Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 mar 2019, o 12:33

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2013, o 23:33 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Szczecin: Fotoradar strzela zza barierki

Lokalizacja urządzenia do pomiaru prędkości przy Basenie Górniczym budzi zastrzeżenia. Chodzi o to, że straż miejska ustawia się blisko ogrodzenia. Strażnicy tłumaczą, że to nie przeszkadza w pomiarach.
Pan Łukasz przesłał do nas zdjęcie urządzenia do pomiaru prędkości. Zdaniem straży miejskiej, bariery odgradzające stoją poza zasięgiem wiązki wysyłanych promieni.

Obrazek
fot. Czytelnik

– Przejeżdżając ulicą Gdańską w kierunku wyjazdu z miasta na wysokości Basenu Górniczego zauważyłem interesująco ustawiony przenośny fotoradar – pisze pan Łukasz w liście do redakcji. – Był skrzętnie schowany półtora metra za żółtymi barierkami oddzielającymi chodnik od jezdni. Jadąc po łuku w prawo efekt był taki, że radar był praktycznie niewidoczny dla kierujących. O to dokładnie straży miejskiej chodziło.

Pan Łukasz jechał w tym miejscu z dopuszczalną prędkością 50 kilometrów na godzinę, lecz mimo wszystko mężczyźnie nie spodobało się takie ustawianie radaru. Postanowił zatrzymać się i zrobić kilka zdjęć. Przeczytał także instrukcję obsługi fotoradaru przenośnego Multanova 6F, z której wynika, że urządzenie nie powinno pracować w pobliży barierek, gdyż mogą one odbijać wiązkę mierzącą prędkość. Przesłał do nas cytat z instrukcji użytkowania radaru przenośnego Multanova 6F:

„Przy załamaniu promieni, promień radaru odbity zostaje przez rozległe powierzchnie (np. autobus, samochód ciężarowy, płotki stalowe, bramy). Powierzchnie metalowe odbijają szczególnie dobrze promienie radarowe. Promień radaru zostaje załamany na zasadzie odbicia lustrzanego „kąt padania = kątowi odbicia. Większe znaki drogowe, płotki stalowe które stoją po środku jezdni, mogą załamać promienie radaru w przeciwnym kierunku jazdy."

– Wydaje mi się, iż temat ten jest warty zainteresowania, gdyż sposób schowania radaru jasno wskazuje na cel ustawienia. Zarobienie jak największych pieniędzy, a nie poprawa bezpieczeństwa. Gdy stałem koło radaru faktycznie robił on zdjęcia z bardzo dużą częstotliwością – mówi mężczyzna. – Było sucho i słonecznie, a zagrożenie na tej drodze jest minimalne. Jestem ciekaw, czy panowie strażnicy miejscy będą równie sumiennie tam stali i pilnowali jesienią i zimą, gdy droga będzie śliska i będzie występowało realne zagrożenie wpadnięcia w poślizg.

Straż miejska tłumaczy, że pomiar prędkości na Basenie Górniczym dokonywany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami.

– Na wspomnianym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ustawione są znaki po obu stronach jezdni D-51 (Kontrola prędkości. Fotoradar), pod znakiem znajduje się tablica z informacją : na odcinku 500 m – mówi Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej. – Samo ustawienie fotoradaru jest również prawidłowe.

Uzyskaliśmy wyjaśnienie, że przywołany cytat z instrukcji obsługi urządzenia Multanova 6F nie jest kompletny, bowiem w dalszym ciągu brzmi ten zapis tak :" w takich przypadkach można otrzymać zdjęcia na których mierzony pojazd nie znajduje się w strefie analizy lub pojazd nie jest widoczny na zdjęciu. Jeżeli na miejscu pomiarów następuje załamanie promieni potrzebne jest przeprowadzenie następujących zmian: 1. Zmienić kat ustawienia anteny, 2. Zredukować zasięg urządzenia, 3. Zmienić miejsce pomiarów. Pomiary z załamaniem odbitych promieni nie podlegają dalszej analizie".

– Bariery odgradzające stoją poza zasięgiem wiązki wysyłanych promieni, nie może być zatem mowy o odbiciu promieni, które mogłyby zafałszować pomiar – zapewnia Joanna Wojtach.

regiomoto.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2013, o 21:17 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Fotoradar na ul Gdańskiej w Szczecinie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2013, o 15:00 
ZPeFeR, lepiej jakbyś wklejał tylko zdjęcia (oczywiście jeśli chcesz), filmiki chyba są zbyt męczące bynajmniej jak dla mnie żeby się nad nimi ekscytować. Trochę to poszło wszystko w złym kierunku.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2014, o 16:17 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Trzystu kierowców może odzyskać pieniądze z mandatów, bo znaki były złe

Z powodu błędów w organizacji ruchu prawie trzystu kierowców w Szczecinie zostało złapanych przez fotoradar. Zdaniem prawników teraz mogą wystąpić o zwrot pieniędzy za mandaty.


Ulica Rymarska to wylotówka ze Szczecina w kierunku Gryfina. Jest tu spory ruch i regularna kontrola prędkości. Zgodnie z przepisami obowiązuje w tym miejscu "czterdziestka".

Czytelnik "Głosu Szczecińskiego" zauważył błąd w organizacji ruchu - dwa znaki drogowe ustawione zbyt blisko siebie. To znak ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę i stojący za nim znak informacyjny o pomiarze prędkości. Czytelnik powołuje się na przepis o tym, że znak powinien być umieszczony za poprzedzającym go w odległości co najmniej 10 metrów w obszarze zabudowanym. W tym przypadku znaki były oddalone od siebie zaledwie o 6 metrów.

- Zwróciłem straży miejskiej uwagę na niezgodność z przepisami, dokonałem dokładnego pomiaru - mówi pan Tomasz. - Kilkanaście lat zajmuję się drogownictwem.

Kilka dni temu na miejscu pojawiła się ekipa, która przestawiła znak na przepisową odległość - 10 metrów. Pan Tomasz zrobił wówczas zdjęcie.

- Ale skoro znaki stały zbyt blisko siebie i niezgodnie z prawem, to czy pomiar prędkości i karanie kierowców było właściwe? Moim zdaniem nie - mówi mężczyzna. - Zaznaczam, że nie zostałem złapany w tym miejscu. Mówię o tym w trosce o innych.

Pan Tomasz w rozmowie z nami zauważa jeszcze jedno uchybienie. "Czterdziestka" wisi zbyt nisko, a przepisowo powinna być zawieszona na wysokości 2,20 m. Straż Miejska w Szczecinie poproszona o komentarz odpowiada, że nie jest od przesuwania znaku i odsyła do wykonawcy.

- Pomiar prędkości odbywał się zgodnie z przepisami, zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia Multanova, przez przeszkolonego strażnika - mówi Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej straży miejskiej. - Nie odpowiadamy za przesuwanie znaku. My robimy swoje.

Organizacja ruchu na Rymarskiej, zgodnie z którą dochodzi do kontroli, została wprowadzona 31 marca 2012 roku, ale jak nas zapewnili mundurowi, pomiar odbywał się tylko w tym roku, na wniosek dyrekcji pobliskiej szkoły

- Nasz fotoradar zarejestrował dwustu osiemdziesięciu czterech kierowców przekraczających prędkość - dodaje rzeczniczka.

Magistrat twierdzi, że ewentualne roszczenia ze strony kierowców są bezzasadne.

- Zgodnie z projektem znak powinien być umieszczony trochę dalej - mówi Marcin Charęza, kierownik zespołu ds. organizacji ruchu Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. - Ale kontrola prędkości odbywa się wówczas gdy jest znak D-51, a ten znak tam stoi. Znaki powinny być umieszczone w odległości 10 metrów od siebie pod warunkiem, że stoją w jednej linii i się zasłaniają. Na ul. Rymarskiej jest lekki łuk drogi i znaki były widoczne. Mimo to przestawiliśmy je na odległość 10 metrów, żeby nie było niedomówień. Teraz sytuacja jest jasna.

Nasz ekspert: Kierowcy byli karani niesłusznie

Marcin Gruca, prawnik

- Znaki drogowe powinny znajdować się od siebie w takiej odległości, aby reakcje kierowców nie były spóźnione. Znaki ustawione nielegalnie nie mogą stanowić podstawy do zastosowania sankcji karnej wobec osób naruszających zakazy i nakazy nimi określone. Kierowcy mogą ubiegać się o zwrot zapłaconych mandatów w drodze powództwa odszkodowawczego, w postępowaniu nakazowym.

Obrazek
regiomoto.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2014, o 17:22 
I to ja rozumiem jest sprawa, czytelnik i konkretne działanie na rzecz obywateli bez bicia piany i spuszczania się nad muszkami szerbinkami i innymi badziestwami nikomu niepotrzebnymi które np. serwuje tvbigos.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2014, o 11:37 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4774
Lokalizacja: Kraków
Ku Słońcu tym razem fotobzdura stoi na remontowanym odcinku drogi.


Załączniki:
3.jpg
3.jpg [ 57.41 KiB | Przeglądane 498 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 55.54 KiB | Przeglądane 498 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 51.48 KiB | Przeglądane 498 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2015, o 10:10 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4774
Lokalizacja: Kraków
Ponownie Ku słońcu śmietniczek i municypalne fotozbójniki.


Załączniki:
Komentarz: facebook.com/lowcyfotoradarow
Szczecin-ku słońcu1.jpg
Szczecin-ku słońcu1.jpg [ 113.43 KiB | Przeglądane 496 razy ]
szczecin-ku słońcu.jpg
szczecin-ku słońcu.jpg [ 133.61 KiB | Przeglądane 500 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szczecin
PostNapisane: 6 lip 2015, o 20:24 
al. Piastów


Załączniki:
al.Piastów.jpg
al.Piastów.jpg [ 392 KiB | Przeglądane 492 razy ]
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szczecin
PostNapisane: 27 lip 2015, o 21:04 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2649
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Obrazek

Ku Słońcu

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group