Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 21 lut 2019, o 05:11

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2011, o 23:18 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Sporne fotoradary w Szczecinku. Strażnikom miejskim w Szczecinku nie podobają się nowe miejsca do stawiania fotoradaru, które wskazuje im policja. Nie chcą się także przenieść z ulic, przy których do tej pory "pstrykali” najwięcej piratów drogowych.

O propozycjach nowych lokalizacji dla fotoradarów, jakie komendant policji w Szczecinku Józef Hatała wysłał strażnikom miejskim, informowaliśmy w "Głosie Koszalińskim” 20 stycznia. Przepisy obowiązujące od nowego roku nakazują bowiem strażnikom uzgadniać z policją miejsca, w których mogą stawiać fotoradary.

– Wskazując te miejsca opieramy się na analizie zdarzeń drogowych: wypadków i kolizji wynikających z przekroczenia dozwolonej prędkości – mówił nam Józef Hatała, który nie doczekawszy się propozycji od strażników wystąpił z własnymi.

Policja chce, aby SM mogła stawiać fotoradar w słupie przy ulicy Koszalińskiej, przy Narutowicza (koło straży pożarnej), przy Sikorskiego (koło garaży), przy Szczecińskiej (koło posesji nr 55), przy Piłsudskiego (koło SP1), przy Ordona, przy Kościuszki (koło dawnego kempingu). Pojawiają się nowe lokalizacje, ale znika także kilka ulubionych przez strażników – głównie z ulicy Pilskiej i Narutowicza (koło hali Eldy).

Co o tym sądzą strażnicy? Jak można się łatwo domyślić, nie są zachwyceni.
– Przy skrzyżowaniu Ordona z Drzymały jest wąziutki chodnik, gdzie postawienie radaru będzie wywoływało konflikty z przechodniami, a z drugiej strony parking, gdzie radar musiałby stanąć za samochodami – dziwi się komendant SM Grzegorz Grondys. – Jaki ma to sens? Auta jadą tu powoli, jest sygnalizacja świetlna, która to wymusza.

Szef strażników niechętnie zabrałby też fotoradar z ulicy Pilskiej. – Policyjny fotoradar w zeszłym roku nie stał tam ani razu – mówi Grzegorz Grondys. Wyjaśnia, że cała zachodniopomorska policja ma trzy takie urządzenia, z czego jedno na stałe w Koszalinie, a drugie w Szczecinie. – W tym miejscu rejestrowaliśmy prędkości rzędu 217 km/h, nierzadko 165 km/h. Jeżeli ktoś twierdzi, że to ulica bezpieczna, to życzę mu powodzenia. Mieszkańcy pobliskich osiedli na pewno się w tej sprawie wypowiedzą, jak wypowiadali się wcześniej.

Komendant SM nie chciałby też ustawiać radaru przy obwodnicy koło straży pożarnej. – Jest to całkowicie bez sensu, można radar ustawić w innym miejscu – mówi Grzegorz Grondys. – Próbuje nam się narzucić lokalizację z góry, a ma to tylko jeden cel: wyeliminować nas z ulic.

– Na Pilskiej będzie pracował słup z fotoradarem obsługiwanym przez Inspekcję Transportu Drogowego, a od czasu do czasu nasz fotoradar – wyjaśniał nam tymczasem szef policji.
Co teraz? Komendant Hatała oczekuje, że strażnicy uzasadnią swoje propozycje, ale on sam zamierza opierać się o statystyki wypadkowe. Z kolei komendant Grondys zamierza w tej sprawie poskarżyć się komendantowi wojewódzkiemu policji.


Obrazek
Fotoradar SM przy obwodnicy koło hali Elda. Policjanci chcieliby, aby strażnicy przenieśli się z nim kilkaset metrów dalej – koło straży pożarnej. (Fot. Rajmund Wełnic)

Źródło


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2011, o 12:11 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 24 mar 2011, o 11:32
Posty: 178
Lokalizacja: Kościan
Porócił fotoradar na drogi Szczecinka prasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2011, o 22:02 
Potencjale miejsca ustawienia fotoradaru oznakowane znakiem D-51 gdzie można spotkac SM Szczecinek z multą na trójnogu i brzydką blondynę w Peugeocie Partnerze :P

Sikorskiego (na wysokości garaży koło kotłowni MEC),
Narutowicza (skrzyżowanie z Kaszubską). Pozostaje także maszt przy Koszalińskiej.
Tyle trasa krajowa nr 11. Na „20” fotoradar będzie się pojawiał przy Szczecińskiej, przy wjeździe na strzelnicę. Pozostałe lokalizacje są już na drogach wojewódzkich: w dzielnicy Trzesieka (na wysokości posesji nr 9 i 73), przy ulicy Ordona (koło ogólniaka), przy Kościuszki (posesja nr 89), przy Piłsudskiego (posesja nr 8).

Cytuj:
Przenośny znak informujący o fotoradarze

I kolejna nowość, trzeba przyznać dość zaskakująca. Niech nas nie zdziwi widok strażników przykręcających lub odkręcających niebieskie tablice informujące o automatycznej kontroli prędkości. Zgodnie z nowym prawem każde miejsce, w którym stoi radar, musi być oznakowane znakiem D-51. Do tej pory było tak, że podobny znak stał zwykle na rogatkach miasta i fotoradaru teoretycznie można się było spodziewać wszędzie. Dość dziwne jednak jest teraz to, że strażnicy muszą montować znak, gdy kontrolę rozpoczynają i demontować, gdy ją kończą.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2011, o 11:35 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 24 mar 2011, o 11:32
Posty: 178
Lokalizacja: Kościan
Policja w Szczecinku o fotoradarach i straży miejskiej prasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 cze 2011, o 21:48 
Cytuj:
Po pijaku chciał uszkodzić fotoradar. Dodatkowo ugryzł strażnika

Pijany młodzieniec najpierw chciał rozkręcić fotoradar szczecineckiej Straży Miejskiej, a następnie jednego z interweniujących funkcjonariuszy… ugryzł w rękę. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie przy ulicy Sikorskiego w Szczecinku, gdzie strażnicy ustawili fotoradar. Urządzenie najwyraźniej nie spodobało się 22-letniemu mieszkańcowi Świnoujścia, który akurat tamtędy przechodził. – Mężczyzna zaczął manipulować przy radarze, usiłował nakleić kartkę na obiektyw, a na widok zbliżającego się strażnika, który pilnował radaru, uciekł – mówi Grzegorz Grondys, komendant SM. Daleko nie uciekł. Kilkaset metrów dalej patrol SM zatrzymał pijanego młodzieńca, który najpierw podał fałszywe dane swojego brata, a następnie zaczął się szarpać z mundurowymi i ich wyzywać. Trzeba go było obezwładnić i założyć mu kajdanki. Okazało się też, że i kaganiec, bo przy przeszukiwaniu krewki świnoujszczanin z całej siły ugryzł jednego ze strażników w rękę. – Do krwi, funkcjonariusz jest na tygodniowym zwolnieniu lekarskim – mówi G. Grondys i dodaje, że wszyscy funkcjonariusze są szczepieni przeciwko tężcowi. Gryzący gość został przekazany policji, która umieściła go w policyjnej izbie zatrzymać. Mężczyzna usłyszy zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

gk24.pl


Niezły as :DD:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2011, o 15:29 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Fotoradar suszy w Szczecinku.mpg


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lis 2011, o 13:59 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
W Szczecinku będzie nowy fotoradar

Szczecinecka straż miejska wkrótce wzbogaci się o nowy fotoradar. Nowo zakupiony sprzęt zacznie pracować najprawdopodobniej już w przyszłym roku.
Informację o planowanym zakupie potwierdza komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, Grzegorz Grondys. – Rzeczywiście, chcemy zakupić drugi fotoradar – informuje komendant. – Będzie to podobny model, którego używamy dotychczas.
Zgodnie ze słowami naszego rozmówcy, nowy fotoradar będzie miał możliwość robienia zdjęć ze statywu, w miejscach wcześniej uzgodnionych z policją, jak również będzie mógł pracować w terenie. Najprawdopodobniej będzie wykorzystywany do polowania na piratów drogowych przy ul. Pilskiej.
O ostatecznej cenie fotoradaru zadecyduje wynik przetargu. Już teraz jednak wiadomo, że miasto na ten zakup chce przeznaczyć 120 tys. zł. (sz)

źródło: temat.net


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2011, o 18:35 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3676
Obrazek

ul Kościuszki

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 17:23 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Drugim fotoradarem w Szczecinku będzie Fotorapid CM

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 23:36 
Blondyna pojedzie na dwa baty :D:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 gru 2011, o 11:47 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Nowy fotoradar - już jest

Nosi symbol Fotorapid CM. Przyjechał do nas z Ostrowa Mazowieckiego. Kosztował 120 tys. zł. Pstryka zdjęcia o rozdzielczości 12 mln pikseli! Urządzeniem można sterować na odległość. Mowa o nowym nabytku szczecineckiej Straży Miejskiej, czyli radarowym systemie kontroli prędkości pojazdów.

- Zapewniam, to naprawdę cacko, urządzenie z najwyższej półki fotoradarów - mówi "Tematowi" Jan Wojciechowski z Zakładu Urządzeń Radiolokacyjnych "Zurad", producenta szczecineckiego fotoradaru. - Urządzenie może pracować na otwartym powietrzu w temperaturze od minus 10 st. C do plus 60 st. C. Jeżeli wstawimy je do klimatyzowanego pomieszczenia, np. słupa stojącego przy drodze, wówczas zakres temperatury zwiększa się do wartości minus 30 - plus 70 st. C. Robi dwa zdjęcia na sekundę. Są one doskonałej jakości. Działa w obie strony, może też pracować w trzech wersjach: przewoźnej w kontenerze, przewoźnej na trójnogu i w wersji przewoźnej samochodowej. Najciekawsze jest to, że urządzeniem można sterować na odległość. Na przykład strażnik siedzący w pomieszczeniu w komendzie na osiedlu "Zachód" bez trudu zmieni parametry odczytu fotoradaru, a nawet ściągnie zdjęcie. Ciekawostką jest też fakt, że fotoradar rejestruje, zlicza wszystkie pojazdy, które przejeżdżają w jego sąsiedztwie. Równocześnie "wykonuje" potrzebną statystykę, np. wylicza nam ilość pojazdów, które złamały różne paragrafy z przepisów ruchu drogowego.
Jak powiedział nam Komendant SM Grzegorz Grondys, nowy fotoradar zostanie użyty praktycznie, jak tylko strażnicy obsługujący urządzenie zdobędą stosowne certyfikaty. - Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze dziś (czwartek 15.12) i od jutra, od piątku Fotorapid CM wejdzie do służby na dobre - mówi komendant.
Więcej ciekawostek związanych z zakupem, obsługą i praktycznym działaniem fotoradaru, m.in., na jaką szybkość pojazdu urządzenie będzie reagować, dowiecie się czytając przedświąteczne papierowe wydanie "Tematu", w czwartek 22 grudnia.

źródło: Temat Szczecinecki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 gru 2011, o 15:28 
osclbn napisał(a):
Jan Wojciechowski

Tego Pana znamy osobiście z co poniektórymi tutaj, powiem tak...lubię go ale jak nic nie mówi na temat fotobadziewia. Nie sądziłem że po kontakcie z Multą pójdą w ten szajs, :|


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2012, o 09:59 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Rok fotoradaru w Szczecinku: 11 tys. wykroczeń, 800 tys. zł kar

Straż Miejska w Szczecinka posiada na wyposażeniu dwa fotoradary. Jednak ten nowszy, zakupiony za 120 tysięcy złotych, wszedł do służby dopiero pod koniec grudnia ub. roku.
„Fotoradarowe” statystyki AD 2011 są więc zasługą starszego urządzenia będącego w dyspozycji naszych strażników od kilku lat. Mimo wielu zawirowań prawnych, „przestawiania” fotoradaru z kąta w kąt, czyli z ulicy na ulicę, to niepozorne urządzenie zasiliło kasę miasta kwotą 781 800 złotych.
W 2011 roku fotoradar pozostawał w służbie przez 323 dni. - W tym czasie pstryknął blisko 15 tys. zdjęć rejestrując 11 306 wykroczeń popełnionych przez kierowców. Ponad 3,3 tys. zdjęć zostało odrzuconych z uwagi na ich nieczytelność, brak tablic rejestracyjnych lub błąd pomiaru – mówi „Tematowi” Komendant SM Grzegorz Grondys. - Mandatami ukarano 5889 sprawców wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz pouczono 584 sprawców. Próg prędkości, na jaki ustawiany jest nasz fotoradar to 13 km/h więcej niż obowiązująca w danym miejscu prędkość.
Gdzie najczęściej pracował fotoradar? Na ul. Pilskiej – 138 kontroli (8196 zdjęć), ul. Koszalińskiej – 96 (1834), ul. Sikorskiego – 60 (2406), ul. Szczecińskiej – 54 (738), ul. Narutowicza – 45 (1463) a także na ul. Piłsudskiego – 2 kontrole i 11 zdjęć oraz na ul. Trzesieckiej – 1 kontrola i 8 zdjęć.
- Po zmianie przepisów fotoradar był wystawiany jedynie w czterech punktach w ciągach dróg krajowych z uwagi na to, że tylko w tych miejscach została uzgodniona zmiana organizacji ruchu, czyli oznakowanie znakami drogowymi D-51 – dodaje komendant Grondys.

źródło: temat.net


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lip 2012, o 14:37 
Śmietniczek od zuradu na drodze do spółki z blondi, a multa poszła na masz na wlocie do Szczecinka DK nr 11 od strony Koszalina.

Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2012, o 08:51 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Fotoradarowe znaki przykręcone na stałe. Strażnicy ze Szczecinka już ich nie zdejmą

Koniec z montowaniem znaków ostrzegających o pomiarze prędkości tylko na czas kontroli fotoradarowej. Teraz znaki mają być na stałe. Wystarczy tylko zmienić organizację ruchu. Ale strażnikom chyba się nie chce. Kierowcy w Szczecinku do niedawna mogli obserwować niecodzienne zmagania strażników. Otóż mundurowi, przed każdym ustawieniem przenośnego radaru, musieli przykręcić niebieski znak D-51, informujący o kontroli prędkości. I – po zakończeniu pracy – znak demontowali. Co ciekawe, takie zwyczaje panowały tylko na drogach krajowych (ul. Szczecińska i obwodnica). Bo to zarządca drogi – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ze Szczecina – wydał takie zalecenia. Na innych trasach znaki stały i stoją cały czas, niezależnie od tego czy strażnicy akurat radar ustawili czy nie.

Kierowcy więc dość szybo przyzwyczaili się, że nogę z gazu muszą zdjąć tylko, gdy znak widzą. Przynajmniej w Szczecinku. Ale to już przeszłość. Teraz znak D-51, wraz z tabliczką informującą na jakim odcinku radaru można się spodziewać, musi być zainstalowany na stałe.

– Znaki przenośne stosowano przed ukazaniem się w połowie ubiegłego roku rozporządzeń do zmienionej ustawy o ruchu drogowym – tłumaczy Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiej GDDKiA.

Rzecznik jednak nie do końca ma rację. W Szczecinku – i wielu innych gminach – do połowy roku 2011 fotoradarów w ogóle nie ustawiano w oczekiwaniu na rozporządzenia. Dopiero potem zaczął się cyrk z przykręcaniem i odkręcaniem znaków. Tak czy inaczej, teraz strażnicy już w drogowców się bawić nie będą.

– Od razu było to dziwne, bo wiem, że znaki montować może tylko zarządca drogi i w szczególnych sytuacjach policja – komentuje jeden ze szczecineckich policjantów, dodając, że wymaga to skomplikowanego zatwierdzenia zmiany organizacji ruchu.

– Według obowiązującej obecnie procedury straż gminna może już ustawiać fotoradary na drogach krajowych w terenie zabudowanym – mówi nam Mateusz Grzeszczuk. – Do zarządcy drogi jest składany wniosek o zmianę stałej organizacji ruchu wraz z uzgodnieniem lokalizacji urządzeń przez powiatowego komendanta policji. GDDKiA zatwierdza projekt zmian w organizacji ruchu. Po zatwierdzeniu znaki są ustawiane.

Efekt? Z 9 miejsc, które w Szczecinku SM uzgodniła z policją, dziś przenośny fotoradar pojawia się tylko na obwodnicy na ulicy Narutowicza, koło skrzyżowania z Kaszubską. Tylko tu znak D-51 jest zamontowany na stałe, czyli ma projekt organizacji ruchu. – W chwili obecnej Straż Miejska nie posiada żadnych planów organizacji ruchu dla innych miejsc – przyznaje Tomasz Czuk, rzecznik prasowy szczecineckiego ratusza.

Czyżby więc niebezpiecznie było tylko na obwodnicy? Nie tak dawno strażnicy zabiegali przecież o kilka lokalizacji na terenie Szczecinka – oprócz dwóch wspomnianych już, także przy ul. Sikorskiego na wysokości garaży koło kotłowni MEC, przy ul. Szczecińskiej przy wjeździe na strzelnicę, w dzielnicy Trzesieka na wysokości posesji nr 9 i 73, przy ul. Ordona koło ogólniaka, przy ul. Kościuszki (posesja nr 89) i przy ul. Piłsudskiego (posesja nr 8). To miejsca uzgodnione z policją, która uważa, że z uwagi na bezpieczeństwo ruchu, fotoradar powinien się tam pojawiać.
Ale – do czasu zrobienia projektu zmian organizacji ruchu – radar się nie pojawi. Dlaczego? Można się tylko domyślać, że strażnicy uznali, iż potencjalnych piratów drogowych nie ma tam za wielu.

Oczywiście to wszystko ma przełożenie na wpływy z mandatów za przekroczenie prędkości. W rekordowym roku 2010 fotoradar przyniósł budżetowi Szczecinka około 1,8 mln złotych. Z zeszłym roku – właśnie z uwagi na półroczne zawieszenie przepisów – uzbierało się "tylko” 823 tys. zł (choć na początku roku planowano jeszcze 1,2 mln złotych). W ostatnich miesiącach minionego roku SM w Szczecinku kupiła drugi fotoradar, więc i wzrosła skuteczność "pstrykania”. Na koniec czerwca, a więc jeszcze przed miesiącami wakacyjnymi, mandaty przyniosły 678 tys. złotych. Plan dochodów na ten rok – 1 mln zł – na pewno zostanie więc znacznie przekroczony. Gdzie tam jednak Szczecinkowi do najbardziej przedsiębiorczych gmin w Polsce, np. Białego Boru, gdzie wpływy mandatowe sięgają kilku milionów złotych...


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group