Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 lip 2018, o 03:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1674 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lut 2017, o 22:09 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Youthan napisał(a):
Nie chodzi o rodzaj barierki, bo każde są tak samo skręcone, ale o utwardzone miejsca przeznaczone do przejazdu na drugą stronę ;) Bo co prawda dobry koń pociągnie i w błocie, ale załadowany ciągnik siodłowy z naczepą o DMC 40T po miękkim trawniku, już nie koniecznie :!!!: Ot cała tajemnica :smoke:

Dzięki że poruszyłaś ;) Dla mnie to jak płachta na byka :red:

Przyjrzyj się zdjęciu, które wrzuciłeś. Widać na nim, że chyba jednak są to "specjalne" barierki które są wkładane w ziemie w specjalne mocowania. W podłożu widać miejsce po barierce :)

A te miejsca są żeby być, bo tak jest nowocześniej :D

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

PostNapisane: 10 mar 2017, o 16:35 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Cytuj:
Zderzenie radiowozu z pociągiem. Nie żyje policjant

Do zderzenia doszło w okolicach dworca Wrocław Świniary. Według wstępnych ustaleń, radiowóz znalazł się na przejeździe kolejowym. W samochód, którym jechał jeden funkcjonariusz, uderzył pociąg osobowy. Policjant nie żyje.

Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma rannych wśród pasażerów składu.

Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec powiedział, że uruchomiono komunikację zastępczą dla podróżnych, która będzie funkcjonowała na odcinku pomiędzy Rawiczem a Wrocławiem. Utrudnienia na tej linii kolejowej mogą potrwać kilka godzin.

Przejazd był zabezpieczony działającymi półrogatkami oraz sygnalizacją dźwiękową i świetlną. Specjalna komisja będzie wyjaśniać, jak to się stało, że samochód znalazł się na przejeździe i jakie był przyczyny wypadku - powiedział Siemieniec.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 27 mar 2017, o 10:37 
Inspektor
Inspektor

Obrazek

5 osób zginęło pod Mławą.

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 16:47 
Inspektor
Inspektor

Obrazek

Wypadek pod Śmiadowem, zginęły 3 osoby. 76 letni dziadek i jego dwóch wnuków.

PostNapisane: 10 maja 2017, o 11:24 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Może nie wypadek ale ciekawe zdarzenie drogowe. Oglądając ten film zastanawiam się czy kierująca Fiatem powinna mieć uprawnienia do kierowania samochodu?
LINK

Jadąc przed siebie musiała widzieć kątem oka że jedzie duży samochód. A ona jak koń dalej przed siebie.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

PostNapisane: 10 maja 2017, o 13:22 
Inspektor
Inspektor

Tir wjechał na czerwonym! Nagminne w Jarocinie.

PostNapisane: 10 maja 2017, o 21:32 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Wiem, że wjechał na czerwonym, ale przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem. Twierdzisz, że jadąc na zielonym jedziesz przed siebie nie zwracając na nic uwagi? Czyli gdyby to jechała karetka na sygnale (dużo mniejszy samochód to tym bardziej trudniej zauważyć) to też kobieta z Fiata miała pierwszeństwo bo miała zielone?

PostNapisane: 11 maja 2017, o 04:32 
Inspektor
Inspektor

Dziunia będzie teraz rozpoznawała Scanie z kilometra. Swoja droga też nie lubię Scanii ;)

PostNapisane: 12 maja 2017, o 08:19 
Podkomisarz
Podkomisarz

Mojemu kumplowi ze spedycji zabrali prawko że zestawem przeleciał na czerwonym.

PostNapisane: 12 maja 2017, o 19:30 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

I bardzo dobrze. Kierowca zawodowy powinien przewidywać takie sytuacje. Odkąd zamieszkałem w Sosnowcu jestem przerażony ilością kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. W Warszawie jak ktoś przejeżdża to dlatego, że jechał szybko, a na terenie województwa śląskiego potrafi taki kierowca jechać 40 km/h i przejeżdżać na czerwonym (nie głębokim żółtym).

PostNapisane: 13 maja 2017, o 10:23 
Inspektor
Inspektor

pawel_1916 napisał(a):
I bardzo dobrze. Kierowca zawodowy powinien przewidywać takie sytuacje. Odkąd zamieszkałem w Sosnowcu jestem przerażony ilością kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. W Warszawie jak ktoś przejeżdża to dlatego, że jechał szybko, a na terenie województwa śląskiego potrafi taki kierowca jechać 40 km/h i przejeżdżać na czerwonym (nie głębokim żółtym).

No już tak nie pitol, bo wsadził bym Cię za kierownice zestawu co ma 17m, 40T wagi i właśnie jadąc te bezpieczne 40km/h zapaliło by Ci się pomarańczowe 5m od sygnalizatora i przewalił byś tak samo jak ten co chciałbyś mu zabrać PJ.

PostNapisane: 13 maja 2017, o 11:58 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Poza tym ostatnio z zabieraniem PJ jest już jakaś paranoja. Za przejazd na czerwonym jest przewidziany mandat i punkty. Jeśli wystąpiło bezpośrednie zagrożenie wypadku - następne punkty i kolejny mandat, ewentualnie sprawa do sądu, żeby wymierzył wyższą grzywnę. Ale pozbawianie uprawnień, to już przegięcie.

PostNapisane: 13 maja 2017, o 18:12 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Youthan napisał(a):
pawel_1916 napisał(a):

No już tak nie pitol, bo wsadził bym Cię za kierownice zestawu co ma 17m, 40T wagi i właśnie jadąc te bezpieczne 40km/h zapaliło by Ci się pomarańczowe 5m od sygnalizatora i przewalił byś tak samo jak ten co chciałbyś mu zabrać PJ.

To przejazd na żółtym a nie na czerwonym. Dobrze wiesz o czym pisałem i jak jeździ duża część kierowców. Czerwone a nawet głębokie czerwone.

Reliant napisał(a):
Poza tym ostatnio z zabieraniem PJ jest już jakaś paranoja. Za przejazd na czerwonym jest przewidziany mandat i punkty. Jeśli wystąpiło bezpośrednie zagrożenie wypadku - następne punkty i kolejny mandat, ewentualnie sprawa do sądu, żeby wymierzył wyższą grzywnę. Ale pozbawianie uprawnień, to już przegięcie.

Mandat to takie pospolite, a jednak zabranie PJ to już coś grubego :DD: Dobrze wiemy, że policja to nie służba a statystyki.

PostNapisane: 15 maja 2017, o 11:26 
Inspektor
Inspektor

Nie chciałbym tu usprawiedliwiać wjazdów na czerwonym. Ale problemy pojawiają się przy skrzyżowaniach z kilkoma pasami ruchu, gdzie często samo skrzyżowanie ma z 50m szerokości, druga sprawa to zdublowane sygnalizatory świetlne. To że wjedziesz na pomarańczowym na sygnalizatorze przy przejściu dla pieszych, nie gwarantuje że ten drugi sygnalizator opuścisz też na pomarańczowym. Takim pojazdem masz wówczas do wyboru, albo zastawiasz naczepą przejście dla pieszych albo walisz na tym drugim na czerwonym. Kolejna sprawa, są takie skrzyżowania, że za tym przejściem zmieści się pojazd ciężarowy ale skręcający z prawej lub lewej strony podobny pojazd, wtedy nie jest w stanie się zmieścić na swoim pasie ruchu, bo potrzebuje albo się naddać lub ściąć kawałek tego pasa ruchu na którym właśnie się zatrzymałeś z całym poszanowaniem prawa.
Oczywiście Ci co stawiają takie buble świetlne nie mają o tym bladego pojęcia a i samo wydłużenie czasu dla światła pomarańczowego z 3 sek. np do 5 sek, też im do głowy nie przyjdzie.

Załącznik:
Screenshot_2017-05-15-12-34-16.png
Screenshot_2017-05-15-12-34-16.png [ 1.43 MiB | Przeglądane 308 razy ]

Tu widać świetnie taki bubel...po jaką cholerę jest ten powtórzony sygnalizator :?: Jeśli zatrzyma się na lewoskręcie pojazd o większych gabarytach to jeśli z boku chce tam wyjechać autobus przegubowy, to jest pozamiatane.

PostNapisane: 21 maja 2017, o 21:29 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest montowanie tablic odliczających czas do zmiany światła.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1674 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1