Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy
http://fotoradary.net/

Głuchołazy DK nr 40 PG - Prudnik
http://fotoradary.net/glucholazy-dk-nr-40-pg-prudnik-vt663.html
Strona 1 z 1

Autor:  Mateusz [ 8 wrz 2009, o 10:17 ]
Tytuł:  Głuchołazy DK nr 40 PG - Prudnik

Stoją na wylotach z miejscowości.

A tu fotka z Grunwaldzkiej od kumpla :P

Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2010-03-17, 11:27 ]
Cytuj:
Pracujący śmietnik (2.03)


Na początku wzbudzał tylko uśmiech kierowców teraz budzi także respekt. Mowa o śmietniku czyli o gminnym fotoradarze z Nysy. Koszt urządzenia zwrócił już po kilku miesiącach użytkowania, a co najważniejsze tam gdzie stoi jest bezpieczniej. To sprawia, że sąsiednie gminy chętnie fotoradar pożyczają. Dziś stosowną umowę, już po raz drugi podpisał burmistrz Głuchołaz.

http://ww6.tvp.pl/6483,20100302963145.strona
Choć od zrobienia zdjęcia do zapłacenia mandatu droga nie jest prosta to jednak warto się wysilić. Statystyki pokazują, że w ubiegłym roku, kiedy śmietnik pracował w Głuchołazach, w niektórych newralgicznych miejscach liczba wypadków i kolizji spadła do zera. To przekonuje władze miasta, że warto angażować straż miejską do wysyłania wezwań do zapłaty kierowcom popełniającym wykroczenia. Śmietnik głównie będzie pracował w Nysie, do Głuchołaz pojedzie na trzy sesje w miesiącu.

Autor:  osclbn [ 23 wrz 2011, o 21:21 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Fotoradar już w przyszłym tygodniu

Postrach kierowców wrócił na drogi. Strażnicy miejscy ponownie wyciągnęli swoje fotoradary. Przez ponad pół roku stały w piwnicy, czekając na przepisy wykonawcze. Teraz ponownie są postrachem piratów

To był długie miesiące wycięte z życiorysu fotoradu. Ubolewał bo nie mógł pracować w terenie. Teraz minister rozporządzenia wydał, a strażnicy zgodnie z nowym przepisami oznakowali miejsce gdzie fotoradar może pracować 24 godziny na dobę.

Strażnicy musieli wystąpić do zarządców dróg i prawidłowo oznakować wszystkie odcinki dróg na których urządzenie będzie pracować. – wyjaśnia Tomasz Dziedziński, komendant straży miejskiej w Głuchołazach

Nyski fotoradar po miesiącach przerwy tak się rozochocił do pracy, że w ciągu 3 godzin mrugał aż 50-siat razy. Bez wielkiego entuzjazmu ze strony kierowców. Po tak długiej przerwie kierowcy są wręcz zaskoczeni.

W gminie Głuchołazy na razie postawiono trzy komplety znaków. To Konradów, Stary Las i Nowy Las i Charbielin. Tam znaki pojawią się w piątek najpóźniej w poniedziałek. Producent nie wyrabia z realizacją zamówień – wyjaśnia Dziedziński.

Kolejne miejsca na których pojawi się fotoradar a wcześniej znaki to : Polski Świętów, Nowy Świetów, Bodzanów a w Głuchołazach ulice: Wrocławska, Grunwaldzka, Osiedle Pionierów. Rynek, Jana Pawła i Parkowa. Lista ta może zostać rozszerzona.

Fotoradar wypożyczony z Nysy będzie fotografował już przyszłym tygodniu.

źródło: Głuchołazy Online

Autor:  osclbn [ 23 sty 2013, o 19:44 ]
Tytuł: 

Cytuj:
W dniu 22 stycznia 2013 r. burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński i burmistrz Nysy Jolanta Barska podpisali porozumienie. Umowa ma na celu nawiązanie współpracy pomiędzy strażami miejskimi w Nysie i Głuchołazach w zakresie podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapoznania się z nowymi technologiami zastosowanymi w fotoradarach oraz wspólne szkolenie funkcjonariuszy. Straż Miejska w Głuchołazach dzierżawić będzie od strażników z Nysy urządzenie samoczynnie rejestrujące przekroczenie dozwolonej prędkości (fotoradar). Umowę zawarto do końca 2013 r.

nysa.eu

Autor:  osclbn [ 7 lis 2013, o 12:17 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Fotoradar już czyha na kierowców w gminie Głuchołazy

Krewkich zmotoryzowanych temperować będzie tamtejsza straż miejska. Od środy do 8 listopada na tamtejszych drogach będzie można napotkać jej mobilny patrol z fotoradarem.

- Akcja ta ma charakter prewencyjny – informuje Tomasz Dziedziński, komendant Straży Miejskiej w Głuchołazach. - Spodziewamy się u nas wielu gości, którzy już teraz przyjadą na długi weekend zakończony Świętem Niepodległości 11 listopada. Spróbujemy wieczorem kierowców trochę zdyscyplinować, zmusić do tego, żeby wolniej jechali szczególnie przez te wioski, gdzie nie ma chodników. Tam jest ciągle duży ruch pieszych. Pamiętajmy, że za nami jest Wszystkich Świętych i ludzie jeszcze będą chodzili na cmentarze.

Na comiesięczne akcje drogowe Straż Miejska w Głuchołazach wydzierżawia fotoradar od swoich kolegów z Nysy.

radio.opole.pl

Autor:  sisero [ 1 mar 2014, o 15:07 ]
Tytuł: 

Oznakowane znakami D-51 ulice w Głuchołazach:

ul. Kraszewskiego
ul. Wrocławska
ul. Powstańców Śląskich

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/