Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 wrz 2019, o 12:21

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lis 2009, o 13:31 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4813
Lokalizacja: Kraków
Municypalni z fotoradarem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2009, o 13:34 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5084
Fotoradar może kiedyś będzie. A zdjęcie pochodzi z Wrocławia.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2010, o 06:24 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5084
Gmina Tarnów zakupiła sobie za 108 092,00 zł brutto Fotorapida CM.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2010, o 14:37 
Cytuj:
Nasz fotoradar będzie litościwy...

GMINA TARNÓW. Niedawno powołana Straż Gminna dysponuje już fotoradarem

Wójt gminy zapewnia, że nie będzie on narzędziem do łupienia kierowców, ale będzie służył tylko podniesieniu poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Zakupiony dla Straży fotoradar kosztował 108 tys. zł. Używany jest każdego dnia. Wójt Grzegorz Kozioł mówi, że nie chodzi o to, by urządzenie zarabiało na mandatach dla gminy. - To nie ten kierunek - oświadcza. - Obecnie urządzenie testujemy. Strażnicy ustawiają je w sąsiedztwie szkół. Nam chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Oczywiście, jeśli w tym czasie zdarzy się pirat drogowy, to mandat za przekroczenie prędkości otrzyma.

O samorządach, które nabywają fotoradary, traktując je jako cudowne maszynki do robienia pieniędzy, zrobiło się ostatnio głośno. Zwłaszcza gdy z różnych stron kraju dotarły wiadomości o wzmacnianiu lokalnych budżetów kilkumilionowymi kwotami pochodzącymi z nakładania mandatów na kierowców, którzy za szybko jeżdżą. Prasa donosiła o przypadkach, w których gminni bądź miejscy strażnicy skrzętnie ukrywali fotoradary na drodze, by jak najwięcej kierowców mogło wpaść w pułapkę.

Kiedy w kwietniu 2009 roku pytaliśmy wójta Kozioła o fotoradar, przyznał, że gdy usłyszał, ile niektóre gminy zarabiają na mandatach, zrozumiał, że myśl o zakupie takiego urządzenia może się wydać kusząca. Dodał jednak, że planów mandatowych samorząd nie będzie ustalał. Było to wkrótce po uchwale Rady Gminy Tarnów, dotyczącej powołania straży.

Wtedy też pojawiła się pogłoska, że gmina Tarnów organizuje straż głównie po to, by formacja ta mogła używać fotoradaru i czerpać dla budżetu zyski. - Nas to nie dotyczy - zapewnia dziś Grzegorz Kozioł. - Mamy trzy etaty strażników i myślę, że są one wykorzystywane zgodnie z właściwym założeniem. Strażnicy odwiedzają szkoły, rozmawiają o bezpieczeństwie uczniów, a wkrótce zajdą do każdego domu w gminie, by się przedstawić, pozostawić numery komórek i zaoferować swoją pomoc, jeśli ktoś z mieszkańców będzie jej potrzebował. Zamierzamy też, po gruntownej analizie, przedstawić policji wykaz najbardziej niebezpiecznych miejsc na naszych drogach.

Jak pisaliśmy w "Dzienniku Polskim" z dnia 14 września br., Andrzej Adamczyk, poseł PiS uważa, że miejskie lub gminne straże z pomocą fotoradarów prowadzą "rabunkową eksploatację kierowców" i są nastawione głównie na zarabianie dla samorządów pieniędzy. Podaje on, że samorządowe urządzenia zarobiły już 290 mln zł. Ale są też opinie, że w Polsce, ze względu na skalę zagrożenia, powinno się wdrożyć wszystkie możliwe rozwiązania, aby poskromić piratów drogowych. W regionie swój fotoradar ma także Straż Miejska w Bochni. Tarnowska policja za pomocą tego typu urządzeń w ciągu roku wykonuje średnio 3-4 tys. zdjęć. Mandaty są dotkliwe, często kilkusetzłotowe.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2011, o 20:23 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5084
KMP - 2 sztuki

Cytuj:
12 masztów na fotoradar i tylko dwa fotoradary

Komenda Miejska Policji dysponuje dwunastoma masztami na fotoradar ustawionymi w Tarnowie i powiecie. Natomiast urządzenia do rejestrowania piratów drogowych są tylko dwa. Nowa ustawa o ruchu drogowych nakazuje usunięcie wszystkich atrap fotoradarów. Jak będzie w Tarnowie?


Zgodnie z nowymi przepisami atrapy fotoradarów muszą zostać usunięte. Mają zostać tylko te słupy, na których umieszczone jest urządzenie rejestrujące. W tarnowskich realiach oznaczałoby to konieczność likwidacji aż 10 z 12 masztów.

- Ustawa mówi wyraźnie o atrapach, a tych u nas nie ma - oznajmił w wypowiedzi dla Gazety Krakowskiej Wiesław Szydłowski, zastępca naczelnika ruchu drogowego Komendy Policji w Tarnowie. Jego słowa potwierdza mł. insp. Mariusz Sokołowski pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji: - Nie można uznać za atrapę sprawny maszt, który w każdej chwili może pracować z włożonym do metalowej skrzynki fotoradarem.

W całym kraju masztów jest dziesięć razy więcej niż czynnych fotoradarów. Jadąc przez Tarnów słupy ze skrzynkami pod fotoradary spotkać możemy na ulicach Krakowskiej, Koszyckiej, Sitki, Słonecznej i Klikowskiej. Tarnowska drogówka systematycznie zmienia lokalizację fotoradarów, wykorzystując do pomiarów wszystkie metalowe skrzynki stojące przy naszych drogach.

Koszt jednego fotoradaru to wydatek około 150 tysięcy złotych. Komenda Miejska Policji w Tarnowie za pomocą dwóch urządzeń do rejestrowania kierowców przekraczających dozwoloną prędkość wykonuje rocznie ok. 6 tys. zdjęć, w oparciu o które nakłada mandaty karne.


Źródło

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2011, o 00:03 
6 tyś zdjęć, to całkiem sporo jak na Policję. A sam artykuł przez dziennikarza jest napisany na zasadzie pierdu pierdu nie wiem ale coś napiszę :>


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2011, o 13:38 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 22:41
Posty: 471
Lokalizacja: Leżajsk
Chłopcy radarowcy w Tarnowie się nie obijają :idea: Non stop słyszę w CB o czarnej Vectrze, suszarce i fotoradarze. Niema dnia żeby czegoś tam nie było, takich zawziętych z <R> jak w Tarnowie to jeszcze nie widziałem nigdzie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2011, o 13:44 
I tak mało sesji mamy :?: :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2011, o 12:56 
Cytuj:
Tarnów: gmina kupi fotoradar

Piraci drogowi powinni mieć się na baczności. Tuż po Nowym Roku samorząd gminy Tarnów zamierza kupić mobilny fotoradar. Urządzenie będzie ustawiane głównie w okolicy szkół.
Sprzętu co prawda jeszcze nie ma, ale już ustawiono znaki informujące o możliwości działania fotoradaru na odcinku około 900 metrów. Tak jest między innymi w Woli Rzędzińskiej, gdzie fotoradar będzie stawiany na odcinku drogi w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1 i kościoła.
- Jest to droga powiatowa, na której panuje bardzo duże natężenie ruchu. Przejeżdżają nią chociażby ciężarówki jadące od i do Leiera - tłumaczy Sławomir Wojtasik, zastępca wójta gminy Tarnów.
O tym, że kierowcy dużych samochodów lubią mocniej nadepnąć na pedał gazu, najlepiej świadczą statystyki. Pod szkołą w Tarnowcu stacjonarny fotoradar zrobił zdjęcie mężczyźnie pędzącemu tirem 127 kilometrów na godzinę. Kierowcy mogą się też spodziewać pomiaru prędkości przede wszystkim w okolicy szkół w Koszycach i Zbylitowskiej Górze. Mieszkańcy tych miejscowości często sygnalizują problem piratów drogowych. Koszt zakupu urządzenia to ok. 60 tys. złotych. Gmina liczy, że wydatek zwróci się błyskawicznie.
gazetakrakowska.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2011, o 17:30 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 2 sie 2009, o 11:36
Posty: 662
Lokalizacja: PL
Straż Gminna Tarnów ma na stanie Fotorapida CM. :roll: Za 60 tys. kupią pewnie TruCama albo Integrę, a CM będzie stacjonował w maszcie w Tarnowcu.

_________________
Dura lex, sed lex


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2011, o 19:55 
Tak wiem, a za taką kwotę to faktycznie nic innego jak ze stajni Pana z Puszczykowa nie wymyślą. 8-)


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2012, o 09:42 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5087
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Gmina Tarnów chce kupić nowy fotoradar

Urząd Gminy Tarnów przymierza się do zakupienia nowego fotoradaru dla strażników gminnych. Urządzenie będzie przenośne i wykorzystywane ma być przede wszystkim na trasach przy gminnych szkołach.

Chodzi o drogi w Woli Rzędzińskiej, Zbylitowskiej Górze, Koszycach Wielkich i Porębie Radlnej - wylicza wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

- Przygotowane zostały już miejsca, zostały oznakowane i teraz taki fotoradar chcemy kupić, aby straż gminna mogła tam w te miejsca ten fotoradar w sposób przenośny przekładać i to myślę, że będzie bardzo dobrym strażnikiem dla bezpieczeństwa dzieci - tłumaczy włodarz.

Na chwilę obecną gmina Tarnów jest właścicielem jednego fotoradaru, który jest zamontowany na stałe przy szkole w Tarnowcu.

Tarnowianin.com


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2015, o 21:13 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2711
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Tarnów. Straż miejska chce mieć swój fotoradar

Specjalny, laserowy miernik pracuje od wczoraj na ul. Tuwima. Badania potrwają dwa tygodnie. To odpowiedź na sygnały mieszkańców, którzy skarżą się na to, że kierowcy jeżdżą tu za szybko.Strażnicy miejscy od wczoraj laserowym miernikiem mierzą prędkość (może pełnić funkcję fotoradaru) samochodów przejeżdżających ulicą Tuwima. Pomiary mają dać odpowiedź - ilu kierowców jeździ w tym miejscu ponad ustalone 30 km/h. Spokojna osiedlowa ulica zamieniła się w ruchliwą trasę, odkąd w ubiegłym roku kolejarze zabrali się do remontu wiaduktów nad ul. Tuchowską i zamknęli pod nimi przejazd. Wjeżdżający do miasta od południa i opuszczający Tarnów w kierunku Tuchowa albo Gorlic kierowani są na objazd przez ul. Tuwima. - Droga nie jest dostosowana do tak ogromnego ruchu. Od ciągłych drgań, które powodują przejeżdżające non stop samochody domy zaczęły nam pękać- wylicza mieszkaniec Stanisław Gadziała. Dodaje, że wyjechanie z posesji na ulicę czy przejście na drugą jej stronę graniczy z cudem nie tylko w godzinach szczytu. Mieszkańcy wielokrotnie, m.in. podczas spotkań z prezydentem Tarnowa, zwracali uwagę na to, że kierowcy, zwłaszcza popołudniami, przekraczają w tym miejscu dozwoloną prędkość. - Strażnicy patrolowali tę ulicę niejeden raz, ale głównie przyglądali się temu, jak ruch się tutaj odbywa. Były to przede wszystkim działania prewencyjne, bo nie dysponujemy urządzeniami do mierzenia prędkości, aby komuś udowodnić, że jedzie za szybko - tłumaczy Krzysztof Tomasik, komendant straży miejskiej w Tarnowie. Laserowy miernik, który od wczoraj przez najbliższe dwa tygodnie będzie stał wycelowany w pojazdy przejeżdżające ul. Tuwima, został wypożyczony przez producenta na testy w Tarnowie. - Dzięki tym pomiarom zbadamy wreszcie przepustowość tej drogi. Dowiemy się, ile samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i motocykli przejeżdża nią w ciągu godziny oraz ile z nich przekracza tutaj prędkość- mówi Krzysztof Tomasik. Dodaje, że wyniki pomiarów będą podstawą do tego, aby wprowadzić w tym miejscu dodatkowe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, a jednocześnie do zastanowienia się nad tym, czy uzasadniony jest zakup takiego urządzenia dla tarnowskiej straży. Komendant stwierdza, że ostateczną decyzję o zakupie miernika podejmą miejscy radni (jego koszt wynosi ok. 60 tys. zł). Mógłby być wykorzystywany nie tylko na ul. Tuwima, ale również do wychwytywania kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy na innych ulicach w mieście. Jednak pod warunkiem, że w życie nie wejdzie rządowy projekt zmian, które ograniczyć mają strażnikom miejskim prawo do korzystania z przenośnych fotoradarów. Ten, który pracuje od wczoraj na ul. Tuwima, działa prewencyjnie, gdyż większość kierowców zwalnia na widok jego i stojących strażników. Nawet gdyby jechali za szybko to mandatu nie dostaną, bo są to jedynie testy, a na drodze nie ma tablic informujących o kontroli.

Obrazek

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group