Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 14 gru 2018, o 14:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2011, o 10:13 
Prawo jest prawem ok przyjmuję to do wiadomości, ale jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek. Powiedzmy hipotetycznie wypijesz piwo, a wieczorem wieziesz do domu rodzinę, zdarza się wypadek giną wszyscy prócz ciebie prowadzącego. Niby Ci tam nic nie wykazało niby nic 0,1, ale co ci przyjdzie do głowy...prawo czy myśl, a może jakbym nie wypił tego piwa to może miałbym szybsze reakcje może by do tego nie doszło. Nie będę umoralniał nikogo każdy robi według własnego uznania, ale lepiej nie kusić losu bo i po co :!: W myśl zasady: PIŁEŚ = NIE WSIADAJ ZA KIEROWNICĘ :!: :!: :!: Dziękuję bez odbioru. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2011, o 11:58 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

jakub napisał(a):
Robi ok, przyjąłeś taką skrajną choć moim zdaniem nie do końca przystająca do realiów postawę, uważam że bez potrzeby tak się okupujesz, niemniej masz do tego prawo. Ja tej filozofii nie uznaję ale toleruję. Moja zasada - masz we krwi więcej niż pozwala prawo - wtedy nie jedź. Z mojej strony to też tyle :)

A Ja Tobie Jakubie życzę z całego serca, żeby taki człowiek który ma we krwi tyle co prawo zezwala jechać, przejechał samochodem Tobie Matkę albo dziecko (nie jestem katolikiem, a sumienia nie mam więc życzę z całego serca). Ciekawe czy wtedy też będziesz "Człowiekiem zasad" :rotfl5:

p.s. mi nikogo bliskiego żaden alkoholik nie przejechał, ale nie chcę czegoś takiego przeżywać! :evil:

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2011, o 21:46 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

jakub napisał(a):
Robi ok, przyjąłeś taką skrajną choć moim zdaniem nie do końca przystająca do realiów postawę, uważam że bez potrzeby tak się okupujesz, niemniej masz do tego prawo. Ja tej filozofii nie uznaję ale toleruję. Moja zasada - masz we krwi więcej niż pozwala prawo - wtedy nie jedź. Z mojej strony to też tyle :)

Pamiętaj, dzisiaj wypijesz trzy piwa i wydmuchasz 0,001 a za kilka dni wypijesz jedno i wynik wyjdzie 0,03. Nie zawsze organizm tak samo przyswaja alkohol, jest to zależne od wielu czynników z których nie zdajesz sobie sprawy i na które nie masz najmniejszego wpływu.
Sam mam dni że wypijam 3-4 piwa wieczorem i czuję się Ok a innego dnia po jednym śpię jak niemowlak.
Nikt się nie okupuje się przy swoich racjach ale zdrowy rozsądek i inteligencja powinny brać górę nad cwaniactwem i wyrachowaniem typu "czemu u nas jest 0,02 a gdzie indziej 0,08".
Gdy będziesz miał śmiertelny wypadek (czego rzecz jasna Ci nie życzę) również będziesz dywagował - mogłem wypić jedno mniej to wtedy bym się wyłgał od #.
Stąd bierze się prosta recepta - "Piłeś - nie jedź!!"

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2011, o 12:46 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Gdzie indziej jest 0,08 bo tam piją z głową i jak wypije jedno piwo to mało kto wsiada do samochodu (może 1 promil). Inna kultura jest i tyle a w Polsce jakby było dozwolone tyle to by dalej było źle bo za mało.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2011, o 16:23 
Podinspektor
Podinspektor

wielkinieznajom napisał(a):
Gdzie indziej jest 0,08 bo tam piją z głową i jak wypije jedno piwo to mało kto wsiada do samochodu (może 1 promil). Inna kultura jest i tyle a w Polsce jakby było dozwolone tyle to by dalej było źle bo za mało.

Na forum już ten temat był poruszany wielokrotnie: a chyba Robi kiedyś napisał coś w stylu: że na Zachodzie jeden mały drink lub/i jedno małe piwo jest do obiadu. Nie przed, nie po tylko do :!: A u Nas za miedzą choćby wiadro było postawione to i tak znajdą się tacy, którym będzie wiecznie mało :|
I to Nas różni od mieszkańców pewnych zachodnich krajów - magiczne słowo umiar :!:

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2011, o 19:52 
Dokładnie tak, te kraje o których wspomniałeś to Francja i Włochy gdzie dzieciom podaje się w szkole podstawowej winko do obiadu na tzw. lepsze trawienie. Nie jestem fanem tego typu uciech, ale tak jak mówisz umiar też nie jest tu bez znaczenia. Ja mimo wszystko będę obstawiał za tym że po % nieważne jakich nie wsiadam za kierownicę. Nie wiem co jeszcze wymyślicie ale jakbym miał taką moc sprawczą recydywistów po prostu zabierałbym majątki na rzecz kary bez żadnego ale...powiedzmy 50% majątku na rzecz Państwa. Wierzcie mi...dwa razy by się taki klient zastanowił zanim by wsiadł drugi raz po pijaku za kierownicę. Chociaż znając życie i Polaków i to nie przyniosłoby zamierzonego skutku. Dla niektórych....picie to jest życie...Bez komentarza. :? :/

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2011, o 15:35 
Podinspektor
Podinspektor

NIE PIJE NIE JADĘ :D tak w ramach rozluźnienia tematu :D

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2011, o 15:45 
Nadinspektor
Nadinspektor

eeetam, po wypiciu wszystkie drogi są czteropasmowe :P

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2011, o 16:07 
Temat sam w sobie jest rozluźniony więc nie ma co go więcej rozluźniac :!: :P

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2011, o 20:29 
Podinspektor
Podinspektor

Patrząc na nasze drogi to tak jak napisałem. Powinno być NIE PIJE NIE JADĘ bo sytuację na naszych drogach naprawdę jest ciężko przyjąć na trzeźwo

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2011, o 20:31 
Hehe :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2011, o 21:42 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

DiFFerentiaL napisał(a):
eeetam, po wypiciu wszystkie drogi są czteropasmowe :P

i silnik wydaje sie taki nieco podrasowany :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2011, o 06:47 
Tak a propos tematu...

KWP Białystok napisał(a):
Pijany kierowca śmiertelnie potrącił 23-letnią kobietę
Pijany kierowca w rozpędzonym audi na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił 23-letnią kobietę. Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśniają białostoccy policjanci.
Wczoraj około godziny 19:00 dyżurny komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał sygnał o tragicznym wypadku drogowym do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Upalnej. Z dotychczasowych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący audi 20-letni pijany białostoczanin rozpędzonym autem najprawdopodobniej wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszych. Tam potrącił 23-letnią kobietę. W wyniku doznanych obrażeń piesza zginęła na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 0,84 promila alkoholu w organizmie. 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku szczegółowo wyjaśniają białostoccy policjanci.

PIŁEŚ NIE JEDŹ :!: :!: :!:
Nie ważne ile - i pora z tą plagą pijaków na drogach skończyć :!:

Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2011, o 11:39 
Aspirant
Aspirant

pawel_1916 napisał(a):
Aż musiałeś temat osobny zakładać dla tego pytania?!

Była duża dyskusja na stronie głównej więc założyłem temat który rozwinął się na 3 strony.Źle?

Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2011, o 19:13 
Jak ktoś ma jakieś ciekawe propozycje możemy założyć stowarzyszenie i pisać swoje pomysły poprzez KGP <R> do sejmu. Komisje pewnie ucieszyłby się z wyręczania ich z obowiązków.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1