Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy
http://fotoradary.net/

Trojanów DK 17 Warszawa/Garwolin-Ryki/Lublin
http://fotoradary.net/trojanow-dk-17-warszawa-garwolin-ryki-lublin-vt1536.html
Strona 1 z 1

Autor:  Mateusz [ 14 sty 2010, o 21:06 ]
Tytuł:  Trojanów DK 17 Warszawa/Garwolin-Ryki/Lublin

Naprzeciwko szkoły w kier. Lublina. Ogr. 50km/h

Obrazek Obrazek

Cytuj:
Fotoradar w Trojanowie postrachem piratów drogowych

Piraci drogowi – to do Was! Od dzisiaj na krajowej siedemnastce, w miejscowości Trojanów oficjalnie rozpoczął pracę policyjny fotoradr. O godzinie 14:00, naprzeciwko szkoły odbyło się przekazanie i uruchomienie stanowiska do pomiaru prędkości przejeżdżających pojazdów.

- Przyczyną ogromnej ilości wypadków w Polsce jest nadmierna prędkość. Mam nadzieję, iż fotoradar w Trojanowie będzie impulsem aby tutaj tych wypadków było dużo mniej – powiedział przybyły specjalnie na tę uroczystość Wiceminister Transportu - Bogusław Kowalski.
Słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do uruchomienia radaru w Trojanowie skierowała również Poseł na Sejm RP - Stanisława Prządka: - Cieszę się, że udało się zainstalować ten radar w tak szybkim tempie (…) To jest dobry przykład jak można sprawnie i szybko podejmować działania i rozwiązywać problemy.
Uzasadniając dlaczego akurat w tym miejscu ustawiono fotoradar, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie nadkom. Marek Świszcz powiedział - Od początku roku na tym odcinku drogi doszło do 30 wypadków, w których zginęło 6 osób. Teraz będzie tutaj znacznie bezpieczniej.

Fotoradar zainstalowany jest na specjalistycznym maszcie. Składa się on ze skrzynki, w której pracuje główne urządzenie oraz z ruchomego mechanizmu windowego pozwalającego na umieszczenie radaru na odpowiedniej wysokości i w odpowiednim kierunku. Całość zamknięta jest w specjalnej obudowie, która chronić ma urządzenie przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Fotoradar w Trojanowie jest jednym z dwóch jakie pracują na siedemnastce, na obu krańcach powiatu garwolińskiego. Drugi radar znajduje się w miejscowości Puznówka. Wygląda więc na to, że główna droga naszego powiatu będzie teraz lepiej strzeżona a co za tym idzie i bardziej bezpieczna.

Największe koszty zainstalowania obu radarów związane były z zakupem dwóch specjalnych masztów, za łączną kwotę 36 tys. złotych, a połowę tej sumy wyłożyło Starostwo Powiatowe w Garwolinie.

Obrazek

Obrazek

Źródło: grajdołTrojany
woj.Mazowieckie
pow. garwoliński
gmina Trojanów

Autor:  Gość [ 24 cze 2014, o 23:47 ]
Tytuł: 

Stary masz został zdemontowany ale niebawem przybędzie nowy w systemie canard.

Autor:  osclbn [ 18 paź 2014, o 10:56 ]
Tytuł: 

W najbliższym czasie pojawi się Fotorapid CM, przeniesiony z woj. wielkopolskiego.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/