Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lut 2019, o 02:58

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 27 cze 2015, o 09:41 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
28 milionów zarobiły fotoradary w Warszawie kwota ogromna nie mają na co narzekać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 27 cze 2015, o 18:42 
Kansai napisał(a):
Na ulicy Modlińskiej fotoradar, ustawiony na jezdni w kierunku centrum, został odwrócony i teraz "strzela od tyłu".

Widać, że warszawska Straż Miejska zmienia strategię polowania na kierowców.
Fotoradar celujący "w twarz" jest dobrze widoczny i wszyscy zwalniają, można napisać, że działa więc prewencyjnie i poprawia bezpieczeństwo.
Ale jak widać nie o bezpieczeństwo i prewencję tutaj chodzi, ale o zaskoczenie. W rezultacie o ilość mandatów, która widocznie była zbyt mała....
Drugi fotoradar (ustawiony w kierunku Legionowa) nie został odwrócony, bo jest pusty od dłuższego czasu. A skoro nie "wystawia mandatów" to ustawiony jest tak, aby był widoczny i działał prewencyjnie.Ten fotoradar jest widoczny obojętnie w którą stronę jest ustawiony i bardzo dobrze oznakowany. Każdy za nim przyspieszała później przy Mrhoffera były wielkie dzwony. Jedziesz przepisowo i nie pstryka, zresztą i tak na Klasyków złapie Cię czerwone i dwa skrzyżowania za nim i przejścia. W drugą stronę więcej by zarobił bo i długa prosta i skrzyżowanie daleko.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 27 cze 2015, o 22:17 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 19 gru 2012, o 12:07
Posty: 63
Lokalizacja: Warszawa
Fox24 napisał(a):
Ten fotoradar jest widoczny obojętnie w którą stronę jest ustawiony i bardzo dobrze oznakowany.

Owszem, ale ten fotoradar "odwrócony" tyłem nie wygląda już tak groźnie. Usypia czujność :)

Cytuj:
Każdy za nim przyspieszała później przy Mrhoffera były wielkie dzwony. Jedziesz przepisowo i nie pstryka, zresztą i tak na Klasyków złapie Cię czerwone i dwa skrzyżowania za nim i przejścia.

Samo skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne i powinno zostać przebudowane. Wymuszanie pierwszeństwa jest tam na porządku dziennym (głównie tych, co próbują skręcać w lewo, zarówno z Mehoffera, jak i Modlińskiej).
A co do Klasyków, to jest to ulubione miejsce policji, która czai się na pobliskiej ul. Anecińskiej (?), gotowej do ruszenia w pościg za tymi co jadą na późnym pomarańczowym...

Cytuj:
W drugą stronę więcej by zarobił bo i długa prosta i skrzyżowanie daleko.

Też tak uważam. Ale widocznie niektórzy uznali, że bardziej opłaca się polować na wjeżdżających do miasta (bo przyzwyczajeni do większej prędkości), niż wyjeżdżających :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 28 cze 2015, o 00:06 
Więc wniosek prosty skoro stoi po stronie mniej zarobkowej i łapie tych którzy śmigają w stronę przejść dla pieszych to nie jest najgorzej ustawionym foto. Ta ulica na późne pomarańczowe to Pomorska.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 5 sie 2015, o 12:26 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 19 gru 2012, o 12:07
Posty: 63
Lokalizacja: Warszawa
Fotoradary na skrzyżowaniach al. Solidarności i Jana Pawła II oraz przy Wołoskiej i Domaniewskiej zostały zdemontowane.

tvnwarszawa napisał(a):
(...)Fotoradary na skrzyżowaniu al. Solidarności i Jana Pawła II, które łapały kierowców wjeżdżających na czerwonym świetle, działały od listopada ubiegłego roku. Z kolei takie same urządzenia zamontowane przy Wołoskiej i Domaniewskiej funkcjonowały od stycznia bieżącego roku.

Teraz żółte, charakterystyczne słupy zniknęły z obu skrzyżowań. – To standardowa procedura. Zakończyła nam się umowa z producentem tych urządzeń. Fotoradary zostały zdemontowane – potwierdza Monika Niżniak, rzeczniczka warszawskiej straży miejskiej.

tvnwarszawa napisał(a):
Zapytaliśmy czy słupy wrócą na oba skrzyżowania. – Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ze względu na niestabilną sytuację prawną jeśli chodzi o wykorzystywanie takich urządzeń przez straż miejską – precyzuje Niżniak.


Pełny tekst artykułu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 6 sie 2015, o 17:43 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 19 gru 2012, o 12:07
Posty: 63
Lokalizacja: Warszawa
Już we wrześniu kolejny fotoradar zostanie zdemontowany, tym razem ten przy ulicy Dźwigowej.
tvnwarszawa napisał(a):
We wrześniu znikną urządzenia stojące przy Dźwigowej - tam też kończy się umowa, a straż miejska na razie nie zamierza podpisywać nowych.

Kolejny radar zniknie, teraz z Dźwigowej. Czy wrócą? "Czekamy na decyzję sejmu"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 3 wrz 2015, o 12:31 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Warszawa. Kamery znikną z Globusowej

Jeszcze we wrześniu z Globusowej i Dźwigowej znikną kamery! Na miejsce już nie wrócą, bo od stycznia przyszłego roku straż miejska straci prawo do kontroli kierowców. Nie wiadomo jednak, co stanie się z pomarańczowymi skrzynkami, które straszą warszawiaków.

Fotoradary powoli znikają z warszawskiego krajobrazu. Już zdemontowano urządzenia na skrzyżowaniach Wołoskiej z Domaniewską oraz alei Solidarności z aleją Jana Pawła II. W tych miejscach strażnicy miejscy tylko dzierżawili żółte skrzynki. Kiedy umowy się skończyły, trzeba było zdjąć maszyny i oddać. Podobny los spotka kamery znajdujące się na rogu Globusowej z Wadowicką i Dźwigowej ze Zdobniczą, które filmowały wjazd kierowców na czerwonym świetle. - 20 września wygasa umowa na urządzenie rejestrujące zamontowane przy ul. Globusowej. W tym samym dniu rozpoczęty zostanie również demontaż - mówi Jolanta Borysewicz z biura prasowego straży miejskiej. Urządzenia w to miejsce raczej nie wrócą, bo od 1 stycznia 2016 roku strażnicy nie będą już mogli zajmować się kontrolami prędkości.

Wciąż jednak nie wiadomo, co stanie się z pozostałymi fotoradarami straży miejskiej, np. na moście Gdańskim, na skrzyżowaniu Grójeckiej i Dickensa czy w alei Krakowskiej na wysokości 17 Stycznia. - Na dzień dzisiejszy główny inspektor transportu drogowego nie określił, czy w przyszłości będzie zainteresowany jakąkolwiek formą objęcia dozorem punktów pomiaru, które dziś obsługiwane są przez straż miejską - mówi Jolanta Borysewicz.

Według GITD nowe przepisy nie są jasne. Adam Jasiński z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym przyznał, że urządzenia GITD i straży miejskiej działają w innych systemach i trzeba je ze sobą skonfigurować. Urzędnicy są jednak w stałym kontakcie. Na dziś wiadomo tylko tyle, że strażnicy miejscy do końca roku swoich kontroli nie odpuszczą.

Obrazek


Fotobzdurki jedna po drugiej ku uciesze stolicy znikają :D:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 9 paź 2015, o 09:22 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Warszawskie fotoradary jadą na Litwę.

Być może fotoradary całkiem znikną ze stolicy z Warszawy! 1 stycznia wchodzą w życie nowe przepisy zakazujące straży miejskiej kontroli prędkości. Dlatego trwają urzędnicze przepychanki, co zrobić z urządzeniami. Miasto nie chce oddawać radarów za darmo, a Inspektorat Transportu Drogowego nie chce ich od Ratusza kupić. - Może sprzedamy je Litwie - dowiedzieliśmy się w Ratuszu.

Pierwsze żółte skrzynki fotoradarów już zniknęły z krajobrazu stołecznych ulic. Tak stało się u zbiegu alei Jana Pawła II i Solidarności oraz u zbiegu Wołoskiej i Domaniewskiej. - Urządzenia były przez nas dzierżawione i już tam nie wrócą - mówi Jarosław Jóźwiak (32 l.), wiceprezydent Warszawy. Kolejne, np. te na skrzyżowaniu Dickensa i Grójeckiej, Ostrobramskiej i Zamienieckiej czy Sobieskiego i Witosa, znikną do 1 stycznia 2016 roku. - Czekamy na decyzję, co mamy robić dalej - mówi Jarosław Jóźwiak.

Ratusz najchętniej sprzedałby fotoradary Inspektoratowi Transportu Drogowego. - Nie można wykluczyć ewentualnego przejęcia urządzeń od straży miejskiej, po indywidualnym rozpatrzeniu danego przypadku, ale kupno obecnie nie wchodzi w grę - mówi Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. - Na razie nie było nawet takich rozmów - dodaje. - Za darmo nie możemy ich oddać, bo to byłaby niegospodarność. Fotoradary mają europejską homologację, więc możemy je sprzedać np. na Litwę - mówi "Super Expressowi" Jarosław Jóźwiak.

Cała sytuacja cieszy kierowców, ale martwi urzędników. Nic dziwnego. W ubiegłym roku wystawiono mandaty z fotoradarów na kwotę ponad 27 milionów złotych. - Warszawa stała się ofiarą gmin, które traktowały fotoradary jak maszynkę do zarabiania pieniędzy. My tak nie robiliśmy. Chodziło o bezpieczeństwo - mówi Jarosław Jóźwiak. - Decyzję o każdej lokalizacji takiego urządzenia poprzedzały dokładne analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego - dodaje.
se.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 18 gru 2015, o 13:27 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 19 gru 2012, o 12:07
Posty: 63
Lokalizacja: Warszawa
Wygląda na to, że przynajmniej część urządzeń zostanie włączona do systemu GITD i będą nadal pracować. Poza ewidentnymi przypadkami "skarbonek", niektóre bardzo dobrze spełniały swoją rolę na tych najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach, zmniejszając liczbę wypadków praktycznie do 0 .

tvnwarszawa.pl napisał(a):
GITD może przejąć 16 z 27 urządzeń
Fotoradary jednak zostaną? Straż miejska gotowa je oddać

Jest szansa, że część fotoradarów nie zniknie z warszawskich ulic po 1 stycznia, na co się zanosiło. Straż miejska zgłosiła Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, że jest gotowa przekazać mu urządzenia - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.
Jeszcze pod koniec listopada pisaliśmy, że w Warszawie zostaną tylko cztery stacjonarne urządzenia - należące do GITD. Bo większość - 27 słupków - należące do straży miejskiej miały zostać zlikwidowane w związku ze zamianą prawa. Dwa tygodnie później pojawiła się iskierka nadziei, że stolica nie stanie się jednak z dnia na dzień rajem dla piratów drogowych.

15 grudnia w piśmie do straży miejskiej GITD poprosił o przekazanie mu 16 z 27 urządzeń zlokalizowanych w stolicy. I przedstawił listę fotoradarów, które chciałby przejąć. Chodzi m.in. o urządzenia znajdujące się przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i al. Witosa; al. Niepodległości i ul. Batorego czy Grójeckiej z Dickensa.
Straż może oddać wszystkie

W piątkowej odpowiedzi straż miejska zadeklarowała, że jest gotowa przekazać wszystkie urządzenia. Przejęcie części podpisany pod dokumentem komendant Zbigniew Leszczyński nazwał wręcz "rozwiązaniem błędnym i wadliwym".

"W ocenie straży miejskiej, dla której najważniejsze jest utrzymanie osiągniętego stanu bezpieczeństwa na stołecznych drogach, system zbudowany przez straż miejską powinien być zachowany w istniejącej formie i nadal rozbudowywany" - czytamy w liście do GITD. Leszczyński proponuje pójść jeszcze krok dalej i rozbudować funkcjonujący dotychczas system.

Dlaczego GITD nie zgłosił chęci przejęcia wszystkich fotoradarów nie wyjaśnił. - Do momentu podjęcia ostatecznej decyzji, są to tylko spekulacje. Kontakt jest, rozmowy są w toku. Jak się zakończą, zobaczymy - ucina przedstawiciel ins


LINK
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 19 gru 2015, o 09:26 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Jedyna marka fotobzury którą krokodyle chcą włączyć do systemu canard.
O Polskiej a tym bardziej ruskiej nie chcą słyszeć.
Ciekawe dlaczego? Za dobre są :rechot:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 10 sty 2016, o 18:05 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Fotoradary przez wiele tygodni nie wrócą na ulice. "Trwają przepychanki między urzędnikami"

Jeszcze przez wiele tygodni kierowcy nie muszą się obawiać wyłączonych w grudniu 27 samorządowych fotoradarów. Wszystko z powodu przepychanek między urzędnikami.

Jak ustaliło Radio Zet, w sprawie urządzeń trwa dopiero ustalanie terminu spotkania między władzami miasta, kierownictwem straży miejskiej i urzędnikami Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jak niedawno informowaliśmy, 1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa, której założeniem jest pozbawienie uprawnień do kontroli kierowców ze strony straży miejskiej. Chodzi o wykorzystywanie zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych urządzeń rejestrujących. Dlatego również warszawskie fotoradary zostały już wyłączone. Przejęciem stołecznego systemu jest zainteresowany Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Gdyby tak się stało, zyskałby nie tylko możliwość kontroli kierowców, ale i utrzymania systemu w stolicy. Straż miejska nie tylko do tego zachęca, ale i proponuje zwiększenie liczby urządzeń.

Urzędnicy listy piszą

Podłączenie fotoradarów musi być poprzedzone przejściem całej procedury administracyjnej, co zajmuje zwykle wiele dni. Pierwsze pisma w tej sprawie zaczęto wysyłać jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Jak informuje Radio Zet, Straż Miejska proponuje w nich, by usunąć fotoradary. W odpowiedzi GITD nie wyraża na to zgody. W połowie grudnia 2015, w piśmie od GITD można przeczytać, że Inspektorat może przejąć część fotoradarów. W odpowiedzi Komendant Straży Miejskiej proponuje, by jak najszybciej zdemontować urządzenia. Chodziło o to, że mogą przepaść środki przeznaczone na to w 2015 roku.

Kolejny list to zgoda Straży Miejskiej na przekazanie fotoradarów. Następne pismo, to list od GITD. Inspektorat pisze, że urządzenia muszą być przekazane nieodpłatnie. Ponieważ nie zajęto się sprawą w 2015 roku, okazało się, że nie ma środków na przekazanie tych urządzeń. Obecnie trwa ustalanie terminu spotkania między władzami miasta, kierownictwem straży, a GITD. Ten ostatni już zapowiedział, że nie ma na to w swoim budżecie pieniędzy.

Wiele wskazuje więc na to, że fotoradary przez wiele tygodni nie wrócą na warszawskie ulice.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 11 sty 2016, o 08:44 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:33
Posty: 830
Lokalizacja: Gród Kraka
sisero napisał(a):
Cytuj:
Fotoradary przez wiele tygodni nie wrócą na ulice. "Trwają przepychanki między urzędnikami"

Jeszcze przez wiele tygodni kierowcy nie muszą się obawiać wyłączonych w grudniu 27 samorządowych fotoradarów. Wszystko z powodu przepychanek między urzędnikami.

Jak ustaliło Radio Zet, w sprawie urządzeń trwa dopiero ustalanie terminu spotkania między władzami miasta, kierownictwem straży miejskiej i urzędnikami Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jak niedawno informowaliśmy, 1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa, której założeniem jest pozbawienie uprawnień do kontroli kierowców ze strony straży miejskiej. Chodzi o wykorzystywanie zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych urządzeń rejestrujących. Dlatego również warszawskie fotoradary zostały już wyłączone. Przejęciem stołecznego systemu jest zainteresowany Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Gdyby tak się stało, zyskałby nie tylko możliwość kontroli kierowców, ale i utrzymania systemu w stolicy. Straż miejska nie tylko do tego zachęca, ale i proponuje zwiększenie liczby urządzeń.

Urzędnicy listy piszą

Podłączenie fotoradarów musi być poprzedzone przejściem całej procedury administracyjnej, co zajmuje zwykle wiele dni. Pierwsze pisma w tej sprawie zaczęto wysyłać jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Jak informuje Radio Zet, Straż Miejska proponuje w nich, by usunąć fotoradary. W odpowiedzi GITD nie wyraża na to zgody. W połowie grudnia 2015, w piśmie od GITD można przeczytać, że Inspektorat może przejąć część fotoradarów. W odpowiedzi Komendant Straży Miejskiej proponuje, by jak najszybciej zdemontować urządzenia. Chodziło o to, że mogą przepaść środki przeznaczone na to w 2015 roku.

Kolejny list to zgoda Straży Miejskiej na przekazanie fotoradarów. Następne pismo, to list od GITD. Inspektorat pisze, że urządzenia muszą być przekazane nieodpłatnie. Ponieważ nie zajęto się sprawą w 2015 roku, okazało się, że nie ma środków na przekazanie tych urządzeń. Obecnie trwa ustalanie terminu spotkania między władzami miasta, kierownictwem straży, a GITD. Ten ostatni już zapowiedział, że nie ma na to w swoim budżecie pieniędzy.

Wiele wskazuje więc na to, że fotoradary przez wiele tygodni nie wrócą na warszawskie ulice.W dobrym kierunku szli, ale prawdy nie doszli.

GITD musi rozliczyć projekt Unijny, z którego zbudowali obecny system fotoradarów, "red light" i odcinkowego pomiaru prędkości. Jeżeli by zaczęli teraz przejmować urządzenia mogli by unieważnić całość i kasy by nie było. Dodatkowo ITD prawie na pewno zostanie zlikwidowane, a inspektorki zostaną włączeni w specjalny dział policji.
Jednak potrwa to trochę czasu, bo dokładają się jeszcze urządzenia działające na nielegalnych wojskowych pasmach, więc ITD będzie musiało dostosować swoje fotki (ciekawi mnie czy w związku z nielegalną częstotliwością , nie będą mieli problemu z rozliczeniem dotacji unijnej :D ) i to zajmie im kolejny długi czas, a później MOŻE jak sami twierdzą to kilka urządzeń przejmą. ;)

_________________
Wykładowca na kursie prawa jazdy:

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"


Ostatnio edytowano 11 sty 2016, o 11:57 przez xso, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 11 sty 2016, o 11:33 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Wszystko z korzyścią dla nas i mniej fotobzdury na drogach tym lepiej :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 16 lut 2016, o 14:37 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Cztery fotoradary GITD i 20 tysięcy zdjęć

Ponad 20 000 zdjęć w ubiegłym roku zrobiły w Warszawie fotoradary Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Do tych informacji dotarł reporter RMF MAXXX Przemysław Mzyk.

W 2015 roku urządzenia GITD na Pułkowej, Rosochata, Pileckiego oraz w alei Stanów Zjednoczonych zrobiły w sumie 20587 zdjęć. Najwięcej fotografii było w sierpniu – 2281, najmniej w czerwcu – 989.
Liczba zarejestrowanych naruszeń:

ul. Pułkowa – 9923
(liczba wezwań – 7712, wystawione mandaty – 2875)
ul. Pileckiego – 8448
(liczba wezwań – 4286, wystawione mandaty – 1529)
ul. Rosochata – 583
(liczba wezwań – 240, wystawione mandaty – 64)
al. Stanów Zjednoczonych – 1633
(liczba wezwań – 791, wystawione mandaty – 208)

Rekordzista, Aleją Stanów Zjednoczonych, pędził samochodem Audi z prędkością 186 km/godz. przy ograniczeniu do osiemdziesiątki. Natomiast na Pułkowej kierujący Mercedesem jechał 153 km/godz. przy ograniczeniu do 60 km/godz.

Funkcjonariusze na podstawie fotografii wystawili 13 tysięcy wezwań, ostatecznie ukarano ponad 4,5 tysiąca zmotoryzowanych.

Jak dowiedział się reporter RMF MAXXX w ponad 1/4 przypadków nie udało się wystawić mandatów. GITD tłumaczy to brakiem danych z CEPIK dotyczących właścicieli aut widocznych na zdjęciach oraz złą jakością części fotografii. Dużą liczbę popełniających wykroczenie stanowili również zmotoryzowani zza wschodniej granicy – tu GITD także nie może wystawić mandatu.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warszawa
PostNapisane: 18 mar 2016, o 19:12 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3676
Cytuj:
Miejskie fotoradary nie wrócą na ulice.

To już pewne! Na stołeczne ulice nie wrócą fotoradary dotychczas użytkowane przez strażników miejskich. Urzędnicy ze stołecznego ratusza nie dogadali się z inspektorami transportu drogowego.

Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy pomiędzy urzędnikami a inspektorami dobiegały końca i wszystko było dopięte na ostatni guzik. Według umowy ratusz miał oddać inspektorom za przysłowiową złotówkę wszystkie stołeczne fotoradary. Na początku GITD na to się zgadzał. Ale nagle ratusz usłyszał dodatkowy warunek. - Urządzenia stacjonarne wykorzystywane dotychczas przez Straż Miejską w Warszawie powinny zostać dostosowane do wykorzystywania w ramach systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym jeszcze przed ich potencjalnym przekazaniem do Inspekcji – tłumaczy Łukasz Majchrzak, naczelnik Wydziału Analiz GITD.

Obrazek

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group