicki nie chcąc zrazić do siebie mieszkańców miasta. Pewne jest to, że z miasta poznikały już nawet maszty na fotoradary.
gazetalubuska.pl

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2015, o 18:41 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Straż Gminna w Człuchowie do likwidacji! Decyzja już zapadła

Jedna z najsławniejszych tego typu formacji w kraju będzie zlikwidowana. Taką decyzję podjęli na wczorajszej (29.09) sesji radni gminy, a z inicjatywą uchwałodawczą wyszedł wójt Adam Marciniak.

W urzędzie nie ukrywają, że likwidacja formacji ma związek z nowelizacją przepisów, zabierającą strażnikom uprawnienia do korzystania z fotoradarów.

Szczegóły w relacji Michała Drejera.

Straż Gminna w Człuchowie to jedna z najbardziej znanych formacji w Polsce. Na tę raczej niechlubną ´sławę´ municypalni zapracowali sobie sami, oczywiście przy pomocy fotoradarów:

- 98% spraw, którymi zajmowała się Straż Gminna w Człuchowie dotyczyła wykroczeń drogowych zarejestrowanych przez radary i kamery na skrzyżowaniach - mówi sekretarz Gminy Człuchów Arkadiusz Kubalewski. Kilka razy głośno było także o samym komendancie Straży Gminnej z Człuchowa Krzysztofie Bulwanie. A to ´testował´ fotoradary jadąc 140 km/h w obszarze zabudowanym, innym razem pisał emocjonalne listy do senatorów i Prezydenta, by ci zablokowali wprowadzenia przepisów odbierających strażom fotoradary. Przepisy w styczniu wejdą jednak w życie, a to oznacza koniec działalności komendanta Bulwana i podległych mu 22 pracowników.

- Bardzo żałujemy, bo to zdecydowanie naszym zdaniem wpłynie na spadek bezpieczeństwa na naszych drogach.

Bardziej dotkliwym skutkiem likwidacji straży będzie jednak dla gminy Człuchów inny spadek: dochodów z wystawianych przez municypalnych mandatów.

Obrazek

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2015, o 18:52 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Kolejny zasłużony game over :D:

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2015, o 09:20 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Żal im rozstawać się z wielką kasą. Minkę ma odpowiednią do sytuacji :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 14:25 
Przemo napisał(a):
Kolejny zasłużony game over :D:

Oj tak, kto jak kto ale Człuchów, Biały Bór, Debrzno powinny być przykładem w książkach opisywanym pt " Nigdy więcej takiej formacji na Polskich drogach"


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 20:46 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Fotoradary na złom, strażnicy na kuroniówkę

1 stycznia przyszłego roku straże miejskie i gminne tracą uprawnienia do kontroli prędkości przy pomocy fotoradarów przenośnych i stacjonarnych. Największe zamieszanie jest oczywiście w Białym Borze, który ze swoimi trzema fotoradarami, znany jest w całej Polsce. – Z początkiem nowego roku fotoradary wstawiam do piwnicy, zabezpieczymy je, ale nie łudzę się, że ktoś je kupi, bo po zmianie przepisów nikt tego nie kupi i ich wartość wynosi zero – burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski gorzko żartuje, że jeden zatrzyma sobie, aby robić zdjęcia pamiątkowe uczestnikom biegu Centaura.
reklama
– Nie przejmie ich też Inspekcja Transportu Drogowego ani policja, bo zmiana ustawy mówi tylko o zabraniu uprawnień strażom. Czyli od nowego roku na sto procent w gminie nie będzie kontroli prędkości, poza doraźnymi prowadzonymi przez drogówkę.
Pracęę straci 3 z 6 strażników oraz cała, 6-osobowa obsługa, która zajmowała się papierkową robotą związaną z mandatami. – Wypowiedzenia są już wręczone, zostaje 3 strażników z najdłuższym stażem – mówi burmistrz. – Sprzedamy także jeden z dwóch radiowozów, bo już nam nie będzie potrzebny. Wystąpiłem także do policji, aby przeniosła swój posterunek w Białym Borze do pomieszczeń Straży Miejskiej, a my w komisariacie zrobilibyśmy mieszkania komunalne.

Gmina z dnia na dzień straci także pokaźne dochody z mandatów, choć trzeba przyznać, że z roku na rok były one coraz mniejsze, bo kierowcy jeżdżą wolniej. – Całą nadwyżkę po odjęciu kosztów utrzymania SM, przeznaczaliśmy na inwestycje drogowe, teraz tego nie będzie – Paweł Mikołajewski mówi, że zmiana przepisów to bubel prawny zrobiony przez posłów przed wyborami w celu przypodobania się opinii publicznej. – Mogę powiedzieć jedno: nie będzie nas już stać na utrzymanie bezpieczeństwa na dotychczasowym poziomie.

Rewolucja także w Szczecinku, gdzie strażnicy mają dwa fotoradary. – Urządzenia zostają w Straży Miejskiej jako eksponaty, może się kiedyś jeszcze przydadzą – mówi Tomasz Czuk, rzecznik szczecineckiego ratusza. – Czy będą zwolnienia? Po 1 stycznia Straż Miejską czeka reorganizacja. W miejsce likwidowanego wydziału Ruchu Drogowego powstanie nowy, zajmujący się monitoringiem miasta. Szczegóły możemy dopiero podać za miesiąc.

W Grzmiącej, która ma jeden fotoradar, też jeszcze nie widzą, co z nim począć. – Powinna go odkupić ITD, bo chcielibyśmy, aby kontrole prędkości w Grzmiącej utrzymać – wójt Tadeusz Hajkowicz przyznaje, że jeszcze nie występował z takim wnioskiem do tej instytucji. Straż Gminna to raptem jeden funkcjonariusz i komendant na pół etatu oraz stażystka do roboty papierkowej. – Na ostatniej sesji dwóch radych złożyło wstępny wniosek o likwidację SG, będziemy nad tym się zastanawiać, ale jestem przeciwny, bo w naszej gminie już policja zlikwidowała posterunek i ktoś musi dbać o bezpieczeństwo – dodaje wójt.

- Chyba do muzeum fotoradar oddam albo policji, bo nasz sprzęt „pistoletowy”, przydałby się drogówce – mówi burmistrz Barwic Zenon Maksalon. Nie ukrywa też, że zapewne zmniejszy obsadę SM z 3 do 2 osób, ale dramatu nie będzie, bo akurat dwóch strażników gotuje się do przejścia na emeryturę.

- Szkoda ludzi, bo dwóch strażników do obsługi fotaradaru będzie trzeba zwolnić – burmistrz Bornego Sulinowa Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska mówi, że po 1 stycznia w SM zostanie czterech funkcjonariuszy. – Radar spróbujemy sprzedać i też mi go szkoda, bo np. mieszkańcy Łubowa czy Śmiadowa wręcz nas proszą, aby prowadzić u nich kontrole prędkości.

Co na to ITD? – Zmieniona ustawa nie mówi nic o przekazywaniu fotoradarów straży ITD, nie nakazuje tego samorządom, które najczęściej są ich właścicielami – rzecznik Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Łukasz Majchrzak, mówi, że do tej pory były dosłownie dwa takie wnioski. Nie wyklucza, że ITD przejmie taki sprzęt i nadal będzie prowadzić kontrole, ale na pewno nie stanie się to od ręki. – Każdy taki wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie, bo przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy dany fotoradar technicznie może pracować w naszym systemie informatycznym – mówi rzecznik. – Ponadto na każdą lokalizację fotoradaru wymagana była zgoda Głównego Inspektora Transportu Drogowego, ważna 40 miesięcy i trzeba sprawdzić, czy jest ona aktualna.
gk24.pl

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2015, o 10:39 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Cytuj:
1 stycznia ważna zmiana przepisów

W lipcu bieżącego roku - bez zgłoszonych wcześniej poprawek - Senat przyjął nowelizacje Prawa o Ruchu Drogowym i Ustawy o Strażach Gminnych. Na mocy nowych przepisów - z dniem 1 stycznia 2016 roku - straże gminne i miejskie utracą prawo do posługiwania się urządzeniami do pomiaru prędkości pojazdów. Wraz z odebraniem strażnikom fotoradarów, przedstawiciele wspominanych formacji stracą też status oskarżyciela publicznego w kwestiach związanych z kontrolą prędkości. Co oznacza to dla kierowców? Wbrew pozorom, bardzo dużo.

Ponieważ strażnicy nie będą już mogli występować we wspominanych sprawach przed sądami, z dniem 1 stycznia muszą zostać umorzone wszystkie rozpatrywane przez sądy postępowania przeciwko kierowcom prowadzone z wniosków o ukaranie złożonych przez straże. Co więcej, sami strażnicy będą też musieli umorzyć wszelkie - prowadzone samodzielnie - postępowania w sprawie o ukaranie kierowcy na podstawie zdjęcia z fotoradaru! Sprawy będą musiały zostać umorzone, niezależnie od tego, na jakim etapie postępowania znajdowały się w dniu 31 grudnia 2015 roku...


Jak informują prawnicy w tym przypadku zastosowanie ma art. 5 ust. 1 pkt 9) Kodeksu Postępowania w Sprawach o wykroczenia. Stwierdza on, że "Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy brak jest skargi uprawnionego oskarżyciela albo żądania ścigania pochodzącego od osoby uprawnionej lub zezwolenia na ściganie, gdy ustawa tego wymaga". Z perspektyw kierowcy oznacza to, że umorzenie spraw nastąpić powinno "z urzędu". Eksperci zwracają jednak uwagę, że - jeśli straż lub sąd "zapomną" to zrobić - wystarczy, że złożymy formalny wniosek o umorzenie. Ten, po 1 stycznia 2016 roku, będzie MUSIAŁ zostać uznany.

Prawnicy przywołują też art. 2 Kodeksu Wykroczeń mówiący o tym, że w przypadku całkowitej depenalizacji czynu skazanie traktuje się za niebyłe. Wniosek? Za niebyłe należy również uznać wniesione już, ale nie zapadłe, oskarżenie w przypadku utraty przez dany podmiot prawa do oskarżenia. Warto dodać, że straże tracą też uprawnienia do występowania w roli oskarżyciela publicznego w sprawach o "niewskazanie kierującego".

Przyjęta nowelizacja oznacza, że fotoradary straży miejskiej zupełnie znikną z naszych dróg. Strażnicy nie będą mogli nawet przekazywać danych dotyczących zarejestrowanych przekroczeń prędkości do policji i GITD. W ocenie ekspertów takie postępowanie nosić będzie charakter przestępstwa z art. 231 Kodeksu Karnego tj. nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych.

Z konsekwencji odebrania strażom miejskim i gminnym fotoradarów warto zdawać sobie sprawę już teraz, gdy instytucje te masowo zasypują sądy sprawami przeciw kierowcom. Chodzi rzecz jasna o to, by przed wejściem w życie nowych przepisów, do gminnych budżetów trafiło jak najwięcej pieniędzy... Wypada jednak wiedzieć, że - "grając na zwłokę" - istnieje duża szansa uniknięcia kary. Prawdopodobieństwo, że zasypany wnioskami sąd nie zamknie sprawy przed 1 stycznia 2016 jest ogromne...
Interia.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2015, o 18:24 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Straż Miejska w Człuchowie wkrótce przestanie istnieć

Powód to utrata uprawnień do obsługi fotoradarów. Decyzję w tej sprawie podjęli we wtorek (20.10) radni miejscy.
Jak tłumaczy wiceburmistrz Człuchowa Maciej Pestka, inicjatywa dotycząca rozwiązania formacji ma związek z nowymi przepisami, które odbierają strażom gminnym część uprawnień:

- Rząd podjął taka uchwałę o zabraniu uprawnień fotoradarowych i z tego tytułu straż nasza przestała mieć źródło utrzymania. Te dochody dodatkowe, które były do gminy, również znikły. Funkcjonować będzie do końca roku i do końca roku będzie egzekwować te nałożone wcześniej mandaty. Za likwidacją Straży Miejskiej w Człuchowie głosowało 10 radnych. 5 było przeciw. Formacja zatrudnia 10 osób.
weekendd.fm


Po straży gminnej w Człuchowie przyszedł czas na miejską. :beer:

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 22 paź 2015, o 11:52 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Śmiało można nazywać ich strażą biznesową. PO na koniec swoich rządów podjęła dobrą decyzję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 23 paź 2015, o 18:59 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Cytuj:
Ponad 500 drogowych wykroczeń i żadnego mandatu dla kierowców

Koniec śledztwa w sprawie szefa straży miejskiej w jednej z miejscowości pod Opolem. Mężczyzna usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków. Chodzi o ponad pół tysiąca wykroczeń drogowych, za które kierowcy nie dostali jednak mandatów.
Oddział straży miejskiej został skontrolowany przez policję. Wtedy okazało się, że funkcjonariusze nic nie robią z kierowcami, którzy przekraczali prędkość. Mimo, że rejestrowały to fotoradary i były zrobione zdjęcia, strażnicy, ani nie ustalali sprawców, ani nie karali ich mandatami.

Dlaczego? Nie wiadomo, ale korupcji policja się nie dopatrzyła. Dokumenty i zdjęcia trafiały do szafy i na tym sprawy się kończyły. W ciągu dwóch lat doszło do ponad pół tysiąca takich przypadków. Szef straży miejskiej stracił już stanowisko za brak nadzoru.

Teraz sprawą zajmie się sąd. Byłemu już komendantowi za niedopełnienie obowiązków grozi do trzech lat więzienia.

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2015, o 14:47 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3676
Cytuj:
Zapłaciłeś mandat straży miejskiej? Padłeś ofiarą wyłudzenia!

Sąd uniewinnił jedenastu białostockich strażników miejskich, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków i poświadczenie nieprawdy przy używaniu fotoradaru. Uznał, że nie można przypisać im niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień, których nie mieli.

Wtorkowe orzeczenie Sądu Okręgowego w Białymstoku jest prawomocne.

Sprawa dotyczyła zarzutów wystawiania mandatów za przekroczenie prędkości na inne osoby, niż rzeczywiście kierujące pojazdami. Śledztwo w tej sprawie zaczęło się od zawiadomienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku po kontroli w Straży Miejskiej w ramach nadzoru nad jej działalnością.
Reklama

W listopadzie 2014 roku Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał na kary więzienia w zawieszeniu osiem osób, trzy kolejne uniewinnił. Sąd okręgowy uniewinnił we wtorek osoby skazane przez sąd pierwszej instancji, zaś apelacji prokuratury, domagającej się uchylenia wyroków uniewinniających, nie uwzględnił.

Według aktu oskarżenia, w latach 2006-2008 białostoccy strażnicy miejscy kilkanaście razy nie karali sprawców wykroczenia, mimo ustalenia ich personaliów, a poświadczali w dokumentacji, że były nimi inne osoby - przeważnie bliscy rzeczywistych sprawców.

Śledczy zakwalifikowali to m.in., jako poświadczenie nieprawdy, tworzenie fałszywych dowodów w postępowaniu o wykroczenia oraz działanie na szkodę interesu publicznego, a także osób, które nie popełniły wykroczenia oraz w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez sprawców wykroczeń (ci nie płacili bowiem mandatów i nie były im naliczane punkty karne).

W sumie w akcie oskarżenia wymienionych było osiemnaście takich przypadków, które przypisano jedenastu strażnikom miejskim.

Zwróciła na to uwagę, uzasadniając wyrok uniewinniający, sędzia Marzanna Chojnowska. Mówiła, że akta sprawy zajęły 47 tomów, z czego 40 zawierało dowody zebrane w postępowaniu przygotowawczym, w którym przesłuchano 1,2 tys. świadków.

Sąd Okręgowy w Białymstoku ocenił, iż proces w pierwszej instancji został profesjonalnie i prawidłowo przeprowadzony ale uznał jednocześnie, iż przyjęcie przez sąd rejonowy, że strażnicy są winni, nie ma oparcia w prawie karnym.

W ocenie sądu odwoławczego, zarówno prokuratura, jak i sąd rejonowy powoływali się na przepisy, które nie dawały strażnikom miejskim uprawnienia do prowadzenia postępowań o zarejestrowane fotoradarem wykroczenia, związane z przekroczeniem prędkości przez kierowcę i wystawiania za to mandatów.

"Albowiem uprawnienia, o których mowa, zostały im nadane niezgodnie z prawem" - podkreśliła sędzia Chojnowska. I przywołała wyrok Trybunału Konstytucyjnego z marca 2007 roku, w którym TK orzekł, iż uprawnienia nadane strażnikom miejskich do kontroli prędkości i kierowców karania mandatami są sprzeczne z Konstytucją.

Przypomniała, odwołując się do wyroku TK, iż sama ustawa o strażach gminnych nie nadaje strażnikom "samoistnych uprawnień w zakresie kontroli ruchu drogowego", a odsyła do przepisów o ruchu drogowym. A Kodeks drogowy daje strażnikom miejskim jedynie prawo do działań w sytuacji złego parkowania (np. zakładania blokad czy odholowywania).

Sąd okręgowy przypomniał, że orzeczenia TK mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne, a przepisy wskazane przez Trybunał jako niezgodne z konstytucją, podlegają bezwarunkowej kasacji i są eliminowane z porządku prawnego.

Sędzia Chojnowska podsumowała, że w tej sytuacji nieprawidłowe było przyjęcie przez śledczych i sąd pierwszej instancji, iż oskarżeni strażnicy byli osobami uprawnionymi do prowadzenia postępowań dotyczących przekroczenia prędkości zarejestrowanych fotoradarem i wystawiania mandatów.

"Niedopełnienie obowiązków musi mieć swoje źródło w akcie prawnym, który taki obowiązek nakłada" - mówiła sędzia. Sąd odwoławczy uznał ponadto, że w tej sytuacji bezprzedmiotowa była sama ocena materiału dowodowego (np. ustalenie, który ze świadków mówił prawdę).

Od redakcji. Wyrok jest kuriozalny, podobnie jak kuriozalne jest prawo w Polsce. Sędzia stwierdziła, że strażnicy są niewinni karania osób innych niż popełniające wykroczenie, ponieważ w ogóle nie mają prawa do prowadzenia postępowań mandatowych związanych ze zdjęciami z fotoradaru! Widzicie tu sens i logikę? Ponadto powołała się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2008 roku (!), a ile osób od tamtej pory zapłaciło mandaty za zdjęcia z fotoradarów obsługiwanych przez straże? Dlaczego dopiero od końca tego roku strażnikom zabiera się fotoradary? Czy wszyscy ukarani powinni wnieść sprawę do sądu w związku z wyłudzeniem?

Obrazek

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 7 gru 2015, o 21:12 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Bez fotoradarów straże gminne idą do likwidacji.

Od 1 stycznia strażnicy nie będą mogli już używać fotoradarów, które przynosiły gminom ogromne zyski. Gmin nie będzie stać na utrzymanie straży, bo ta za mało zarobi.Widać to między innymi na Śląsku - do komendanta tamtejszej policji wpływają wnioski o opinię dotyczącą likwidacji straży gminnych. Strażników chce się pozbyć 5 gmin - Mykanów, Kamienica Polska, Koniecpol, Lędziny i Zbrosławice. Zamiast finansować straż samorządy wolą przekazać pieniądze policji.
W ten sposób policjanci przejmą zadania strażników. Mają też większe uprawnienia- np. mogą wchodzić na teren posesji, a strażnikom tego nie wolno.Jeden wniosek został już pozytywnie rozpatrzony - dotyczy on likwidacji straży gminnej w Koniecpolu. W najbliższych dniach będą rozpatrzone kolejne. Komendanci wojewódzcy wydają tylko swoje opinie. Nie są one wiążące dla rad gmin.

Radio ZET

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2015, o 20:24 
Offline
Podkomisarz
Podkomisarz

Dołączył(a): 8 lip 2015, o 09:15
Posty: 261
Lokalizacja: Gliwice
Kamienica Polska i znienawidzony fotoradar. Dostałem od nich w sumie 3 mantady na sumę 850 zł. Każdorazowo fotoradar ukryty w krzakach aż napisałem do Emila i dopiero wtedy był widoczny.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2015, o 21:14 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1406
Lokalizacja: Silesia
A mi tam się podobał ten fotoradar. Ćwierkało z 800m aż miło ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2015, o 21:53 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3871
Lokalizacja: Legionowo
Prezes to 1 mandat nic Ciebie nie nauczył? Skoro był schowany to trzeba było następnym razem jadąc wypatrywać ;)

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 674 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group