Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 paź 2019, o 11:07

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2012, o 09:16 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5084
DK 11 znaki D-51 są ustawione na ul. Narutowicza, w dwóch miejscach po 400m

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2012, o 12:01 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 25 paź 2010, o 12:41
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Ktoś orientuje się, jakie jest ograniczenie w miejscu ustawienia tego fotoradaru (Ul. Narutowicza, DK11)?
Wydawało mi się że 50, ale przez to przeświadczenie, prawdopodobnie będę mógł tu niedługo umieścić fotkę z perspektywy fotoradaru :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2012, o 13:21 
:40:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2012, o 16:27 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 25 paź 2010, o 12:41
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
No cóż, było 50 z groszem :).
Trudno...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2012, o 09:15 
Obrazek
temat.net

ul. Szczecińska (DK20)


Ostatnio edytowano 17 sie 2012, o 09:38 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2012, o 07:51 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 24 lis 2009, o 22:34
Posty: 1222
Lokalizacja: Wejherowo
To ul. Szczecińska (DK20). Wlocik do Szczecinka od strony Drawska Pomorskiego ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2012, o 11:49 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5088
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Fotoradar w Szczecinku pojawia się i znika

Dlaczego tylko w dwóch miejscach w całym Szczecinku można spotkać fotoradary Straży Miejskiej? Ba, tylko w dwóch miejscach są odpowiednie znaki informujące o kontroli prędkości?

Odpowiedź z pozoru jest prosta: bo tylko na szczecineckiej obwodnicy (ulica Pilska i Narutowicza) strażnicy mają załatwione wszystkie niezbędne formalności. Chodzi nie tylko o uzgodnienia z policją, która zatwierdziła w sumie 9 miejsc ustawienia fotoradarów, ale także o projekt organizacji ruchu umożliwiający postawienie znaku D-51 (informuje on o fotoradarowej kontroli prędkości na określonym odcinku drogi). Na koniec trzeba jeszcze uzyskać zgodę zarządcy drogi na postawienie znaku. I już można stawiać fotoradar.

Szczecinecka Straż Miejska ma dwa takie urządzenia, ale na dziś z powodu braku wszystkich uzgodnień, pracują one tylko w maszcie na Pilskiej i przy Narutowicza (przenośny). W pozostałych miejscach nie ma nawet znaków, które mogłyby działać prewencyjnie. Po tym, jak pod koniec wakacji na ulicy Szczecińskiej doszło do groźnego wypadku, w którym poważnie rannych zostało dwóch młodych ludzi, sprawą zainteresował się przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Wacławski.

Szef samorząd interweniował u komendanta SM Grzegorza Grondysa. – Dowiedziałem się, że w kilku przypadkach od czasu uzgodnień z policją (styczeń 2011 roku) zmieniły realia – mówi M. Wacławski. – Np. w Trzesiece powstaje rondo i w tym miejscu fotoradar jest już niepotrzebny, a kilkaset metrów dalej brak jest zgody właściciela terenu, aby stawiać tam radar. To samo jest z ulicą Koszalińską, gdzie po powstaniu ronda maszt radarowy stał się zbędny.

Co jednak z pozostałymi miejscami, m.in. newralgiczną ulicą Szczecińską? – Komendant SM poinformował mnie, że policja chce uzgodnić na nowo wszystkie miejsca dla fotoradarów w Szczecinku – wyjaśnia przewodniczący Rady.

Zupełnie nie przekonuje to Józefa Hatałę, komendanta policji w Szczecinku. – Nasze uzgodnienia w sprawie wszystkich lokalizacji fotoradarów wciąż obowiązują, np. na ulicy Szczecińskiej na wysokości posesji nr 55, na Ordona, Kościuszki, Sikorskiego, czy przy Piłsudskiego, gdzie także jest niebezpiecznie – mówi. – Straż miejska nie zrobiła jednak dla tych miejsc projektu organizacji ruchu, nie ma zgody zarządców dróg, znaków więc i fotoradarów stawiać nie może. Z ulicą Szczecińską jest tak, że strażnicy chcieli tam ustawić na stałe maszt dla radaru.

Wystąpili o to o zgodę do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ta się nie zgodziła. Naszym zdaniem także lepszy w tym miejscu jest fotoradar mobilny, chociażby dlatego, że za jakiś czas z analizy zdarzeń drogowych może się okazać, że lepiej będzie lokalizację fotoradaru przesunąć o np. 150 metrów. I co, będziemy wtedy przenosić maszt?

J. Hatała dodaje, że "co tydzień nie będzie podpisywał aneksów do porozumienia z SM", ale faktycznie w najbliższych miesiącach po analizie wypadków i kolizji z ostatniego okresu zaproponuje nowe lokalizacje dla fotoradarów szczecineckiej SM. – Jakoś inne straże z naszego powiatu nie mają z tym problemów – wzdycha szef policji.

Drugi – przenośny – fotoradar na wyposażeniu szczecineckiej SM pojawił się pod koniec zeszłego roku.KOMENTARZ
Nowa ustawa fotoradarowa obowiązuje już ponad półtora roku. Pomijając już to, że przez pół roku trwało tradycyjne zamieszanie z rozporządzeniami, było wystarczająco dużo czasu, aby wszystkie formalności z ustawianiem znaków i radarów w Szczecinku załatwić. Rozumiem irytację policjantów, z drugiej strony trzeba też być elastycznym.

Zwłaszcza, że układ komunikacyjny Szczecinka w ostatnim okresie znacznie się zmienił. Normalne więc, że w jednym miejscu fotoradary mogą być już niepotrzebne, a w innym nagle niezbędne. Co nie zmienia faktu, że tam gdzie radary mogą i powinny nadal pracować (Szczecińska, Piłsudskiego, Ordona, Kościuszki) nadal odpowiednich znaków nie ma, a czasu, aby to załatwić było aż nadto. Na pewno na ulicach Szczecinka byłoby wówczas bezpieczniej.

regiomoto


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez osclbn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2012, o 11:00 
Cytuj:
Znak wróci na Szczecińską w Szczecinku


Z problemami, bo z problemami, ale szczecinecka Straż Miejska zaczęła starania o postawienie kolejnych fotoradarowych znaków. Idzie to jednak jak po grudzie. Znak D-51 informujący o możliwej kontroli prędkości pojawi się na ul. Szczecińskiej. Potem strażnicy będą mogli tu stawać ze swoim mobilnym fotoradarem.

O tym, że szczecineccy strażnicy mobilny fotoradar stawiają tylko w jedynym miejscu (obwodnica, ulica Narutowicza, róg Kaszubskiej) pisaliśmy już kilka razy. Choć mają uzgodnionych z policją dziewięć lokalizacji na terenie miasta. Co gorsza w większości tych miejsc nie ma nawet znaków D-51 informujących o kontroli prędkości. A mają one znacznie prewencyjne, bo już sama ich obecność sprawia, że kierowcy zdejmują nogę z gazu. Być może taki znak na ulicy Szczecińskiej ostudziłby rajdowe zapędy kierowcy forda, który pod koniec wakacji z czwórką pasażerów wpadł po dachowaniu do pobliskiej rzeczki.
Aby znak postawić, konieczne jest sporządzenie tzw. projektu zmiany organizacji ruchu. To dość skomplikowane i czasochłonne. Straży Miejskiej w Szczecinku do niedawna szło to dość opornie. Jeszcze w wakacje rzecznik ratusza informował, że strażacy nie mają planów zmiany organizacji ruchu. W efekcie znaki mamy na razie tylko na Narutowicza i na Pilskiej przed słupem z fotoradarem.
Na szczęście wszystko wskazuje, że nasze artykuły odniosły efekt. Znaki się pojawią, choć nie wszędzie i nie od razu.
– Komenda Powiatowa Policji dopiero teraz uzgodniła ze Strażą Miejską miejsce na Szczecińskiej – mówi Tomasz Czuk, rzecznik ratusza. – W związku z tym, z pewnym opóźnieniem, SM przygotowała na to miejsce wymagany przepisami projekt i zgodnie z procedurami przesłała go do zaopiniowania przez KWP w Szczecinie. Obecnie czekają na opinię komendy wojewódzkiej. Dopiero po jej uzyskaniu mogą wystąpić do GDDKiA o zatwierdzenie projektu.
Szef szczecineckich policjantów Józef Hatała jest tymi wyjaśnieniami lekko skonfundowany. Przypomina, że SM już dawno uzgodnione miejsce na fotoradar mobilny na Szczecińskiej chciała zamienić na słup. Na to zgody nie było, nowe uzgodnione miejsce na tej ulicy jest nieco przesunięte. – Ale nie było i nie ma przeszkód, aby formalności związane z możliwością postawienia tam znaku już dawno załatwić – mówi Józef Hatała.
Co z pozostałymi lokalizacjami? Przypomnijmy, że jest ich w sumie dziewięć (wspomniana ulica Narutowicza i Pilska, ale też Sikorskiego, Szczecińska, dwie w dzielnicy Trzesieka, Ordona, przy Kościuszki, na Koszalińskiej przy wjeździe do miasta i przy Piłsudskiego).
– W Trzesiece w jednym miejscu SM próbowała postawić maszt do fotoradaru, ale po pół roku uzgodnień i przepychanek, Inspekcja Transportu Drogowego w Warszawie wydała decyzję negatywną, wiec pomysł upadł – informuje Tomasz Czuk. – Obecnie SM zmuszona była od początku uruchomić całą procedurę uzgadniania tego miejsca pod fotoradar mobilny.
Projekt zmiany organizacji ruchu przygotowano także dla ulicy Kościuszki. – To wszystko, reszta miejsc nie nadaje się do ustawienia fotoradaru – dodaje rzecznik. – I nie chodzi tu tylko o ich oznakowanie, ale o możliwość pracy fotoradaru.
Wiadomo, że np. ulicy Koszalińskiej, gdzie kiedyś stał słup fotoradaru pojawiło się rondo, a na obwodnicy przy Sikorskiego wysepka. To drogowe "spowalniacze”, które skuteczniej niż nawet fotoradar zmuszają kierowców do wolniejszej jazdy. Stawiać go więc tu teraz nie ma za dużego sensu, bo mało kogo "pstryknie”.
Józef Hatała mówi, że rozumie zmiany lokalizacji wymuszone przez przebudowy ulic, ale nadal nie wie, dlaczego SM nie chce stawiać fotoradarów i znaków w innych miejscach już uzgodnionych.
– W roku 2011 jeździliśmy ze strażnikami po Szczecinku i je uzgadnialiśmy – dziwi się szef szczecineckiej policji. – Trudno mi teraz uzgadniać pojedyncze miejsca, zrobimy to kompleksowo po analizie zagrożenia zdarzeniami drogowymi za rok 2012, czyli gdzieś w okolicach kwietnia przyszłego roku.
gk24.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2013, o 23:21 
Obrazek
Uwaga w Szczecinku nowy bolid będzie w akcji. :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2013, o 22:58 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5088
Lokalizacja: Lublin
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
iszczecinek.pl


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez osclbn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2013, o 00:59 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Straż Miejska dwukrotnie ponad plan. Fotoradary zarobiły 2 mln zł

Straż Miejska w Szczecinku niemal dwukrotnie przekroczyła plan zeszłorocznych dochodów z mandatów. Wydział finansowy ratusz podsumował właśnie ubiegłoroczne wpływy do kasy miasta z tytułu mandatów nałożonych przez strażników.

Obrazek

– To 1,962 miliona złotych przy planie zakładającym 1,1 mln zł – mówi Elżbieta Mucha, szefowa wydziału.
Założenia budżetowe zostały więc przekroczone blisko dwukrotnie. Oczywiście zdecydowana większość kar pochodzi z mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości zarejestrowane przez fotoradary Straży Miejskiej.

W ubiegłym roku w Szczecinku pracowały już dwa fotoradary. Jeden na stałe jest zamontowany na słupie przy obwodnicy na ulicy Pilskiej, drugi – przenośny – pojawiał się w różnych miejscach, choć najczęściej można go było spotkać na obwodnicy przy ulicy Narutowicza.

Dla porównania, lokalny lider, czyli Straż Miejska w Białym Borze, w zeszłym roku zapewniła wpływy do gminnego budżetu na poziomie około 4,9 mln zł. Z tego 3,19 mln to mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości, a 1,7 mln zł za inne wykroczenia, najczęściej niewskazanie przez właściciela "pstrykniętego” pojazdu osoby, która prowadziła samochód. W gminie Biały Bór działają trzy fotoradary.

gk24.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 08:35 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 25 paź 2010, o 12:41
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Super jakość Szczecineckich fotek - 63 km/h na 50-tce... :)


Załączniki:
scan0007.jpg
scan0007.jpg [ 343.41 KiB | Przeglądane 568 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 09:28 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5509
Lokalizacja: Luboń
Nawet tabica rejestracyjna jest nieczytelna więc i cuda mają w szczecinieckiej straży.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 10:43 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5088
Lokalizacja: Lublin
Wydruk straszny, ale pewnie na monitorze widać wszystko tak jak trzeba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 11:29 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 25 paź 2010, o 12:41
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Zdjęcia nie chcieli wysłać, ale musiało być lepsze gdyż jakoś do mnie trafili :).
Mandat maksymalny dla takiej prędkości - 100zł - niżej zejść nie chcieli :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group