Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 mar 2019, o 04:11

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lip 2010, o 19:18 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Straż Gmina posiada Multanove 6f w wersji śmietnik.

Cytuj:
Fotoradar w Trzebielinie już robi zdjęcia kierowcom

Od trzech tygodni Straż Gminna w Trzebielinie ma fotoradar. Dziennie robi on około stu zdjęć kierowcom łamiącym przepisy. Rekordziści jeżdżą 140 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.– Te pierwsze tygodnie pokazały, jak ten fotoradar był potrzebny. Naszą gminę przecina droga krajowa. Jest duży ruch, szczególnie teraz, kiedy turyści jadą nad morze. Wiele kierowców za nic ma bezpieczeństwo innych. Jak można poruszać się 140 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, gdzie są przejścia dla pieszych ?! – mówi Tomasz Czechowski, wójt Trzebielina. Podkreśla, że przenośny fotoradar, którym dysponuje straż gminna, nie jest ustawiany w takich miejscach, aby zaskakiwać kierowców. – Wręcz przeciwnie. Mimo tego jest bardzo dużo przypadków zbyt szybkiej jazdy – oznajmia Czechowski.

Zarówno wójt, jak i Henryk Czarnecki, komendant straży, twierdzą, że nie liczą wpływów z mandatów. – Zresztą ich jeszcze nie ma. Zdjęcia są do obróbki. Trzeba ustalić właściciela pojazdu, ewentualnie kierowcę. Wysłać do niego man­dat, itp. To wszystko trwa – mówi Czarnecki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że przez te pierwsze tygodnie wystawiono mandaty na łączną kwotę około 300 tysięcy złotych. – Pieniądze to rzecz wtórna przy fotoradarze. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jesteśmy w trakcie uzgodnień związanych z ustawieniem na terenie naszej gminy masztów fotoradarowych, takich jak są w gminie Kobylnica. Konsultujemy to z zarządcą drogi krajowej oraz z policją. Mam nadzieję, że maszty staną jesienią tego roku – mówi Czechowski.

Wyznaczone miejsca to: Trzebielino – niedaleko szkoły, Zieliń – około stu metrów za skrzyżowaniem, oraz Suchorze – koło głównego skrzyżowania. – Te miejsca będą oznaczone
. Kierowcy powinni zwalniać na sam ich widok. Oczywiście w masztach co jakiś czas pojawiać będzie się fotoradar – oznajmia wójt.

Przenośny fotoradar, którym teraz dysponuje straż gminna, jest dzierżawiony. Zakupu na stałe gmina ma dokonać za kilka miesięcy. – Uznaliśmy, że na początek najlepiej uczyć się na dzierżawionym sprzęcie, aby później dokonać odpowiedniego zakupu – wyjaśnia Czechowski.

W Trzebielinie jest trzech strażników gminnych – komendant i dwóch podwładnych. Z powodu tak małej kadry fotoradar pracuje co najwyżej przez sześć godzin dziennie i zwykle w przedziale od 7 do 15 i to w dni powszechne, a nie w weekendy.
– Fotoradar w terenie obsługuje jeden strażnik. Drugi w tym czasie zajmuje się innymi obowiązkami. Nasza formacja nie została powołana tylko do obsługi fotoradaru. Jesteśmy po spotkaniach z mieszkańcami. Ludzie mają duże oczekiwania co do porządków, ochrony środowiska, bezpańskich psów – mówi Czarnecki.

Trzebieliński fotoradar jest jedynym fotoradarem w powiecie bytowskim. Nie ma go nawet policja. – Okresowo wypożyczamy fotoradar od komendy wojewódzkiej – mówi Michał Gawroński, rzecznik prasowy bytowskiej policji.
Fotoradar ma kupić miastecki samorząd na potrzeby miejscowej straży miejsko-gminnej. 150 tysięcy złotych na ten cel radni przyznali już pół roku temu. – Zakup się przeciąga, bo szukamy nowego pomieszczenia dla straży. Obsługa fotoradaru wiąże się z zatrudnieniem nowych strażników. Obecne biuro jest za małe – oznajmia Tomasz Zielonka, wiceburmistrz Miastka. Nowa siedziba straży szykowana jest w piwnicy ratusza z wejściem koło Urzędu Stanu Cywilnego. – Trzeba przygotować projekt adaptacji pomieszczeń. Nie sądzę, aby w tym roku udało się kupić fotoradar. Ale nie ma co się spieszyć. Zmieniają się przepisy. Nie będzie można stawiać urządzeń, gdzie się chce, a tylko w miejscach uzgodnionych z zarządcą drogi. Fotoradary nie będą już maszynkami do zarabiania pieniędzy
– przekonuje Zielonka. O zakupie fotoradarów dyskutuje się w gminie Bytów i Studzienice, ale konkretów żadnych nie ma


Obrazek

Gminny fotoradar w Suchorzu (gm. Trzebielino). Jest to jedyne takie urządzenie w powiecie bytowskim. Nie ma go nawet policja.


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2010, o 23:57 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 15 sie 2009, o 20:08
Posty: 722
Lokalizacja: Kielce
Trzebielino 50 km/h

Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Zezwalam na kopiowanie i umieszczanie w Internecie wszystkich moich zdjęć, pod warunkiem podania źródła jego pochodzenia i autora. Nie zezwalam na modyfikację zdjęć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2010, o 01:24 
Ciekawy motyw chowania się nie ma to tamto kuźwa :/


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2010, o 07:27 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Gmina Trzebielino zwietrzyła dobry biznes w fotoradarze i postanowiła zakupić swój sprzęt i 3 maszty do niego. Ogłosili przetarg i celują w Multę.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2010, o 10:47 
Można poczytać o tym przetargu


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2010, o 20:36 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Jak na razie Multy i masztów nie będzie >>KLIK<<

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Przemo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2010, o 21:56 
Offline
Podkomisarz
Podkomisarz

Dołączył(a): 9 paź 2009, o 17:32
Posty: 683
Lokalizacja: CNA
Nie będzie, bo zarobek nie wpłynie do kasy gminy ... tylko do państwowej... A.D. 2011 :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2010, o 22:06 
Multe przecież samą mogą sobie kupić i wszystko zostanie w gminie. Na cholerę im te maszty....spoko zaraz wypłynie sam sprzęt bez masztów do przetargu. :>


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 21:00 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Jest następny przetarg. Będzie MultaradarC.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 21:41 
Lipiec się zbliża trzeba się zbroić na lato :gapa:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2011, o 17:19 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4774
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Publiczno-prywatny interes na dwa fotoradary

Fotoradar w gminie Trzebielino można spotkać w dwóch różnych miejscach.
Strażnicy gminni w Trzebielinie (woj. pomorskie) walczą z piratami drogowymi przy pomocy już dwóch fotoradarów. Aby w pełni korzystać z obu urządzeń, jeden ze strażników pilnuje fotoradaru w prywatnym samochodzie.
..Straż Gminna w Trzebielinie funkcjonuje już ponad rok. Choć została powołana, aby dbać o porządek i bezpieczeństwo w gminie wyraźnie skupia uwagę na walce z piratami drogowymi. Już w kwietniu ubiegłego roku strażnicy z Trzebielina zaczęli używać fotoradaru, który został wypożyczony od prywatnej firmy.

– Nie na zasadzie udziału w zyskach, ale za stałą kwotę miesięcznej dzierżawy. Poza tym firma, od której dzierżawiliśmy i dzierżawimy fotoradar, nie ma z nami nic wspólnego. Sami, bez żadnych pośredników, obrabiamy zdję­cia osób, które przekroczyły dopuszczalną prędkość – tłumaczy Henryk Czernecki, komendant Straży Gminnej w Trzebielinie. Według niego, ta decyzja była bardzo dobra.

– Od czerwca do końca grudnia ubiegłego roku odnotowaliśmy 10 tysięcy wykroczeń drogowych. Zdarzało się, że w miejscach, gdzie obowią­zuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, kierowcy mieli na liczniku nawet 145 km na godzinę. Szczególnie często ograniczenie łamali motocykliści, którym wydawało się, że są nieuchwytni – dodaje komendant Czernecki.

Jego zdaniem efekty już są, bo fotoradar przyczynił się do tego, że spora grupa kierowców zaczęła zwalniać.

– Poza tym od czasu, gdy używamy fotoradaru, nie mieliśmy na naszych drogach śmiertelnego wypadku – podkreśla.

Dlatego w tym roku gmina Trzebielino ponownie wydzierżawiła fotoradar na okres od kwietnia do sierpnia. Na dodatek – jak zauważyli nasi Czytelnicy – sprawiła sobie jeszcze własny.

– Tak, gmina kupiła fotoradar w przetargu. Przeszliśmy już specjalne szkolenie, mamy wymagamy certyfikat i od 24 maja korzystamy z niego. Uzgodniliśmy z policją, gdzie i kiedy będziemy go wystawiać
– przyznaje komendant Czernecki.

Na temat finansowego aspektu dzierżawy i zakupu fotoradaru komendant Czernecki nie chce rozmawiać, bo to są kompetencje gminy.

– Gmina jest tak pazerna, że strażnik wozi ten nowy fotoradar prywatnym samochodem – uważa nasz Czytelnik, który zwrócił uwagę na tę praktykę, obserwując stojący pojazd przy fotoradarze.

– Tu nie chodzi o pazerność, ale o to, aby sprzęt był w pełni wykorzystany. Ponieważ mamy tylko jeden samochód, zawarłem ze strażnikiem umowę na wykorzystanie jego prywatnego auta. Przy jego pomocy pilnuje ustawiony na poboczu fotoradar. Wszystko jest legalne – uważa komendant Czernecki.

– Czy poza tym macie jeszcze czas na inne działania? – zapytaliśmy komendanta.

– Pracy jest bardzo dużo. Jakoś sobie radzimy. Wkrótce będzie trochę łatwiej, bo zatrudnimy jeszcze jednego strażnika, który właśnie przechodzi szkolenie – mówi komendant Czernecki.

Tomasz Czachowski, wójt Trzebielina, potwierdza, że strażnik gminny korzysta z prywatnego samochodu.

– Ale tylko do pilnowania fotoradaru. Przewozimy obydwa urządzenia razem samochodem służbowym straży gminnej – podkreśla wójt Czachowski.

Jego zdaniem mieszkańcy gminy, którzy mieszkają przy ruchliwych ulicach, są bardzo zadowoleni z fotoradarów, bo odczuli poprawę bezpieczeń­stwa.

A ile gmina zarobiła na wpływach z mandatów?

– Za 2010 rok do budżetu z tego tytułu wpłynęło 950 tysięcy zł. To nie są nadzwyczajne pieniądze, ale takie, które wynikają z policyjnego taryfikatora – uściśla wójt Czachowski.

regiomoto.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2011, o 21:53 
Cytuj:
Straż z Trzebielina poluje na kierowców?

Kierowcy twierdzą, że komendant Straży Gminnej liczącego niecałe 4 tys. mieszkańców Trzebielina ustalił minimalny limit zdjęć wykonywanych fotoradarem. Podlegli mu strażnicy, pracujący przy drodze krajowej nr 21, mają podobno łapać na fotoradar przynajmniej 100 kierowców dziennie. Jaka jest prawda? Dowodów nie ma, a zarówno komendant, jak i wójt zaprzeczają. Pewnym obrazem są efekty pracy straży. W 2010 roku, w pierwszym półroczu działalności (od czerwca do grudnia), straż w Trzebielinie na fotoradarach zarobiła prawie milion złotych. To dość sporo w gminie, której roczny dochód w budżecie to niecałe 12 mln zł.
- Informacje mam od osoby, nazwijmy ją, zbliżonej do straży w Trzebielinie. Opowiadała mi, że komendant wydał ustne polecenie ustawiania się w taki sposób, by złapać jak największą liczbę kierowców. Ma to być przynajmniej 100 zdjęć dziennie - twierdzi nasz rozmówca (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).
Komendant Henryk Czarnecki mówi, że wiadomości o rzekomym dziennym limicie zdjęć są wyssane z palca. - To wirtualna rzeczywistość - twierdzi szef straży. - Absolutnie nie wydawałem takich zaleceń. Strażnicy rutynowo przez określony czas kontrolują prędkość pojazdów. Gdyby wszyscy jeździli przepisowo, to moi ludzie wracaliby z drogi bez zdjęć. Nawet bym się wówczas cieszył, ale - niestety - rzeczywistość jest inna. Naszym celem jest ograniczanie prędkości. Strażnicy z Trzebielina mają już dwa fotoradary. Obsługuje je dwóch szeregowych strażników. Pozostali dwaj, w tym komendant, skupiają się głównie na pracy w terenie, jak. np. wykrywanie nielegalnych wysypisk śmieci.
- Fotoradary ustawiamy w najbardziej newralgicznych miejscach, uzgodnionych z policją. To także wspomniana prosta w Zieliniu, do której kierowca ma pretensje - przyznaje komendant Czarnecki. - Usytuowanie fotoradarów nie jest tajemnicą. Miejsca te oznaczone są znakami B-51 obowiązkowo ostrzegającymi o kontroli fotoradarowej, ze wskazaniem długości odcinka drogi. Niestety, kierowcy lekceważą te ostrzeżenia, a pretensje mają ci, którzy pewnie mandat zapłacili. Powinni mieć żal do siebie, bo nawet na prostym odcinku w Zieliniu trzeba zdjąć nogę z gazu. To teren zabudowany. Gdyby wszyscy jeździli przepisowo, to nikt nie zapłaciłby mandatu. Prawda jest taka, że wielu z nich nawet nie patrzy na znaki, a później się dziwią, że przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Komendant nie robił dokładnych obliczeń dotyczących liczby wykonywanych zdjęć, ale szacuje, że jest to ok. 90 kierowców dziennie łamiących przepisy. - Z tej liczby ok. 70 przypadków kończy się wystawieniem mandatu, a pozostałe 20 idzie "na odstąpienie", bo nie można ustalić sprawcy - wyjaśnia Czarnecki. Dwoma fotoradarami udaje się więc udowodnić winę nawet 140 kierowcom dziennie. Wśród ukaranych są rekordziści. Ostatnio zrobiono zdjęcie motocykliście, który jechał 176 km/h.
- Właśnie na krytykowanej prostej w Zieliniu - podkreśla Czarnecki. - Będziemy tam nadal ustawiać fotoradar, bo taka jest wola mieszkańców. W przyszłości postawimy nawet maszt kontrolujący kierowców 24 godziny na dobę. Nie robimy tego w imię łatwego zysku dla gminy, ale w imię zmniejszenia prędkości aut na drodze.

dziennik baltycki


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2011, o 20:03 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Kasę z mandatów niech przekażą na jakiś cel charytatywny i wtedy będzie zgodnie z prawdą.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2011, o 20:10 
Taaa...a świstak siedzi bo milka była konfidentem. :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2011, o 00:19 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:27
Posty: 72
Lokalizacja: Sopot
Obrazek

U mnie wyskoczyli z lepszym dowcipem. :rotfl5:
Normalnie maszynka do zakrzywiania czasoprzestrzeni. Najśmieszniejsze jest to, że NIGDY nie byłem posiadaczem samochodu na warszawskich blachach ;) Nie mówiąc już o totalnie pokopanych datach użytych w piśmie. Jak tu traktować poważnie tak ważny urząd jak Straż Wiejska... tfu, Gminna :DD: :DD: :DD:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group