Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 lip 2018, o 14:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 674 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 maja 2011, o 17:27 
Inspektor
Inspektor

Założyłem ten temat bo nie lubię czarnuchów municypalnych ze straży wiejskich i chciałbym w tym temacie wypisywać wszystkie ich przewinienia, uchybienia itd. Co wy na to? 1 propozycja to oczywiście dzisiejsza afera z przenośnym znakiem "fotoradar" w Manowie. 2 propozycja poniżej:

Cytuj:
Zadzierasz ze strażą miejską. Ta może znaleźć na ciebie "haka"

Straż miejska potrafi być nadgorliwa i uprzykrzyć życie kierowcom.
Jeśli stawiasz się strażnikom gminnym, ryzykujesz. Usadzą cię za byle drobiazg. Przekonał się o tym mieszkaniec Słupska, który zadarł ze Strażą Gminną w Kobylnicy.
– Czuję się jak bohater „Procesu” Kafki. Miałem już jedno wezwanie na policję, a teraz czekam na kolejne, do sądu. Zaczęło się od tego, że nie potrafiłem wyjaśnić, kto jechał naszym firmowym autem – opowiada słupszczanin.

Było tak. Samochód przedstawicielstwa pewnej ogólnopolskiej firmy został sfotografowany przez fotoradar. Nasz czytelnik, jako szef tego przedstawicielstwa, został wezwany do Kobylnicy w celu złożenia wyjaśnień.

– Zaproponowano mi rozwiązania: biorę sprawę na siebie i wówczas płacę strażnikom mandat w wysokości 300 złotych, bez punktów karnych, wskazuję kierowcę i wówczas on płaci 200 zł i dostaje 4 punkty, albo nic nie podaję i wówczas sprawa idzie do sądu. Wyjaśniłem, że nie jestem w stanie określić, kto i dlaczego w tym czasie jechał w miejscu, w którym zrobiono zdjęcie. Wtedy strażnik zaczął mnie wypytywać o adres zamieszkania, moje dochody, majątek, dzieci. Zdenerwowałem się, a on na to, że to dla potrzeb sądu. Odmówiłem podania tych danych, no bo skoro to dla sądu, to niech mnie o to zapyta sąd, a nie strażnik, który wkrótce może przestać być strażnikiem – opowiada kierowca.

Uważa, iż strażnicy najwyraźniej postanowili go ukarać za krnąbrność. Po kilku dniach dostał wezwanie na policję. Okazało się, że funkcjonariusze Straży Gminnej odkryli, że ma nieaktualny adres zameldowania w dowodzie osobistym. Mieszka już bowiem gdzie indziej.

– Fakt, niedawno przeprowadziłem się z rodziną w inne miejsce i nie wymieniłem dowodu osobistego – przyznaje kierowca. – Dlatego oskarżyli mnie o wykroczenie z ustawy o ewidencji ludności.

Co ciekawe, nasz rozmówca jest mieszkańcem Słupska, a więc innej gminy niż Kobylnica, która jest obszarem działania kobylnickiej Straży Gminnej. Mimo to wezwanie w sprawie wykroczenia dostał z kobylnickiego posterunku policji.

– Straciłem na to z dojazdami prawie dwie godziny. Policjant na przesłuchiwaniu mnie stracił natomiast około 30 minut. Pisał coś na komputerze. Wyjaśniłem mu, że celowo wstrzymywałem się z wymianą dowodu, bo przecież jeszcze niedawno nasz rząd zapowiadał, iż już w lipcu wejdą do użytku nowe wzory dowodów, te biometryczne. Byłoby z mojej strony nieracjonalne wymienianie dowodu teraz w sytuacji, gdy zaraz potem znowu musiałbym go wymieniać. Oczywiście wiem, że sprawa nowych dowodów się odsunęła i w międzyczasie złożyłem już stosowny wniosek. Policjant cierpliwie mnie wysłuchał, a następnie oświadczył, że zastosuje względem mnie pouczenie – relacjonuje mężczyzna.

Ma przeświadczenie, iż sprawa jest ze strony kobylnickiej Straży Gminnej szykaną. Ta historia nas zaintrygowała. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jak często kobylnicka Straż Gminna wykrywa przy okazji zdjęć fotoradarowych podobne wykroczenia meldunkowe. W jej siedzibie nikt jednak nie chciał z nami rozmawiać. Ale zastępca wójta obiecał zebrać dla nas te dane. Do tematu szykan, które formalnie oczywiście są zgodne z prawem, wrócimy.

regiomoto.pl

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2011, o 21:27 
Nic nie stoi na przeszkodzie, jednakże pod jednym warunkiem, iż nie będziesz ich obrażał w swoich postach.

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 18:17 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Link do artykułu przenośny znak drogowy Manowo

Obrazek

Cytuj:

- To was na pewno zainteresuje. Byłem świadkiem, jak nasi dzielni strażnicy gminni w Manowie (woj. zachodniopomorskie - dop. red.) wykombinowali sobie przenośny znak pomiaru prędkości - opowiada nasz Czytelnik.
Zdjęcia przesłane przez Czytelnika mówią wszystko - strażnicy gminni z Manowa, by spełnić wymogi przepisów prawnych i móc używać przenośnego fotoradaru, kupili sobie dodatkowo specjalny znak drogowy. Też przenośny. I wkopali go do ziemi na kilka godzin obok drogi krajowej Koszalin - Poznań.

Oddajmy jeszcze głos naszemu informatorowi: - Strażnicy ustawili swój przenośny znak na moście w Mostowie. Następnie niedaleko od niego zamontowali skrzynkę i rozpoczęli sesję zdjęciową. Po paru godzinach drzemki zwinęli skrzynkę. I wykopali z ziemi znak. Załadowali to do samochodu i odjechali.

Nie mam nic do nich, jeśli chodzi o dbanie o porządek czy bezpieczeństwo. Ale to, co wyprawiają w Mostowie, to jawne łamanie prawa. Nie znalazłem nigdzie przepisów, że taki znak można dowolnie sobie ustawiać tam, gdzie się chce. Jak mi wiadomo, są to znaki ustawiane na stałe, w uzgodnieniu z wydziałem ruchu – oburza się Czytelnik.

By udokumentować proceder manowskich strażników, też zrobił im serię zdjęć. Na wszelki wypadek z ukrycia. – Na zdjęciach widać wyraźnie jak jest ustawiany znak, potem "śmietniczek” robiący zdjęcia, a następnie demontaż znaku – opisuje.

link do galerii

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 19:53 
Z tym odkręcanym znakiem to normalnie jest wyjebka roku :>

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 21:43 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Oni to robia dla poprawienia statystyk. On jej da mandat za samowolne ustawienie znaku, ona jemu za samowolny demontaż i plan mandatów wykonany :)

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 21:59 
:gapa: To żeś teraz wymyślił :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2011, o 18:16 
Podinspektor
Podinspektor

Przemo napisał(a):
Oni to robia dla poprawienia statystyk. On jej da mandat za samowolne ustawienie znaku, ona jemu za samowolny demontaż i plan mandatów wykonany :)

Normalnie kłania się "nasza polska rzeczywistość" :P

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez m3a, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 19:45 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi napisał(a):
:gapa: To żeś teraz wymyślił :lol:

:idea:
Cytuj:
Kodeks Wykroczeń: Art. 85. § 1. Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Znaku nie możesz postawić ot tak sobie. Musi sporządzony tzw projekt organizacji ruchu na którym pokazane jest całe oznakowanie drogi. Projekt ten zatwierdza cały szereg organów w tym <R> więc albo znaku nie było w projekcie organizacji i ustawili go nielegalnie albo był i wtedy zdjęli go nielegalnie.

Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 21:54 
Przemo, mi tego nie tłumacz ja doskonale o tym wiem :!: :!: :!: Rozbawił mnie ten wątek z planem wykonania mandatów z odkręcanym znakiem.

Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 22:00 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

W to że wiesz nie wątpię. Niech będzie że napisałem to dla innych ;)

Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 22:08 
Hehe, OK-OB :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2011, o 20:18 
Podinspektor
Podinspektor

Cytuj:
Czyj był trzeci kieliszek? Awans w straży miejskiej

Awans jako forma kary dla niesfornego pracownika? Burmistrz Lęborka mianował komendantem straży miejskiej funkcjonariusza, za którym ciągnie się sprawa tajemniczej alkoholowej libacji.
Wszystko przez jedno zdjęcie, na którym widać dwójkę mężczyzn bawiących się na imprezie zakrapianej alkoholem.
Wydarzenie uwiecznione na zdjęciu zbulwersowało miejscową opinię publiczną. Według oficjalnych zeznań ze sprawy w jednym z pomieszczeń posterunku straży miejskiej rozsiadło się dwóch nieznanych panów i rozpoczęło zakrapianą alkoholem imprezę. Pomimo upomnień nie chcieli opuścić budynku. Strażnik miejski, którym miał być obecny komendant, z braku innej argumentacji zrobił im zdjęcie. Panowie nie wyglądali jednak na bardzo agresywnych, a trzeci kieliszek z wódką nie miał widocznego właściciela, więc pojawił się zarzut, że autor zdjęcia kłamie - nie jest tu w roli stróża prawa a gospodarza imprezy.
- Libacji nie było. Jeśli bym powiedział, że to jest wódka, to bym się automatycznie przyznał. Ja nie wiem, co ci panowie mieli w tych butelkach - przekonuje jednak Przemysław Rzoska.

Nowe władze, stare porządki

Były już dziś burmistrz - po wyborach w Lęborku zmieniły się władze - po ujawnieniu zdjęcia przekonywał, że wyciągnie surowe konsekwencje. W wyniku dochodzenia strażnik nie stracił jednak pracy i nie został zdegradowany. Komendant dodaje, że "sprawa została załatwiona". Nowy burmistrz awansował strażnika. - Dajmy człowiekowi szansę - przekonuje Witold Namyślak. Jego zdaniem nominacja to nie jest zaszczyt. - To nie jest żadna promocja - zapewnia burmistrz i daje szansę. Komendant zapewnia, że zaufania nie zawiedzie.

źródło: tvn24.pl

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2011, o 20:23 
Nie no rewelacja, a później się dziwią że jest na nich medialna nagonka jak sami aż się proszą żeby ich cisnąć.

Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2011, o 10:07 
Inspektor
Inspektor

Kolesia ręką rączkę myje :evil:

Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2012, o 16:54 
Inspektor
Inspektor

Wujaszek google okazał się bezlitosny dla komendanta z Dopiewa. Skoro jest dowód dlaczego nie został ukarany mandatem karnym?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 674 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1