Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 24 sty 2018, o 10:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lis 2012, o 20:15 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam.

Wczoraj mój tata dostał wezwanie w charakterze świadka na KWP. Poniżej zdjęcie wezwania:

Obrazek

Chciałbym się dowiedzieć co kryje się za tym wezwaniem?. Czy mam sądzić, że to za fotoradar. Kilka miesięcy temu (maj) wydawało mi się, że złapał mnie fotoradar, ale do tej pory nie otrzymałem zadnego papierka. Natomiast moja ciocia na tym samym fotoradarze miesiąc po moim zdarzeniu została złapana i po miesiącu otrzymała formularz z wykroczeniem. Jednak jego forma nie miała charakteru wezwania tylko od razu wybrania jednej z kilku opcji (tj. podania sprawcy, nie podania sprawcy itd.). Czy będzie miało znaczenie, że mieszkam w Rzeszowie, czyli stolicy województwa a ona we wsi oddalonej ~20km od Rzeszowa i dlatego tata dostał wezwanie a ciocia od razu formularz?

Chciałbym zaznaczyć, że tata jest włascicielem samochodu, a ja współwłaścicielem. Oraz chciałbym oczywiście na samym początku powiedzieć, że zaznajomiłem się z art. 92 par. 1 kw.

Z góry dziekuje za odpowiedź na moje pytania.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez kamas10, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2012, o 20:19 
jeżeli to fotoradar to wspomniany artykuł odnosi się do znaków i sygnałów drogowych więc w grę wchodzi jakieś czerwone światło itd.., jeżeli by była to prędkość to na wezwaniu powinien być art. 92a KW. Jak tata pójdzie to na pewno się dowie.

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2012, o 20:38 
Posterunkowy
Posterunkowy

Fox24 napisał(a):
jeżeli to fotoradar to wspomniany artykuł odnosi się do znaków i sygnałów drogowych więc w grę wchodzi jakieś czerwone światło itd...

No tak, ale przed fotoradarem tez jest jakieś ograniczenie znakowe... Czyli to podchodzi pod ten art. 92 par. 1. Czyli można się spodziewać, że to jednak nieszczęsna fotka?

A drugie pytanie, może głupie, w jaki sposób jest rejestrowany przejazd na czerwonym świetle ?

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2012, o 20:55 
Do prędkości, również znakowej odnosi się ten artykuł:
Art. 92a.
Kto, prowadząc pojazd, nie stosuje się do ograniczenia prędkości określonego ustawą
lub znakiem drogowym, podlega karze grzywny.

A tak wygląda w Warszawie jeśli chodzi o czerwone:

Link

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2012, o 21:15 
kamas10 napisał(a):
A drugie pytanie, może głupie, w jaki sposób jest rejestrowany przejazd na czerwonym świetle ?

Pętla indukcyjna. Zatopione w asfalcie rejestratory połączone z fotoradarem. Ale równie dobrze może to być przejazd na czerwonym świetle zarejestrowany przez wideo i poproszony na dochodzenie, bo foto Policja nie używa.

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2012, o 21:24 
Komisarz
Komisarz

kamas10 napisał(a):
...Czy będzie miało znaczenie, że mieszkam w Rzeszowie, czyli stolicy województwa a ona we wsi oddalonej ~20km od Rzeszowa i dlatego tata dostał wezwanie a ciocia od razu formularz?...

Obecnie policja nie obsługuje fotoradarów. Jest to w gestii straży miejskiej (wiejskiej itp.) lub ITD. Ciocia pewnie dostała wezwanie od jednej z tych organizacji. Jeżeli wezwanie jest z policji, to raczej nie dotyczy FR lecz innego zdarzenia drogowego.

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2012, o 21:25 
Posterunkowy
Posterunkowy

Dzięki za odpowiedź.

Jak sądzicie mam sądzić, że to jednak nie fotka, patrząc na to, że z tego samego fotoradaru moja Ciocia dostała od razu formularz do wypelnienia, a u mnie przyszło wezwanie na Policje ?

Edit 1.

andrzej59 napisał(a):
Obecnie policja nie obsługuje fotoradarów. Jest to w gestii straży miejskiej (wiejskiej itp.) lub ITD. Ciocia pewnie dostała wezwanie od jednej z tych organizacji. Jeżeli wezwanie jest z policji, to raczej nie dotyczy FR lecz innego zdarzenia drogowego.

A co jeżeli zostałem złapany przed 1 lipca bo z tego co właśnie przeczytałem od tego dnia ITD przejęła fotoradary.

Ostatnio edytowano 24 lis 2012, o 21:30 przez kamas10, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2012, o 21:29 
Fotka z fotoradaru na pewno nie ale tak jak mówiłem wcześniej może to być i zapewne jest przejazd na czerwonym światełku zarejestrowany przez jakieś urządzenie które ma Policja. Albo też samo zeznanie Policjantów którzy np. nie mogli w danym momencie zatrzymać delikwenta a postanowili powrócić do sprawy. Na dochodzeniu dostanie zapewne propozycję przyjęcia MKK (mandat Karny Kredytowany) albo wizyta w sądzie. Tak to się odbywa ale spokojnie najpierw wizyta na KMP w Rzeszowie.

Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2012, o 19:38 
Inspektor
Inspektor

Ja myślę, że chłopak tu drąży temat, czy wyjdzie na jaw jak jeździ autem Taty czy nie ;)

Moja rada jest taka: zapomnij o aucie Taty, po powrocie z KMP, już do niego jako kierowca nie siądziesz. Czas zacząć życie na swój własny rachunek :D:
Jak znam życie, Tata przyjmie mandat na siebie aby Mama się nie martwiła a z Tobą przyjdzie osobno porozmawiać.
Tu wszystko w Twoich rękach. Lepiej abyś od razu się przyznał a Tacie wręczył zwrot poniesionych kosztów w formie dobrej Whisky a wtedy nie wyjdziesz na smarkacza a już na dojrzałego mężczyznę :ok: To może zmienić postać rzeczy, czy w przyszłości będziesz jeszcze jeździł autem Taty czy swoim lub co gorsza autobusem. To ostatnie może drastycznie pogorszyć Twoje życie erotyczne ;)

W razie zwrotu sytuacji i fałszywego alarmu. Whisky możesz wypić z dotychczasową dziewczyną a butelkę z zamieszczonym w środku listem - jak to zmagałeś się z przeciwnościami losu - zakopać w Tobie tylko znanym miejscu dla potomnych.

Mam nadzieję, że pomogłem :beer:

Strefa czasowa: UTC + 1