Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy
http://fotoradary.net/

Piła DK nr 11/10 Poznań - Koszalin
http://fotoradary.net/pila-dk-nr-11-10-poznan-koszalin-vt1134.html
Strona 1 z 1

Autor:  Gość [ 7 lis 2009, o 00:59 ]
Tytuł:  Piła DK nr 11/10 Poznań - Koszalin

Fotoradar stacjonarny w miejscowości Piła, a konkretniej na obwodnicy Piły jadąc w kierunku Koszalin/Szczecin. Ograniczenie prędkości do 70 km/h są dużo wcześniej niebieskie tablice informacyjne. Fotoradar stoi przed przejazdem kolejowym i skrętem na Zalgniewo.Obrazek Obrazek

Piła
Woj. wielkopolskie
Powiat: pilski
Gmina: Piła

Autor:  Piotrek87 [ 7 kwi 2010, o 13:32 ]
Tytuł: 

Obwodnica Piły

Obrazek

Autor:  Gość [ 3 lut 2012, o 20:19 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Fotoradar straży miejskiej - znamy lokalizacje

I to aż cztery. W tym roku fotoradar i trzy słupy, dwa kolejne fotoradary w 2013 i 2014. 1 stycznia 2015 nie może być ani jednej pustej „puszki”. Jednym z branych pod uwagę w pierwszej kolejności miejsc, w których może stanąć fotoradar, jest skrzyżowanie Alei Wojska Polskiego i ulicy Chopina oraz przejście dla pieszych w jego pobliżu. Fot. Marcin Maziarz Jednym z branych pod uwagę w pierwszej kolejności miejsc, w których może stanąć fotoradar, jest skrzyżowanie Alei Wojska Polskiego i ulicy Chopina oraz przejście dla pieszych w jego pobliżu. Fot. Marcin Maziarz
Pierwszy fotoradar pilskiej straży miejskiej może stanąć przy jednej z ulic w mieście na przełomie marca i kwietnia. To wersja realistyczna - „na dniach” zostanie ogłoszony przetarg na dostawę samego urządzenia oraz trzech słupów.
- Wstępnie wybrana lokalizacja, to Aleja Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Chopina - zdradza komendant straży miejskiej Wojciech Nosek. - Tu fotoradar będzie obejmował także przejście dla pieszych. Kolejne rozpatrywane lokalizacje, to Aleja 500-lecia przed skrzyżowaniem z ulicą Śniadeckich. Trzecia lokalizacja to zespół szkół ponadgimnazjalnych przy Alei Powstańców Wielkopolskich, czyli popularna Nafta, i czwarta to ulica Lelewela na wysokości szkoły podstawowej. Jeżeli wystarczy pieniędzy na cztery słupy, to chciałbym je postawić właśnie w tych miejscach. Jeżeli w przetargu okaże się, że będziemy mogli zakupić tylko trzy słupy, wówczas jedna z tych lokalizacji odpadnie.
Fotoradar kupiony w tym roku ma być pierwszym, ale nie ostatnim takim urządzeniem. Dwa kolejne powinny znaleźć się „na stanie” straży miejskiej w roku 2013 i 2014, tak by 1 stycznia 2015 roku nie było w Pile ani jednej pustej „puszki”. - Prawo przewiduje, że 1 stycznia 2015 roku nie może być „pustostanów”, czyli atrap fotoradarów - tłumaczy Wojciech Nosek. - Jeżeli pierwszy fotoradar pokaże, że jest bezpieczniej, będziemy chcieli co roku kupić jeden fotoradar.
Tymczasem jedyny stały - do tej pory - fotoradar w granicach Piły przy drodze krajowej nr 11 na wysokości Motylewa, zniknął około dwa miesiące temu. Dziś jedyny ślad po nim to stojące nadal niebieskie tabliczki.
O fotoradarach, a także o korkach i robotach drogowych na drogach w Pile i w regionie usłyszysz - także siedząc za kierownicą

Radio Eska Piła na 105,6.

Autor:  osclbn [ 19 kwi 2012, o 12:52 ]
Tytuł: 

SM Piła chce postawić stacjonarne fotoradary według poniższej mapki:
Obrazek

Autor:  Gość [ 17 sie 2012, o 11:53 ]
Tytuł: 

Fotoradar GITD w systemie CANARD wchodzi właśnie w stan realizacji przy ulicy Kossaka.

Autor:  osclbn [ 4 paź 2012, o 11:48 ]
Tytuł: 

Cytuj:
ITD nie zgadza się na fotoradar straży miejskiej przy Alei 500-Lecia…

Za to sama chce postawić własny fotoradar na Kossaka. Tam jednak do zdarzeń drogowych dochodzi znacznie rzadziej.

Pierwszy fotoradar pilskiej straży miejskiej miał stanąć jeszcze przed wakacjami. Miał stanąć, jednak w październiku nadal go nie ma. Straż miejska zebrała prawie wszystkie potrzebne opinie i zgody. Brakuje tylko jednej - od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. - Intensywna wymiana korespondencji trwała od czerwca tego roku - mówi komendant pilskich strażników Wojciech Nosek. - Dwa tygodnie temu nadeszła odpowiedź, w której ITD nie wyraziła zgody na ustawienie fotoradaru we wskazanym przez nas miejscu.

Miejsce jakie wskazała straż miejska, to Aleja 500-Lecia w pobliżu skrzyżowania z ulicą Śniadeckich. Komendant straży miejskiej nie zamierza odpuścić. - Skuteczne ograniczenie prędkości jest w tym miejscu potrzebne - kierowcy nagminnie przekraczają tam dozwoloną prędkość, co owocuje stłuczkami i wypadkami. Szykuję pismo do Głównego Inspektora Transportu Drogowego, w którym przedstawię moje stawnowisko. Zaproponowałem też prezydentowi alternatywne rozwiązanie.

O szczegółach tego ostatniego Wojciech Nosek nie chce rozmawiać do czasu decyzji w tej sprawie. Ma jednak nadzieję, że fotoradar na Alei 500-Lecia stanie do końca tego roku.

Tymczasem Inspekcja Transportu Drogowego, która uznała, że nie ma powodów, by stawiać fotoradar na Alei 500-Lecia w pobliżu kolizyjnego skrzyżowania, sama chce postawić swoje urządzenie na ulicy Kossaka, na której do zdarzeń drogowych dochodzi zdecydowanie rzadziej. Fotoradar ma stanąć tam jeszcze w tym roku, jako jedno z 300 nowych urządzeń instalowanych w całym kraju.

Życie Piły

Autor:  Administrator [ 27 mar 2014, o 01:01 ]
Tytuł: 

GITD w Pile na ul. Bydgoskiej ustawi fotoradar stacjonarny "czerwone światło" Fotoradar będzie umiejscowiony w ciągu skrzyżowania dróg krajowych 10 i 11.

Autor:  sisero [ 14 kwi 2014, o 19:29 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Kamery na skrzyżowaniu będą sprawdzać, czy kierowcy wjeżdżają na „czerwonym”

Inspekcja Transportu Drogowego będzie fotografować w Pile kierowców, którzy wjadą na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kamery pojawią się na jednym z pilskich skrzyżowań w drugiej połowie tego roku.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wyznaczył 20 miejsc w Polsce, w których prowadzona ma być taka obserwacja. Dwa z takich miejsc są w Wielkopolsce, w tym jedno w Pile. Kamery mają znaleźć się na skrzyżowaniu drogi krajowej 10 i 11 – w rejonie ulicy Bydgoskiej.

Kamery będą uaktywniały się, gdy na sygnalizatorze włączy się czerwone światło. Jeśli kierowca w tym momencie wjedzie na skrzyżowanie zostanie sfotografowany. Na zdjęciach widać będzie całe skrzyżowanie, sygnalizator oraz zbliżenie pojazdu, który złamał przepisy.

Obrazek

Autor:  Asia [ 15 sie 2014, o 16:05 ]
Tytuł: 

Piotrek87 napisał(a):
Obwodnica Piły

Fotoradar i znaki D-51 zostały zdemontowane.

Autor:  renee [ 27 mar 2015, o 21:14 ]
Tytuł: 

Maryanek napisał(a):
GITD w Pile na ul. Bydgoskiej ustawi fotoradar stacjonarny "czerwone światło" Fotoradar będzie umiejscowiony w ciągu skrzyżowania dróg krajowych 10 i 11.

Już zamontowali żółte kamery. Identyczne jak mijałem dzisiaj w Nakle.

Autor:  Szymon [ 14 maja 2018, o 13:53 ]
Tytuł:  Re: Piła DK nr 11/10 Poznań - Koszalin

Fotoradar w Pile. Obwodnica.

Załączniki:
20180514_145021.jpg
20180514_145021.jpg [ 536.45 KiB | Przeglądane 418 razy ]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/