Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lis 2018, o 00:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2011, o 12:00 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dodatkowo wynajęli sobie kolejną Multę.

Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2011, o 18:18 
W Trzebielinie mają takie oto tablice informacyjne bez podania odległości na jakiej jest maszyna ustawiana.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2011, o 21:06 
Komisarz
Komisarz

:WTF1: :gapa:

Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2011, o 21:12 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Czyli to kolejna gmina z której można nie przyjąć mandatu z powodu nieprawidłowego oznakowania miejsca pomiaru ;)
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 czerwca 2011 r. napisał(a):
W przypadku gdy automatyczna kontrola prędkości będzie wykonywana przez strażników gminnych (miejskich) w trybie określonym w art. 129b ust. 4 ustawy, na początku odcinka drogi objętego okresową kontrolą umieszcza się znak D-51 z tabliczką z napisem „Na odcinku …”. W treści napisu na tabliczce długość odcinka drogi poniżej 1000 m podaje się w metrach z dokładnością do 100 m, a od długości 1,0 km z dokładnością do 0,1 km.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2011, o 14:13 
Posterunkowy
Posterunkowy

Ja z tą gmina mam do czynienia od czerwca.

W czerwcu podczas wyjazdu nad morze pstrykneli mi tam fotke. Wiedziałem, że na tej trasie jest wiele fotoradarów i tam gdzie trzeba zwalniałem do śmiesznych 50km/h na prostej drodze bez budynków [mimo to oznakowanej jako teren zabudowany].

Po miesiącu dostałem fotke [od przodu] z Straży Wiejskiej z Trzebielina.

Zdjęcie zrobione krzywo i wykonane z wysokości bliskiej gruntu, może na wysokości zderzaka, bardzo krzywo wzgledem przerywanej rozdzielającej pasy jezdni, ale krzywizna była na moją korzyść. Jednak świadczy to o tym, że fotoradar umieszczny był ręcznie gdzieś w przysłowiowym śmietniku za drzewem. Nie był to fotoradar w słupie ani w skrzynce bo fotka z niego wygląda inaczej.

Standardowe pisemko z 3 wariantami do wyboru.

Zrobiłem kopie ich formularza informującego komu powierzyłem auto i odesłałem w 6 wersjach :)
Jako że auto ma własciciela i współwłaściciela a w trakcie jazdy w samochodzie był własciciel, wspolwlasciciel i jego żona, to Ja wypełniłem 3 formularze informujące ze w tym czasie auto było prowadzone preze mnie, współwłasciciela oraz jego żone. To samo uczynił współwłasciciel i zrobiło się 6 formularzy. Dodatkowo dostali ode mnie osobne pismo wyjasniające dlaczego dostali 6 formularzy i prośbą o przesłanie wszelkich informacji i zgodach, na pomiary, certyfikatach antyradaru itp itd.

To im odesłałem i za miesiąc dostałem odpowiedź nawiązująca do pisma z przyszłości. Czyli pdobnie jak u kolegi powyżej, dostałem notatkę urzędową naginającą czasoprzestrzeń. Ja dostałem pismo nawiązujące do mojego pisma z grudnia :rotfl5: :rotfl5:
Oczywiście umieszczono w nim wszelkie informacje o które prosiłem oraz informację, że nie wskazałem osoby która kierowała.

Odpisałem, że nie wiem do czego nawiązuja bo powoływanie się na pismo z grudnia oznacza ze nie zapoznali się z moim pismem informujacym komu powierzłem pojazd a więc błednie wnioskują że nie wywiązałem się ze swojego obowiązku.

Ponadto wysłalem im pare paragrafów i wyciagów z ustawy informującej że między 1 stycznia a 1 lipca nie maja podtsaw prawnch aby prowadzić postępowania mandatowe gdyż niema odpowiedniego rozporządzenia [co do znaku D-51 - odległosc od miejsca pomiaru, wielkosc znaku itd] oraz co do jeszcze paru innych rzeczy które miały wyjsc w rozporzadzeniu uzupelniajacym ktore na dzien popełnienia wykroczenia, nie zostało wprowadzone w zycie.

Od tego meomentu cisza. Minęlo już chyba 1,5 miesiaca od mojej odpowiedzi.
Może zatrudnili kogos do rozszyfrowania tego co napisałem.

P.S przekroczłem o 20km/h a na zdjęciu w tle jest słup, pole i las, czyli wyglada to średni o jak teren zabudowany.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2011, o 17:45 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Do kompletu poprosimy jeszcze fotkę fotki ;)

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2011, o 18:11 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Kolega prowadził podobną korespondencję jak Bigbluee2, ale ze strażą wiejską z Debrzna. Dostał zdjęcie w kwietniu ze stacjonarki w Cierzniach. Straże wychodzą z założenia, że kierowcy to idioci i będą łykać wszystko co napiszą. Jednak działając bezprawnie w stosunku do rozporządzenia i pytania o podstawy prawne do wykonywania pomiarów we wspomnianym okresie dają sobie chyba spokój z dalszą korespondencją, gdyż do kolegi już żadne listy nie przychodzą i sprawa ucichła.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2011, o 18:37 
Posterunkowy
Posterunkowy

Przemo napisał(a):
Do kompletu poprosimy jeszcze fotkę fotki ;)

Na razie mam na szybko tylko to na poczcie :) Fotke wstawię do tego samego postu jak zeskanuje.

Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Bigbluee2, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2011, o 18:53 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Jeżeli chce się Tobie jeszcze z nimi korespondować, to zapytaj pana Komendanta na jakiej podstawie twierdzą że są uprawnieni do korzystania z art 96 ust 3 Kodeksu Wykroczeń

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2011, o 19:27 
Podinspektor
Podinspektor

Przemo napisał(a):
to zapytaj pana Komendanta na jakiej podstawie twierdzą że są uprawnieni do korzystania z art 96 ust 3 Kodeksu Wykroczeń

Przemo, też jestem tego bardzo ciekawy :?: :!: Poza tym uważam, że pewnym osobnikom od nadmiaru uprawnień (czyt. władzy) zaczyna się zdrowo pier... w tych pustych łbach :P

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2011, o 21:08 
Posterunkowy
Posterunkowy

Oni się powołują naa różne dziwne rzeczy z prostego powodu. Jak jest jhakiś paragraf i straszenie sądem lub mandatem 500zł [nieistotne czy zasadnie czy nie], to 99/100 l;udzi płaci ze strachu.
Po tym jak ja napisałem odwołanie to każdy kogo spotkałem mowłi mi: "skoro przysłali zdjęcie to nie ma od czego sie odwołać", "lepiej zapłacić i mieć spokój", "beda problemy jak nie zapłacisz", "nie wydaje mi sie zebys dobrze robił" its itd.

Spotkałem tylko 1 osobe co się ze mną zgadzała prawie w 100%. Mój ojciec, który powiedział że mam mieć ich w czterech literach i w ogóle nic im nie pisać bo bezprawnie mi to wysłali.

Wszyscy któych spotkałem myślą że pismo Straży Wiejskiej błagające o przyznanie sie do opisanego wykroczenia to jest mandat i nakaz zapłaty. Ciężko komukolwiek wytłumaczyc, że to nie jest mandat tylko prośba o informacje komu powierzyło się pojazd. A co z tym zrobi straż wiejska i czy ma jakieś podstawy [rawne do postępowania mandatowego to już inna bajka.

Także, z taką świdomością o własnych prawach jaką zaprezentowali ludzie stykający się z moją sprawą, nie dziwię się, że SW wysyła na potęgę prośby o wpłate na konto gminy kwoty X. Robią to bezprawnie w okresie styczen - 1. lipiec, ale skoro 99% ludzi płaci....

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2011, o 14:45 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Wydzielilam temat olki_polski bo dyskusja nie zawierala istotnych informacji na temat fotoradaru :roll: ---->

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2012, o 07:26 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Gmina dla ratowania budżetu zafundowała sobie kolejny fotoradar -> Multaradar CM. Fajna straż Komendant, 2 strażników, 1 aplikant i 3 fotoradary.

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2012, o 08:46 
To muszą dokupić jeszcze jedną prócz tej co by każdy pracownik miał swój fotoradarek na osobistym wyposażeniu...to tak zamiast pałki :gapa:

Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2012, o 04:49 
Posterunkowy
Posterunkowy

To kontynuuje moja sprawę.

Dzisiaj dostałem LISTEM ZWYKŁYM wrzuconym do skrzynki, informacje od straży wiejskiej, że moja sprawa została przekazana do sądu w Miastku. Od momentu zdarzenia mineło 11,5 miesiąca Wiec dlugi im to zajeło.

Podejrzewam, ze sąd hurtem wszystkie wnioski o ukaranie rozpatrzy pozytywnie i otrzymam od sadu informacje o decyzji i ukaraniu.

Ktos ma jakieś doświadczenie w pisaniu odwołań. Mniej więcej wiem co napisać. To co pisałem we wcześniejszych odwołaniach do strazy wiejskiej ale straz wiejska nie zrozumiała.

Dodam, że chodzi o wykroczenie zarejestrowane przez przenośny fotoradar w czerwcu 2011, w okresie kiedy wiele mówiło sie o tym nawet w tv, że nie ma przepisów wykonawczych do rozporządzenia pana ministra, więc nei ma podstaw do karania.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1