Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 19 lip 2019, o 09:59

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 12:47 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5490
Lokalizacja: Luboń
Foteczka powinna być czytelna a nie mgliste bachomazy. Wiedziałeś że masz foteczke z fotoradaru? Tolerancja też malutka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 13:49 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5092
mrsimba napisał(a):
Super jakość Szczecineckich fotek - 63 km/h na 50-tce... :)


To zdjęcie jest z 1 sierpnia zeszłego roku. Trzeba było ich wysłać na drzewo.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:07 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 25 paź 2010, o 12:41
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
List przyszedł w grudniu, ale ojciec dopiero wczoraj mi o nim powiedział :).
Widziałem błysk fotoradaru, więc fotki się spodziewałem - zastanawiałem się tylko, dlaczego jeszcze nie przychodzi :D.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 16:09 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5490
Lokalizacja: Luboń
Tata zrobił ci niespodziankę na dzień dziecka :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 17:18 
mrsimba napisał(a):
Super jakość Szczecineckich fotek - 63 km/h na 50-tce... :)

Ładnego gniota ci przysłali... łoś I jak się pytam gdzie te piękne zdjęcia z fotobadziewia :helm:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2014, o 17:18 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Fotoradary ze Szczecinka "pstrykają” na potęgę

Blisko 1,8 miliona złotych w zeszłym roku przyniosły budżetowi Szczecinka mandaty nakładane przez strażników miejskich. Zdecydowana większość z nich to grzywny za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Do kasy miasta w roku 2013 wpłynęło dokładnie 1,79 miliona złotych. To znacznie więcej niż zakładała uchwała budżetowa (1,4 mln zł na starcie roku). Plan przekroczono także po zwiększeniu w trakcie roku założonych wpływów (dochody powiększono o 70 tys. zł na zakup nowego radiowozu Straży Miejskiej). Ponad 300 tysięcy zł, jakie wpłynęły ponad plan, są w budżecie przeznaczone na tzw. środki wolne, czyli w praktyce pomniejszenie deficytu Szczecinka.

Nie jest tajemnicą, że większa część tych dochodów to kary nakładane na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość "pstrykniętych” przez fotoradar. A raczej dwa fotoradary, bo szczecinecka SM ma dwa takie urządzenie. Co ciekawe, także w Szczecinku sporą część mandatów płacą właściciele pojazdów, którzy nie mogą lub nie chcą ujawnić strażnikom, kto siedział za kierownicą samochodu. Mandat jest wówczas wyższy, ale nie nalicza się kierowcy punktów karnych.

W minionych latach kwoty uzyskane w Szczecinku od drogowych piratów były zbliżone, oczywiście dopiero od chwili, gdy strażnicy mają drugi fotoradar. Wcześniej jedno urządzenie pracowało albo w słupie na ulicy Pilskiej lub było ustawiane w różnych newralgicznych punktach. Teraz jeden fotoradar na stałe jest zamontowany w słupie, drugi krąży po mieście. Mimo wszystko daleko Szczecinkowi do lokalnego lidera, czyli Białego Boru. Tamtejsze trzy fotoradary przyniosły w zeszłym roku – w znacznie przecież mniejszej gminie – około 3,5 miliona złotych. Plan na ten rok zakłada nawet 4,8 mln zł, choć to raczej mało realne, bo kierowcy zbliżający się do Białego Boru mają świadomość, że łamanie przepisów drogowych akurat tutaj nie popłaca.

W Białym Borze – po odjęciu kosztów utrzymania straży (1,7 mln zł) - sporo jeszcze w kasie samorządu z mandatów zostaje. W Szczecinku strażników jest więcej, nie można więc powiedzieć, że "zarabiają” na swoje utrzymanie. W tym roku koszty utrzymania szczecineckiej Straży Miejskiej wyniosą około 2,66 mln zł, w budżecie zaś zaplanowano, że mandaty przyniosą 1,4 mln zł. Oczywiście nie jest tak, że pieniądze z mandatów trafiają bezpośrednio do SM. To dochód budżetu miasta. Formalnie te pieniądze muszą być przeznaczone na poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach, czy też budowę i remonty ulic. A na to Szczecinek wydawał w ostatnich latach znacznie więcej niż miał dochodów z fotoradarowych mandatów.

gk24.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2014, o 16:49 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2694
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Mniej mandatów, niższe "zarobki" szczecineckich fotoradarów

Fotoradary będące na wyposażeniu szczecineckiej Straży Miejskiej w pierwszym półroczu 2014 roku zarobiły na swoje utrzymanie. I choć jest to niższa kwota, niż rok temu, to fotoradarowe "dochody" i tak są godne.

Od początku roku z tytułu mandatów wystawionych za przekroczenie prędkości i inne uchybienia w czasie jazdy (blisko 7 tys. wykroczeń, prawie 4,6 tys. mandatów) wpłynęło do kasy miasta 618 100 zł, z czego za samo przekroczenie prędkości - ponad 605 tys. zł.

- Od stycznia do czerwca na ulicach Szczecinka pracowały dwa fotoradary. Jeden na stałe zamontowany w maszcie przy ul. Pilskiej i drugi - mobilny ustawiany na ul.: Narutowicza, Trzesiecka, Szczecińska i Kościuszki - mówi "Tematowi" Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej.
natemat.net

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2014, o 13:12 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4804
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Fotoradary w regionie robią mniej zdjęć

Obwodnica Szczecinka, ulica Narutowicza tu fotoradar Straży Miejskiej można spotkać najczęściej.

Obrazek
Obwodnica Szczecinka, ulica Narutowicza tu fotoradar Straży Miejskiej można spotkać najczęściej. (fot. Rajmund Wełnic)

Nawet o 60 procent mniej zdjęć zrobiły fotoradary na drogach regionu koszalińskiego w porównaniu do ubiegłego roku. Strażnicy miejscy i gminni zapewniają jednak, że właśnie o to chodziło.

W Białogardzie założenie było takie, że fotoradar ma przynieść 900 tysięcy złotych z mandatów. Jest 400 tysięcy. - Spadek jest więc znaczny. Ale przecież o to chodziło. Było sporo emocji, tymczasem teraz można śmiało powiedzieć, że zrobiło się bezpieczniej. Ekonomia robi swoje. Kierowcy zdejmują nogę z gazu, bo już nie chcą płacić za mandaty - tłumaczy Jan Połuboczko, szef białogardzkich strażników miejskich. Narzeka tylko na motocyklistów. - Kierowcy samochodów jeżdżą naprawdę bezpieczniej. Zwalniają. Ale motocykle, ponieważ nie mają z przodu rejestracji, wciąż wręcz przelatują obok naszych fotoradarów. I w zasadzie niewiele można z tym zrobić.

Podobnie jest w Białym Borze. To chyba najbardziej znana miejscowość w Polsce, bo fotoradar - stojący przy drodze krajowej - zrobił tu zdjęcie nawet najważniejszym osobom w państwie. W te wakacje strażnicy ujawnili 12.500 wykroczeń, ale to i tak o 40 procent mniej niż rok temu.

- Rzeczywiście, z roku na rok liczba zdjęć z fotoradaru spada - przyznaje komendant Waldemar Lada. - Dla naszego budżetu to oczywiście strata, ale jest przecież wreszcie bezpieczniej. Na pewno nie zupełnie bezpiecznie, ale dużo bezpieczniej - komentuje. Motocykliści? To dziś rzeczywiście największy problem na drogach. - Uchwycony przez radar rekordzista jechał 170km/h na drodze z ograniczeniem do 50 km/h. Moje spostrzeżenie, w zasadzie ciekawostka, jest takie, że pojawił się u nas baner pewnego dziennikarza, który walczy z fotoradarami. I ten baner rozprasza kierowców, więc akurat w tym miejscu zapominają zdjąć nóżkę z gazu i wciąż zdjęć robionych jest sporo.

Szczecinecka Straż Miejska też nie wykonała budżetowych założeń. W Koszalinie natomiast w wakacje strażnicy wystawili fotoradar tylko raz, na godzinę. - Prosili nas o to policjanci, bo rzeczywiście, zrobiło się dość niebezpiecznie na ul. Śniadeckich. Wypisaliśmy wtedy pięć mandatów. I tyle. Skupiamy się na innych sprawach, wlepianie mandatów za przekroczenie prędkości nie jest naszą domeną - mówi Waldemar Kuźmiński, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Koszalinie.

Co jednak ważne, większość fotoradarów przejęła Inspekcja Transportu Drogowego. Może więc oni mają inne dane? Nie, tu także wykroczeń odnotowują mniej.

- Fotoradary to teraz domena delegatury ITD w Gorzowie, ale rzeczywiście, tych zdarzeń drogowych jest mniej - przyznaje Marek Rupental, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Szczecinie. Było jednak sporo zdarzeń nie związanych z przekroczeniem prędkości. - Zatrzymaliśmy m.in. samochód o dopuszczalnej masie 3,5 tony, który ważył aż 8,2 tony. Zatrzymaliśmy też kilku pijanych kierowców ciężarówek, ale, co cieszy, żaden z kontrolowanych przez nas kierowców autobusów nie był nietrzeźwy. Poprawia się też stan techniczny pojazdów służących do przewozu dzieci. W te wakacje nie zakazaliśmy jazdy żadnemu z tych autobusów - kończy Rupental.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2015, o 10:00 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4804
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Grafik fotoradaru luty 2015

W poniedziałki w godzinach od 6 do 14 na ul. Szczecińskiej na wysokości ZS nr 1, a w godz. 14-22 na ul. Kościuszki koło posesji nr 89;
Wtorki w godz. 6-14 na ul: Szczecińskiej koło ZS nr 1, a w godz. 14-22 na ul. Trzesiecka koło posesji nr 9;
Środy w godz. 6-14 na ul. Kościuszki koło posesji nr 89;
Czwartki w godz. 6-14 na ul. Szczecińskiej koło ZS nr 1, a w godz. 14-22 na ul. Trzesiecka koło posesji nr 9;
Piątki w godz. 6-14 na ul. Szczecińskiej koło ZS nr 1, a w godzinach 14-22 na skrzyżowaniu ulicy Narutowicza z Kaszubską.
- W soboty w godz. od 6 do 15 fotoradar pracować będzie tylko na skrzyżowaniu ulic Narutowicza z Kaszubską. Podobnie w niedzielę, w godz. od 14 do 22
Obrazek


Ostatnio edytowano 30 cze 2015, o 09:53 przez renee, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2015, o 09:49 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4804
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Cotygodniowy Grafik fotoradaru SM Szczecinek od 1 lipca do 7 września

Poniedziałek

godz. 6:00 – 14:00 - ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul. Kaszubską
godz. 14:00 – 22:00 – ul. Kościuszki 89

Wtorek

godz. 6:00 – 14:00 – ul. Trzesiecka 9
godz. 14:00 – 22:00 – ul. Szczecińska przy ZS im. KEN

Środa

godz. 6:00 – 14:00 - ul. Kościuszki 89

Czwartek

godz. 6:00 – 14:00 - ul. Kościuszki 89
godz. 14:00 – 22:00 – ul. Szczecińska przy ZS im. KEN

Piątek

6:00 – 22:00 – ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul: Kaszubską

Sobota

6:00 – 22:00 – ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul: Kaszubską

Niedziela

6:00 – 22:00 – ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul: Kaszubską


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 15:43 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2694
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Straż Miejska w Szczecinku informuje, że do dnia 31 grudnia 2015 r. fotoradar mobilny będzie ustawiany tylko i wyłącznie w następujących miejscach:

Poniedziałki 6-14 ul. Szczecińska przy ZS im. KEN; 14-22 ul. Kościuszki 89;
Wtorki 6-14 ul. Szczecińska przy ZS im. KEN; 14-22 ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul. Kaszubską;
Środy 6-14 ul. Szczecińska przy ZS im. KEN; 14-22 ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul. Kaszubską;
Czwartki 6-14 ul. Szczecińska przy ZS im. KEN, 14:22 ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul. Kaszubską;
Piątki 6-12 ul. Szczecińska przy ZS im. KEN; 14-22 Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul. Kaszubską;
Soboty 6-15 ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul. Kaszubską;
Niedziela 14-22 ul: Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul. Kaszubską.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2016, o 12:04 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4804
Lokalizacja: Kraków
Wspomogłeś wośp w Szczecinku mogłeś załapać się na latanie bokiem przed fotobzdurą.


Załączniki:
latanie bokiem.jpg
latanie bokiem.jpg [ 482.58 KiB | Przeglądane 499 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group