Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 lip 2018, o 19:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2012, o 20:14 
Cytuj:
Angielskie miasto pozbyło się fotoradarów

Przykład pewnego brytyjskiego miasta pokazuje, że fotoradary mierzące prędkość, wcale nie są receptą na bezwypadkowe drogi. Przeciwnie - po zdjęciu radarów liczba wypadków w miejscowości Swindon drastycznie spadła!
W lipcu 2009 r. władze Swindon, w ramach cięcia kosztów, postanowiły, że miejskie stacjonarne fotoradary pójdą na złom. Miasto nie zrezygnowało jedynie z przenośnych kamer używanych przez policję. Od tego czasu, na okolicznych drogach rejestruje się jedynie dwa wypadki na tysiąc zarejestrowanych pojazdów, co daje najmniej kolizji w całej Wielkiej Brytanii. Dla porównania w Londynie, gdzie stacjonarne radary są wszechobecne, jest 45 razy więcej wypadków niż w Swindon.
- Usunięcie fotoradarów, pozwoliło nam na wprowadzenie dodatkowych funduszy na inne środki bezpieczeństwa w ruchu drogowych - powiedział rzecznik prasowy ze Swindon Borough Council. Emma Boon z Taxpayers Alliance uważa, że kierowcy, widząc stacjonarny radar, ograniczają prędkość tylko na krótkim odcinku drogi, a to nie jest żadnym rozwiązaniem. - Trzeba podejść bardziej efektywnie do tematu polityki bezpieczeństwa drogowego. Nie chodzi tylko o mierzenie prędkości - twierdzi Boon.
wp.pl

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2012, o 08:18 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Podobno we wschodnim Londynie takie autka robią fotki za przejazd na czerwonym świetle:

Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2013, o 09:49 
Inspektor
Inspektor

Cytuj:
Fotoradary zarobiły dla państwa 12 mln

W ciągu trzech lat, 10 najbardziej dochodowych fotoradarów złapało na przekroczeniu prędkości ponad 200 tys. kierowców. Najwięcej zarobił fotoradar znajdujący się na M60 niedaleko Stockport w hrabstwie Greater Maanchester. Zarejestrował ponad 32 tys. kierowców w ciągu trzech lat. Drugim, co do ilości mandatów był Gatso na A4042 w pobliżu Newport w południowej Walii. Trzecim, najbardziej dochodowym radarem, był znajdujący się na A2034 w Southampton, który zarejestrował blisko 11 tys. kierowców przekraczających prędkość. Średnio fotoradary rejestrują dziennie 182 kierowców przekraczających prędkość.
Źródło: telegraph.co.uk

Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2013, o 15:14 
Heh a nasz Vincent w rok chciał 1,5 mld z fotoradarów :gapa:

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2014, o 11:54 
Inspektor
Inspektor

Cytuj:
Kilku chłopaków ukradło tablicę rejestracyjną z furgonetki na której zamontowany jest fotoradar, przymocowało ją do swojego samochodu i przejechało przed radarem generując do automatycznego systemu wystawiającego mandaty 17 zdjęć.

Obrazek

Bankowo byli Polakami :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2014, o 13:39 
Inspektor
Inspektor

Wcale byś nie zauważył że nie masz rejestracji. Naciągane renee.

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2014, o 23:28 
Byłem kilka dni w UK i powiem tak to co tam jest w systemie fotoradarowym to jest ciężka masakra. U nas to dopiero z tym raczkują, a ktoś taki jak emił za obrażanie funkcjonariuszy na służbie szybko trafiłby za kraty.
W mieście (Sheffield) fotoradarów napizgane praktycznie na każdej większej ulicy, na bocznych stoją w pochowanych furgonetkach. Na trasach szybkiego ruchu odcinkowe fotoradary i nieoznakowane różnej przeróżnej maści od Aston Martinów do zwykłych pospolitych focusów z kamerami i nie wiadomo skąd i gdzie się pojawiają a tak cisza o nich. CB radio - a co to k....jest cbradio nie widziałem ani 1 auta z cb :P także my jako my narzekający że tyle mamy fotoradarów na drogach cieszmy się bo w tym temacie raczkujemy!!!!

Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2014, o 07:54 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Angole przodują w debilnej fotobzdurze....taka inwigilacja zakrawa wręcz na chorobę psychiczną, jest mnóstwo przeciwników takiego zniewolenia społeczeństwa, ale pewnie niewiele to daje....na dodatek to qrestwo fotoradarowe generuje wypadki....

Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2014, o 12:14 
Inspektor
Inspektor

Panowie i Panie, tam gdzie nie ma patologii w oznakowaniu, ludzie nie potrzebują CB radia ;) Reszty dowiesz się ze zwykłego radia w samochodzie - informacje drogowe RDS-TA. Jeździłem kilka lat ciężarówką po całej UK i wspominam to bardzo dobrze. Tylko raz dostałem zdjęcie ze SPECS, bo faktycznie na remontowanym odcinku z góry pociągnąłem pod 90-100kmh na ogr. do 50MPH. W większości na tych odcinkach pomiaru średniego można było lekko przekroczyć, te 3-5kmh i nie pstrykało - wystarczało na wyprzedzenie jakiegoś niezdecydowanego marudera. Nie miałem absolutnie żadnego problemu na ich drogach. Wszystko bardzo dobrze oznakowane od tablic informacyjnych przez znaki pionowe, po znaki poziome. Każdy kierowca wie w danym momencie, ile może maksymalnie jechać, którym pasem itd. Pomylisz pas, włączasz kierunkowskaz i robią Ci miejsce. Chcesz wjechać na skrajny prawy (nasz lewy) włączasz kierunkowskaz i koleś ocenia czy możesz wjechać, czy ma ochotę trochę przyhamować i puszcza Ci "długie" jeśli tak. Ty dajesz gaz w podłogę i śmigacie do przodu. Kierowcy spod świateł ruszają naprawdę dynamicznie, do ogr. prędkości i koniec.
Naszego kochanego kraju komunikacyjnie, nie można w żaden sposób porównać z UK. U nas przeciętny kierowca nie wie w jakim terenie się właśnie porusza - zabudowany w polach, czy niezabudowany :?: :?: :?: W oznakowaniu jest jeden wielki burdel itd.

Kolejność poprawy stanu polskich dróg, to najpierw znaki, potem drogi a na końcu róbcie zdjęć ile tylko przyjdzie do głowy. Nie mam nic przeciwko, tak jak nie przeszkadzało mi to w UK ;)

Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2014, o 12:49 
Inspektor
Inspektor

Robi, tak gadasz że raczkujemy, oni mają tylko policję która zajmuje się ruchem drogowym, a my straż wiejska, miejska, municypalna, leśna, graniczna, rybacy, kolarze i inne czarnuchy.

Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2014, o 19:13 
Cytuj:
Panowie i Panie, tam gdzie nie ma patologii w oznakowaniu, ludzie nie potrzebują CB radia

Oznakowanie tak, przyznaję rację pionowe i poziome bardzo czytelne i zrozumiałe. CB zawsze się przyda tylko z kim tu gadać :P
Youthan napisał(a):
wystarczało na wyprzedzenie jakiegoś niezdecydowanego marudera

Właśnie jakoś nie zauważyłem za dużo wyprzedających wszyscy jadą jakoś w rządku i bardzo płynnie, nawet sportowe gabloty typu bmw M3
Youthan napisał(a):
Pomylisz pas, włączasz kierunkowskaz i robią Ci miejsce.

Swoich tak nie do końca ale może dla ludzi z kontynentu są bardziej wyrozumiali. Ludzie za wody w ogóle inaczej jeżdżą mega agresywnie.

Taką ciekawostkę mówił mi taryfiarz jak wiózł mnie na lotnisko odnośnie tablic rejestracyjnych bo tak trochę go podpytywałem o różne takie co oznaczają itd. Opowiedział że na HM1 (jej królewska mość) i tylko ona może dostać taką rejestrację. Swego czasu była licytacja i pewien gość kupił swojej 17 letniej córce na aukcji za 5mln funtów HM2...chciałoby się zapytać na jakim aucie to jeździ :WTF:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1