Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 21 lut 2019, o 11:12

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 674 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 maja 2011, o 17:27 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Założyłem ten temat bo nie lubię czarnuchów municypalnych ze straży wiejskich i chciałbym w tym temacie wypisywać wszystkie ich przewinienia, uchybienia itd. Co wy na to? 1 propozycja to oczywiście dzisiejsza afera z przenośnym znakiem "fotoradar" w Manowie. 2 propozycja poniżej:

Cytuj:
Zadzierasz ze strażą miejską. Ta może znaleźć na ciebie "haka"

Straż miejska potrafi być nadgorliwa i uprzykrzyć życie kierowcom.
Jeśli stawiasz się strażnikom gminnym, ryzykujesz. Usadzą cię za byle drobiazg. Przekonał się o tym mieszkaniec Słupska, który zadarł ze Strażą Gminną w Kobylnicy.
– Czuję się jak bohater „Procesu” Kafki. Miałem już jedno wezwanie na policję, a teraz czekam na kolejne, do sądu. Zaczęło się od tego, że nie potrafiłem wyjaśnić, kto jechał naszym firmowym autem – opowiada słupszczanin.

Było tak. Samochód przedstawicielstwa pewnej ogólnopolskiej firmy został sfotografowany przez fotoradar. Nasz czytelnik, jako szef tego przedstawicielstwa, został wezwany do Kobylnicy w celu złożenia wyjaśnień.

– Zaproponowano mi rozwiązania: biorę sprawę na siebie i wówczas płacę strażnikom mandat w wysokości 300 złotych, bez punktów karnych, wskazuję kierowcę i wówczas on płaci 200 zł i dostaje 4 punkty, albo nic nie podaję i wówczas sprawa idzie do sądu. Wyjaśniłem, że nie jestem w stanie określić, kto i dlaczego w tym czasie jechał w miejscu, w którym zrobiono zdjęcie. Wtedy strażnik zaczął mnie wypytywać o adres zamieszkania, moje dochody, majątek, dzieci. Zdenerwowałem się, a on na to, że to dla potrzeb sądu. Odmówiłem podania tych danych, no bo skoro to dla sądu, to niech mnie o to zapyta sąd, a nie strażnik, który wkrótce może przestać być strażnikiem – opowiada kierowca.

Uważa, iż strażnicy najwyraźniej postanowili go ukarać za krnąbrność. Po kilku dniach dostał wezwanie na policję. Okazało się, że funkcjonariusze Straży Gminnej odkryli, że ma nieaktualny adres zameldowania w dowodzie osobistym. Mieszka już bowiem gdzie indziej.

– Fakt, niedawno przeprowadziłem się z rodziną w inne miejsce i nie wymieniłem dowodu osobistego – przyznaje kierowca. – Dlatego oskarżyli mnie o wykroczenie z ustawy o ewidencji ludności.

Co ciekawe, nasz rozmówca jest mieszkańcem Słupska, a więc innej gminy niż Kobylnica, która jest obszarem działania kobylnickiej Straży Gminnej. Mimo to wezwanie w sprawie wykroczenia dostał z kobylnickiego posterunku policji.

– Straciłem na to z dojazdami prawie dwie godziny. Policjant na przesłuchiwaniu mnie stracił natomiast około 30 minut. Pisał coś na komputerze. Wyjaśniłem mu, że celowo wstrzymywałem się z wymianą dowodu, bo przecież jeszcze niedawno nasz rząd zapowiadał, iż już w lipcu wejdą do użytku nowe wzory dowodów, te biometryczne. Byłoby z mojej strony nieracjonalne wymienianie dowodu teraz w sytuacji, gdy zaraz potem znowu musiałbym go wymieniać. Oczywiście wiem, że sprawa nowych dowodów się odsunęła i w międzyczasie złożyłem już stosowny wniosek. Policjant cierpliwie mnie wysłuchał, a następnie oświadczył, że zastosuje względem mnie pouczenie – relacjonuje mężczyzna.

Ma przeświadczenie, iż sprawa jest ze strony kobylnickiej Straży Gminnej szykaną. Ta historia nas zaintrygowała. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jak często kobylnicka Straż Gminna wykrywa przy okazji zdjęć fotoradarowych podobne wykroczenia meldunkowe. W jej siedzibie nikt jednak nie chciał z nami rozmawiać. Ale zastępca wójta obiecał zebrać dla nas te dane. Do tematu szykan, które formalnie oczywiście są zgodne z prawem, wrócimy.

regiomoto.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2011, o 21:27 
Nic nie stoi na przeszkodzie, jednakże pod jednym warunkiem, iż nie będziesz ich obrażał w swoich postach.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 18:17 
Offline
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Dołączył(a): 30 sie 2009, o 09:45
Posty: 471
Lokalizacja: Sławno
Link do artykułu przenośny znak drogowy Manowo


Obrazek

Cytuj:

- To was na pewno zainteresuje. Byłem świadkiem, jak nasi dzielni strażnicy gminni w Manowie (woj. zachodniopomorskie - dop. red.) wykombinowali sobie przenośny znak pomiaru prędkości - opowiada nasz Czytelnik.
Zdjęcia przesłane przez Czytelnika mówią wszystko - strażnicy gminni z Manowa, by spełnić wymogi przepisów prawnych i móc używać przenośnego fotoradaru, kupili sobie dodatkowo specjalny znak drogowy. Też przenośny. I wkopali go do ziemi na kilka godzin obok drogi krajowej Koszalin - Poznań.

Oddajmy jeszcze głos naszemu informatorowi: - Strażnicy ustawili swój przenośny znak na moście w Mostowie. Następnie niedaleko od niego zamontowali skrzynkę i rozpoczęli sesję zdjęciową. Po paru godzinach drzemki zwinęli skrzynkę. I wykopali z ziemi znak. Załadowali to do samochodu i odjechali.

Nie mam nic do nich, jeśli chodzi o dbanie o porządek czy bezpieczeństwo. Ale to, co wyprawiają w Mostowie, to jawne łamanie prawa. Nie znalazłem nigdzie przepisów, że taki znak można dowolnie sobie ustawiać tam, gdzie się chce. Jak mi wiadomo, są to znaki ustawiane na stałe, w uzgodnieniu z wydziałem ruchu – oburza się Czytelnik.

By udokumentować proceder manowskich strażników, też zrobił im serię zdjęć. Na wszelki wypadek z ukrycia. – Na zdjęciach widać wyraźnie jak jest ustawiany znak, potem "śmietniczek” robiący zdjęcia, a następnie demontaż znaku – opisuje.link do galerii

_________________
V1=Wunderwaffe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 19:53 
Z tym odkręcanym znakiem to normalnie jest wyjebka roku :>


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 21:43 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Oni to robia dla poprawienia statystyk. On jej da mandat za samowolne ustawienie znaku, ona jemu za samowolny demontaż i plan mandatów wykonany :)

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 21:59 
:gapa: To żeś teraz wymyślił :lol:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2011, o 18:16 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Przemo napisał(a):
Oni to robia dla poprawienia statystyk. On jej da mandat za samowolne ustawienie znaku, ona jemu za samowolny demontaż i plan mandatów wykonany :)


Normalnie kłania się "nasza polska rzeczywistość" :P

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez m3a, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 19:45 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Robi napisał(a):
:gapa: To żeś teraz wymyślił :lol:


:idea:
Cytuj:
Kodeks Wykroczeń: Art. 85. § 1. Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Znaku nie możesz postawić ot tak sobie. Musi sporządzony tzw projekt organizacji ruchu na którym pokazane jest całe oznakowanie drogi. Projekt ten zatwierdza cały szereg organów w tym <R> więc albo znaku nie było w projekcie organizacji i ustawili go nielegalnie albo był i wtedy zdjęli go nielegalnie.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 21:54 
Przemo, mi tego nie tłumacz ja doskonale o tym wiem :!: :!: :!: Rozbawił mnie ten wątek z planem wykonania mandatów z odkręcanym znakiem.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 22:00 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
W to że wiesz nie wątpię. Niech będzie że napisałem to dla innych ;)

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 22:08 
Hehe, OK-OB :lol:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2011, o 20:18 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 24 lis 2009, o 22:34
Posty: 1220
Lokalizacja: Wejherowo
Cytuj:
Czyj był trzeci kieliszek? Awans w straży miejskiej

Awans jako forma kary dla niesfornego pracownika? Burmistrz Lęborka mianował komendantem straży miejskiej funkcjonariusza, za którym ciągnie się sprawa tajemniczej alkoholowej libacji.
Wszystko przez jedno zdjęcie, na którym widać dwójkę mężczyzn bawiących się na imprezie zakrapianej alkoholem.
Wydarzenie uwiecznione na zdjęciu zbulwersowało miejscową opinię publiczną. Według oficjalnych zeznań ze sprawy w jednym z pomieszczeń posterunku straży miejskiej rozsiadło się dwóch nieznanych panów i rozpoczęło zakrapianą alkoholem imprezę. Pomimo upomnień nie chcieli opuścić budynku. Strażnik miejski, którym miał być obecny komendant, z braku innej argumentacji zrobił im zdjęcie. Panowie nie wyglądali jednak na bardzo agresywnych, a trzeci kieliszek z wódką nie miał widocznego właściciela, więc pojawił się zarzut, że autor zdjęcia kłamie - nie jest tu w roli stróża prawa a gospodarza imprezy.
- Libacji nie było. Jeśli bym powiedział, że to jest wódka, to bym się automatycznie przyznał. Ja nie wiem, co ci panowie mieli w tych butelkach - przekonuje jednak Przemysław Rzoska.

Nowe władze, stare porządki

Były już dziś burmistrz - po wyborach w Lęborku zmieniły się władze - po ujawnieniu zdjęcia przekonywał, że wyciągnie surowe konsekwencje. W wyniku dochodzenia strażnik nie stracił jednak pracy i nie został zdegradowany. Komendant dodaje, że "sprawa została załatwiona". Nowy burmistrz awansował strażnika. - Dajmy człowiekowi szansę - przekonuje Witold Namyślak. Jego zdaniem nominacja to nie jest zaszczyt. - To nie jest żadna promocja - zapewnia burmistrz i daje szansę. Komendant zapewnia, że zaufania nie zawiedzie.


źródło: tvn24.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2011, o 20:23 
Nie no rewelacja, a później się dziwią że jest na nich medialna nagonka jak sami aż się proszą żeby ich cisnąć.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2011, o 10:07 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Kolesia ręką rączkę myje :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2012, o 16:54 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Wujaszek google okazał się bezlitosny dla komendanta z Dopiewa. Skoro jest dowód dlaczego nie został ukarany mandatem karnym?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 674 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group